סגור

המדריך המלא לעולם הרחפנים

מורה נבוכים לעולם החדשני – אילו סוגים יש, סוגי הטסה, איכויות מצלמה, רגולציה מקומית וספורט מרוצי הרחפנים שצובר תאוצה

  • אסף הרמן

  • 21.07.2017

(צילום: getty)

 
אז מה זה בכלל רחפן? 
רחפן הוא כלי טיס בלתי מאויש, ללא כנפיים ובעל שני מנועים או יותר, היוצר עילוי על ידי סיבוב מדחפים עם להבים, בדומה למסוק. לרחפן מכניקה פשוטה יחסית והוא קל לשליטה. ישנם כמה סוגים של רחפנים, הנפוצים ביותר הם: ה"קואדקופטר" בעל ארבעה להבים, ה"הקסאקופטר" בעל שישה להבים וה"אוקטוקופטר" בעל שמונה להבים, קיימים רחפנים עם יותר להבים אך הם פחות נפוצים. רחפנים מגיעים בכל מיני גדלים וצורות, החל מרחפני חובבים כמו "רחפן כף היד", שקוטרו ארבעה ס"מ ועד לרחפני צילום מקצועיים בקוטר של כמטר ו-30 סנטימטרים. השליטה בכיוון הרחפן נעשית ע"י ויסות מהירות הלהבים הרלוונטים בהתאם לכיוון הרצוי.
 
רחפנים נשלטים בשלוש דרכים:
ידני/שלט: למפעיל יש שלט והוא מטיס את הרחפן כרעות עיניו תוך שהוא שומר על טווח ראייה עם הכלי. דרך נוספת היא הטסת הרחפן לפי תמונה שהוא מחזיר בשידור חי אחורה ממצלמה המותקנת עליו – צורת טיסה זו נקראת FPV (Front pilot view). גי פי אס: טרם ההמראה, המטיס מסמן על גבי מפה דיגיטלית (גוגל מאפס), בדרך כלל בסמארטפון או טאבלט, נקודות בהן רוצה שהרחפן "יבקר", הרחפן ימריא ויטוס בצורה אוטומאטית לנקודות הנבחרות והמטיס יראה בלייב את התמונה שהרחפן שולח. אוטונומי: הרחפן ימריא לבד, יטוס לבד וינחת לבד ללא צורך בהוראות מהמפעיל, לדוגמא: יש רחפנים שמטרתם היא מעקב אחר בני אדם או כלי רכב, הרחפן יודע לזהות את העצם אחריו הוא אמור לעקוב והוא ינוע סביבו תוך לימוד הסביבה ו"יתחמק" ממכושלים בדרך(כדוגמת עצים) ע"י חיישני מרחק המותקנים עליו.
 
הדגמה של רחפן חובבים מדגם Syma X8:
 
היסטוריה של רחפנים:
דגמים של קוואדקופטרים החלו להבנות עוד בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20 אך הם סבלו מחוסר יציבות וביצועים ירודים, כתוצאה מכך לא היתה התפתחות גדולה במשך כמעט 100 שנה. בעקבות ההתקדמות בטכנולוגיה ובעיקר הננו-טכנולוגיה(טכנולוגיה מזערית) התאפשר ייצור של בקרי שליטה, מדי תאוצה, ג'י פי אס ומצלמות קטנות יותר ממה שהיה לפני כן, פתאום החלו לצוץ קוואדקופטרים קטנים וזולים ובעצם מה שהיה לתחום נישה הונגש לציבור הרחב. הסנונית הראשונה ופורצת הדרך היתה בכנס CES 2010 בלאס ווגאס כאשר חברת "פארוט" הצרפתית הציגה את הרחפן הראשון בעולם הנשלט ע"י הסמאטפון. 
 
לרחפנים יתרונות רבים: הם מאוד יציבים, פשוטים להפעלה וחסכוניים, קטנים אך יכולים לשאת משקלים יחסית גדולים ויכולים לטוס למרחק רב. עובדות אלה לא חמקו מעיניהם של תאגידי ענק וחברות סטרטאפ אשר זיהו את הפוטנציאל הגלום בעולם זה, והחל משנת 2014  חברות כמו גוגל, אמאזון ופייסבוק נכנסו לתחום והשקיעו כספים רבים, דבר זה תרם רבות לפיתוח שוק הרחפנים אשר קצב גדילתו הוא אסטרונומי. ב-2014 הושקעו 94 מיליון דולרים בחברות המפתחות רחפנים בארה"ב, סין, אירופה וישראל, בשנת 2015 לשם ההשוואה הושקעו 855 מיליון דולרים המצביעים על גידול של 800 אחוזים. בשנת 2016 ממשלת ארה"ב הוציאה חוק שכל מטיס רחפן שמשקלו מעל ל-250 גרם מחוייב לרשום אותו במאגר אינטרנטי, חודש בלבד אחרי שחוק זה אושר, כבר היו רשומים 300,000 מטיסים חדשים.
 
אז אתם בטח חושבים לעצמכם, טוב זה רק צעצוע מעופף עם מצלמה, מה כל ההתלהבות? אז נכון, יש כאלה אך יש גם הרבה רחפנים המשלבים את הטכולוגיות החדשות ביותר הקיימות כיום בעולם, החל ממצלמות ברזולוזיית 4K ויותר, חיישני מרחק וגובה, מדי תאוצה, גיירוסקופ (רכיב השומר על איזון הרחפן), WIFI, ועוד הרבה רכיבים אחרים, כל זאת בכדי להפוך אותם לאוטונומיים, בדיוק כמו כלי הרכב האוטונומיים המפותחים ממש בימים אלה. רחפנים אוטונומיים יכולים לטוס בעצמם ללא התערבות המפעיל ולהמנע ממכושלים בדרך. הרחפן יודע להמריא בעצמו ובמקרה של איבוד קשר עין, ניתן ללחוץ על כפתור "חזרה הביתה" בשלט, והוא יעשה את דרכו חזרה אליכם, לנקודה ממנה המריא בדיוק ואף ינחת בעצמו הודות לגי פי אס הנמצא בתוכו.
 
UPS בוחנת ביצוע משלוחים ע"י רחפנים
 
רחפנים מתחלקים לשתי קטגוריות: רחפני חובבים ורחפנים מקצועיים.
רחפני החובבים בדרך כלל זולים יותר(החל מכ-100 שקלים), משמשים בעיקר להטסה לצורכי פנאי בפארק הקרוב, לפעמים נושאים מצלמה בעלת רזולוצית צילום נמוכה, מציעים טווח טיסה של כ-100 מטרים וזמן שהייה באויר של עד כ-10 דקות. רחפנים אלו מתאימים גם לילדים וגם למבוגרים וכיום הם הרחפנים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם. הרחפנים המקצועים יקרים יותר (אלפי עד עשרות אלפי שקלים) ומתחלקים לכמה קטגוריות שונות, הנפוצים ביותר הם למטרות צילום, רחפנים אלה מציעים מצלמות בעלות רזולוציות גבוהות במיוחד, צילום סרטי וידאו בקצב פריימים לשניה גבוה מאוד ובדרך כלל ניתן לשלוט בזווית המצלמה מהשלט, רחפנים אלו נמצאים כיום בשימוש לצורך צילום סרטים, אירועי ספורט, נדל"ן, אכיפת חוק, טבע ועוד. בנוסף לכך, תודות ליתרונותיהם, רחפנים מתחילים להכנס כמעט לכל תחום קיים ומפותחים כלים למטרות כאלה ואחרות כדוגמת חקלאות, צבא ובטחון, מיפוי קרקע, משלוחים, תקשורת ודייג. 
 
דוגמא ליכולות הצילום של רחפנים:
 
אז כמו שנכנסו בסערה כמעט לכל תחום, לא פסחו הרחפנים גם על הספורט. כיום כמעט בכל משחק כדורגל מרכזי נוסף מימד צילום האיצטדיון מלמעלה (לדוגמא: חצאי גמר ליגת האלופות ומשחקים של ברצלונה), כן לא טעיתם, זהו רחפן אשר מספק צילומים מרהיבים אלה ומוסיף לחוויה, בעתיד כמות הרחפנים במשחקי הכדורגל צפויה לגדול וכך גם חווית הצפייה. היום כמעט לכל ענף ספורט המתקיים בחוץ מתלווה לפחות רחפן צילום אחד. בענפי ספורט כסקי, מירוצי אופנועים ומירוצי מכוניות מתלווים כמה רחפנים לכל תחרות מאחר והם מאוד זריזים ומהירים, אך גולת הכותרת היא מירוצי רחפנים.
 
הדבר החם הבא? 
תחום זה נכנס לתודעה בעולם החל מסוף שנת 2014 ותופס תאוצה בארצינו בשנתיים האחרונות, ממש כמו במירוץ מכוניות, בו מנסה הנהג לסיים ראשון את המסלול כך גם במירוצי הרחפנים, יש מסלול בו פרוסות קשתות מתחתיהן הרחפן צריך לעבור, והמטרה היא לסיים את המסלול ראשון. רחפני מירוצים בדרך כלל נבנו ע"י המטיס עצמו, הם יחסית קטנים אבל מאוד מהירים (מגיעים למהירות של מעל ל-100 קמ"ש). נשמע די קשה להטיס כלי לאורך מסלול מבלי להיות בתוכו לא? אכן, אך יש לזה פתרון, כל מטיס מרכיב משקפי  VR (מציאות מדומה) אשר בהם הוא רואה את מה שהרחפן רואה בלייב ע"י מצלמה המותקנת עליו, כך בעצם נוצר אפקט בו המטיס נמצא בתוך תא הטייס. בארץ יש ארגון רשמי הנקרא  FRIL הפועל לקידום הענף בישראל והוא מארגן מירוצי רחפנים ברחבי הארץ, לכך מתווספת קהילה גדולה של מטיסים, והנה פתאום צומח לו ענף ספורט חדש.
 
מירוץ רחפנים בקוריאה, טיסת FPV:
 
כמו יתרונות, לרחפנים גם חסרונות
התרסקות – היכולת ללמוד להטיס רחפן יכולה לקחת דקות, אך הרבה שעות כדי להתמקצע, דבר זה פותח אפשרות לאנשים בעלי ידע מועט, להטיס כלי שבקלות יכול ליפול על בית, רכב, בני אדם ואפילו להתנגש במטוס. גם מטיס מנוסה עלול להתקל בקשיים כשאר יש רוח, עננים ומכשולים בדרך ועל כן לא מומלץ להטיס בתנאים אלה. חוקים בהתהוות – רחפנים מתקדמים ומשתדרגים בקצב מסחרר, הרגולטור מתקשה לעמוד בקצב, כרגע כמעט כל אחד יכול להטיס רחפן אך יכול מאוד להיות שבעתיד החוקים יוחמרו והמצב ישתנה. מחיר גבוה – בעוד רחפני הפנאי זולים, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך גם המחיר עולה וכבר היום יש רחפנים העולים עשרות אלפי שקלים. פרטיות – החוקים הקשורים לפרטיות מאוד ברורים, אך קשה מאוד לאכוף אותם כאשר לכל אחד יש "מזל"ט פרטי", קיים חשש גדול מאוד באשר למעקב אחרי אנשים ופרטיותם
 
רחפנים, הזווית הישראלית
בישראל כיום יש אלפי מטיסי רחפנים, החל מפנאי, דרך מירוצים ועד לצילומים מקצועיים. בשנת 2011 פרסמה הרשות לתעופה אזרחית תקנות המסדירות רישוי הטסת רחפנים באופן מסחרי וחוקים החלים עליו. באשר למטיסים החובבים, יש לשמור על קשר עין עם הכלי ולא לטוס מעל לגובה של 50 מטרים, להטיס במרחק של מעל שני ק"מ מכל שדה תעופה ולא פחות מ-250 מטרים מבתים ואנשים, לרשימת החוקים המלאה ורשימת איזורים אסורים לטיסה, מומלץ להכנס לאתר רת"א. אגב, ישראל היא בגדר מעצמה בתחום הרחפנים, בארץ יש עשרות חברות סטראטאפ המפתחות רחפנים למגוון תחומים ומטרות שונות.
 
תחום הרחפנים התפתח מאוד בחמש השנים האחרונות, אולי יותר מכל תחום אחר, הוא מביא למהפכה טכנולוגית של ממש המתרחשת מול עינינו. אם עד לפני כשנתיים חשבו שמדובר באיזה אפיזודה חולפת, אז ההפך הוא הנכון, בכל שבוע שעובר, יותר ויותר אנשים מגלים את העולם המרתק הזה שנקרא עולם הרחפנים, עולם בו האופציות לפיתוח הן בלתי נגמרות. בעצם, מה שקרה לפני כעשור עם כניסת הסמארטפונים לחיינו, הוא מה שצופן לנו עתיד הרחפנים, הפוטנציאל כאן הוא אינסופי, בעתיד לכל אחד יהיה את הרחפן הפרטי שלו, ממש כמו הסמארטפון.
 

(צילום: getty)

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אאודי S6

חוות דעת - אאודי S6 היא מכונית המנהלים-ביצו... מידע נוסף >

מרצדס AMG GT

חוות דעת - מרצדס AMG GT היא מכונית הביצועים... מידע נוסף >

אינפיניטי QX70

חוות דעת - אינפיניטי QX70 הוא קרוסאובר יוקר... מידע נוסף >

פורשה פנמרה

חוות דעת - פורשה פנמרה היא המשפחתית היוקרתי... מידע נוסף >

רנו מאסטר

חוות דעת - רנו מאסטר הוא הוואן המסחרי הגדול... מידע נוסף >