סגור

מוטו GP הולנד - מדינה בסערה

הצצה אחרת אל מאחורי הקלעים של סבב המירוצים היוקרתי בעולם 

  • בועז קורפל

  • 05.08.2017

(צילום: עומרי גוטמן)

 
המושג "לחזור מפגרת הקיץ" נשמע יותר ויותר בכל פינה בימים האחרונים. כאן אצלנו זה קשור יותר לסוף החופש הגדול שכבר נראה באופק וההורים מחשבים כל רגע שחולף בחום המעלף הזה כאילו שהמשיח ממש נוחת פה ב-1 בספטמבר. אצל חובבי הספורט המוטורי העולמי ובמיוחד סבב מירוצי ה-MotoGP, הקיץ הסתיים, החופשה נגמרה וכל התלמידים כבר בדרך לבית הספר הגבוה במסלול בצ'כיה ואיתם התלמידים של הכיתות הנמוכות יותר שכדרכם של צעירים ממשיכים ביתר שאת להילחם על המסלול במטרה לקנות לעצמם שם ומקום לשנים הבאות. האליפות השנה, או לפחות החלק הראשון שלה עד למירוץ האחרון שראינו בגרמניה, עונה על כל הציפיות ואולי מעבר לכך. לא, אני לא מתכוון לחפור כאן ולנתח מי נמצא בדירוג והיכן או לנסות להסביר האם יש עדיפות למנועי "ביג באנג" או למנועים אחרים ועוד כל מיני הסברים דומים בתחומים אחרים. אני משאיר את כל זה לאחרים ומבקש ללכת אחורה למירוץ בו נכחתי במסלול באסן שבהולנד. החוויה והעוצמה שלה במרחק של שעתיים צפונה מאמסטרדאם היא כה גדולה, עד שאני מרגיש שבמקום כלשהו אני עדיין שם ולא הספקתי או אולי לא רציתי לחזור כל כך מהר.
 
יום שישי: המטרה היא להכיר את סביבת המחייה ולספוג אווירה
עמדת השידור שלי חיכתה בחדר הראשון בפרוזדור שמחובר למרכז התקשורת. על הדלת התנוסס הלוגו של ספורט 5 ועל השולחן הקטן למרגלות החלון שמשקיף על קו הזינוק מול היציע המרכזי, הונחה שקית נייר ובתוכה בקבוק מים ושני כריכים עם גבינה צהובה (אנחנו בכל זאת בהולנד). לא רע לתנאי פתיחה וקבלת פנים, אבל מישהו צריך להיות שם ולקבל את פני בכדי שנבצע בדיקות איכות שידור עם האולפן בארץ, והמישהו הזה נקרא סמואל. ספרדי כמובן, כמו רוב האנשים שמתפעלים את הקרקס הדו גלגלי הגדול בתבל. העניינים היו לבביים וחמים באופן אישי, אבל העסק לא עבד כפי שרצינו וסוכם שהתקלה תטופל בשבת בבוקר. כל זה השאיר לי זמן לשוטט כמו ילד בחנות הצעצועים והממתקים הגדולה בתבל בין כל המשאיות הצבעוניות והממותגות שעמדו להן באזור הפאדוק. הגשם הטורדני שירד ללא הרף מרגע שגלגלי המטוס נגעו במסלול בסחיפהול, לא הפריע כהוא זה וגם הטמפרטורות שצנחו לאזור ה-15 מעלות (חודש יולי) לא הפריעו לי לתור שם אחרי כל הפרטים הקטנים והגדולים.
 

(צילום: עומרי גוטמן)

 
ניתוק מהעולם וכאבי רגליים
פרט לשידור של מקצי הדירוג בשבת והמירוצים ביום ראשון, זכיתי להזמנה אישית מיוחדת להתארח בקבוצת אקסטר סוזוקי שמאז תחילת העונה לא הצליחה לתרגם את ההצלחה האדירה שלה מהעונה הקודמת עם מאבריק וינאלס ואליש אספרגרו לתוצאות טובות ודווקא רוע המזל פגע ברוכב הספרדי הצעיר שלהם, אלכס רינס שחזר בדיוק מפציעה למירוץ הזה וכמובן הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה, האיטלקי אנדראה "המטורף" יאנונה שמיעט להראות את פניו במוטורהום של הקבוצה, בקושי לארוחות המשותפות עם הצוות. אביו שמנהל את ענייניו מטווח קרוב יחד עם עוד יועץ אישי צמוד אחד, נראו נכנסים ויוצאים בדלתות האוטומאטיות של המוטורהום עשרות ואולי מאות פעמים במהלך סוף השבוע כולו. משלחת העיתונאים הישראלים שהוזמנה כאורחי סוזוקי, מצאה בית חם אמתי עם אירוח לבבי החל משעה 0800 בבוקר ועד לאחרון המכונאים שעזב את המסלול. הכניסות והיציאות החוצה מאותו "בסיס צבאי" של סוזוקי לשיטוטים ארוכים במרחבי הפאדוק, גרמו לתחושת ניתוק מהמציאות ומהשעון. מעבר לכל מוטורהום הסתתרו עוד כמה ובתוכם אנשי צוות, אורחים, אנשי תקשורת וסתם מזדמנים אקראיים שהציפו וכבשו כל פינה ולא הרפו מנערות המיטריה במיוחד בגשם ודאגו להנציח את הפגישות איתן. לו היו נמדדים המרחקים שאותם הלכתי באותו יום, אני בטוח שמד המרחק היה מורה על מספר דו ספרתי של קילומטרים. למזלי הרב, הולנד השטוחה היטיבה איתי ולא נאלצתי לטפס על הרים וגבעות פרט לטיפוס למרכז התקשורת בכדי לשוב לעמדת השידור שלי וללקט מידע שזרם לשם ללא הרף מכל קבוצה בכל הקטגוריות. השעות חלפו במהירות מסחררת, מאות ואלפי הפרצופים שחלפו על פני היו מוכרים בחלקם והיו רבים אחרים שלא, אבל האווירה המיוחדת חיברה שם את כולם ואותם אלפים הבינו שהם נמצאים במקום שבו מיליונים רבים בעולם היו רוצים להיות בו, במרחק נגיעה מהרוכבים והאופנועים המופלאים שעליהם הם רוכבים. המגבלות היחידות של כל מי ששוטט שם היו הסוללה של הטלפון הסלולארי והכאבים ברגליים אחרי שעות של שיטוט. אבל הרגליים עוד ינוחו בלילה, כעת צריך לנצל כל רגע פנוי בכדי לספוג את האירוע ולהבין את עוצמתו.
 

(צילום: עומרי גוטמן)

 
יום שבת: תג האושר שבזכותו מלקטים אנרגיות
החשש מפקקי התנועה בדרכים הצרות שמובילות למסלול וגם מזג האוויר ההפכפך, כל אלה הביאו אותי למסלול בשבת בבוקר כבר בשעה רבע לשבע. המוסכים התעוררו לחיים וריח הקפה הטרי הגיע מכל פינה כשדלתות המוטורהום השונות נפתחו. כל מי שמשוטט באזור של מאחורי הקלעים של ה-MotoGP נושא על צווארו תג מיוחד שצבוע בצבעים שונים שמעידים על "רמת הסיווג הבטחוני" של התג והנושא אותו. נציגי DORNA ואנשי התאחדות הספורט המוטורי הדו גלגלי העולמית FIM רשאים להיכנס לכל מקום שנפשם חפצה (פרט לנבכי הקבוצות ולחדרי החדרים האישיים של הרוכבים) ואילו אני זכיתי לענוד את תג האושר של אנשי התקשורת שמשדרים מן המסלול ובזכותו זכיתי להגיע לכל נקודה בפאדוק ולבקר ולשוטט ממש בין הקבוצות עצמן אם כי נגיעה באופנועים עצמם תרתי משמע היא בחזקת נגיעה בקודש הקודשים. הפגישה הבלתי אמצעית והישירה עם הרוכבים ששוטטו בפאדוק ואלו שהגיעו רכובים על קטנועים להתכנסויות הרשמיות ולמסיבות העיתונאים וגם אלה שסתם חיכו בקוצר רוח במוטורהום שלהם, כל זה ניתן כמעט לכל אחד שנמצא שם. הפשטות שבה אתה מהלך עם מיטריה פתוחה ומולך מגיעים שני רוכבים שזה עתה סיימו אימון רכיבה ואפשר להחליף איתם כמה מילים, הפשטות הזו מהממת בהתחלה אולם בהמשך כמעט אפשר להתרגל אליה ולהניח להם לנפשם לבצע את המוטל עליהם. אבל כיצד ניתן להגיע אל האופנועים ולהביט בהם מטווח אפס ולחוש אותם? את המענה לצורך הזה קיבלנו באדיבות אנשי סוזוקי שהובילו אותנו בין הקירות האחוריים של המוסך של הקבוצה ועד לעומק המוסכים את אופנוע מס' 29 ואופנוע מס' 42 האמתיים, אלה שיאנונה ורינס לוקחים לקצה גבול היכולת הפיזית שלהם. הבוס של הקבוצה, דאוידה בריביו נכח שם באותן דקות ובזווית העין קלטתי את החיוך שלו לנוכח ההתרגשות שלי ושל חברי מהכלים העוצמתיים ביותר בעולם המוטורי. כל כפתור בלוח הבקרות נראה כאבן טובה המשובצת לתכשיט יקר ונדרש הסבר צמוד מטעם המלווה שלנו שמכיר את נבכי האופנועים, על ההבדלים הדקים בין השניים וכולם מסתכמים במיקום שונה בין האופנועים מפאת מידות הגוף וסגנון הרכיבה של כל אחד מהרוכבים. היום השני לשהות במסלול שקיבל את השם "הקתדרלה" התקרב לשיאו – מקצה הדירוג. קרב עז התנהל על המסלול נגד השעון ונגד מזג האוויר שלא מנע מעשרות אלפי הולנדים למלא את היציעים וההצגה הייתה מושלמת למרות שנרשמו התרסקויות בקטגוריות הנמוכות, כאלה שאינן סלחניות לטעויות קטנות. בתום המקצה האדרנלין החל לשקוע ואת מקומו תפס רעב גדול אחרי שהגוף הבין שלא טעמתי כלום מאז הבוקר וגם תשוקה לרכישת מזכרת יפה מהאירוע השתלטה עלי ועל החברים למסע. בדרך החוצה לבית המלון, עצרנו בשדרת הדוכנים הארוכה שבה לא תוכלו לצאת בלי חוצה/כובע/מעיל/צעיף/דגל או כל דבר אחר גם אם זה שייך לרוכב שכבר שנים לא משתתף. המזכרות שלו עדיין שם.
 

(צילום: עומרי גוטמן)

 
יום ראשון: שיא חדש של לחץ וקדחת אירועים
כשהשעון צלצל להשכמת בוקר, היה עדיין חשוך בחוץ. "איזה מזל יש לרוכבים" חשבתי לעצמי, "הם מתגוררים קרוב למסלול ויכולים להמשיך לישון ולהתכרבל בשמיכת הפוך שלהם כשהגשם יורד בחוץ והטמפרטורה היא 12 מעלות בערך". אבל הקפה ונוהל ההתקפלות מבית המלון גירשו לי את המחשבות הללו והדרך למסלול אסן לוותה בהתרגשות אחרת. רוב באי המסלול הם אירופאים ובמיוחד הולנדים, אבל בשולי המסלול ישנם כמה אזורי קמפינג שבהם הוקמו מאהלים של צופים וענני העשן (לא היה ברור מה מקור העשן מפאת המרחק) נראו סמיכים וגדולים מתמיד. זיהינו גם דגלי ישראל בין כל המדינות האחרות וזה חימם את הלב ואחד מאיתנו שנהג במכונית, צפר כשחלפנו שם בסגנון שישראלים צופרים והיינו בטוחים שהישראלים שמתעוררים שם באוהל שלהם שמעו אותנו וחייכו לעצמם, אנחנו כאן. גם הפעם הגענו בשעה מוקדמת מהרגיל וניצלתי את הזמן לחזור לאחד הדברים שאני אוהב לעשות במיוחד. לדרוך במסלול על האספלט במקומות שבהם דפי ההיסטוריה נכתבים בכל שנה. התחושה הייתה שההיסטוריה לא תאכזב גם הפעם. אם השעון רץ מהר בימים שישי ושבת, הרי שביום ראשון הוא פשוט טס והדקות והשעות התחברו והאירועים על המסלול התחלפו בקצה מסחרר. הופעות של אופנועים קלאסיים, רוכבי פעלולים, אורחים של האירוע שזכו להקפות על אופנועים כפולי מושב, מסיבות עיתונאים, תחזיו תמזג אוויר, דיווחים ובדיקות, קפה אחרי קפה ואפילו גל קור שפלש למסלול וזה שלח אותי לחפש מעיל (בחודש יולי להזכירכם) ועוד ועוד. כל האנרגיות התחברו להן יחד מכל קצוות המסלול ומכל פינה ביציעים שהכילו למעלה מ-100 אלף צופים, הכל רעש וגעש, רעם המנועים החריש אזניים וכל הכוח שלהם התפרץ למסלול בדיוק בשעה 1300 שעון הולנד. ההיסטוריה לא אכזבה ובסתום המירוץ המרתק ניצח ולנטינו רוסי את ניצחונו הראשון השנה ושמר על עצמו כמתמודד חזק בקרב על האליפות. הפינה החמה בלב לרוכבי סוזוקי שאירחו אותנו במעונם לא ממש סייעה להם להשיג תוצאה טובה, אבל התחושה היא שהבעיה היא איננה באופנועים אלא בשני הרוכבים. רינס חזר לאחר פציעה ורק רצה להגיע הביתה בשלום ואילו יאנונה שמשיך לנסות לרתום את ביצועי האופנוע לסגנון שלו ולא להתאים את הסגנון שלו לביצועי האופנוע. התחושה היא שהקרח יישבר במקודם או במאוחר ושני הרוכבים יצליחו תחת החיוך האבהי הקסום של דאוידה בריביו למצוא את הנוסחה.
 

(צילום: עומרי גוטמן)

 
השיירה בדרך לשדה התעופה
המזוודות והמזכרות היו במכונית עוד משהבוקר עת עזבתי את המלון. על פי התכנית הנסיעה מהמסלול לשדה התעופה בדרך הביתה לא צריכה להימשך יותר משעתיים וחצי חרף הפקקים. מיד בתום מירוץ האופנועים האחרון של סבב ה-MotoGP (סליחה מרוכבי הליגה המקומית שהתחרו שם בסוף היום ולא נשארנו לראות אותם) התחלנו את הדרך הארוכה לכיוון אמסטרדאם. הגשם לא פסק וחשבתי לעצמי שזאת תהיה סתם נסיעה ארוכה וקודרת ושאולי אשלים איזו שעת שינה אבודה. אבל המראות לאורך הדרך היו הזויים לגמרי ואי אפשר היה להישאר איש אליהם. לכל אורך הדרך, במשך עשרות רבות של קילומטרים, ניצבו אלפי הולנדים בשולי הדרך ופשוט באו לחזות בשיירת האופנועים הבלתי נגמרת שיצאה מאסן בואך אמסטרדאם. משפחות, יחידים, חבורות וזוגות. ילדים ומבגרים, נשים וגברים. כם הם היו שם ולא רק בשולי הדרך עם מחיאות כפיים בלתי פוסקות לאופנוענים שהשיבו להם בתרועת מצערת. הם היו באלפיהם גם על הגשרים מעל לאוטוסטרדה והם נופפו בשלום לכל אופנוע בנפרד ולכולם ביחד. השיירה בדרך הייתה השיירה הדו גלגלית הכי ארוכה שראיתי מימי ורק על זה מגיעות היו לרוכבים התשואות על הרכיבה המנומסת והמכובדת, אבל תוסיפו את ההולנדים ברקע ותקבלו מסע פרידה הזוי ומרגש בעת ובעונה אחת ממסלול אסן ומסבב המירוצים בהולנד. כולם ישובו לשם בשנה הבאה.
 
תודה לתומר ברעם מנהל תחום אופנועי כביש באבניר
תודה לעמרי גוטמן על הצילומים
 
הכותב נסע בשליחות ערוץ הספורט לשדר את המירוץ והיה אורח קבוצת סוזוקי במסלול
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אופל זאפירה

חוות דעת - אופל זאפירה הוא רכב ה- MPV בגודל... מידע נוסף >

ב.מ.וו M3

חוות דעת - ב.מ.וו M3 היא גרסת הביצועים של ס... מידע נוסף >

טויוטה פריוס + היברידית

חוות דעת - טויוטה פריוס + היברידית היא גרסת... מידע נוסף >

סאיק MG3

חוות דעת - סאיק MG3 זו הסופר מיני מבית היצר... מידע נוסף >

סאנגיונג רקסטון

חוות דעת - סאנגיונג רקסטון הוא SUV בגודל בי... מידע נוסף >