סגור

המילטון מנצח במירוץ צמוד עם פטל

מרצדס מנצחים, פרארי מרוצים ופורס אינדיה מתפוצצים

  • משה פינצ'בסקי

  • 28.08.2017

(צילום: getty)

 
אתה יודע שהיה מירוץ טוב כשהנהג שלך מפסיד, אבל בכל זאת יש הרגשה טובה כי היה מתח כמעט כל המירוץ. שלא כמו ברדבול רינג או בסוצ׳י (בהם גם היה סוף צמוד), המירוץ בספא הרגיש לי דומה יותר לברצלונה, כי היה מאבק ראש בראש בין המילטון לפטל. הוכחה נוספת לאיכות המירוץ ניתן לראות בראיונות אחרי (במיוחד באלה של סקיי ביו טיוב). לאודה הסביר זאת בצורה הטובה ביותר, כשאמר שזה לא היה מירוץ שהוא היה רוצה להתחרות בו. המילטון ופטל נאבקו מהזינוק ועד לסיום והיו חייבים לנהוג "פלאט האוט". מנצח יש רק אחד, אבל ממש לא היה ברור מי הוא יהיה.
 
פעמיים פטל כמעט ועקף על המסלול את המילטון. בזינוק למירוץ ובזינוק המחודש אחרי מכונית הבטיחות. פטל נצמד להמילטון דרך או-רוז׳, אבל בלי DRS, לא הצליח יותר מאשר ליישר קו עם המרצדס ונאלץ להיכנע לקו ההגנתי של לואיס. הצלחה להמילטון, כישלון לפטל, אבל התרגשות רבה לצופים. תראו את הראיון עם המילטון שמסביר לגבי ההגנה שלו בזינוק המחודש וכיצד טעות שלו בבחירת כיוונון הכוח דווקא יצרה מצב בו פטל היה צמוד מדי אליו באו-רוז׳ וזה חייב את פטל לצאת לעקיפה מוקדם מדי לעומת אם היה טיפה יותר רחוק והיה יכול לפתח יותר מהירות בסליפסטרים אחרי הפנייה. תראו את ההתייחסות של שניהם. המילטון יכול היה להתרכז רק בפטל מאחוריו, אבל פטל היה צריך לא רק לתקוף, אלא גם להתמודד עם מרצדס נוספת שישבה לו על הזנב.
 
 
מכונית הבטיחות טורפת את הקלפים 
ללא מכונית הבטיחות היינו מקבלים סיום שונה לחלוטין למירוץ כי פרארי תכננו לעצור ולהחליף לאולטרה סופט בעוד מרצדס בנו על המהירות המצויינת שלהם עם הסופט. קשה לדעת איך זה היה מסתיים. מצד אחד פטל לא היה זוכה לזינוק צמוד והמילטון לא היה מזנק עם צמיגי סופט קרים, אבל מאידך, פטל היה יכול לתקוף עם DRS. הגורם המכריע בפועל נגד פטל היה כנראה הבעיה בה נתקל הצוות של פרארי בהורדת הצמיג האחורי שמאלי בעת ההחלפה תחת מכונית הבטיחות. במצב הזה, העיכוב הזה לא פגע בו, אבל עצירה כזאת במהלך המירוץ הייתה עלולה לדרדר אותו אפילו אל מאחורי בוטאס...
 
התוצאה היא שכמעט כ-ו-ל-ם יוצאים מרוצים, מלבד רדבול וורשטאפן ופורס אינדיה. המילטון ומרצדס ניצחו במירוץ קשה וצמוד ולמרות שעשו, לטעמי, טעות בהחלפת הצמיגים האחרונה תחת מכונית הבטיחות. ייתכן, שההחלפה לצמיגי סופט, נבעה מכך שלא נשארו להמילטון צמיגים אחוריים לא משומשים, אבל אפילו בספא, עקיפות תחרותיות אפשריות כמעט רק בהקפה הראשונה שלאחר הזינוק, והבחירה בסופט, שמגיעים לביצועים לאט יותר מהאולטרה, אפשרה לפטל על האולטרה לתקוף מיד וכמעט לעקוף את המילטון בזינוק המחודש. אם פטל היה מצליח לעקוף, צמיגי האולטרה שלו היו מחזיקים מעמד עד לסוף המירוץ וקשה לראות איך המילטון היה עוקף בחזרה, אבל אם לסבתא היו גלגלים, היא הייתה יותר אוטונומית.
 
מכונית הבטיחות, game changer

(צילום: getty)

 
חדשות טובות: העונה פתוחה לחלוטין
פרארי יוצאים מרוצים, כי היו תחרותיים מול מרצדס במהלך הסופ״ש ובעיקר במירוץ. היתרון האדיר של מרצדס בסילברסטון לא חזר על עצמו בספא. פרארי הצליחו לאזן את המהירות בפניות עם מהירות מספקת בישורות. אולי לא מספיק בשביל שפטל יעקוף את המילטון בלי DRS, אבל מספיק בכדי שפטל יזנק מהשורה הראשונה ובוודאי מספיק בכדי שפטל יפעיל לחץ על המילטון כל המירוץ, אפילו בלי הגיבוי של רייקונן. רוב הסיכויים שזה מוכיח כי שתי הקבוצות תהיינה תחרותיות בכל המסלולים שנותרו עד לסוף העונה. במונזה יחס ההצמדה לגרר של פרארי ייבחן אף יותר מאשר בספא, אבל ביתר המסלולים, שנותרו, נדרשת לפחות הצמדה כמו בספא, ונראה שמרצדס לא יוכלו לברוח בקלות עם האליפות.
 
חדשות נוספות מספא הינן שטוטו וולף אמר מפורשות שמרצדס בוחנים מחדש את העדפת המילטון על בוטאס. עתה שהאליפות נראית צמודה בכל מקרה, וולף מודה שהקבוצה לא יכולה להצדיק יותר את הסיכון שבעמדה שווה לשני הנהגים. העליונות של המילטון במהלך כל הסופ״ש בספא ויתרון הניקוד שפתח על בוטאס יאפשרו למרצדס להפעיל הוראות קבוצתיות ברורות לטובתו.
 
שערורייה מסוימת פרצה בספא כאשר מרצדס הציגו את המנועים החדשים שלהם שיוכלו להמשיך לשרוף שמן לפי המגבלה הקודמת של ה-FIA (קילו שמן) גם במירוצים הבאים, בעוד המנוע החדש שפרארי תציג במונזה אמור לעמוד במגבלה החדשה של 900 גרם שמן בלבד. ככה זה כשה-FIA מעדיפים את פרארי...
 
ונסיים את ההתייחסות לפרארי בשאלה כיצד ייתכן שרייקונן נענש יותר בחומרה על העבירה של אי האטה עבור צהוב כפול מתנפנף מאשר פטל על ההתנגשות המכוונת בבאקו או פרז על דחיקת נהג אחר לתוך קיר במעל למאתיים קמ״ש במירוץ הזה ממש? 
 
רייקונן היה צריך להיענש. נכון שבפועל לא הייתה כבר סיבה להאט, אבל זה לא לשיקול הנהג משום שהוא יכול לטעות. ביאנקי טעה בסוזוקה עם הדגלים הצהובים. השאלה היא מדוע מענישים בחומרה על מקרה עקרוני ללא סכנה שכזה, אבל לא מענישים מספיק בחומרה כשנהגים עושים דברים באמת מסוכנים על המסלול?
 
 
קימי רייקונן, יצא מקופח?

(צילום: getty)

 
הגנון של פורס אינדיה
הזכרתי כבר את התאונה השנייה של נהגי פורס אינדיה, וללא ספק העניינים שם יצאו משליטה ברמות שלא זכורות לי מאז סנה ופרוסט. בשנים האחרונות היו לנו מאבקי אליפות אקסקלוסיביים לנהגי מרצדס, במצב שדמה למצב שהיה לפרוסט וסנה ב-88 ו-89, אבל בפורס אינדיה לא מדובר על מאבק אליפות בין הנהגים, אלא מאבק על עליונות פנים קבוצתית, במצב שאינו שונה מרוב הקבוצות. מה קרה לנהגים ולהנהלה בין מונטריאול, באקו וספא?!? גנון. הנהיגה של פרז בתאונה השנייה עם אוקון שערורייתית בדיוק כמו המצב ההפוך שהיה בבאקו. לצערי השופטים לא התערבו. שני הנהגים האלה היו צריכים להסתובב כבר עם כמות נקודות ברישיון לפחות כמו קוויאט. העובדה שהם נוהגים מסוכן מול בן הקבוצה לא משנה, בגלל שההנהלה אימפוטנטית מול נהגיה.
 
היה שלב העונה שכתבתי שוורשטאפן מייצר לעצמו איזה יתרון מול ריקארדו בתוך רדבול. מאז נראה שהמצב התהפך, אבל ייאמר שהפרישות של מקס כבר כה רבות, שלא נוצר מצב בו כאילו מאוכזבים ממנו, אלא כל האש מופנית לרנו. 50% פרישות טכניות אינו קביל בפורמולה 1 בימינו, אבל לא ברור לי מה רדבול יכולים לעשות. הם עשו כבר סצנה אחת ב-2015 עם רנו וחזרו עם הזנב בין הרגליים. הונדה היא האלטרנטיבה היחידה כרגע לרנו ולא נראה לי שהאמינות שם עדיפה, בלי לדבר על הביצועים.
 
 
מקס וורסטאפן, מחכים לראות אותו מסיים מירוץ

(צילום: getty)

 
 
מקס מנמנם, ריקרדו מלהטט 
ריקארדו נתן מירוץ סופר סולידי עד למכונית הבטיחות וכיכב בזינוק המחודש. מבחינת היכולת לעקוף, ריקארדו הינו הנהג הטוב בסבב, למעט אלונסו והמילטון. נכון שההימור של רדבול על עוד סטים של אולטרה סופט העניק לריקארדו יתרון של סט חדש, אבל עדיין, תזמון העקיפה הכפולה שלו על רייקונן ובוטאס, הוא בדיוק מה שהיה חסר לפטל מול המילטון. לפני שיצעקו עלי שוב שאני מזלזל בפטל, אדגיש שפטל היה במצב שונה, כפי שהסברתי, אבל זה לא מפחית מהעקיפה המדהימה של ריקארדו.
 
רנו, הולקנברג וגרוזאן דאגו שהתחזית שלי לשם שינוי לא תתפוצץ לי בפנים. קפיצת המדרגה של רנו מדהימה. אני לא בטוח מה היה הסיפור של פאלמר במירוץ הזה, אבל הקבוצה חייבת שני נהגים ברמה ולהשתיק קצת את רדבול. רנו היא הפתרון המושלם עבור אלונסו לעונה הבאה והוא יביא את כמות ה-PR הנכונה לקבוצה וליצרן. כבונוס, נקבל גם מנוע הונדה תחרותי במקלארן כמתחייב מהמזל הנאחס של אלונסו. הסיטואציה הזו שבה אין מספיק מנועים תחרותיים לכל הקבוצות מזכירה את העידן הראשון של מנועי הטורבו המסובכים והיקרים. רק יצרני הרכב יכלו לבנות ולפתח אותם ואפילו הם, כמו פורד, נכשלו לפעמים. הנושא החם ביותר כיום בפורמולה 1 הוא התקנות למנוע הבא ולמעשה מה העתיד של הענף? הליכה עיוורת אחרי יצרני הרכב לטכנולוגיית הכביש היקרה כמו חשמל או התנתקות ובחירת מנועי בעירה פנימית זולים, רועשים ושמתאימים לספורט. מנועים שכל סדנת מנועי מירוץ יכולה לייצר. ההישענות של הפורמולה 1 על היצרנים הינה לדעתי התאבדות, כי מעבר לכך שהעתיד של מכוניות הכביש הוא אוטונומי ובכך מתנתק לחלוטין מהספורט בכל מקרה, הרי שההיסטוריה הוכיחה שהיצרנים יכולים לעזוב בכל שנייה. תארו לכם שיפרוץ משבר עולמי נוסח 2008. זוכרים את הונדה? טויוטה? ב.מ.וו? מה יקרה עם היצרנים? מה אם מרצדס או רנו יפרשו?!? 
 
 
 
אלונסו לאן?
אני צריך לעבור להכנה למונזה, אז נסיים עם ויליאמס שבספא סבלו מעוד סופ"ש נורא. מאסה ריסק מכונית אחת ובסה״כ חבילת השיפורים שהקבוצה הציגה מתגלה ככישלון עצוב ומתסכל. במהלך המירוץ המכונית פחות או יותר מסוגלת לאיים על כניסה לנקודות, אבל זו התדרדרות ברורה לאחור. השמועות על הבאת אלונסו לוויליאמס נראות רחוקות, אבל עשויות להיות חלק ממהלך מורכב וגדול אף יותר, בו מרצדס תעבור לספק מנועים למקלארן ורנו יספקו לוויליאמס. העניין הוא שתכנון המכוניות לעונה הבאה החל כבר ממזמן וזה ממש לא עניין שולי איזה מנוע ואביזרים יהיו במכונית. כך או כך, מגיע לאלונסו ולוויליאמס יותר מהמצב הנוכחי.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אאודי S6

חוות דעת - אאודי S6 היא מכונית המנהלים-ביצו... מידע נוסף >

ב.מ.וו סדרה 4 גראן קופה

חוות דעת - סדרה 4 גראן קופה היא גרסת הסדאן... מידע נוסף >

ב.מ.וו סדרה 3

חוות דעת - ב.מ.וו סדרה 3 היא המכונית המשפחת... מידע נוסף >

טויוטה אייגו

חוות דעת - טויוטה אייגו היא המכונית העירוני... מידע נוסף >