סגור

רכיבה ראשונה: ק.ט.מ אדוונצ'ר 1090R

ק.ט.מ עושה סדר במשפחת האדוונצ'ר; ה-1090R מחליף את ה-1190R ומשפר אותו בכמה נקודות

  • אביעד אברהמי, פול גז

  • 30.08.2017

(צילום: אסף רחמים)

 
יתרונות: מנוע, מערכת מתלים, יכולות שטח, עיצוב, פונקציונליות
חסרונות: חום מהמנוע לרגליים, זווית צידוד כידון
שורה תחתונה: ה-1090R הוא מחליף ראוי ל-1190R, שלוקח את הקונספט צעד אחד קדימה; לרוכבים שבאמת עושים שטח עם האדוונצ'ר שלהם
מחיר: 109,900 ש"ח (103,900 ש"ח לגרסת הכביש)
מתחרים: הונדה CRF1000L אפריקה טווין, ב.מ.וו F800GS
נתונים טכניים: מנוע וי-טווין 75 מעלות, 1,050 סמ"ק, 
 
מה זה?
לשנת 2017 בק.ט.מ עושים סדר במשפחת האדוונצ'רים הגדולים שלהם. ה-1190 (כולל גרסת ה-R) שיצא ראשון ב-2013 והחליף את ה-990 המיתולוגי, יורד מליין הדגמים. הסופר אדוונצ'ר 1290 מקבל גרסת R קרבית לשטח וגרסת S בסיסית יותר לכביש, בנוסף לגרסת ה-T המוכרת. ה-1050, שהיה הבסיסי בליין והגיע במקור עם 95 כ"ס כדי להתאים להגבלה ל-A1 – עד 47.6 כ"ס, גדל בהספקו ל-125 כ"ס (כלומר לא מתאים יותר ל-A1), ומתפצל ל-2 גרסאות – S לכביש ו-R לשטח. ואם התבלגן לכם הראש, אז קחו בקצרה: ל-1090 יש גרסת כביש וגרסת שטח, ול-1290 יש גרסת כביש, גרסת שטח וגרסת תיור גדולה ומאובזרת. בסך הכל 5 דגמי אדוונצ'ר.
 
ה-1090R שפה במבחן הוא מבחינתנו אחד הדגמים החשובים במשפחת האדוונצ'רים של ק.ט.מ, זאת משום שהוא אמור, לפחות על הנייר, להתקרב במעט לאדוונצ'ר 990 ולשפר את יכולות השטח של ה-1190R המצוין.
 
במעבר מה-1050 ל-1090 למעשה השתנה רק השם, שכן נפח המנוע נשאר זהה – 1,050 סמ"ק. השם השתנה, אגב, כדי שתהיה אוריינטציה לשאר דגמי ק.ט.מ, שעושים מעבר לסיומת '90'. מה שכן, ה-1050 הוגבל ל-95 כ"ס, כאמור כדי שתהיה אפשרות להגביל אותו לרישיון נהיגה A1 (לא מעט 1050 מוגבלים ל-47.6 כ"ס נמכרו בישראל), ובמעבר ל-1090 בק.ט.מ שחררו את המגבלות והוציאו מהמנוע הזה את הפוטנציאל שהיה גלום בו. כאמור, כעת הוא מפיק 125 כ"ס. 
 

(צילום: אסף רחמים)

(צילום: אסף רחמים)

(צילום: אסף רחמים)

 
פרט לשינוי במנוע ובמערכת ההזרקה, במעבר ל-1090 ובכלל לסדרת האדוונצ'רים החדשה יש עיצוב חדש, פונקצינלי יותר, ולטעמנו גם יפה יותר. על הדרך הבולמים שופרו בהידראוליקה, וכן יש שיפורים במערכות האלקטרוניקה כמו מערכת ה-ABS ובניהול המנוע.
 
גרסת ה-R שפה במבחן, בעלת אוריינטציית השטח, כוללת גלגלי "21 ו-"18 (במקום "19 ו-"17 ב-S), מתלים בעלי מהלך ארוך יותר של 220 מ"מ (במקום 190 ו-185 מ"מ ב-S), וכתוצאה מכך גובה המושב טיפס ל-890 מ"מ (במקום 850 מ"מ ב-S). המשקל היבש עומד על 207 ק"ג.
 
כמו שאר האופנועים של ק.ט.מ, גם האדוונצ'ר 1090R מציע חבילת ביצועים מעולה – מהטובות והחזקות בקטגוריה, אבל כדי לנצל אותה צריך להיות רוכב בעל טכניקה טובה, ורצוי גם בעל ממדים פיזיים מכובדים.
 
מנוע הווי-טווין הזה היה מצוין בשאר דגמי האדוונצ'ר, והוא מצוין גם פה. שחרור המגבלות ומיצוי הפוטנציאל שלו עשו לו רק טוב, שכן כעת הוא מושך חזק מאוד עם 125 כוחות הסוס, ומתייצב בנינוחות על 160 קמ"ש – מהירות שיוט שמרגישה נוחה מאוד בסל"ד ביניים. יחד עם זאת, כווי-טווין הוא גמיש מאוד ומספק כוח כבר מסל"ד נמוך, ויחד עם המצערת החשמלית שעובדת כמעט מושלם מתקבלת אספקת כוח זמינה ונעימה לשימוש. ברוב המוחלט של הזמן השתמשנו במפת ניהול המנוע הספורטיבית יותר, זו שמספקת את מלוא ההספק ואת תגובת המצערת המהירה ביותר – גם ברכיבת שטח. אפשר לומר שהמנוע הזה מספק טווח שימושים רחב מאוד – החל מרכיבה מנהלתית רגועה, דרך שיוט, רכיבת שטח קלה או אגרסיבית, ועד רכיבה חזקה בכביש. מצוין.
 

(צילום: אסף רחמים)

(צילום: אסף רחמים)

 
מערכת המתלים מכוונת לעבודת שטח אינטנסיבית. הפרונט ההפוך הבשרני בקוטר 48 מ"מ מציע מהלך של 220 מ"מ, ועם משקל האופנוע הוא דורס כמעט כל מה שנקרה בדרך, בעיקר אם הרוכב מחויב לגז. גם המתלה האחורי עובד בהתאם, ורוכב טוב וחזק יוכל לרכב בשטח מהר מאוד עם האופנוע הזה, גם בזכות היציבות הגבוהה שלו.
 
הספיגה והיציבות נשמרים גם ברכיבה עירונית, שם המתלים וגלגלי השטח סופגים את כל בעיות האספלט בלי להניד עפעף, וזה צפוי לחלוטין עם גלגלי "21 ו-"18 ומהלכי מתלים כאלה. 
 
הטרייד-אוף מגיע ברכיבה בינעירונית, שם הצמיגים המקוריים – קונטיננטל TKC80 קרביים לשטח – גורמים לנדנודי ראש במהירויות שמעל 160 קמ"ש, ובעיקר מכבידים על ההיגוי ומערפלים אותו. בהשוואה ליכולות הכביש המצוינות של ה-1050 ושל ה-1090S, יש ב-R פגיעה של ממש ביכולות אלו, אבל בתמורה מקבלים כאמור יכולות שטח גבוהות. רק ששוב – צריך להיות רוכב טוב כדי לנצל אותן. מי שרוכב בשטח, והרבה, עם האדוונצ'ר שלו, יעריך מאוד את היכולות האלה. מי שרוב השימושים שלו הם בכביש, טוב יעשה אם ייקח את גרסת ה-S.
 
שאר המערכות עובדות כמו בק.ט.מ. הבלמים למשל חזקים ומלאי רגש, במיוחד הקדמיים, ואנחנו מאוד אוהבים את המנופים של ק.ט.מ שמספקים שפע של רגש לרוכב
 

(צילום: אסף רחמים)

(צילום: אסף רחמים)

 
במעבר לגרסת ה-R, האדוונצ'ר 1090 גבה מאוד. עם 174 הס"מ שלי הגעתי עם הרגל לקרקע, אבל הוא גבוה. תנוחת הרכיבה מרווחת, ויש שפע של מקום לרוכב ולמורכב. הכידון רחב – כמו שכידון של אדוונצ'ר אמור להיות, והוא גם מעט רחוק מהרוכב, בטח בהשוואה ל-990. התחושה שמתקבלת, וזה נכון עוד מה-1190, שבק.ט.מ כיוונו את הסדרה קצת יותר לכיוון המרכז, לכיוון המיינסטרים, וזאת כדי לפנות לקהל יעד גדול יותר ולהגדיל את המכירות. אנחנו חיים עם זה בשלום, אגב, למרות שמבחינתנו ה-990 הזכור לטוב מהווה אמת מידה לאדוונצ'רים קרביים ולמרות שה-1190R ואחריו ה-1090R שפה במבחן זזו לכיוון המיינסטרים. 
 
נקודה ששופרה ומאוד אהבנו היא הארגונומיה וחיבור הרוכב למכונה. העיצוב החדש של מיכל הדלק וכיסוייו משאיר מקום מיוחד לירכי הרוכב – צר יותר מבעבר ובעל מרקם מחוספס, והתחושה היא שנעשה פה צעד חשוב לכיוון רוכבי השטח. השורה התחתונה היא שהארגונומיה והחיבור לאופנוע – בעיקר בשטח – טובים יותר מאשר ב-1190R.
 
איכות החומרים גבוהה מאוד, וזה ניכר בכל מקום באדוונצ'ר 1090R. הוא פשוט בנוי טוב, חזק ואיכותי. גם האלקטרוניקה פה שופרה מהדגם הקודם, וכעת למשל ה-ABS מציע מצב אנדורו שבו הוא אינו פועל על הגלגל האחורי אלא רק על הקדמי – מעולה לרכיבת שטח. גם המצערת החשמלית, כאמור, עובדת מעולה, והתחושה הכללית מה-1090R היא של אופנוע איכותי, שלם, מהודק ומהוקצע.
 
רכיבה בינעירונית על אדוונצ'ר גדול וגבוה כזה, במיוחד בעל נוכחות כמו ק.ט.מ אדוונצ'ר, היא חוויה בפני עצמה. אתה יושב גבוה מעל לתנועה, צופה קדימה גמו ממגדלור, ויש תחושה שכלי הרכב מסביב מכבדים אותך יותר מהרגיל. ה-1090R לא שונה בכך, והוא מזכיר מאוד את ה-1190R בהקשר הזה.
 

(צילום: אסף רחמים)

(צילום: אסף רחמים)

 
ובכל זאת, יש לנו 2 נקודות לביקורת. ראשית, זווית הצידוד של הכידון קטנה מדי, וזה מפריע ברכיבה עירונית, למשל בהשתחלות בין מכוניות, וגם ברכיבת שטח כשרוצים לסובב את האופנוע. תוסיפו לרדיוס הסיבוב הגדול גם את גובה המושב ואת המשקל הלא נמוך, ותקבלו שבמצבים מסוימים בשטח, כשרוצים להסתובב על שביל, צריך ממש להתאמץ ולהשקיע אנרגיה, או לחלופין למצוא קטע מספיק רחב על השביל כך שיכיל את רדיוס הסיבוב. הנקודה השנייה – כמו בכל משפחת האדוונצ'רים של ק.ט.מ מ-2013 ועד היום – היא כמות החום הגדולה שמשתחררת מהמנוע לפלג הגוף התחתון של הרוכב. בימי הקיץ וברכיבה עירונית זה לא נעים וזה מציק, גם אם מרכיבים את כיסויי הצד של ק.ט.מ שמיועדים למזער את פליטת החום.
 
האדוונצ'ר 1090R, כחלק מסדרת האדוונצ'רים החדשה של ק.ט.מ, הוא אופנוע מיוחד, אבל לא לכל אחד. מצד אחד הוא שומר על הד.נ.א של ק.ט.מ, מה שאומר שהוא מציע חבילת ביצועים ברמה גבוהה מאוד, מערכת מתלים מעולה, וגם הרבה נוכחות וצבע. מצד שני, הוא ידידותי יותר משתמש ונעים לתפעול – כיוון שאליו הולכת ק.ט.מ בשנים האחרונות, שוב – כדי לפנות לקהל יעד גדול יותר. יחד עם זאת, כדי לנצל את יכולות השטח הגבוהות שלו צריך להיות רוכב גדול וחזק, ועם טכניקת רכיבה טובה. 
 
בארץ התפתחה בשנים האחרונות סצנת אדוונצ'רים ענפה, שבה רכבים רבים יוצאים לטיולי שטח-אדוונצ'ר קרביים בפינות שונות של הארץ. ה-1090R, למרות גודלו ומשקלו, מתאים מאוד לסצנה הזו, בעיקר משום שיכולות השטח שלו גבוהות מאוד. רק צריך להיות רוכב שיודע לקחת את היכולות האלה. אם אתם לא רואים את עצמכם עושים שטח קשוח עם אופנוע אדוונצ'ר וצריכים את האופנוע בעיקר לשימושי כביש או מקסימום לרכיבת שבילים קלה – לכו על גרסת ה-S לכביש, פשוט כי החסרונות של ה-R בכביש גדולים מדי למי שלא באמת רוכב בשטח.
 
כך או כך, ה-1090R הוא אופנוע אדוונצ'ר-שטח אדיר, שכאמור שומר על הד.נ.א של ק.ט.מ, והוא חשוב מאוד לדעתנו בליין הדגמים של היצרנית האוסטרית. מחירו בישראל 109,900 ש"ח, גבוה ב-6,000 ש"ח מגרסת ה-S לכביש. ובק.ט.מ כמו בק.ט.מ – תוכלו למצוא שפע אביזרים בקטלוג השיפורים, כמו מגנים, תאורה, ארגזים וחלקי בלינג רבים. מכונה חשובה לשוק הישראלי.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

סאנגיונג טיבולי

חוות דעת - סאנגיונג טיבולי הוא המיני SUV של... מידע נוסף >

מיצובישי אאוטלנדר PHEV

חוות דעת - מיצובישי אאוטלנדר PHEV הוא הדגם... מידע נוסף >

טויוטה אייגו

חוות דעת - טויוטה אייגו היא המכונית העירוני... מידע נוסף >

מאזדה 3

חוות דעת - מאזדה 3 היא המשפחתית הקומפקטית ש... מידע נוסף >

לקסוס RC-F

חוות דעת - לקסוס RC-F הוא רכב הספורט והביצו... מידע נוסף >