סגור

משימה בלתי אפשרית: מסע חוצה ישראל עם ילדים

מראש הנקרה ועד אילת, תפריט גורמה, מלון בדרגת 5 מיליון כוכבים של הטבע וחיבור משפחתי מהזן הנכחד

  • יניב ששון

  • 21.11.2016

(צילום: יניב טל)

 
הקיץ כבר כאן, ים ובריכה מיצו את עצמם כבר אחרי השבוע הראשון והדילמה איתה מתמודדים כל זוג הורים היא איך מעסיקים ילדים בחופשה כל כך הארוכה ומתישה בכל קנה מידה? שוב הצגה, אולי קניון? לא, לא אנחנו.
 
חייבים למצוא משהו שונה, ייחודי שישאיר חוויה לכולנו. ואם כבר חוויה נזכרנו שלפני חודשיים סיפרנו לילדים שבשבת בבוקר נקום מוקדם ונסע לקניון, הקטנה שאלה "אמא, פתוח בשבת כ"כ מוקדם בבוקר?"  שתינו חייכנו כי התכוונו לקניון הלבן בשמורת הנחלים הגדולים. "וואו אמא זה הקניון שאני הכי אוהבת !!!". באותו הרגע הבנו שאנחנו רוצים שוב לבלות ב"קניון" ולא באחד אלא בהרבה קניונים. הפעם לא רק בדרום אלא גם בעוד מקומות בארץ. התחלנו להתרגש ולפחד ביחד מהמחשבה שנהייה בתוך ג'יפ כל המשפחה ביחד.
 
אנחנו מטיילים הרבה והילדים מכירים היטב את הארץ, ואם צריך להגדיר אותנו אז אנחנו משפחה שזריחה במדבר גורמת לנו ל"זרוח", ו"שקיעה" עבורנו היא לא רק של השמש. שיטפון במדבר גורם לנו ל- "שטפון" של אדרנלין, ולינה באוהל במלון מיליון כוכבים  ומדורה עם פוייקה "מדליקים" בנו את הניצוץ. אז מה עושים איך משלבים את כל החלום הזה?
 
התחלנו לחפש מסע שיחצה את כל הארץ בשבוע – מסע חוצה ישראל. הגענו לחברת מאסטר טריפ שהציעה לטייל את החלום במסע חוצה ישראל.  התקשרנו לברר פרטים, למען האמת קצת ספקנים כי מסע חוצה ישראל שמור לרוב לג'יפאים מיומנים ובעבירות מורכבת וקשה. להפתעתנו הגדולה גילינו ששם חשבו על "משהו אחר" שמתאים לחופשה משפחתית - מסע דגל שחוצה את הארץ מהצפון (ראש הנקרה) ועד אילת, בדגש על נהיגת שטח מתונה בליווי והדרכה.
 
דיברו איתי על מדורה, וארוחות משותפות, הסבירו לנו על אופי הטיול ועל החשיבות של שמירה על הטבע וגם על הג'יפים - לא מסע אקסטרים אלא מסע ג'יפאי לאוהבי הארץ והטבע. אבל לטייל לבד זה לא כייף והשאלה שהטרידה אותנו נסובה סביב השאלה, האם יש עוד משפחות ? והתשובה הייתה – בטח ! יש כאלה שכבר מצטרפים בקביעות כל שנה, ויודעים שזו הדרך לבילוי משפחתי של חג הפסח.
 

(צילום: יניב טל)

(צילום: יניב טל)

 
התרגשנו, המסע חיפש אותנו אולי יותר משאנו חיפשנו אותו, ושבוע של גיבוש משפחתי זה עניין מתבקש. לשכנע את הילדים היה קל, כולם היו בעניין ומוכנים להתמודד עם הלא נודע, הרפתקה.
 
מעט אחרי שההתרגשות שקעה החלו החששות, איך מעסקים ילדים בג'יפ במשך שעות? ומה עם מקלחת? ואם לא נתחבר לאנשים? ועוד מיליון שאלות שהגיעו ביחד ויצרו "פקק תנועה" בראש.  החלטנו על תוכנית פעולה, נוריד לטאבלטים סרטים, נקנה חוברות יצירה, משחקי מגנט, וערכה למשחקים בג'יפ....
 
אנחנו בפנים!
ככל שהמועד התקרב, הפרפרים בבטן ריחפו והתרגשות גדלה. קיבלנו הזמנה להצטרף "למפגש הכנה" שמטרתו להסביר לנו היכן נטייל, כיצד להתארגן למסע, מה מומלץ ובעיקר שנכיר את חברי הקבוצה איתם אנחנו הולכים לבלות שבוע שלם, 24/7.
 
יצאנו מהמפגש מרוגשים והתחלנו לנשום ולהבין ש"השד" לא מאיים ומפחיד. הבנו שבחרנו בדיוק במה שחלמנו – מסע ג'יפים שיפגיש אותנו לא רק עם הנופים הקסומים של הארץ, אלא גם או בעיקר עם רקמה אנושית של אנשים איכותיים אוהבי טבע ואדם. אנשים שבחרו כמונו לעצור את המרתון ושגרת החגים ולהתמסר ליופי שיש לארץ הקטנה שלנו להציע למטיילים.
 
החלטנו לשדרג את הציוד, קנינו אוהל איכותי עם חלון ענק למעלה שנוכל לצפות בכל לילה במיליון הכוכבים. קיבלנו רשימה מסודרת של כל מה שצריך ומעבר לכך. הכל היה מוכן והחלה הספירה לאחור.
 

(צילום: יניב טל)

(צילום: יניב טל)

(צילום: יניב טל)

 
היכון, היכון. בצע עכשיו
בשעת בוקר מוקדמת נפגשנו קבוצת אנשים "זרים" האחד לשני בראש הנקרה, ומיד לאחר תדריך בוקר קצר יצאנו לדרך.  אני הספקן בזוגיות כבר הכנתי את "תיק ההפתעות" קרוב אליי לבצע שליפה מהירה כשהילדים יפצחו בנאום המשעמם לנו שלהפתעתנו לא הגיע. אחרי ההפסקה הראשונה עם קפה משובח ועוגיית בוקר משהו קרה בין ילדי הקבוצה.  נרקם לו חיבור טבעי בלי הבדל של גיל או מין, מאחד הג'יפים התגלגל לו כדור, מג'יפ אחר צצה צלחת מעופפת ומהצד היה נראה כאילו הילדים מכירים כבר "שנים".
 
אחרי הפסקה זריזה המשכנו במסע שלנו. גמענו במרץ את הצפון, נסענו וחצינו נחלים ושמורות טבע קסומות. נשמנו עמוק את האוויר של עמק יזרעאל בהפסקת ה- "בוהריים" שכללה מגוון רחב של מזונות שהבאנו שלא היה מבייש בית מלון – והכל בשטח!
 
המשכנו בנסיעה עד שהשמש נפרדה לשלום וצבעה הכל באדום, הערב הגיע. חשבנו לעצמנו ש"בטח נתארגן על ארוחת ערב קלילה ונלך לישון". מתוך הג'יפים יצאו מאובקים ומחויכים חברי הקבוצה:  גברים, נשים וילדים וכמו במין מטה קסם הוקם מאהל למופת שבמרכזו "מטבח".
 
ההכנה למסע הוכיחה את עצמה בגדול, הסתכלתי בהלם איך מחנה השטח - חניון הלילה - הופך ל"בית". בשלווה ובשקט מופתי בעל אופי מדברי, כל אחד ידע בדיוק על מה הוא אחראי.
 
הילדים קיבלו קערת ירקות ענקית וחתכו סלט, הם היו שותפים לעניין וזה היה שיעור חשוב עבורם. בשולחן אחר הכינו דגים, המנגל כבר דלק, בשולחן נוסף נפרשו כלי האוכל והשתייה הרמתי מבט וכבר המדורה נתחמה באבנים והודלקה. "וואו מה קורה כאן?!"
 
וכך בכל ערב – תבשיל פרגיות, נתחי בשר על גריל דרום אמריקאי ועוד המון הפתעות, אבל  כדי לא לגרות לכם יותר מידי את בלוטת הטעם, אדלג על הקולינריה המדהימה שליוותה את מסע חוצה ישראל הזה, זה סיפור בפני עצמו. אספר על חברותא מדהימה של אוהבי טבע ואדם שיושבים ומתחברים האחד לשניה מסביב למדורה ומשתפים בחוויות היום.
 

(צילום: יניב טל)

(צילום: יניב טל)

 
 
פרשנו לשנת לילה מפנקת באוהל החדש והבוקר הגיע מוקדם משחשבנו. הפעם לא היה צורך לנדנד לילדים לקום, הם זינקו מהמזרנים בהתרגשות ליום החדש. התארגנות זריזה, קפה ועוגה, ויוצאים לדרך. שוב אני עם "תיק ההפתעות" קרוב אליי, מעין תעודת ביטוח. אתמול היה היום הראשון אבל עכשיו הם בטח שמרו את הנאומים להיום. השיירה מסודרת בצוות מופתי וחולפת עלפני מעיינות קסומים ונסתרים, נחלים, נופים המדהימים, ותוואי שטח מתחלף.
 
גם היום, ארוחת הבוקר המאוחרת נשלפה אחר כבוד מהצידניות והמקררים ועוד יום טס לו והערב מגיע. המחנה ש"נארז" בבוקר מוקם שוב בזריזות ומקצועיות. הסירים והמחבתות נשלפים ועוד ארוחת גורמה יוצאת לדרך. אנחנו מתבוננים ורואים מעגל ילדים ומעגל מבוגרים סביב קומזיץ וכולם עייפים, בלי מקלחת מיוזעים אבל עם חיוך ענק של אושר על הפנים, זה בדיוק הרגע שהבנו שהמדבר זה הבית השני שלנו.       
 
מיד בבוקר עוזבים את אזור השפלה ומתחילים את המסע לדרום הארץ כשהיעד הסופי שלנו הוא אילת. בעבר כשנסענו עם הילדים לאילת הדרך נראתה לי ארוכה ולא נגמרת, ועכשיו אנחנו לוחשים אחד לשניה "הלוואי שהזמן יעצור". בא לי שהמסע ימשיך, כבר לא מעניינת אותנו המקלחת והעייפות היא אפילו לא חלק מהמשוואה.
 
הכוחות מגיעים מהטבע המדהים, מהנופים הקסומים ומפינות החמד אליהם אנחנו מגיעים, הילדים לומדים השבוע על המדינה יותר ממה שלמדו כל השנה בביה"ס. מורשת קרב, היסטוריה, גאוגרפיה, צמחים, ושיעור חשוב מאד לחיים. התקשורת הופכת בינאישית, כמו פעם, ובעיקר מבליטה את העובדה שאפשר להיות מאושרים יותר - בלי המחשב והג'אגדטים. למרות גילם הצעיר הם רואים את העבודה המשותפת בין כל משתתפי המסע שראויה לכל מחמאה! לעת ערב הגענו לחאן עם מקלחת, פתאום מים זורמים מברז ושירותים מבריקים הופכים לצ'ופר ענק, שמטעינה אותנו בכוחות מחודשים.
 

(צילום: יניב טל)

(צילום: יניב טל)

(צילום: יניב טל)

 
היום הרביעי הגיע מהר ממה שחשבנו (רק אתמול התחלנו) ואנחנו נכנסים עמוק לשטח ואפילו המצאנו משחק חדש בג'יפ - למה ההר הזה דומה? -  אפשר לפתח יצירתיות גם בג'יפ. הילדים נהנים ואפילו פעם אחת לא שמענו במהלך הימים האחרונים את צמד המילים שמטריף כל זוג הורים  "מתי מגיעים". עוצרים להפסקת קפה והתרעננות קלה, הילדים כמו מגנט מתחברים האחד לשני ואנחנו "הגדולים" מפטפטים ומנשנשים. קדימה לג'יפים קורא לנו מוביל המסע. בעודי חוגר את הילדים נזרקת שאלה – "אבא יש עוד המון ימים בשטח נכון?!" יש לנו עוד זמן בשטח אנחנו משיבים, ולאט לאט מחלחלת הידיעה שאילת ונקודת הסיום קרובים מתמיד.
 
מפרץ אילת
לילה אחרון בשטח מזג האוויר מפנק אותנו ורוח נעימה מלטפת את המאהל, אנחנו מביטים על מלון מיליון הכוכבים שדאג לנו השבוע לפינוק ולא רוצים להפסיק לטייל את החלום! ישבו כולנו מסביב למדורה מסרבים להאמין שזה הלילה האחרון שלנו בשטח. אנחנו מודים על זמן איכות מזוקק עם הילדים, נושמים עמוק את המדבר צורבים את החוויות והרגעים לתוך הארד דיסק של הלב ויודעים שזה המסע הראשון שלנו שהתחיל משהו חדש שעוד נעשה הרבה בעתיד.
 
בוקר היום האחרון נוסעים בשטח לאגם נעלם שצבעי הטורקיז שלו מהפנטים, קניונים מרתקים ביופיים שחבויים בין ההרים, מציצים על להקות פלמינגו הוורודות והמדהימות, עוד הפסקת קפה (כמעט אחרונה) בגובה של הרי אילת האדומים וכבר ים סוף שכל כך חיכינו לראות את יופיו מבצבץ  נפרש לפנינו, אבל עכשיו אנחנו לא רוצים שייגמר.
 
יצאנו למסע חוצה ישראל מלאי חששות וזה הפך למסע המשפחתי של החיים! כל כך משמעותי עבורנו - מסע של ביחד משפחתי מהזן המזוקק והמשובח ביותר, צוחקים על הפחדים הכל כך לא רלוונטיים בהתחלה – זר לא יבין זאת. זה ללא ספק היה מסע שהגשים עבורנו חלומות רבים של המשפחה הגרעינית והרחיב את משפחתנו מהגרעין אל כל החמנייה!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

סקודה סיטיגו

חוות דעת - סקודה סיטיגו היא מכונית עירונית... מידע נוסף >

DS3

חוות דעת - DS3 הסופר מיני לבית סיטרואן הושק... מידע נוסף >

אבראט 500 קבריולה

חוות דעת - אבארט 500 קבריולה היא המכונית הע... מידע נוסף >