סגור

יום הכיפורים של פרארי

התקלות הצפויות של פרארי הגיעו בבת אחת ואפשרו להמילטון לחזק אחיזתו על האליפות למרות מירוץ הרואי של פטל

  • משה פינצ'בסקי

  • 02.10.2017
 
 
פרארי משכו העונה את החלקים המכאניים במנוע והחליפו ביניהם כמו שטירון מחליף גרביים בין ימין ושמאל. זה עבד כל כך הרבה זמן שכולם התחילו להתעלם מזה, אבל כל חלק בפורמולה 1 מתוכנן במדויק לאורך חיים מסוים. מעבר לזה מדובר בהימור מסוכן. האמת היא שהתרחיש הצפוי להתפתחות העונה היה שפרארי יבחרו לספוג את העונשים במסלול מתאים ופטל ייאלץ לזנק מאחור, כפי שקרה בסוף במלזיה.
 
מה שלא היה צפוי זה מה שקרה בסינגפור. במקום שהחלפת מכלולי המנוע תתרחש כשפטל מוביל באליפות, זה קרה בנקודה בה פטל לא יכול לאבד נקודות מול המילטון. דיברנו על נס לפרארי והוא לא קרה. האליפות כמעט ועברה למצב בו פרארי חייבים מזל רע להמילטון בכדי שפטל ייקח את האליפות. עכשיו פטל חייב לנצח בכל המירוצים שנותרו, אלא אם קורה משהו להמילטון. זאת האמת והסיכוי לכך כמעט אפסי. מצב החלפים במרצדס מאפשר להם לסיים את העונה ללא החלפות ומצב הניקוד באליפות עוד יותר מאפשר להם מרחב תמרון, אם הם כבר יזהו בעיה.
 
בכל זאת יש איזו נקודת אור לפרארי והיא יכולת פיתוח המכונית שלהם. בברצלונה ובמירוצים אחריה, נראה היה שמרצדס פיתחה את המכונית טוב יותר ויצרה פער ביצועים. פרארי הצליחו להישאר צמודים, אבל נכשלו חלקית באוסטריה ואז הצליחו לתקן את החבילה למסלולים המהירים לקראת בלגיה (תזכורת: מונזה ייחודי ולא נחשב). 
 
במלזיה ראינו את פרארי מובילים בביצועים ואילו מרצדס עם בעיה בחבילה החדשה שהציגו, עד כדי כך, שהמילטון חזר לאחור לחבילה הישנה ובתצוגת נהיגה מדהימה, לקח את הפול. המילטון הציל איפה שהוא את הסופ"ש של מרצדס. תראו איפה לואיס סיים ואיפה בוטאס, אבל הנקודה מבחינת פרארי היא, שבפיתוח המכונית הם עומדים בקצב של מרצדס ורדבול. זוכרים איך פרארי התדרדרו בעונה שעברה? זה עניין קריטי לקבוצה שרוצה להתחרות על אליפות הנהגים ובוודאי על אליפות היצרנים, אבל כל זה כבר יהיה כנראה בעונה הבאה.
 
פטל נתן תצוגת נהיגה מרשימה במירוץ והשאיר את האליפות פתוחה בצורה זעירה. הבחירה באסטרטגית הצמיגים של סופט ואז סופר הייתה מתבקשת ואפשרה לו, יחד עם יתרון הביצועים המובנה של פרארי, לסגור לכיוון החוד במהירות וביעילות. קשה להאשים אותו בחוסר ההצלחה לעקוף את ריקארדו. ככל שההקפות התקדמו, היתרון של צמיגי הסופר של פטל על הסופט של ריקארדו, התקזז ובכל מקרה, כל העונה, ניתן היה לראות שגם על האולטרה וגם על הסופר, יש הזדמנות אחת לסגור ולעקוף, כי במצב של מרדף צמוד, הצמיגים נשחקים בתוך הקפה שתיים ומאבדים את כל היתרון שהיה להם. אלונסו באמת לא עזר לפטל כסמן אחורי, אבל סיכויי ההצלחה מול ריקארדו היו נמוכים גם כך. לא הייתי תולה הכל באלונסו.
 
לעומת זאת, התאונה אחרי סיום המירוץ עם סטרול הייתה לחלוטין באשמת הקנדי. ההסבר היחיד שיש לי לכך שלא הענישו את סטרול הוא שרצו להתעלם גם מהטרמפ האסור של פטל. אני מקווה שלפרארי לא נגרם נזק למכלולי הכוח והגיר, כי המתלים ממש נקרעו... 
 

(צילום: getty)

 
מירוץ הרואי של הגרמני
אם פטל הוא נהג המירוץ, הרי שהמילטון הוא נהג הסופ״ש. נכון שבמירוץ, עקב תקלה כנראה (המילטון נשמע בקשר טוען לבעיה בטעינה החשמלית, למרות שהמהנדס ענה שזה נורמלי), הוא לא התעקש עם ורשטאפן ובכך הראה שיקול דעת שפטל לא עשה בסינגפור והצליח להוציא מקום שני, מסופ״ש, שבקלות יכול היה להסתיים מחוץ לפודיום. הקפת הפול של המילטון בדירוג, היא מה שמפריד בין הטובים ביותר, כמותו (וכמו פטל בסינגפור למשל), לבין האחרים. כשהאליפות על השולחן ב Q3, המילטון הוציא הקפה שהייתה מהירה בכשבע עשיריות מבן קבוצתו. עכשיו הדברים מוטים כה לטובתו, שאפילו הוא חייב, ולמעשה, כבר מכיר בכך שהוא צריך לנהוג לאליפות. ראינו את זה במירוץ עם ורשטאפן. המעניין הוא מה יקרה אם פטל יצליח עכשיו לנצח הרבה ולתפוס מומנטום לקראת סוף העונה, למרות שלא יקח את האליפות, זה עלול להשפיע על המילטון לעונה הבאה כפי שהיה מול רוזברג בין 2015 ל 2016.
 

(צילום: getty)

 
טקטיקה מחושבת שהוכיחה את עצמה
ורשטאפן ניצח במירוץ בקלות יחסית לדבריו. כמו בסינגפור, גם כאן נהגי רדבול הודיעו מראש שהם יקחו סיכון על חשבון מתמודדי האליפות וורשטאפן ממש עשה זאת ומודה בכך. חייבים להודות שבמחצית השנייה של העונה, רדבול הם הקבוצה המשתפרת ביותר, גם ביחס למרצדס ופרארי. אם הגשם שירד בסיום היה מגיע מוקדם יותר, ייתכן שגם ריקארדו היה עוקף את המילטון. עד כדי כך היתרון של רדבול בגשם ביום שישי היה גדול. אם יש תרחיש קלוש כלשהו לאליפות של פטל, ללא תקלה להמילטון, זה רק המשך המצב בו מרצדס מתדרדרים לאחור. הבעיה היא שנהגי רדבול ינצלו את המצב של פטל בדיוק כפי שקרה במלזיה עם המילטון. בכל מקרה, חשוב שורשטאפן ינצח בכדי לשמור את תדמיתו כאלוף עתידי. כיצד רדבול יסתדרו בעתיד בלי מנוע של רנו זו כבר סוגיה לכתבה עצמאית נפרדת, אבל ורשטאפן יצטרך לחשוב טוב על עתידו אחרי העונה הבאה.
 
אני לא יודע מה לכתוב לגבי רייקונן. זאת באמת הייתה ההזדמנות הטובה ביותר שלו לנצחון, שהיה יכול להפריח חיים בעונה הקשה שלו. לפרארי היה יתרון ברור במירוץ על מרצדס ורדבול, כך שבהינתן חצי הזדמנות, כפי שהייתה בפועל לורשטאפן, רייקונן היה מנצח את המירוץ בקלילות. לא צריך לשחק פה יותר מדי בחלומות. ייתכן שהקבוצה הייתה רוצה שבמצב של הובלה של רייקונן, הוא יעשה להמילטון מה שהוא עצמו ניסה לעשות לרוזברג באבו דאבי לפי שנה, אבל נראה לי שהם היו מסתפקים בלקיחת הנקודות ובכל מקרה, רייקונן גרוע במשחק מלוכלך. נותר לראות מה האייסמן יוכל לתרום לפטל בהמשך העונה, כי כל סיום של רייקונן בין פטל להמילטון יהיה קריטי וגם קימי יכול לשמור על פטל מפני נהגי רדבול החמדנים...
 
שני נהגים שנתנו מירוץ מעולה היו פרז בפורס אינדיה שסיים שישי וסטופל ונדורן במקלארן שסיים שביעי. שניהם שמו בצל את בני קבוצתם שזינקו בסמוך אליהם. פרז ידוע במירוצים הטקטיים שלו עם שמירת צמיגים פנומנלית, אבל צריך להזכיר גם את הפיתוחים של פורס אינדיה ששומרים אותם מקדימה. זה בולט במיוחד מול הכשלון של רנו במירוץ. גארי אנדרסון מאוטוספורט הראה איך עונה אחר עונה, פורס אינדיה מוציאה את התמורה (בביצועים ובנקודות אליפות) הטובה ביותר ביחס לתקציב שלהם. אילולא הגנון שהיה להם עם הנהגים, הם היו במצב עוד הרבה יותר טוב. בזינוק ניתן היה לראות ממש כיצד אוקון שהיה תקוע בין מאסה בפנימי לפרז בחיצוני, עשה הכל בכדי שרק לא ייגע בפרז, למרות שכתוצאה מכך נפגע מהמגע עם מאסה. הפוך מספא.
 
בויליאמס ניתן לראות את הבטחון הגובר של סטרול שמעיז להשיב מלחמה מול מאסה, למרות שהעקיפה שלו, למעשה אפשרה לוודורן לעקוף את שניהם. עדיין, אני לא מתרשם מסטרול, והתאונה שלו עם פטל היא פשוט הירדמות לאחר הדגל שאין לה מקום ברמות האלה. כל נהג שיחליף את מאסה בשנה הבאה, עשוי להמצא במצב נוח במיוחד בתחרות מול סטרול. אחד כמו גסלי או אפילו דה רסטה, נראה לי, היה אוכל את סטרול בלי מלח, שלא לדבר על לקלרק.
 
מילה אחרונה אני חייב להתייחס למגנוסן. לפעמים הנסיבות והדיבורים הופכים תדמית למציאות. זה נראה לי מה שקורה איתו. בכלל קבוצת האס מתחילה להראות כמו קבוצת ערס. אני מבין שהנהגים סובלים שם מתסכול ותחושת החמצה, אבל ממזמן לא ראיתי מישהו נוהג בפורמולה 1 כאילו זה מירוץ מכוניות טורינג. ממש מחפשים מגע. כדאי שה FIA ירגיעו אותם ומהר.
 
לפנינו המסלול הקלאסי של סוזוקה, שזה תמיד דבר משמח, אבל גם יוכל לספק לנו איזה אומדן או אבן בוחן למצב התחרותי האמיתי בחוד ובתקווה מירוץ לפנתיאון כדברי השדרנים!
 

(צילום: getty)

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

טויוטה יאריס היברידית

חוות דעת - טויוטה יאריס היברידית היא הגרסה... מידע נוסף >

קיה ריו

חוות דעת - קיה ריו היא מכונית מיני קומפקטית... מידע נוסף >

וולוו S60

חוות דעת - וולוו S60 היא מכונית היוקרה הקומ... מידע נוסף >

טויוטה פריוס + היברידית

חוות דעת - טויוטה פריוס + היברידית היא גרסת... מידע נוסף >