סגור

המילטון מלך אוסטין

המילטון ניצח בקלות, אך פטל ורייקונן נאלצו להיאבק קשות בכדי להגיע לפודיום

  • משה פינצ'בסקי

  • 24.10.2017
 
 
צפייה משותפת במירוץ עם חברים ואוהדים אחרים, היא חוויה שונה שהופכת אפילו מירוץ בינוני למהנה יותר. הפארסה עם העקיפה של ורשטאפן על רייקונן ממש בסוף ההקפה האחרונה אפשרה ירידות הלוך חזור בין האוהדים השונים, שהזכירה לי שוב את מאורעות המירוץ המכריע בברזיל ב2008, כאשר כל אוהדי פרארי ומאסה חגגו, רק בכדי לחוות היפוך מוחלט רגע אחרי וחגיגות של אוהדי המילטון / מקלארן. יש לנו בשבועות הקרובים עוד שני מירוצים כאלה שמאפשרים הנאה למרות שהאליפות הוכרעה ממזמן.
 
המילטון שלט בסופ״ש באוסטין כפי שלא שלט מאז סילברסטון והדברים קיבלו משנה תוקף על הפודיום כשהכריז ש COTA הפך להיות המסלול האהוב עליו ביותר ובוודאי היה מוסיף, מלבד סילברסטון הביתי. לואיס הוא המלך הבלתי מעורער של המסלול ב COTA עם כל הנצחונות שם מאז פטל ב 2013 (כולל ב 2012). שני המסלולים דומים למדי במאפיינים ושניהם מתאימים למרצדס, בשל הצורך בהצמדה גבוהה יחסית עבור רצפי הפניות המהירות, אך עם צורך לייצר גרר נמוך עבור הישורות הארוכות. מרצדס הוכיחו שהם עדיין המובילים בתחום, ואילו המילטון הוכיח שצריך לדעת איך לנהוג בהתאמה למכונית בכדי להוציא ממנה את המיטב ושוב הביס לחלוטין את בוטאס, שהולך ומתדרדר יחסית אליו במחצית השנייה של העונה. מעבר לכך שלהיות בן קבוצה של הנהג הטוב בעולם הוא האתגר הקשה ביותר, שווה לרגע לעצור ולהעריך שוב את הביצועים של רוזברג בשנים האחרונות. הדבר המרשים ביותר מבחינתי בביצועים של המילטון השנה, הוא דווקא היכולת הטכנית שלו להתגבר על הבעיות של המכונית תחת לחץ של קבוצה אחרת ולהתאים את עצמו למכונית. מהירות ויכולת לסחוט את המקסימום מהמכונית תמיד היו לו, אבל כיום יש לו גם יכולות טכניות מרשימות והבנה כמה חשוב להשקיע בצד הזה. יכולת הדירוג הייתה קריטית השנה שכן אפשרה להמילטון הרבה פעמים לזנק לפני פטל ופרארי ולנצח היכן שהביצועים של המרצדס היו נחותים, כמו בספא, אבל לואיס עבד קשה עם הצוות הטכני שלו ובמחצית השנייה של העונה כבר לא היו כמעט מצבים שבוטאס היה מהיר ממנו, נהפוך הוא, המילטון הרס את בוטאס.
 

(צילום: getti)

 
במירוץ עצמו פטל הצליח לגנוב את הזינוק, וכאן הרגע להפנות את תשומת הלב לכך שהמילטון עשה לפטל בדיוק את אותה תנועת הסקוויז שפטל עשה לורשטאפן בסינגפור, רק שלא היה מישהו כמו קימי בקו הפנימי ביותר בכדי שתיווצר תאונה. אני בספק אם הפרשנים הבריטיים כמו נייג׳ל רוייבק יכתבו כתבה שלמה נגד ההתנהגות הזאת של המילטון כפי שעשו נגד פטל אחרי סינגפור, אבל בסופו של דבר, המילטון יכול עכשיו להסתכן בהכל ופטל לא היה יכול.
 
לתומי חשבתי שהזינוק סידר לפטל את הנצחון או לפחות מירוץ מרתק, אבל כפי שהוא אמר על הפודיום, מהר מאד התבררו הביצועים האמיתיים והמילטון ביצע את אחת העקיפות הקלות ביותר שלו בהיסטוריה. הבדלי המהירות של המרצדס מול הפרארי בישורת בלטו לעין. במצב ההפוך כאשר הפרארי תקפו את המרצדס של בוטאס, למרות מצב הצמיגים העגום של ולטרי, הוא הצליח להגן בישורת הארוכה, גם מול הפרארי עם ה DRS. פטל הצליח לבצע עקיפה יוצאת דופן על בוטאס שהזכירה לרבים את העקיפה של מיקה האקינן על שומאכר בספא 2000 משני הצדדים של זונטה, אבל זה לא נתן לפטל יותר מאשר את המקום השני. ייתכן שפטל ופרארי היו מצליחים להוציא יותר, אבל אחרי הקטסטרופות האחרונות, יש בפרארי ״מעט״ פאניקה, שהספיקה בכדי שפטל והקבוצה יבצעו ״ריסט״ לסופ״ש שלהם לאחר תחושות מוזרות של הנהג ביום שישי ובנו מכונית חדשה (עם כל הרכיבים המכניים הקודמים על גבי שלדה ומתלים חדשים) עבור יום שבת. במצב כזה למעשה נדרש נס בכדי למקסם את כיוונון המכונית ולפתור בעיות. גם ככה, לא נראה לי שזה היה עוזר, שכן המילטון ומרצדס היו בשיא הפורמה והציגו ביצועים עדיפים יחד עם שמירה עדיפה על הצמיגים.
 

(צילום: getti)

(צילום: getti)

 
 נהג המירוץ מבחינת רב חבריי ומבחינתי הוא כמובן ורשטאפן, שזינק מאחור והפגין ביצועים מרהיבים בדרך לפודיום, שנלקח ממנו בצורה אכזרית למדי (למרות שרייקונן נתן מירוץ סולידי כשלעצמו). ייאמר שמיד כשבוצעה העקיפה של ורשטאפן על רייקונן, התחלתי ויכוח בפאב כשאמרתי שלמעשה הוא עקף מחוץ לתחומי המסלול. הטענה הנגדית שהורנר מרדבול כבר הספיק להעלות, היא שבמשך כל הסופ״ש נהגים יצאו באופן עקבי לחלוטין מהמסלול בפנייה הלפני אחרונה (פנייה 20) ובפנייה 15 השמאלית בירידה, מבלי להיענש. חרף זאת, יש הבדל בין עבירת החריגה מתחומי המסלול, שמנהלי המירוץ יכולים לקבוע מראש שמתעלמים ממנה (או שלא ואז מודיעים מראש לנהגים), לבין עבירת העקיפה מחוץ לתחומי המסלול, שבה נהג אחד חרג מהמסלול, (ויודגש שורשטאפן עקף את רייקונן בין פניות 17-18 ולא באחת הפניות שהזכרנו בהן כולם חרגו), ועקף באמצעות זאת את הנהג שלא חרג. במהלך המירוץ חשבתי שהיה ראוי לאפשר את העקיפה לורשטאפן, שכן היא בוצעה באופן יפה ומלהיב וראוי כעקרון לעודד ביצוע עקיפות. מה הבעיה? יש כאן תקדים מסוכן ביותר. מה ההבדל בין העקיפה של ורשטאפן מחוץ למסלול לבין נניח, שהנהג העוקף חותך שיקיין ועוקף תוך כדי? מבחינה תאורטית בקצה המסלול יש כאילו קיר ואסור לחרוג מגבולות המסלול, משום שיש בכך מעין שבירת כללי המשחק. בוודאי ובוודאי אם נהג אחד עושה זאת ועוקף נהג אחר שלא עשה זאת. גבולות המסלול הם הקוים הלבנים ולא אבני השפה כפי שרבים חושבים. מותר לעבור את הקו הלבן עם חלק מהמכונית, אבל לא עם כל 4 הצמיגים, כמובן, כל עוד לא נקבע אחרת על ידי הנהלת המירוץ (נקודה ידועה כזאת הייתה למשל פניית לה סורס הראשונה בספא בזינוק). אנקדוטה מעניינת היא שרייקונן כל כך התאכזב מהעקיפה שהאט עד כדי כך שכמעט והפסיד את הפודיום חרף עונש תוספת חמש השניות לורשטאפן...
 

(צילום: getti)

 
מעניין יהיה לעקוב אחרי הפוליטיקה ברדבול בין ורשטאפן לריקארדו לאחר הארכת החוזה המוקדמת של הראשון. הקבוצה למעשה סימנה ואף הודיעה פומבית שורשטאפן הוא העתיד שלה. זה מכניס את ריקארדו למצב קשה בו הוא יצטרך להיאבק בתוך רדבול נגד המנהלים ונהג כשרוני כמו ורשטאפן בכדי להוכיח מחדש את זכותו לפחות לתנאים שווים, או לפנות לקבוצה אחרת, אבל גם בפרארי או אפילו במרצדס אם ימשיכו להתאכזב מבוטאס, ריקארדו יגיע כמספר 2 ברור. ייתכן שאם פטל יאכזב בעונה הבאה, פרארי תסכים להביא את ריקארדו בתנאים שווים, אבל זאת לא האסטרטגיה בה דוגלים בסקודריה. עדיין, גם נהג שמגיע כמספר 2, עשוי להפוך את המצב אם יפגין ביצועים עדיפים כפי שריקארדו כבר עשה ב 2014 ברדבול מול פטל עצמו.
 
רנו יוצאים די מרוצים מהסופ״ש מכמה בחינות. ראשית סאיינז הפגין נהיגה שקולה ומהירה וכבר במירוץ הראשון סיים 7 ולפני אחת מהפורס אינדיה. הסיבה השנייה היא שהמנוע הניסיוני לקראת שנה הבאה, הוכיח ביצועים מרשימים בידיים של ורשטאפן. לרנו אין מה להפסיד מבחינת אליפות היצרנים וכך גם לרדבול ולכן הם דוחפים חזק בתחום המנועים. עושה רושם שגם פוליטית הם התחילו לשחק יותר מלוכלך, לא רק עם החתמת אנשי סוד מה FIA, אלא גם תקיפת ההתנהלות של הקבוצות האחרות. כך, בסופ״ש האחרון רנו תקפו את מרצדס בטענה שהקבוצה מתנהלת בצורה פוגענית בכך שהיא מפעילה תנאי צינון לעובדיה לפני מעבר לקבוצות אחרות,
של שנתיים! זה ללא ספק חורג מכל היגיון בתחום תחרותי כמו הפורמולה 1, בה כל כמה חודשים בודדים, הטכנולוגיה מתפתחת. מומחים מהתחום מעריכים שכמעט תמיד, תקופת צינון של 3 חודשים אמורה להיות מספקת ולבטח תקופה של חצי שנה, שלמעשה הופכת כל ידע של העובד, שהיה חדש, לטכנולוגיה ישנה ואפילו לא רלוונטית. הגישה החדשה והביצועים המשופרים של רנו, גורמים לי לחשוב שהקבוצה תבצע עוד קפיצת מדרגה בעונה הבאה. השאלה היא האם רדבול ירוויחו מכך מספיק בכדי לחזור לחוד החנית במשך עונה שלמה.
 
קשה לראות שיפור במקלארן הונדה. אלונסו הפגין ביצועים יפים בדירוג, אבל לא יכול היה להחזיק את המיקום במירוץ ולבסוף פרש שוב. מקלארן בוודאי חולמים כבר על הביצועים החדשים של מנוע הרנו. רדבול, מקלארן ורנו ילכו ראש בראש בשנה הבאה, עם אותם מכלולי כוח ואני לא הופתע אם דווקא מקלארן יצאו עם ידם על העליונה בתחרות הזאת לפחות. אמנם המעבר למנועי רנו נעשה בשלב מאוחר של העונה, אבל עדיין אפשרי לקבוצה מיומנת וגדולה כמו מקלארן. זאת הסיבה האמיתית מדוע מרצדס מעדיפים שלא לספק להם מנועים.
 
טורו רוסו לעומת זאת נמצאים בבלאגן מוחלט בגלל טלטול הספינה הכוללת של רדבול. החזירו את קוויאט למירוץ אחד והוא נתן תצוגה סולידית עם מיקום עשירי וכתודה מראים לו את הדלת שוב ומחזירים את גסלי לצד הרטלי. פורס אינדיה מצידם אינם מאויימים עוד באליפות היצרנים ומראים שליטה נאה על הנהגים. ויליאמס ממשיכים להתדרדר לפיסקה הלפני אחרונה וכל עוד לא ישכילו לשלב נהג מהיר באמת לצד ה״שוגר בוי״ הקנדי, המצב לא ישתנה. אני רק מדמיין מה נהג כמו ורלין או לקלרק היה מכניס לקבוצה הזאת.
 
הסבב חוצה את הגבול למקסיקו וכבר בשישי הקרוב המכוניות והנהגים יעלו על מסלול האחים רודריגז במקסיקו סיטי וינסו לבדר את המקומיים שעדיין מנסים להתאושש מרעידת האדמה הקטלנית.
 

(צילום: getti)

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

מרצדס B קלאס

חוות דעת - מרצדס B קלאס הוא מעין הכלאה בין... מידע נוסף >

דוד'ג ראם

חוות דעת - דודג' ראם הוא הטנדר הענק ועט... מידע נוסף >

מרצדס A קלאס

חוות דעת - מרצדס A קלאס היא מכונית האצ'... מידע נוסף >

מרצדס CLS

חוות דעת - מרצדס CLS היא מכונית היוקרה הגדו... מידע נוסף >

אלפא רומיאו 4C

חוות דעת - אלפא רומיאו 4C היא מכונית הספורט... מידע נוסף >