סגור

וולוו XC60 – פיצוח הקוד הסקנדינבי

האם יש כיסוי אמתי לתואר מכונית ה-SUV הנמכרת באירופה?

  • בועז קורפל

  • 08.11.2017

(צילום: נטי לוי)

 
גרסאות המשך, דור II, מהדורה מס' 2 או כל כינוי אחר שתבחרו למוצר שמגיע בגלגול מחדש מביאות בדרך כלל שדרוג ושיפור בתחומים שונים. לעיתים מדובר בהתאמות וחידושים מעודכנים, לעיתים מדובר רק בעיצוב וסגנון שונה ויש מקרים שבהם המוצר החדש עולה על המוצר הקודם בכל פרמטר אפשרי וכולל בתוכו את כל הדברים הנ"ל וגם את דרישות הלקוחות שאהבו את הגרסה הראשונה ומבקשים להמשיך הלאה בתנאי שימוש ואיכות גבוהים יותר לפי טעמם. ככה אפשר וככה צריך להביט ולקבל את הדור השני של הוולוו XC60 שנחתה לפני חודשים ספורים בישראל ואותה לקחתי לנסיעת התוודעות בתנאים ים תיכוניים של שלהי הקיץ שאותו היא בוודאי לא מכירה כאחת בעלת מסורת והיסטוריה סקנדינבית. 
 
ראיתי אותה בפעם הראשונה באירוע ההשקה שנערך ביפו. לבנה וחגיגית, גדולה מעט במידותיה מה-XC60 הקודמת, מרשימה ובעלת נוכחות חיצונית מלאה ברושם רציני ומכובד ועם זאת מחוטבת יותר מקודמתה. העיצוב של קימורי הצד לאורך המכונית פשוט עושה את זה. היא נראית יותר אתלטית ודינמית מהקודמת וזנב המכונית עם פנסי האיתות האחוריים העצומים והמיוחדים בעיצובם משלים את המראה המצוין שלה. עכשיו קיבלתי את ההזדמנות לצאת איתה לדייט והגרסה הנבחרת היא גרסת T8 ההיברידית שיחידת ההנעה שלה ותיבת ההילוכים הגיעו ישירות מהאחות הגדולה XC90 וכשם שהם תפקדו שם בצורה מושלמת, הציפייה היא לתפקוד דומה ואף טוב ממנו באחות הקטנה בזכות הבדלי המשקל בין שני הדגמים.  החזית המעודכנת שמיישרת קו לחלוטין עם האחות הגדולה וגם עם ה-S90 לא משאירה שום מקום לספק שוולוו פיצחה את הקוד והמראה החיצוני הזהה של הדגמים לא משאיר מקום לניחושים באשר לנוכחות של הדור החדש של כולם. העיצוב הזה ילווה את הדגמים הבאים ואת הנוכחיים בשנים הבאות. למרות שמדובר בעיצוב נטול תוספות כמו פסי הגנה וקישוטים אחרים, דווקא "המראה הנקי" בהחלט מתאים לה והציון על כך הוא מלא.
 

(צילום: נטי לוי)

(צילום: נטי לוי)

(צילום: נטי לוי)

 
איכות חיים זה קודם כל מרווח מחייה 
מרווח המחייה במכוניות בימנו אנו הופך להיות עניין חשוב יותר מבעבר. המעצבים והיצרנים רוצים בדרך כלל לספק נוחות ישיבה ואיכות נסיעה לארבעה נוסעים במכונית רגילה, אבל המשווקים מנסים למכור יותר עם רכב שמאפשר נסיעה לחמישה נוסעים. אני מזמין אתכם לבצע ניסוי קטן באמצעות תצפית בלבד לאחר שתסיימו לקרא את הכתבה הזאת: צאו לדרככם ותנסו למצוא מכונית (לא רכב ציבורי) שיש בה יותר מארבעה נוסעים שיושבים בה בעת ובעונה אחת. נראה לכם כמו משימה בלתי אפשרית? אז בקטגוריית הפרימיום שאליה שייכת הוולוו שלנו זה עוד יותר בלתי אפשרי. זה לא כי לא קיימות משפחות שכאלה, אלא שבדיוק באותן משפחות שיכולות לרכוש רכב פרימיום, יש יותר משניים או שלושה כלי רכב ולכן הסיפור הזה של 5 מקומות ישיבה לא רלוונטי יותר. למרות כל הדברים הללו, בוולוו התאמצו מאוד לטובת היושבים מאחור ומרווח הגלגלים עלה ל-2.865 מטרים ובמקביל המכונית התרחבה אף היא ל-1.90 מטרים. כמות האור שנכנסת פנימה דרך החלונות והריפודים הבהירים הופכים את כל עניין הנפח הפנימי לגדול גם בתחושה כשנכנסים פנימה רגע לפני שמתיישבים בה וסופגים את האווירה הנעימה של החומרים האיכותיים ביותר שמהם עשויה המכונית. אין מקום לספק שמדובר במכונית פרימיום מהזן המשובח והמאמץ שהושקע סביב חוויית הנסיעה של כל הנוסעים ניכר ובא לידי ביטוי גם באיכות ההרכבה והבנייה של המכונית.
 
עיצוב סביבת הנהג איננו שונה מהמוכר לנו בדגמים הכי יוקרתיים. שפת העיצוב זהה והירידה לפרטים הקטנים מוקפדת וניכרת בכל מקום. גם התפעול של מערכת המולטימדיה עם התצוגה האורכית. הרעיון של "העתקת" חוויית שימוש בטלפון חכם להפעלת מערכות הרכב הוא רעיון מצוין. זה עולם חדש ובו התנועות השימושיות באצבעות לדפדוף במסכי הטלפון השונים, העיון בתפריטים וכל שאר הפונקציות, כל זה קיים גם במכונית ואחרי לימוד של דרכי ההגעה לתפריטים השונים (לאלה שלא התנסו בדגמים האחרים) ניתן לשלוט במערכות וליהנות מאיכות סאונד נפלאה ואפקטים קוליים מצוינים. ההגה פשוט באופן יחסי בהשוואה לאחים הגדולים של ה-XC60 וחסרים בו מנופי העברת ההילוכים שהיו משלימים את עניין הבטיחות והשארת הידיים על ההגה וגם כמובן התחושה הספורטיבית כשמעבירים את המכונית למצב של כוח מלא באמצעות גלגלת בחירת מצבי הנהיגה שמאפשרת מצבי חיסכון, טעינה, היברידי יומיומי וגם מצב כוח מלא ובו שני המנועים מייצרים 407 כוחות סוס שמזניקים את המכונית בכל נגיעה בדוושה אם אתם באמת זקוקים לזה. 
 

(צילום: יצרן)

 

(צילום: יצרן)


 
ניתוק מהסביבה
אל הוולוו XC60 צריך לעלות תרתי משמע. מפתן הכניסה גבוה מעט מהמקובל במכונית משפחתית ואני יכול לחשוב על עוד כמה ג'יפונים שלא צריך להרים את הגוף בכלל בכדי להשתחל פנימה למושב הנהג. ואז, כשאתה יושב גבוה והדלת נסגרת, מגיעה תחושת ניתוק מהסביבה. קשה להסביר את זה במילים ויותר מומלץ להרגיש את זה הלכה למעשה, אבל התחושה היא של כניסה למיני טרמינל כשבחוץ יש עולם סואן ורועש ואילו המכונית מגוננת ומשקיטה את הכל. מתלי האוויר שלה מייצרים הבדל משמעותי מכל נסיעה במכונית אחרת והשניות הללו שבהן המכונית מתייצבת ומעלה את החרטום כלפי מעלה, שוב מחזירה לי את התחושה של הכנה להמראה. המנוע חרישי ובלתי נשמע בכלל בנגיעה הראשונה והחשמל שזורם יותר סוג של תחושה של תנועה בכלי רכב מוזר. אתה מחכה לקולות הגרגור של המנוע אבל אלה לא מגיעים. נעיצת דוושה מכניסה את מנוע הבנזין לעבודה והתגובה מידית. איכות הנסיעה מן הגבוהות שפגשתי והבעיה היא שכאשר אצטרך לחזור למכונית הפרטית שלי, זה יציף אצלי געגועים.
 

(צילום: יצרן)


 
שיוט במהירויות רגילות ותאוצות בלחיצת הדוושה התקבלו על ידי המכונית בגיחוך. יכול להיות שגרסת T8 באמת "גדולה" על המכונית הזאת. צריך לנסות את הגרסה הפחות חזקה (והיותר זולה) על מנת שאפשר יהיה לראות ולהבין מהי קפיצת המדרגה הנכונה מול ג'יפון פרימיום אחר של אאודי, מרצדס או ב.מ.וו כי אלה הם היריבים של ה-XC60 בכל הפרמטרים. המכונית לא נחנקת ולא משתהקת כשעוברים בין מצבי הנסיעה תוך כדי הנסיעה ותיבת ההילוכים מתפקדת מצוין ומגיבה תוך שברירי שנייה לשינויי המצב ולדרישות המשוגעות שלי שאינן נותנות לה מנוח. "אף אחד לא נוהג ככה במכונית כזאת" הרהרתי לעצמי, ובכל זאת לא נשמעו שום טענות או טרוניות מהרכב. 
 

(צילום: יצרן)

 
קצת אבק לא יזיק
יש לה הנעה כפולה. זה טוב בקט בטיחותי לשיפור היציבות בנהיגה וזה גם טוב בנסיעה בתנאי שטח פחות אידאלים מאספלט חדש. באזור יערות צרעה החלטתי לרדת מהכביש ולעלות על שבילי קק"ל מסודרים שלא יאתגרו את המכונית יתר על המידה אך בכל זאת יש בהם כמה חריצים וגבשושיות שיאיימו על הנוחות בנסיעה וידגדגו את המתלים. ככל שהעמקתי להיכנס לתוך השבילים תוך שאני מעלה ענן אבק רציני מאחורי בגלל הגלגלים הגדולים שלה, כך נשארה תחושת הביטחון בנהיגה למרות הקרקע הרופפת ושום דבר באיכות הנסיעה של היושבים לצידי לא נפגמה. אני לא רואה את הבעלים של המכוניות הללו מארגנים טיול בולדרים כסחני ומטפסים את העליות הכי קשוחות גם אם יש מתלי אוויר שמגביהים את הרכב, אבל אם יימצא אמיץ אחד שיעשה את זה, אני בטוח שנכונה לו הפתעה טובה.
 
ואיך אפשר בלי בטיחות?
הנציג שמסר לי את המכונית ביקש לעבור איתי על כל התכונות הבטיחותיות של הרכב ואמרתי לו שזה משהו שאקרא ואלמד בעצמי תוך התנסות בנסיעה והפעלת כל המתגים והבקרות. אפשר לספר ולדבר על זה בלי סוף החל מבחינת התפיסה הבטיחותית ועד לניסויים ולבדיקות הריסוק והציון הכי גבוה ועוד ועוד ועוד. זה הפך לאובססיה של היצרן, אבל השבדים האלה באמת פריקים של בטיחות. החתירה שלהם להקטנת נפגעים בתאונות דרכים בתוך הרכב ומחוצה לו כבר הפכה להיות אמונה או דת, אבל מה אכפת לנו אם זה באמת עושה את העבודה ושומר על חיינו ועל חיי היקרים לנו וגם על הרכוש שלנו שאיננו זול כל כך, מחירה של ה-T8 "על הכביש" הוא 375,000 שקלים. הדגם הזה כולל את כל מה שיש לוולוו להציע בתחום האקטיבי והפאסיבי. אין מה לפרט כאן כי אתם לא תקראו את הכול ולכן אסכם ואומר שהאמונה של השבדים בבטיחות עולה כיתה בדור הנוכחי וכל מה שנמצא בספינת הדגל שנקראת S90 חלחל לכאן וטוב שכך. 
 
אז מה למדתי ביומיים?
אחרי שהקדשתי שעה וחצי ללימוד המכונית בקריאה קפדנית ומייגעת של כל הפונקציות והאופציות של הפעלת המכונית, אני יוצא בהמלצה חמה לאנשי חברת מאיר, תכינו בבקשה ספרון מקוצר וממוקד לאלה שבאים להתנסות בנסיעה במכונית כי אין מצב שכל המידע יוכל להיאגר בראשו של הנהג ועודף המידע רק יכול לבלבל אותו. ועכשיו לסיכום האמתי והתשובה לשאלה האם הוולוו XC60 ראוי לתואר מכונית ה-SUV  הנמכרת באירופה. הנוכחות והנוחות של המכונית יחד עם תפעול מודרני ורמת הבטיחות לצד אבזור הפרימיום שלה (קצת פחות מדגם XC90 ) עונה על כל פרמטרים בציון מלא. הבטיחות היא אמת מידה גבוהה. טוב שהיא שם, חבל שהיא לא מחלחלת לגרסאות הפחות יוקרתיות. המנוע חזק ואולי אפילו חזק מדי, זה קסם הנדסי לקחת מנוע כה חזק מהגרסה הכי טובה שלך ולדחוס אותו לגרסת הביניים, אבל האם יש בכך צורך? האם לנסיעות היום יום שלנו לעבודה ולסידורים אחרים לא יספיק מנוע דיזל חסכוני או מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטר ו-254 כוחות סוס בגרסת T5 "הרגילה"? זאת סוגיה שצריך לנסות אותה לפני שעונים עליה ולפני שמשכיבים 375,000 שקלים. צריכת הדלק אכן נמוכה בזכות המערכת ההיברידית אבל היא לא קרובה אפילו למה שהיצרן מצהיר, אז בואו ותבחנו את עצמכם. היא כבדה (2.1 טון) אבל המנוע החזק מכולם דואג להטיס אותה ל-100 קמ"ש מעמידה תוך פחות מ-6 שניות וזה מרשים. היא מעוצבת ואלגנטית ותא המטען שלה קטן מאחיותיה הלא היברידיות (בגלל הסוללה) עם 468 ליטרים. בסיכום הדברים גם יחד צריך לשים על כף המאזניים שני דברים בלבד: האם היא המכונית שאיתה אתם רוצים לחלוק את חייכם והאם זה שווה את זה? לגבי החלק הראשון התשובה היא בפירוש כן, ולגבי החלק השני תשאלו את מנהל הבנק ואם הוא אומר שכן, אז נותר לכם רק לבחור את הצבע. 
 
וולוו XC60 T8
מנוע/הספק: טורבו בנזין 2.0 ליטר/320 כוחות סוס + מנוע חשמלי/ 87 כוחות סוס
תיבת הילוכים: אוטומטית פלאנטרית 8 מהירויות
הנעה: כפולה
תאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש: 5.3 שניות
מהירות מרבית: 230 קמ"ש
טווח נסיעה על חשמל בלבד 45 קילומטרים
דרגת בטיחות: 8/8
דרגת זיהום אוויר: 2/15
 
אורך: 4.688 מטרים
רוחב: 1.902 מטרים
גובה: 1.658 מטרים
בסיס גלגלים: 2.865 מטרים
מרווח גחון: 21.6 סנטימטרים
משקל עצמי: 2,115 ק"ג
נפח תא מטען: 468 ליטרים
נפח מכל דלק: 50 ליטרים
צריכת דלק (יצרן) 50 ק"מ לליטר
מחיר: 375,000 ₪ 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

מיני קופר קבריולה

חוות דעת - מיני קופר קבריולה היא האצ'בק... מידע נוסף >

קדילאק CTS-V

חוות דעת - קדילאק CTS-V היא מכונית המנהלים... מידע נוסף >

סקודה ראפיד

חוות דעת - סקודה ראפיד היא המשפחתית הקומפקט... מידע נוסף >

אופל אדם

חוות דעת - אופל אדם היא המכונית העירונית הק... מידע נוסף >

טויוטה ראב 4 היברידית

חוות דעת - טויוטה ראב 4 היברידית היא הגרסה... מידע נוסף >