סגור

ראיון מיוחד: אופל נמצאת בידיים טובות

סמנכ"ל המכירות הבינלאומי של אופל קפץ לביקור הרגעה בישראל: "הלקוחות לא ייפגעו משום דבר בתהליך של מיזוג החברות"

  • בועז קורפל

  • 09.01.2018

 
שנת 2017 בתחום הרכב הייתה אחת השנים המיוחדות בהיבטי מיזוגי חברות, רכישות ענק ואיחוד מותגים. אצלנו זה קרה עם הרכישה של מובילאיי על ידי אינטל בסכום של 15 מיליארד דולר ואילו באירופה זה קרה בעסקת ענק אך בקנה מידה קטן יותר עם רכישתה של אופל על ידי פיז'ו-סיטרואן מידיה של ג'נרל מוטורס אמריקנית. 
 
רוב העולם מכיר את אופל הגרמנית ופחות את ווקסהול הבריטית, אך הרכישה שערכה 1.3 מיליארד יורו העבירה למעשה את שני המותגים לבעלות של פיז'ו-סיטרואן והעלתה את דירוגה של החברה הצרפתית למקום השני ברשימת גודלן של חברות הרכב באירופה אחרי תאגיד פולקסוואגן. 
 
מבט קצר להיסטוריה מראה שרוב הרכישות עברו בהצלחה ומקרה פולקסוואגן, שרכשה את סיאט, סקודה, אאודי, פורשה, בנטלי ועוד כמה חברות רכב כבד וכדומה, הצליח בסופו של דבר, וכך גם הרכישה של ג'ילי הסינית שרכשה את וולוו או טאטא ההודית שהכניסה תחת כנפיה את יגואר ולנדרובר. אבל לא תמיד זה מסתיים בהצלחה ובסוף הדרך קיים חשש אצל הלקוחות הקיימים והלקוחות הפוטנציאלים לגבי עתיד המותג שזה אומר עתיד השירות שהם יקבלו. 
 
"אני יכול להבין לגמרי את החשש הזה והוא לא רק כאן בקרב לקוחותינו בישראל אלא גם במדינות אחרות", אמר וויליאם מוט, סמנכ"ל המכירות הבינלאומי של אופל שקפץ לבקר כאן בשבוע שעבר. "אנחנו מודעים לחשש הזה אבל יכולים להרגיע את כל הלקוחות בזכות הקשרים המצוינים שלנו עם הנציגות המקומית ולהבטיח שהלקוחות לא ייפגעו משום דבר בתהליך של מיזוג החברות"
 
מוט הוא אדם חביב ומנוסה מאוד בתעשיית הרכב העולמית. הוא הגיע לאופל אחרי קריירה בחברת האם הקודמת, ג'נרל מוטורס, ולמרות שהוא איננו גרמני, הוא השתלב בצמרת החברה ומשמש בשנים האחרונות כאיש המכירות הבכיר שלה. "במבט רחב על השווקים העולמיים שאני עובד איתם, אין עוד שוק רכב כמו בישראל מבחינת העושר והמגוון של המותגים, הדגמים והגרסאות", אומר וויליאם. "יש כאן שוק מאתגר ומעניין ואופל רואה בו מקום חשוב להצליח בין כל המתחרים ויש לנו סימנים טובים להצלחה בישראל במיוחד עם דגמים מקוריים וחשובים כמו אדם, אסטרה ולאחרונה גם אינסיגניה החדשה". 
 
האם יש כאן משבר זהות?
שאלתי את וויליאם לגבי הזהות של הלקוחות עם המותג לאור העובדה שהוא לא ציין מפורשות את האופל מוקה שהיא אחות תאומה לדגם אחר בשוק. "אנחנו מאמינים דרך הראייה שלנו כי המוקה היא מוצר אמיתי של אופל למרות שאחרים יטענו שהיא מוצר של ג'נרל מוטורס. יש בה הרבה נקודות שמבדילות בינה לבין הגרסה האחות ואם היה מדובר בשתי מכוניות זהות לגמרי, אז המצב היה שונה. אנשים מחפשים את היתרונות של אופל עצמה באיכות ובהנדסה הגרמנית ואז מחליטים". 
 
בנקודה הזאת החלטתי להקשות מעט על המרואיין שלי ולשאול ישירות: קשה למצוא מקוריות מלאה בחלק ניכר מהמכוניות שלכם, החל בויוארו המסחרית (בשיתוף רנו) דרך המוקה (בשיתוף שברולט) ואפילו האופל אמפרה החשמלית המצוינת שנמכרת באירופה והיא האחות התאומה של השברולט בולט. אנשים מבקשים היום יחודיות במכוניות שלהם וכפי שהיה בעבר עם אופל קדט ואופל רקורד. 
 
התשובה של מוט כללה הסברים כלכליים והסברים מסחריים אחרים. "בשורה התחתונה אתה יכול להבין שקרלוס טבארס (נשיא פיז'ו-סיטרואן) יזם את מהלך הרכישה בכדי להגדיל את המכירות של החברה ולהעלות אותה על פסים רווחיים ויש כבר תכנית אופרטיבית עם יעד של רווח ראשוני של 2% וגם תהליך של איחוד כפילויות והתהליך יתחיל במחלקות האדמיניסטרטיביות מבלי שמפעלי הייצור ומחלקות ההנדסה והעיצוב יחושו בכך". 
 
מוט לא נקב בלוחות זמנים אך מהראיון שפורסם מיד אחרי תחילת השנה עם נשיא פיז'ו, אמר טבארס כי הגיעה העת להעלות הילוך עם אופל ולשנס מותניים ולהעלות את החברה על דרך המלך ללא דיחוי מיותר. "האם נראה בעתיד יותר דגמים מעורבים עם פיז'ו?". התשובה של מוט היא שהנסתר רב על הגלוי וגם כאן החברה הגרמנית עשויה לבצע אינטגרציה עם המחלקה ההנדסית של פיז'ו ולהיעזר בבסיס המידע והניסיון הרחב שקיים בצרפת לפני שמהנדסי אופל יתחילו לפתח דברים בעצמם אך יחד עם זאת, אין זה אומר שהמכוניות בעתיד תהיינה תאומות של החברה מפריז. "יש לנו חופש לרכוש מכלולים (מנועים) ממקומות אחרים ולהתקין אותם במכוניות שלנו, אחת הדוגמאות הטובות היא עסקת מנועים נוספת דווקא עם ג'נראל מוטורס, חברת האם שלנו לשעבר שעכשיו הפכנו להיות לקוחות שלה". 
 

חזי שייב אסי שמלצר וויליאם מוט (צילום: רפי דלויה)

 
שנת המפנה
"שנת 2017 הוכרזה כשנת מפנה באופל עם 7 דגמים/גרסאות חדשות. האם אתם כבר רואים באופל ניצנים ראשונים לתקוות שנטעתם בדגמים הללו והאם הרכישה השפיעה על התחזיות?" 
התשובה של מוט הייתה כי התהליך של הרכישה לא השפיע על התחזיות כי החברה לא נרכשה במהלך בזק אחד קצר ומהיר אלא אחרי בדיקות ארוכות ומו"מ ארוך בין הצדדים. יחד עם זאת, האופל אינסיגניה ספורט החדשה בהחלט מהווה עבור אופל סיפור הצלחה לא קטן והמכירות של הגרסאות והדגמים השונים של הרכב בהחלט משביעות רצון לרבות הקליטה של המכונית החדשה כאן בישראל. "זה מהלך מאוד משמעותי שהתוצאות שלו תגענה בשלבים. אנחנו שבעי רצון מהשלב הזה שבו אנו נמצאים כתקופת זמן קצרה אחרי השקת המהלך כולו, אנו מאמינים כי החיבור עם פיז'ו יחזק את התוצאות".
 
העתיד יהיה חשמלי, אך זה ייקח עוד הרבה זמן
כידוע, האימפרה של אופל היא אחת המכוניות המדוברות בשוק המכוניות החשמליות באירופה (במיוחד בסקנדינביה) ועם זאת, המכירות של המכוניות החשמליות בכלל באירופה אינן נוסקות לשמיים, מה לדעת וויליאם מוט הסיבה לכך והאם עדיין יש מקום למכירה של מכוניות עם מנועי דיזל? "זאת שאלה טובה שמרבים לעסוק בה", אומר מוט, "כמובן שהמפתח העיקרי נמצא בידי הרגולטורים ובכל פעם התקנות הולכות ומתהדקות אך שים לב, עדיין רוב המדינות באירופה מוכרות מנועי דיזל והסיפור רחוק מסיום. 
 
"רוב האנשים מסתכלים על המדינות החזקות כמו גרמניה, צרפת ובריטניה אבל אל תשכחו שיש גוש ענק של מדינות כמו מדינות הבלקן לרבות רומניה וחלק מהמדינות שנמצאות מזרחית יותר ליד רוסיה ושם יש שוק עצום וחזק לדגמי דיזל ויותר מכך, בשונה ממדינת ישראל שלא מאפשרת פינוי מכוניות ישנות ומכירתן למדינות אחרות, באירופה יש אפשרות להעביר את כל מכוניות הדיזל הישנות לאותן מדינות והשוק הזה ממשיך לצרוך מאות אלפי מכוניות מדי שנה. אין לי ספק שהעולם יגיע להנעה חשמלית בעתיד, אבל העתיד הזה רחוק יותר מכפי שנראה לעין". 
 
מבט לעתיד מבטיח
שאלתי את וויליאם מוט (שיותר מעדיף שקוראים לו ביל) מה ברצונו למסור ללקוחות של אופל בהיבט עתידה של החברה ואולי גם הדגמים הבאים שיגיעו בשנים הבאות. "אני באמת ובתמים יכול למסור מסר מרגיע לאלה שחוששים שהרכישה תביא להעלמת המותג, ההיפך הוא הנכון, פיז'ו רכשו את אופל כי הם רצו אחיזה בשוק הגרמני ובשווקים שבהם הלקוחות מחשיבים מכוניות גרמניות לטכנולוגיות וטובות. אנחנו נראה שיתופי פעולה עם פיז'ו אך הרעיון הוא להיעזר בהם ולא להיתמך על ידם. 
 
"אינני יכול למסור מידע כעת לגבי גרסאות חדשות בשנה הקרובה בתערוכות ז'נבה או פריז, אבל אני מניח שבתערוכת פרנקפורט 2019 תוכלו לראות ניצנים של השת"פ בין החברות. עוד הוסיף וויליאם מוט כי אופל וחברת שלמה בוחנים אפשרות להרחיב את מגוון המכוניות בשוק המסחרי ולהחזיר לישראל דגם שיענה על הצרכים של השווקים המוסדיים ובעלי מקצועות חופשיים כפי שהיה כאן לפני שנים בדמות אופל קומבי".
 

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

רנו מגאן פלואנס

חוות דעת - רנו מגאן פלואנס היא המכונית המשפ... מידע נוסף >

יונדאי סנטה פה

חוות דעת - יונדאי סנטה פה הוא דגם ה- SUV הר... מידע נוסף >

מרצדס E קלאס קופה

חוות דעת - מרצדס E קלאס היא גרסת 2 הדלתות ל... מידע נוסף >

מיצובישי אטראג'

חוות דעת - מיצובישי אטראג' היא מכונית מ... מידע נוסף >

אאודי A5 ספורטבק

חוות דעת - אאודי A5 ספורטבק היא מכונית הכני... מידע נוסף >