סגור

דעה: על התחקיר השערורייתי של עמליה דואק

הפעם נשברו שיאים של בורות, הפקרות ודמגוגיה – הכל בחבילה אחת. קבלו את ה"תחקיר" על מהירות הנסיעה ברכבי שטח קלים. 

  • דרור ברלי

  • 12.03.2018

(צילום: יצרן)

 
היא הפרזנטורית של הדור החדש של עיתונאיות-טאלנטיות בטלוויזיה. יפות, חכמות, מוכשרות, מהירות-מחשבה וחדות-לשון. עמליה דואק עושה תחקירים, מביאה סקופים. אבל אף אחד לא מושלם ולפעמים קורה שהטאלנטית התורנית מפשלת עם תחקיר בנושא שבו אין לה שמץ של בדל-מושג.
 
רקע + עובדות
לפני כמה חודשים נהרגה הנערה סתיו לוי ז"ל בתאונת רכב שטח קל בו מלבד הנהג נסעו בכלי עוד שתי בנות. הנהג איבד שליטה על הכלי מסיבה כלשהי וסתיו נהרגה. מדינה שלמה הזדעזעה מהתאונה האיומה, הכל כך מיותרת. אתם מכירים תאונה שאינה מיותרת?
עובדה: בכלי נסעו שלושה למרות שהוא בעל שני מושבים בלבד ושתי חגורות בטיחות בלבד.
עוד עובדה: סתיו לוי ז"ל לא רק שלא הייתה חגורה, היא גם לא ישבה במושב משלה אלא כנראה על ברכי חברתה והתעופפה מהכלי.
 
את העובדות הפעוטות הללו "שכחה" הגברת דואק להזכיר. האם היא בכלל לא ידעה את זה? האם זה בכלל עניין אותה? ואם זה סתם לא הסתדר עם האג'נדה שמאחורי ה"תחקיר" אז זה כבר חמור, אולי גובל בשקר של ממש. 
אין לי מושג אם לעמליה דואק יש מכונית, אבל בואו נניח שכן. אני לא יודע איזה מכונית יש לה, זה גם לא חשוב, אבל אני מניח שיש בה ארבעה או חמישה מושבים ובהתאם ארבע או חמש חגורות בטיחות – האם היא הייתה דוחסת לתוכו מספר נוסעים גדול יותר ממספר המושבים והחגורות שמותקנים בו? אני משוכנע שלא. אבל היי, זה בדיוק מה שהרג את סתיו לוי ז"ל! פרט שולי.
 
 
הבורות וההפקרות
עמליה דואק עולה עם בחור בשם נוח פייזק, "בעל מוסך" כפי שהוא מוצג בתחקיר, לסיבוב על פולריס RZR על מנת להתרשם עד כמה הכלי מסוכן. היא מביטה במוסכניק המומחה בסבר חמור ומנענעת בראשה ברצינות תהומית, בזמן שהוא מסביר – "אין לכלי שמשה, אין לו ABS. ולכן הוא מסוכן". חגורות בטיחות אמנם יש בכלי - אבל המומחה והנוסעת שלו, הגברת דואק, לא טורחים כלל לחגור (עבירת תנועה חמורה). ושבבקשה לא יכחישו! כי רואים בתחקיר שהם לא חגורים!
מר פייזק מדבר על "כלי מסוכן". בואו ונבדוק – הכלים הללו מיועדים לשימוש ספורטיבי ועל כן מצויידים בכלוב התהפכות מסיבי עשוי מצינורות פלדה. החוק (המטומטם) אינו מחייב את הנוסעים בחבישת קסדה אבל כל מי שמתעסק בכלים הללו ברצינות יודע שמומלץ לחבוש קסדה סגורה כשנוסעים בהם. הם מצויידים בארבעה מתלים נפרדים בעלי יכולת ספיגה וגיהוץ מהמורות פנומנלית ובארבעה בלמי דיסק חזקים ביותר ולכל הפחות בחגורות בטיחות אינרציאליות בעלות 3 נקודות. חלק מהכלים מצוידים כסטנדרט מהיצרן ברתמות מרוץ בעלות 5 נקודות – בטוחות בהרבה מחגורות הבטיחות של כל דגמי המכוניות הסטנדרטיים. 
שמשה קדמית? לא לחינם היא נקראת באנגלית "WINDSHIELD" או "WINDSCREEN" כי זה בדיוק מה שהיא בתכל'ס וזה גם תפקידה היחיד – מגן מפני רוח. אפשר לנסוע ללא שמשה קדמית אבל אז נדרשים משקפי אבק/רוח. אבל מי ילמד יהודים על בטיחות או על מגני רוח? אפילו שפת הקויידש בה אנחנו מדברים לא מתייחסת למגן הרוח ככזה וקוראת לו פשוט "שמשה" או "חלון", משל היה זגוגית בחדר הילדים. בכל מקרה, שמשה קדמית/מגן רוח שקוף הם חלק מהאופציות בתשלום בכל כלי ה-SBS, בחלקם היא ציוד סטנדרטי. מעניין שהמוסכניק המומחה לא יודע את זה. יתכן והוא אמר את זה וזה לא הוכנס ל"תחקיר" כי לא תאם את האג'נדה? ספקולציה.
מערכת ABS היא יתרון בטיחותי חשוב – בכביש. אבל כשמדברים על נהיגת שטח הדעות חלוקות כאשר ברוב המקרים קיימת הסכמה שמערכת ABS היא מכשלה בשטח משום שהיא מאריכה את מרחק הבלימה. בשורה התחתונה – כרכב לשטח בלבד (ו-SBSים הם רכבי שטח נטו ולא מורשים לנסוע בכביש) ה-SBSים בטוחים בהרבה מכל רכב אחר ויגנו על נוסעיהם גם בהתהפכויות קשות מאוד – בתנאי כמובן שיהיו חגורים ויחבשו קסדה. ממש כפי שכל מערכות הבטיחות במכונית מודרנית לא יצילו את נוסעיה בתאונה אם לא יחגרו חגורת בטיחות.
ברשותכם אני חוזר למכונית הדמיונית (או האמיתי) של עמליה דואק. האם היא נוהגת בה מבלי לחגור חגורת בטיחות? אני בטוח שלא. אבל ב-RZR היא נסעה לא חגורה. כי למה לחגור? אם חס וחלילה יקרה משהו היא תוכל להאשים את הכלי ה"מהיר והלא בטוח". כפי שהאשימה אותו במותה של סתיו לוי ז"ל.
 
ככה לא עושים תחקיר. עמליה דואק

(צילום: ויקיפדיה)

 
הדמגוגיה
התחקיר מתמקד במהירות הנסיעה. היהודי הגלותי מפחד פחד-מוות מכל דבר שנע מהר יותר ממנו – החל מחמור רתום לעגלה וכלה בחללית. "תבטיח לי שתטוס לאט ונמוך" מפצירה היידישע-מאמע בבנה שהתקבל לקורס הטייס. "המהירות הורגת!", "סע לאט!", "במהירות אפס אין תאונות!" וכו' הם חלק מהסיסמאות והסלוגנים שמפמפמים כאן לחברה שהמאפיינים שלה הם מחסור בתרבות-נהיגה בפרט ובתרבות בכלל, והרגלי נהיגה מהגרועים ביותר בעולם המערבי. 
בישראל כמו בכל מדינה מסודרת בעולם, יש מגבלות על מהירות הנסיעה המותרת על פי החוק ואף אחד לא חושב להתקין הגבלה טכנית על המהירות במכוניות. האוטו המתודי (או האמיתי) של עמליה שלנו בוודאי יכול להגיע ל-160-170-180 קמ"ש. אולי אפילו יותר. 
אסור לנהוג בישראל במהירויות הללו אבל היכולת קיימת. האם היא נוהגת כל כך מהר? ברור שלא. אז למה להתקין במכונית מגבלה טכנית שתמנע ממנה להאיץ, כשצריך?  לא רק שאין בזה שום טעם. זה אפילו מסוכן. 
אבל החליט אחד מגאוני משרד התחבורה שב-SBS המהירות המותרת תהיה רק 40 קמ"ש שזה תסלחו לי, קצת מגוחך אם לא ממש מטופש. אני לא בא להתלונן חלילה שאין אכיפה של מהירות הנסיעה בשטח כי בינינו? זה לא רק מטופש אלא שגם במשטרת ישראל מודעים לעובדה שזה לא באמת מעשי לפזר מצלמות ושוטרים חמושים באקדחי לייזר בשבילים ובשדות ובחולות ובמרחבי המדבר. יש לנו מספיק מאמצעי השוד והגזל הללו בכבישים, תודה.
אז מה עשה הגניוס היהודי? החליט להתקין הגבלה טכנית בכלים. האם זה אותו גאון שהחליט פעם להתקין בטרקטורונים קשתות התהפכות שגרמו להרבה יותר תאונות ונפגעים מאשר אותו הכלי נטול קשת הבטיחות, וגרם לחלק מיצרני הטרקטורונים לסרב לשווק את הכלים מתוצרתם בישראל? כי הקשתות גורמות לשברים בשלדות הכלים, גורמות לתאונות ולנפגעים ובבקשה נא לא להפריע למשרד התחבורה היהודי עם עובדות? 
 

(צילום: יצרן)

 
חזרה ל"תחקיר"
בתחקיר נשאל מהנדס של משרד התחבורה על ההגבלה הזו וקל לראות כיצד הוא מתחמק ומתפתל – מין הסתם הוא, כאיש מקצוע, מודע לטיפשות הטרחנית (או הטרחנות המטופשת. לבחירתכם) שבהתערבות המקומית הזו במכניקה של הכלי. אין לרכבי השטח הקלים שום זכות קיום אם הם מוגבלים לזחילה ב"מהירות" 40 קמ"ש ממש כפי שאף אחד מכם לא יסכים לרכוש מכונית משפחתית שמהירותה המרבית מוגבלת ל-120 קמ"ש. כי היא לא תהיה מסוגלת לצאת לעקיפה או לסחוב בעלייה. ברור שהצעד המתבקש הראשון שיעשה כל מי שרוכש ונוהג בכלי שכזה הוא הסרת ההגבלה.
האם המהירות באמת כל כך מסוכנת? על זה אפשר להתווכח. אפשר לקבוע בביטחון שמהירות לכשעצמה לא גורמת לתאונות אבל כן מחמירה את תוצאותיהן – בגלל זה אנחנו בני אדם עם שכל ישר וראש על הכתפיים וחומר אפור בין האוזניים. מוטלת עלינו האחריות להבין את הסכנות שבנהיגה פרועה ולהתנהג בהתאם. בגלל זה אנחנו מחויבים בביטוח-חובה לכלי בו אנו נוהגים ובגיל מסוים שרק ממנו ואילך אנו רשאים להוציא רישיון נהיגה (שממש לא קל לקבל) ולנהוג - כאשר אנחנו בוגרים מספיק כדי להבין את הסכנות ולקבל על עצמנו אחריות. 
בישראל מותר לנהוג במהירות של עד 120 קמ"ש לכל היותר וגם זה רק בכביש אחד ויחיד (שלא במקרה הוא גם כביש אגרה...) זה לא מפריע למכור כאן כמה דגמי מכוניות שחוצים 300 קמ"ש בקלות. האוטו יכול? כן, זה לא אומר שמותר לעשות זאת. ומי שיעשה זאת וייתפס – ייענש בכל חומרת הדין. אבל אף אחד לא באמת חושב להתקין מגביל מהירות במכוניות האלה. 
אבל רכבי שטח קלים, כמו ג'יפים, כמו אופנועים, כמו אופניים חשמליים וקורקינטים – הם כלי רכב שאינו בקונצנזוס. זו אינה ה"משפחתומטית" או הקרוסאובר שיש לכולם. הם אחרים ושונים. ואצלנו האחר והשונה מעצבן את העין ולכן גם תמיד אשם. ו"אשמתו" מצדיקה להטיל עליו מיסים מופרכים שיזניקו את מחירו לגבהים מגוחכים ממש, מצדיקה שיסבול מרדיפות ומטרטורים ומהגבלות טכניות, "אשמתו" מצדיקה את הגדרת משתמשיו כ"פורעי חוק" ו"בבונים" ו"בהמות" ו"מחרבי טבע" ושאר מחמאות שהישראלי הממוצע מחלק ביד רחבה לכל הסובבים אותו מלבד לו-עצמו ומלבד לבדוק את דבשתו הוא.
 
כפי שאמרנו באחד מטורי הדעה הקודמים שפורסמו כאן בעבר – לנו בישראל יש נטייה לעשות שטויות, אבל להתחמק מהאחריות - ולהאשים כלים וחפצים, מזג אוויר, כבישים, בעלי חיים. האם רק אני מריח את הקריאה "להוציא אל מחוץ לחוק" ממשמשת ובאה מכיוונם של כל מיני צדקנים מיובשי מוח?
בפעם המיליון, תתעוררו. תאונות לא נגרמות על ידי חפצים וכלי רכב וגם לא בגלל מהירות, אלא על ידי אנשים. אנשים לא מרוכזים, לא מיומנים, אנשים שמסמסים ושותים אלכוהול, אנשים שלא חוגרים חגורת בטיחות, אנשים שלא יודעים לנהוג. אנשים יהירים, מתנשאים, גסי דיבור, גסי רוח ומחשבה, אנשים בורים ועמי ארצות, שמזלזלים איש בחברו, שמזלזלים בחוקים ומזלזלים בחיים. אנשים חסרי תרבות, גם כשהם מתהדרים בתארים ודיפלומות וקריירות מרשימות. גם הדמגוגיה והבורות המקוממים כפי שהופגנו ב"תחקיר" ההזוי הזה בערוץ 13, הם חלק מחוסר התרבות הזה. לתשומת לב מנהלי הערוץ.
עוד משהו לסיום, ע"מ לסבר את האוזן, אחוז ההרוגים בתאונות הדרכים שמגיע מתחום הטרקטורונים ביחס למספר הכללי הוא אפס נקודה אפס.. השלימו את החסר.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

מאזדה 3

חוות דעת - מאזדה 3 היא המשפחתית הקומפקטית ש... מידע נוסף >

סיאט איביזה

חוות דעת - סיאט איביזה היא הסופר מיני של הי... מידע נוסף >

אאודי Q5

חוות דעת - אאודי Q5 הוא הקרוסאובר היוקרתי ה... מידע נוסף >

פיג'ו 508 סטיישן SW

חוות דעת - פיג'ו 508 SW היא גרסת הסטייש... מידע נוסף >