סגור

נהיגת בכורה: קאן אם מאווריק טורבו 2016

צריכים יותר ממאה כוחות סוס ברכב שטח קל? אין בעיה, תקבלו אותו עם טורבו. 121 כוחות סוס לא מספקים לכם? המאווריק של קאן אם מצטייד בעוד עשרה סוסים. ככה זה כשיותר מדי זה אף פעם לא מספיק

  • דרור ברלי

  • 09.11.2016

(צילום: תומר פדר)

 
Too much is not enough שרה להקת דיפ-פרפל כבר לפני שנים רבות, ואני נזכר בשיר האדיר הזה ובשמו רב המשמעות בכל פעם שאני מתיישב מול הגה של כלי רכב כלשהו שאין לו שום תכלית מלבד לספק כיף בסיסי ולמרוח לי חיוך דבילי לחלוטין בין האוזניים.
 
וחיוך דבילי זה בדיוק מה ש-SBS  טוב אמור לעשות לכם. סייד-ביי-סייד או "רכב שטח קל" כהגדרתו היבשושית של משרד התחבורע היהודי. מה שהתחיל עם כמה עשרות כוחות סוסים  גלמודים אי שם לפני כמה שנים, התפתח מהר מאוד לכדי טירוף מוחלט. עם י על הלב, בואו ונשים את זה על השולחן בלי להתבייש – רוב משתמשי הכלים הללו יתקשו להשתלט גם על 101 כוחות הסוס היותר ממכובדים שהדגם האטמוספרי הכי בסיסי של קאן-אם מאווריק מספק. אבל יש מספיק משוגעים שרוצים יותר. יותר כוח, יותר מהירות, ואני יכול להבין אותם – יותר חזק ויותר מהיר זה הרבה יותר כיף – ולעזאזל התקינות הפוליטית....
 
הצורך במהירות ובעוד ועוד מהירות נולד פחות או יותר כמה דקות אחרי שהופיעו כלי הרכב הממונעים הראשונים. לא נלאה בהסברים ובסקירות היסטוריות משעממות אבל כן נזכיר שיש שתי עיקריות דרכים לקבל עוד כוח – לעבור למנוע גדול וחזק יותר, או לשפר מנוע קיים. והדרך הבדוקה והיעילה ביותר לסחוט מנת כוח רצינית ממנוע נתון היא בפשטות, לגדוש אותו.
 
כמובן שזה לא פשוט כמו שזה נשמע, אבל דחיסה של יותר אוויר ודלק למנוע תגרום לו לשחרר הספק גדול יותר ולשפר דרמטית את הביצועים. מנועים מוגדשי טורבו אנחנו מכירים כבר כמה עשרות שנים ולא רק בכלי רכב ספורטיביים. גם כלי ה-SBS  התחילו עם מנועים אטמוספריים בהספקים שהלכו ועלו, נהנו מתשומת לב מצידן של סדנאות שיפורים למיניהן, שדחפו למנועיהם שבלולים עצבניים שגרמו להם לשחרר הרבה יותר סוסים. לפני קצת פחות משנתיים, חברת קאן-אם הקנדית פתחה את מירוץ החימוש והיתה הראשונה לשחרר לשוק דגם של  SBS סדרתי מוגדש טורבו – בסיוע השבלול, מנוע ה-V2 בנפח ליטר מתוצרת רוטאקס שחרר 121 כ"ס והפך את המאווריק לרגע אחד ל- SBS הסדרתי החזק ביותר.
 
רק לרגע אחד, כי המתחרים הצמודים מפולאריס שחרר ואת הרסן מה-RZR  טורבו שמצהיר על 144 סוסים פסיכוטיים. לכבוד 2016, המאווריק עובר עידכון מכני – אותו מנוע שעבר מסאז' קל משחרר כעת הספק גדול בעשרה סוסים (131 כ"ס בסה"כ) והמומנט משתפר ב-4% לכדי 13.8 קג"מ. תיבת ההילוכים היא עדיין מסוג וריאטור אוטומטי עם מצבי "גבוה" ו"נמוך", אפשרות בחירה בין הנעה אחורית לכפולה והעברת כוח באמצעות חגורת גומי משוננת.  מכיוון שסייד-ביי-סיידים כבר לא מורשים לנסוע על כביש, המאווריק מוותר לגמרי על דיפרנציאל אחורי. הקדמי לעומתו, ננעל אוטומטית וחוסך לנהג את ההתלבטות האם לנעול או לא.
 
כפי שהכרנו במאווריק טורבו בשנה החולפת, גם דגם 2016 מצוייד בלא מעט גודי'ס שהופכים את החיים עימו לנוחים ו/או חווייתיים יותר – בין המערכות שמגיעות כסטנדרט בדגם R הבסיסי ניתן למנות את בולמי הזעזועים המשופרים מדגם Fox podium 2.5 RC2  , צמיגי מקסיס בקוטר 28 אינץ', מערכת ה-DPS (תגבור משתנה בעל 3 מצבים למערכת ההיגוי), ניהול מנוע עם בחירה בין מצבי  ECO (חסכוני) ל-SPORT (פסיכי), גלגל הגה מתכוונן לגובה, מושב מתכוונן על מסילות, כלוב התהפכות מסיבי, רתמות בטיחות 4 נקודות ועוד ועוד. מיגוני גחון מאלומיניום, חצי שמשה קדמית, תיק למינשא אחורי וגג אלומיניום. כל זה צבוע בדוגמה משולבת של לבן ואפור ומגיע בשני אורכי בסיס גלגלים -  מאווריק רגיל עם 2 מושבים ומאווריק מקס עם 4 מושבים.
 

(צילום: תומר פדר)

(צילום: תומר פדר)

 
דגם XDS מוסיף אפשרויות כוונון וכיול של שיכוך ומהירות ההחזרה לבולמי הזעזועים, חישוקים בקוטר 14 אינץ' עם בידלוקים וצמיגי המקסיס מוגשים כאן בקוטר גדול יותר – 29 אינץ' (הולך ומתקרב לג'יפים בגודל מלא), לוח המחוונים מפורט יותר עם גלגל הגה ספורטיבי. דוגמת הצביעה כאן היא בגווני כסוף וכחול וכמובן בדגמי 2  או 4 מושבים.
 
דגם XRS  המאובזר ביותר דומה ל- XDS אבל מציע עוד כמה וכמה סוכריות – החל מפגוש אחורי כסטנדרט, מפלטים משופרים מתוצרת "יושימורה" קלים יותר, שאמורים לשפר את הצליל ותגובת המנוע. דוגמת הצביע הכאן היא באדום ושחור בגימור קרבון וגם כאן יש דגמי 2 ו-4 מושבים.
 
אז איך כל זה נוסע? כצפוי וכפי שאנחנו מכירים מהמאווריק טורבו הקודם – "חזק מאוד" יהיה אנדרסטייטמנט. תוספת הכוח הופכת את המאווריק  טורבו החדש לכלי עצבני ביותר, שמצריך יד מיומנת ותגובות מהירות כברק על מנת להשתלט עליו. המומנט האכזרי מוגש כבר בסל"ד נמוך ובינוני והעוצמה משתחררת באופן ליניארי וזורם ועדיין, מדובר כאן בהמון כוח מתפרץ. מהירות תלת ספרתית מושגת מהר מאוד, לא טרחתי למדוד אבל זה מהר, תאמינו לי.  בכלל, הכל קורה כאן מהר מאוד והנהג חייב להיות עירני ומרוכז בכל מאת האחוזים כל הזמן ולהיות מאוד רגיש במינון הלחץ שרגל ימין מייצרת על דוושת המצערת, ואני מדבר על סחרורי גלגלים גם בזמן האצה בשביל שמתפתל בעלייה תלולה....מין הסתם רצוי להיות רגיש לכלי בזמן תעלולים כאלה, כי התעללות ברוטאלית תשרוף/תקרע לו רצועת וריאטור מהר מאוד. זו נקודת תורפה של כל הסייד-ביי-סיידים מונעי וריאטור, וכאשר נכנס למשוואה מנוע כל כך חזק, העסק בעייתי שבעתיים. ראו הוזהרתם.
 
שילדת ה-XDS/XRS  נותנת גיבוי הולם לביצועים הללו. היא מחודדת ומדוייקת וגם סלחנית, אבל הכוח העצום, במיוחד כאשר בוחרים בהנעה אחורית נטו, מקזזים את כל הנימוסים הללו וזריקות זנב אלימות הן חלק בלתי נפרד מהרפרטואר. אחרי שכבר התרגלנו למערכות ההיגוי המתוגברות חשמלית שמציעות מעט מאוד תחושה, הופתענו כאן לטובה.
 
המתלים פשוט מצויינים. נקודה. הם מגהצים היטב את הבורות והחריצים והבולדרים ומאפשרים לנו לשמור על קצב מהיר מאוד עד חוליגני ממש. בירידות אפשר היה להתפעל מבלימת מנוע טובה ולמעשה חלק גדול מהירידות התלולות שמחייבות ג'יפים לעבור ל-Low על מנת להישאר בשליטה, המאווריק יכול לקחת בקלות ב-High בלי לגעת בבלמים. ניסינו גם קצת תרגילי עבירות. כמה מדרגות סלע והצלבות בעליה תלולה – היכולת מין הסתם מספקת ואפילו גבוהה, בכל זאת זה סייד-ביי-סייד עם מהלך מתלים מרשים, ללא דיפרנציאל מאחור, עם דיפרנציאל ננעל אוטומטית מלפנים וצמיגים מרושעים ואוחזים.
 
קל מאוד לרדת מהמאווריק טורבו עם חזה נפוח מגאווה, לנסות לנער לשווא את האבק מהבגדים ולהרגיש מה-זה מהיר ותותח. אבל זה אחד מאותם כלים שמחזירים אותי לפרופורציות. מזכירים לי שוב ושוב שלמרות נסיוני הרב איתו יש מצב שאני לא תמיד כל כך מהיר כמו שאני חושב את עצמי. כי כן, האצתי חזק, לחצתי עד הריצפה הרבה פעמים, אבל גם הרפיתי מוקדם יחסית כי פחדתי. אשכרה פחדתי. כל זה אמנם כיף, אבל עלול להתגלות כמתאגר עבור מי שלא באמת מנוסה בכלים כאלה. צריך להיות באמת נהג-על על מנת לנצל עד תום את יכולותיו של הכלי ולהתמיד במצערת מלאה בשבילים שאינם ישרים, כפי שחווינו בטיול העצבני באיזור הרי יהודה שערכו לנו אנשי "עופר-אבניר" בהובלת ירון סבח מסוכנות "טופ-ספיד". אין מה להוסיף – התרשמנו.
 
למרבה הצער, כמה צפוי, דברים טובים עולים ביוקר. קאן-אם מאווריק טורבו החדש לא רק כמעט מהיר מדי, הוא גם יקר – אם לא יקר מדי. המחירים מתחילים ב-162,950 שקלים עבור דגם ה-R  הבסיסי עם 2 מושבים ו-181,950 עבור אותו כלי בגרסת 4 מושבים. אחרי הנחה תג המחיר יורד ל-153,950 ו-172,950 שקלים בהתאמה.
 
רמת הגימור XDS  כבר מביאה את הכלי הדו-מושבי ל-176,950  שקלים (167,950 לאחר הנחה) והארבע-מושבי ל-197,950 שקלים (188,950 אחרי הנחה). דגם העל XRS  כבר משוויץ בתג מחיר של לא פחות מ-183,950 שקלים (174,950 לאחר הנחה) עבור דו מושבי. דגם ארבעת המושבים חוצה את רף מאתיים-אלפי השקלים עם מחיר רשמי של לא פחות מ- 203,950 שקלים! (194,950 אחרי הנחה). זה המון כסף בכל קנה מידה – למי תודה ולמי ברכה? ליאיר לפיד שר האוצר לשעבר, שסידר לנו מיסוי פסיכופטי על טרקטורונים ורכבי שטח קלים.
 
תוסיפו לזה עגלה נגררת, רכב גורר מתאים ומקו םאיכסון ותבינו שמדובר כאן על צעצוע-כיף אקסקלוסיבי שמיועד לבעלי יכולת בלבד. תגידו "מי צריך את זה" וכמובן שהתשובה היא שאף אחד לא באמת צריך, אבל הרבה רוצים וזה עצם העניין. תחשבו על זה – הרי אנחנו חיים רק פעם אחת. אז מי שרוצה וגם יכול – שלא יתלבט ויילך על זה. החיוך לא יירד לו מהפרצוף. באחריות.
 

(צילום: תומר פדר)

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אאודי TTS

חוות דעת - אאודי TTS היא גרסת הביצועים של ה... מידע נוסף >

פיאט פונטו איבו

חוות דעת - פיאט פונטו איבו היא הסופר מיני ש... מידע נוסף >

אאודי A3 קבריולה

חוות דעת - אאודי A3 קבריולה המשפחתית הקטנה... מידע נוסף >

ב.מ.וו סדרה 4 קבריולה

חוות דעת - סדרה 4 קבריולה היא גרסת הגג הנפת... מידע נוסף >

יונדאי i10

חוות דעת - יונדאי i10 היא המכונית העירונית... מידע נוסף >