סגור

פאטה מורגנה בבחריין

פטל מנצח בקושי את בוטאס במירוץ של אסטרטגיות הפוכות

  • משה פינצ'בסקי

  • 10.04.2018
אחד האמירות המפורסמות של חואן מנואל פאנג'יו הייתה "לנצח במהירות הנמוכה ביותר האפשרית" ובהקפות האחרונות בבחריין נזכרתי בכך. המאבק של פטל בבוטאס ובצמיגים הגמורים שלו הזכירו לי גם את סיום המירוץ באוסטריה 1981, כאשר דה אנג'ליס בלוטוס הצליח לנצח "בפוטו פיניש" עם צמיגים גמורים את קיקה רוזברג וסליחה שאני בכלל מזכיר את בחריין ואת מסלול האוסטרייכרינג המופלא באותו משפט. מה שהצחיק אותי קצת בכל הסיפור הזה הוא שלדעתי, מרצדס בחרו באסטרטגיה של עצירה אחת מחוסר ברירה, גם עבור המילטון וגם עבור בוטאס, שכן לא היו להם מספיק צמיגי סופר סופט בכדי לתקוף עם שתי עצירות ופרארי היו מהירים לפחות כמותם וכמובן היו לפניהם. פרארי עצמם נאלצו להעביר את פטל לעצירה אחת גם מחוסר ברירה, לאור התאונה הקשה בעצירה של רייקונן ופרישתו. אני לא חושב שמישהו בפרארי או במרצדס חלם שפטל ינסה למשוך את צמיגי הסופט שלו כ 14 הקפות מעבר לטווח הבטוח שפירלי קבעו.
 
פתיחת עונה חלומית לסבסטיאן פטל

(צילום: getty)

 
1) נהג המירוץ
פטל נאלץ להתמודד במהלך המירוץ עם שינוי אסטרטגיה שנכפה עליו בתזמון לא טוב, שכן כבר נאלץ לדחוף אותם בהקפות הראשונות בכדי לעקוף את המילטון וכמובן על צמיגים שלא היו אמורים להחזיק מעמד מרחק שכזה. ההקפות האחרונות של פטל תחת לחץ של בוטאס, הן בית ספר לנהיגה חלקה, מדודה וסופר מדוייקת. מעניין במיוחד עד כמה מידע יש כיום לקבוצות על מה הנהגים היריבים עושים. תראו כמה מידע היה למרצדס על ההכנות שפטל עשה להקפות האחרונות לדבריו של טוטו וולף. חרף זאת, נהג המירוץ ובכלל של כל הסופ״ש היה פייר גאסלי בטורו רוסו. אחרי אוסטרליה לא היה נראה שהשתנה משהו בטורו רוסו הונדה או שהנהגים שלהם מפגינים כשרון מיוחד שיסגור את החור שעלול להיווצר אם ריקארדו אכן יעזוב לפרארי (לפי השמועות), אבל המהפך הגיע בבחריין. טורו רוסו הציגו רצפה חדשה למכונית שנתנה לקבוצה ביצועים סופר תחרותיים מאחורי שלושת הגדולות, אבל הנהג שהעלה במקביל את הביצועים שלו היה פייר גאסלי. האימונים היו מבלבלים, אבל בדירוג גאסלי נתן הקפות מהממות הן במקצה השני ובמיוחד במקצה השלישי. רנו והאס (שלא לדבר על מקלארן) לא הבינו מה הכה בהם. ברוך הבא פייר! תקווה חדשה לצרפת ונקווה שתעמוד בסטנדרטים הכה גבוהים שהצבת עכשיו.
 
 
פייר גאסלי וטורו רוסו חוגגים סופש פנטסטי

(צילום: getty)

 
2) הארכת איזור ה DRS והעקיפות
העמדה שלי לגבי ה DRS הינה שהוא רע הכרחי. כל עוד ה FIA לא יקבעו תקנות שתייצרנה מכוניות שיכולות לשמור על הביצועים שלהן בקרבת המכוניות האחרות (מבלי לדבר על מסלולים שמאפשרים עקיפות), אזי חייבים תרופה מלאכותית שכזאת לשיפור המצב. בבחריין האריכו השנה את איזור ה DRS בישורת הראשית בכ-100 מטרים והתוצאה הייתה כמובן ריבוי עקיפות, כולל אותה עקיפה כפולה של המילטון. שמעתי הרבה טענות על כך שה FIA הגזימו הפעם, אולי בתגובת יתר למחסור בעקיפות במלבורן. אני חושב שלמרבית הצופים זה לא הפריע אלא רק תרם להנאה מהמירוץ. לא נוצר מצב בו כל הקפה המכונית שמאחור עקפה. ה DRS לא הכריע את המאבקים הצמודים בין פרארי למרצדס, טורו רוסו להאס או רנו ומקלארן. אני חושב שהניסוי יכול להיות להחשב במוצלח, במיוחד לאור סירוב הקבוצות להצעה של ליברטי לשיפור העקיפות כבר משנה הבאה.
 
 
וולטרי בוטאס לא ניצל היטב של אזור הDRS ע"מ לעשות סנסציה

(צילום: getty)

 
3) רדבול
הקבוצה כיוונה לעונה של מאבק על האליפות. מכונית תחרותית היא הציגה מתחילת העונה הזאת, אבל האמינות... הפרישה של ורשטאפן אולי לא קשורה לאמינות, אבל האון בורד של דניאל כשפתאם הכל נכבה בתא הנהג נתן לנו הצצה לאיך יראו הסיוטים של ריקארדו בלילות הקרובים.
ורשטאפן גמר את המירוץ שלו בניסיון העקיפה על המילטון בתחילת המירוץ. למקס יש גישה במצבים האלה של "תיסוג או שתהיה תאונה" הוא שכח שאם זה לא נעשה מול נהג של פרארי אז המזל ילך נגדו. למרות זאת, אני חושב ששופטי המירוץ צדקו שלא הענישו את ורשטאפן. ראשית, זה היה ניסיון עקיפה טוב ולא חסר סיכוי. מעבר לכך, וכפי שכתבתי גם כשורשטאפן חיסל מכוניות פרארי, המדיניות של השופטים צריכה להיות לעודד ניסיונות עקיפה ולכן לא להעניש על ניסיון שלא צלח, אלא אם כן היה משוגע.
 
בכל אופן, הקבוצה והצופים הפסידו הזדמנות מעולה לנהגי רדבול להוכיח את השימוש הטוב יותר של המכוניות שלהם בצמיגים ולהתקיף את מרצדס ופרארי ולראות איזה אסטרטגיות צמיגים הם היו נאלצים לבחור. אתם יכולים לדמיין את ורשטאפן וריקארדו סוגרים על בוטאס ופטל עם צמיגים יותר מהירים?
 
ריקארדו יעדיף לשכוח את בחריין כמה שיותר מהר

(צילום: getty)

 
4) פרארי
מהפך? איך פרארי פתאם עקפו את מרצדס בדירוג וסגרו את השורה הראשונה? לאוהדי פרארי שאינם דוברי וקוראי איטלקית (או גרמנית) קשה מאד להתעדכן, שכן קיים איזה שהוא "קצר" בין הסקודריה לעיתונות האנגלית שמסקרת. בכל אופן נראה שפרארי הספיקו ממש "על הקשקש" להביא לבחריין שתי רצפות ודיפיוזרים חדשים שהיו אמורים להגיע רק לסין. האם באמת פרארי מצאו יתרון טכני או שמא מאפייני המסלול בבחריין עם האספלט השוחק והחם עזרו להם להתגבר על הבעיות שהיו להם במלבורן עם תת היגוי. ייתכן גם שהמאפיינים הללו פגעו יחסית ברדבול ובמרצדס. חשבתי שבבחריין נקבל תמונה ברורה יותר של דירוג הביצועים, אבל אנחנו נצטרך להמתין לסין. גם שאלת תצרוכת הדלק הבעייתית של פרארי תענה כנראה רק שם, כי בבחריין שוב הייתה לנו מכונית בטיחות וירטואלית.
 
עד כאן החדשות הטובות לסקודריה. החדשות הרעות הן שבבחריין הוכח שלפרארי ולהאס יש בעיה עם החלפת הצמיגים תחת לחץ. בתאונה בהחלפת הצמיגים השנייה של רייקונן, הצמיג האחורי שמאלי אפילו לא נפתח ומכאן שהמערכת האוטומטית זיהתה 4 צמיגים מחוברים ונתנה אור ירוק לקימי לזנק. זאת בעיה חמורה שאין לפרארי איך בדיוק לפתור בתוך כמה ימים עד לסין. גם במקצי האימון רייקונן סבל מצמיג שלא חובר בטיחותית ובכל זאת הוא שוחרר למסלול. כל הפיאסקו הזה של להמציא מערכת החלפת צמיגים יעילה יותר שתוכל להחליף בתוך כשתי שניות, עולה הון תועפות שרק הקבוצות הגדולות יכולות להרשות ומספקת אקשן שאינו על המסלול אפילו.
 
נשאר לדבר על קימי, שנתן עוד סופ"ש שלם תחרותי ביותר עם פטל עד למירוץ עצמו וגם בו הזינוק הלא טוב שלו הכתיב מירוץ מתסכל שרק נהיה גרוע יותר ויותר. אחרי העצירה הראשונה רייקונן החל לאבד גובה, אבל פרארי מיהרו מאד להשתמש בו ככלי להפעלת לחץ על מרצדס במקום לתת לו לרוץ בצורה המיטבית עם האסטרטגיה המקורית. יש לקוות שהמירוץ הזה לא "יכבה" את רייקונן שמתחילת העונה נותן פייט לפטל.
 
קימי רייקונן תקלה ממקום לא צפוי

(צילום: getty)

 
5) מרצדס
המירוץ של המילטון היה מוגבל מרגע שנודע כי נאלץ לקבל עונש בגין החלפת תיבת הילוכים. לואיס היה בר מזל בתאונה עם ורשטאפן, אבל הפגין נהיגה תקיפה אך גם מחושבת. הוא גם סבל מבעיות תקשורת שעצבנו אותו במהלך המירוץ. בסופו של דבר סיים שלישי מהמיקום התשיעי. מחד, לאור הפרישות של מכוניות הרדבול ושל רייקונן ובעיית הצמיגים של פטל, ייתכן שלואיס חלם אפילו על ניצחון מפורסם, אבל מאידך הוא הסתכן מאד עם ורשטאפן וגם בעקיפה הכפולה על מאגנוסן והולקנברג, אז פודיום נראה לי תוצאה מאד מספקת.
בוטאס בוודאי מסיים את הסופ"ש בטעם של החמצה קלה. הקלה מסויימת כי לא הושפל על ידי המילטון כפי שהיה במלבורן, אבל אם היה מצליח לנצח, היה ממש מצליח להפוך מזירו להירו במירוץ אחד וכל המעמד שלו במרצדס היה משתנה.
 
לואיס המילטון הוציא מים מהסלע עם נהיגה שקולה ונכונה

(צילום: getty)

 
6) האס הצליחו עם מאגנוסן לממש את הביצועים שלהם, אבל גרוז׳אן הפגין טפשות לא פעם אחת אלא פעמיים. בדירוג יכול היה בקלות לעלות למקצה השני אבל התאבד על הפנייה האחרונה ודפק את ההקפה הטובה היחידה שלו. במירוץ, גרוז'אן נלחם עם מאגנוסן וכמעט העיף את שניהם מהמירוץ ועשה את זה בדיוק כשמאגנוסן ניסה לעשות אנדרקאט לגאסלי. ייתכן שהאס היו מצליחים לסיים לפני הטורו רוסו, אבל גרוז'אן לא רואה ממטר.
 
האס עברו בשלום את החלפות הצמיגים, אבל אם תבחנו את החתיכה שעפה מהמכונית של גרוז׳אן לאורך הישורת הראשית בתחילת ההקפה השלושים, תקבלו אישור מחדש לחשיבות של גדרות הבטיחות הגבוהות בין המסלול ליציעים. המסיט הגדול שהתפרק עף במהירות ועוצמה שיכלה לערוף ראשים ביציע.
 
גרוז'אן שאפתנות יתר בבחריין

(צילום: getty)

 
7) היתר
רנו ומקלארן צריכים להיות מודאגים מאד. לא רק שטורו רוסו והאס הכו אותם בבחריין, אלא גם המכוניות המובילות שלהם סיימו את המירוץ הקפה שלמה מאחורי המנצח למרות אסטרטגיית הצמיגים המאד מגבילה שלו.
 
בסאובר זה הזמן לטעויות של לקלרק מסוג ה I’m so stupid שעשה בדירוג. בגלל זה נהגים צעירים צריכים להשתפשף בקבוצה קטנה ולא באורות הזרקורים של הקבוצות הגדולות. מי שמרשים במקביל הוא כמובן בן הזוג, מרקוס אריקסון שבבחריין הגיב יפה ללחץ של לקלרק והשיג נקודות ראשונות קריטיות לסאובר. תוצאה כזאת לסאובר כבר מחזירה את ההשקעה באריקסון. סאובר ספגו הרבה ביקורת (גם ממני) על הבחירה באריקסון שהגיע עם הרבה כסף על פני פסקל ורלין המוכשר. בינתיים ההחלטה הזאת נראית מוצלחת.
 
נשארה וויליאמס שמצבה נראה כרגע קשה מאד. כאוהד של הספורט זה כואב. המצב שלהם נותן משקל כבד לדברים שאמרה קלייר וויליאמס על כך שההצעה של ליברטי על תקרת תקציב וחלוקת כספים יותר שיוויונית החל מ 2021 היא הצלה קיומית לקבוצה (דקה 9:15).
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

מיצובישי אטראג'

חוות דעת - מיצובישי אטראג' היא מכונית מ... מידע נוסף >

וולוו XC60

חוות דעת - וולוו XC60 הוא הקרוסאובר הקומפקט... מידע נוסף >

מאזדה MX5

חוות דעת - מאזדה MX5 הידועה גם בתור "מיאטה"... מידע נוסף >

רנו קנגו

חוות דעת - רנו קנגו הוא רכב מסחרי קטן אשר מ... מידע נוסף >