סגור

סיכום מרוץ שנחאי: קונג-פו רדבול

תגובה מהירה של רדבול ונהיגה נהדרת של ריקארדו נצחו בגראן פרי של סין

  • משה פינצ'בסקי

  • 16.04.2018
 
 
1) תענוג. 
המירוץ בסין היה תענוג צרוף. מבחינתי זו לא התוצאה, למרות הניצחון של הנהג החביב עלי, אלא כמות האקשן והמתח במהלך המירוץ. אם נשווה מירוצים לכדורגל, הרי שמירוץ יכול להיות מרתק גם ללא עקיפות אם יהיו מאבקים צמודים ומתח מי ינצח, כמו משחק כדורגל עם הרבה התקפות ומצבי הבקעה, אבל בסופו של דבר מה שהקהל רוצה לראות הוא "גול" ועדיף כמה שיותר וכמה שיותר יפה. גול בפנדל שקול לעקיפה בהחלפת הצמיגים. אתמול היה לנו מירוץ שהחל עם גול של מרצדס ובוטאס בפנדל, אבל המשיך בקונצרט של ריקארדו. נכון שדניאל ורדבול נהנו מיתרון של צמיגים מהירים יותר, אבל הם הגיבו במהירות להזדמנות של מכונית הבטיחות ובסופו של דבר, היה צריך לדעת לנצל את היתרון הזה נכון, כפי שוורשטאפן הוכיח. 
 
תגובה מהירה של קבוצת רד בול למכונית הבטיחות הובילה לניצחון

(צילום: getty)

 
ריקארדו נחשב כבר שנים לאחד מה"עוקפים" הטובים בסבב, אבל אתמול הראה לנו עד כמה חשובה מלאכת התכנון בכדי להוציא לפועל עקיפות תחרותיות. אחד הדברים שהצליח לעשות טוב במיוחד, היה לשמור על מהירות בקו הדוק יותר דרך פנייה 13 המהירה והארוכה שמובילה אל הישורת הראשית. הקו ההדוק אפשר לריקארדו שלא לסבול ממערבולות האוויר של המכוניות שהיו לפניו דרך הפנייה וכך יצא אל הישורת צמוד יחסית למכוניות שהיו לפניו ויכול היה לנצל את ה DRS בכדי לסיים את העקיפות לאורך הישורת, למרות נחיתות המהירות של הרדבול מול המרצדס והפרארי. גם העקיפה שלו על בוטאס להובלה הייתה שיעור בהתמדה ונחישות. ריקארדו ניצל את יתרון ההאצה של הרדבול בפניות 3, 4 (היציאה מה"שבלול" שבתחילת ההקפה) יחד עם קו אחר וכך למרות ניסיון ההתגוננות של בוטאס, דניאל לא ויתר בקו הפנימי ביותר ועקף. אלה עקיפות מתוכננות ולא תגובה אינסטינקטיבית לאיזו הזדמנות או רבע הזדמנות ולכן גם התוצאה ודאית יותר והסיכון לתאונה נמוך. בית ספר. אפשר לדלג על קטגוריית הנהג המצטיין. רק תחשבו איפה ריקארדו היה בסוף האימון השלישי ממש לפני תחילת הדירוג 
 
דניאל ריקארדו, אומנות העקיפה

(צילום: getty)

 
2) וורשטאפן
אחרי המירוץ התנהל דיון לגבי מי עדיף לקבוצה: וורשטאפן או ריקארדו. כתבתי: ריקארדו הוא הנהג החביב עלי. החוזקה שלו היא בתכנון העקיפות וקל להשוות את זה דווקא מול נהג מהיר כמו וורשטאפן. למרות זאת, אני חושב שבטווח הארוך כ״נהג הבית״, וורשטאפן הוא ההמילטון הבא. מהירות אינסטינקטיבית לא ניתנת ללימוד. חוכמת מירוץ כן ניתנת ללימוד. הטעות הגדולה של וורשטאפן היום הייתה עם המילטון ומשם התסכול השתלט. המהירות האינסטינקטיבית היא מה שגם עושה את ההבדל ברטוב ובתנאים משתנים, כך שזאת מתנת אל כפי שסנה כינה זאת. לוקח זמן ללטש את זה תמיד. כך היה אצל סנה ושומאכר ובדרך יש שכר לימוד. ברבות השנים וורשטאפן יסתכל על סין 2018 כאחד השיעורים החשובים בקריירה שלו. ולגבי ריקארדו, אני אומר אמן לכל השמועות!!!
 
מקס וורשטאפן, הכישרון שם עכשיו צריך ליטוש

(צילום: getty)

 
וורשטאפן ביצע אתמול טעות אחר טעות. הטעות הראשונה שלו הייתה ניסיון העקיפה על המילטון בקו החיצוני דרך פנייה 7, המהירה במסלול. ניסיון העקיפה הכה מסוכן עד בלתי אפשרי שלו הזכיר לי את ניסיון העקיפה הקטלני של סטפן בלהוף על ג'קי איקס בקו החיצוני באו-רוג' ב1982. ניסיון עקיפה שהסתיים במותו הטראגי של מי שרבים ראו בו נהג מהיר אף מאיירטון סנה. כיום, על המסלולים המודרניים, טעות כזאת לא מסתיימת בתאונה קטלנית או אפילו בפגיעה קלה במכונית. וורשטאפן פשוט המשיך על שטח המילוט העצום וחזר למסלול. גם ניסיון העקיפה הכושל (או שמא לא כושל, שכן בסופו של דבר הוא צלח) על פטל היה תגובה אינסטינקטיבית למה שמקס ראה כהזדמנות, שלמעשה לא הייתה קיימת. מקס מייד התלונן על פטל בקשר, אבל התגובה של הורנר (?)  "אין לי מה להגיד" החזירה את וורשטאפן למציאות, גרמה לו לקחת אחריות ולהבין שהרס לקבוצה ולעצמו הזדמנות גדולה.
 
3) מירוץ טקטי
אילולא מכונית הבטיחות והתגובה המהירה של רדבול, המירוץ בסין היה מסתיים עם מעין תמונת מראה של בחריין. לטענת פטל, הוא ציפה ליתרון על בוטאס בסוף המירוץ על צמיגי המידיום המאוד משומשים. למעשה, ולטרי החל לסבול על הצמיגים מוקדם מאד, אבל ללא יתרון מהירות כפי שהיה לריקארדו, אני חושב שאפילו אם פטל היה מצליח להיצמד לבוטאס, הוא לא היה מצליח לעקוף אותו ללא טעות. 
 
אם בבחריין קבלנו מירוץ טקטי מותח בין מרצדס לפרארי, בשנחאי ראינו מה הפסדנו בפרישה המוקדמת הכפולה של רדבול בבחריין. חוסר האמינות, התאונות והפרישות של רדבול תרמו לכך שמרצדס ופרארי מתמקדות אך ורק האחת בשנייה, משל רדבול ונהגיה כלל אינם גורם באליפות. 
 
מתחילת המירוץ בשנחאי, רדבול אותתו, שהם הולכים על כל הקופה. המכוניות שלהם הן כנראה הסלחניות ביותר בשחיקת הצמיגים וכך בסטינט הראשון הצליחו הרדבול להחזיק את צמיגי האולטרה סופט הרבה יותר זמן מאשר היה צפוי ולהישאר צמודים לקרב בין מרצדס ופרארי שזינקו על צמיגי הסופט. העצירה הראשונה והכפולה של רדבול הינה דבר חדשני שהפעיל לחץ על מרצדס ופרארי להיכנס לעצירות מוקדמות בשל פחד מאנדר קאט של רדבול. בסופו של דבר, דווקא האנדר קאט של מרצדס עם בוטאס על פטל הצליח ופרארי חייבים לבדוק כיצד קרה הדבר. הקפת היציאה של בוטאס הייתה נהדרת, אבל משהו בהקפת ההחלפה של פטל היה איטי מדי יחד עם עצירה זהירה ואיטית של הקבוצה.
 
מרצדס ופרארי... מאחוריכם

(צילום: getty)

 
4) פרארי
הקבוצה בוודאי חשה מאוכזבת לאחר זינוק מהשורה הראשונה, אבל לכאורה, זה רק כי המזל שיחק לרעתם הפעם. הבעיה החמורה ביותר שאני רואה היא שפרארי מתחילת העונה לא יוזמים אסטרטגית. הם לא תוקפים, אלא רק מגיבים. באוסטרליה פטל נהנה ממזל, אבל בבחריין פרארי לא ניסו את הדירוג במקצה השני על צמיגים קשים יותר ובמהלך המירוץ רק הגיבו לתקיפה של מרצדס ולמזלם פטל הצליח, אבל צריך לזכור גם שרדבול לא היו שם. בסין פרארי כבר הפנימו את האפשרות של הזינוק על הצמיגים הקשים יותר, אבל מלבד זאת, שוב רק הגיבו והפעם הפסידו בקרב ישיר מול מרצדס ואז גם חטפו מרדבול. דרך אגב, רייקונן היה ממוקם שישי ברגע יציאת מכונית הבטיחות ואם פרארי היו חדים כמו רדבול, הם היו יכולים להכניסו להחלפת צמיגים והוא היה יוצא לפחות לפני הרדבול של ריקארדו ומשם היה לנו מירוץ עוד יותר מרתק על הניצחון!
 
פרארי: you win some you lose some

(צילום: getty)

 
אם מזכירים כבר את רייקונן, אזי בסין נחשף סופית שהוא כבר בתפקיד נהג העזר לפטל. לא רק שפטל סיכן את שניהם בזינוק עם "סקוויז" מיותר לתוך הפנייה הראשונה שסיבך ודרדר את רייקונן לאחור, אלא גם הקבוצה השאירה את קימי בחוץ בניסיון אבוד להקשות על בוטאס לעקוף ולאפשר לפטל לעקוף אותו. מבחינה זו נעשה צדק מסוים שרייקונן סיים לפני פטל, אבל עם קצת חדות מצד הקבוצה גם בטיפול ברייקונן, הוא יכול היה להיאבק על הניצחון...
 
אני מקבל תחושה מפרארי ומתגובות האנשים שם, שהם מופתעים להיות במצב מנצח. ממש ככה. אחרי שחטפו בראש מבחינת הביצועים באימוני טרום העונה בברצלונה ואז במירוץ באוסטרליה, שהסתיים במזל בגניבת ניצחון, פרארי פתאום נתקלו בחולשה בלתי מוסברת של מרצדס בבחריין ובסין וכאילו הם לא יודעים מה לעשות בכדי להישאר לפניהם. זאת הפתעה טובה, אבל פרארי חייבים לעבור למצב של בטחון עצמי ותקיפה, אחרת מרצדס ו/או רדבול ימשיכו להפתיע אותם. דרך אגב, אנחנו כבר אחרי 3 מירוצים העונה ועדיין לא עברנו מירוץ ללא מכונית בטיחות וירטואלית או אמיתית ולכן גם תצרוכת הדלק הבעייתית של פרארי לא נבחנה באמת...
 
פרארי חייבים לעבור למצב של בטחון עצמי ותקיפה

(צילום: getty)

 
 
5) פירלי ודירוג ביצועי הקבוצות
 
משהו מוזר ונפלא קורה כאן והגורם לכך הוא לדעתי צמיגי הפירלי. מגוון הצמיגים החדש, המגוון יותר והרך יותר של פירלי זרק משתנה אל תוך תכנוני הקבוצות כמו רימון נפץ. לכל סוג צמיג יש מאפיינים שונים מבחינת הדרישות מהמכונית וכמובן "חלון הביצועים" שלו. כל הקבוצות מגלות שלא משנה עד כמה תכנון המכונית מתוחכם, למשל מרצדס, הדבר המכריע הוא היכולת לעשות שימוש אופטימלי בצמיגים השונים. המכונית החדשה של מרצדס אולי שוב מפגינה תכונות של "דיווה", אבל שימו לב לטורו רוסו, "מאיגרא רמא לבירא עמיקתא". הקבוצות נדרשות למצא את הכיוונון העדין המדוייק שיוציא את הביצועים גם מהמכונית וגם מהצמיגים השונים.
 
טורו רוסו מאיגרא רמא לבירא עמיקתא

(צילום: getty)

 
בסין בתנאים קרירים בדירוג פרארי הכו את מרצדס ואת רדבול, עדי כדי קבלת תגובה חשודה / מחשידה מכיוון המילטון, אבל במהלך המירוץ (בתנאים חמים הרבה יותר) ראינו שהביצועים קרובים עד שקשה לקבוע למי יש יתרון. ללא ספק המילטון הפגין חולשה יחסית בסין והודה בכך.
אם המצב בין שלושת הגדולות צמוד והכל פתוח, הרי שהמצב בקרב מרכז הגריד מגוחך. כל בעיה מדרדרת קבוצה לתחתית הגריד וכל טעות של נהג או אפילו תפקוד לא מיטבי, מדרדרים אותו מטה כמו אבן. הפעם קבוצת רנו הייתה החזקה ביותר לאורך כל הסוף שבוע והולקנברג הוביל אותה בהפרש מסאיינז. האס היו פחות תחרותיים, אך גם הפעם מאגנוסן יצא כשידו עליונה. מקלארן גילו את המציאות הקשה, דבר שגרם להם לחשוב שאולי לא דחפו מספיק את תכנון המכונית, אבל במירוץ תמיד אפשר לסמוך על אלונסו שיוציא את המקסימום האפשרי. ייתכן שפורס אינדיה החלו לפתור את הבעיה האווירודינמית שלהם (אותה קללת אי ההתאמה בין תוצאות מנהרת הרוח והדמיות המחשב לביצועים בשטח), אבל בסופו של יום יצאו מאוכזבים מהמירוץ. על טורו רוסו דיברנו, אבל גם פייר גזלי הגדיל לעשות במירוץ והוכיח את מהירות המהפך מגיבור לאפס כשריסק את מכוניתו אל תוך מכונית בן קבוצתו. רק וויליאמס וסאובר נותרו תקועות מאחור, אבל אולי איזה שדרוג בברצלונה יוכל להכניס אותם לתחרות על הנקודות.
 
הכל פתוח עוד לא מאוחר. מחכים לבאקו

(צילום: getty)

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

טויוטה ראב 4 היברידית

חוות דעת - טויוטה ראב 4 היברידית היא הגרסה... מידע נוסף >

הונדה סיוויק האצ'בק

חוות דעת - הונדה סיוויק האצ'בק היא המשפ... מידע נוסף >

פולקסווגן פולו

חוות דעת - פולקסוואגן פולו היא הסופר מיני ש... מידע נוסף >

פורד פוקוס סטיישן

חוות דעת - פורד פוקוס סטיישן היא הגרסה הגדו... מידע נוסף >

דאצ'יה סנדרו stepway

חוות דעת - דאצ'יה סנדרו Stepway הוא דגם... מידע נוסף >