סגור

כך בעתיד המכונית תייצר עבורכם כסף

מיצובישי מציגה טכנולוגיה שמנסה להגדיר מחדש את תפקיד המכונית עם "תשתיות חשמל שיתופיות"

  • כפיר כשריאן

  • 20.04.2018
המהפכה החשמלית נמצאת בעיצומה ותקנות זיהום האוויר החדשות דוחפות את יצרניות הרכב בעולם למהלכי ייעול, שיפור והשקעת מיליארדי דולרים בטכנולוגיות הנעה חדשות ונטישת טכנולוגיות ישנות ומזהמות. מכוניות היברידיות הפכו מכאלו השמורות לאדפטורים חובבי טכנולוגיה ו"מחבקי עצים" לצורת הנעה לגיטימית ונפוצה. הסיבה העיקרית, הנגשת הטכנולוגיה והפיכתה לכלכלית. ראה ערך הטבות המס בשוק הישראלי שהעניקו לראשונה למכונית היברידית את התואר המכונית הנמכרת בישראל לשנת 2017 (ע"ע יונדאי איוניק).
 
מיצובישי מוטורס שנוסדה בשנת 1917 וממוקמת בעיר טוקיו, זכורה לקוראים המבוגרים מבניכם לזו שיצאה נגד החרם הערבי על ישראל בשנות השמונים ולמרות הלחצים הכבדים שהופעלו על היצרנית היפנית היא שיווקה את רכביה בישראל כשהבולט בניהם היה הלנסר שזכה להצלחה מסחררת. באירוע מצומצם שהתקיים השבוע במרכז הארץ נפגשו עיתונאים ישראלים עם אנשי מיצובישי כחלק מ"סיבוב הופעות" של אנשי היצרן היפני בכל רחבי אירופה תחת הכותרת "Be part of the Energy". גם אנחנו היינו שם והזדמן לנו לשמוע על התוכניות העתידיות של החברה ובעיקר על טכנולוגיית ה-PHEV שתהווה בעשורים הקרובים את לב ליבו של המותג הרואה במכונית הרבה מעבר לכלי שנע מנקודה לנקודה אלא ככזה הנושא על כתפיו תהליכי ייעול בסדרי גודל שטרם ראינו או שמענו.
 
עולם הרכב עכשיו גם באינסטגרם ובטוויטר
 
רגע, מה זה בכלל PHEV?
מערכת PHEV היא למעשה מערכת היברידית לכל דבר ועניין העושה שימוש בשני מנועים חשמליים, אחד מותקן על הציר האחורי ואחד על הקדמי. שניהם פועלים יחד עם מנוע בעירה פנימית סטנדרטי. שלושת המנועים מאפשרים יחדיו באמצעות לחיצת כפתור, שליטה וניהול של הכוח המוזרם לכל ארבעת הגלגלים בקומבינציות שונות החל מהנעה חשמלית בלבד, הנעה קונבנציונאלית עם מנוע הבעירה הפנימית או שילוב של השניים, עד כאן אין חדש. אולם, המפתח לטכנולוגית ה-PHEV שכבר קיימת כאופציה בדגמי אאוטלנדר גם בישראל, טמון באפשרויות טעינת הסוללה שתפקידה לספק אנרגיה למנועים החשמליים וזאת מעבר ליכולת המוכרת להטעין את הסוללות בבלימה רגנרטיבית, או באמצעות כוח המנוע או בחיבור של המכונית לשקע חשמל חיצוני. בדגמי PHEV מתאפשרת צורת טעינה שמבדלת אותה משאר המתחרים בשוק. 
 
במצב "טעינת סוללות", מנוע הבעירה מניע גנרטור קטן המזין בחשמל את הסוללות הממוקמת ברצפת המכונית. שיטת הטעינה הזאת נמצאת כאמור בלב ליבה של המהפכה שמיצובישי מבקשת לייצר וזו שמעטרת את ראש הכתבה. עוד רגע נחזור אליה ונעמיק על הטכנולוגיה והמודל העסקי. המיצובישי PHEV  הנמכרת בישראל יודעת לנוע על חשמל בלבד למרחק של 54 ק"מ על פי נתוני היצרן. אם נקזז מהנתון הזה שימוש במזגן ונהיגה קצת אגרסיבית או טיפוס בעליות, נוכל לקבל נתון מרחק חשמלי של 40 ק"מ פחות או יותר. זה מאפשר למי שגר ועובד בעיר/גוש דן שלא לעשות שימוש כלל במנוע הבעירה הפנימית ולחסוך אלפי שקלים בשנה על דלק. בעזרת תשתית מתאימה מסוגלת המכונית להטעין 80% מהסוללה בתוך 20 דקות בלבד. 
 
כך עובדת טכנולוגיית PHEV
 
 
PHEV בישראל ובעולם
דגם אאוטלנדר PHEV  הצליח בישראל מעבר לציפיות של היבואן המקומי שהיה בטוח שהוא לא יותר מבלון ניסוי שיבחן את בשלות הקהל המקומי למשהו חדש. אולם אנשי מיצובישי נתקלו בשוק מקומי סקרן שבחר לאמץ את הטכנולוגיה שעתידה להיות הרבה יותר גדולה ומשמעותית מכפי שהוא מכיר כיום. נציין כי ברבעון הראשון של 2018 נמכרו בישראל 163 מכוניות מדגם מיצובישי אאוטלנדר PHEV וזהו נתון מרשים ביחס לכל שנת 2017 שבה נמכרו סה"כ 337 יחידות. ישראל איננה לבד, גם השוק האירופאי מצביע ברגליים ובין השנים 2013-17 נמכרו באירופה בלבד 100,000 יחידות של האאוטלנדר PHEV (קצת מעל ל- 40,000 ביפן). עפ"י אנשי מיצובישי מדובר בדגם הפלאג-אין הנמכר באירופה. ע"מ לסבר את האוזן ולהבין את הצלחת המכונית באירופה יש לציין את נתח השוק של מיצובישי באירופה העומד על אחוז בודד בלבד מכל המכוניות הנמכרות ביבשת הישנה. ההצלחה של הדגם הזה נובעת מוורסטיליות שקשה למצוא היום במותגים אחרים, על אחת כמה וכמה כשמדובר במותגים הנחשבים לעממיים וחסכוניים. הוורסטיליות הזאת מאפשרת מצד אחד לקבל מכונית חשמלית מלאה ומצד שני מכונית שיכולה לשמש כמשפחתית איכותית לכל דבר ועניין ולא סתם משפחתית, אלא משפחתית SUV.
 
אאוטלנדר PHEV

 
להתראות דיזל, ביי ביי למשפחתיות
טכנולוגיית הדיזל מפנה את מקומה בשנים באחרונות לטכנולוגיות הנעה חדשות. עפ"י נתונים שמפרסמת מיצובישי, בתוך שנתיים וחצי מספר המכוניות המונעות באמצעות סולר ירד מ-50% ל-40.7% וזה באירופה שלא נמצאת לבדה במערכה. בשנים האחרונות השוק הסיני החל להטיל הגבלות חריפות על מנועים מזהמים, אפילו הגבלות קשוחות יותר משל האירופאים, מי היה מאמין? כתוצאה מתקנות יורו 6 מיצובישי תפסיק את ייצורה של ספינת הדגל שלה, המיצובישי פאג'רו שהפציעה בתחילת שנות ה-90. בישראל אגב מתכננים להמשיך ולמכור את הפאג'רו עד תחילת 2019. את מירב המשאבים והמאמצים תרכז מיצובישי מוטורס בספינת דגל חדשה שהיא למעשה טכנולוגיית ה-PHEV שתחלחל בקרוב לדגמים נוספים, בעיקר SUV גדולים. עוד מילה על הפאג'רו, במיצובישי מבינים את כוחו של השם פאג'רו והתשובה שלנו לשאלה האם נראה בעתיד את הלנסר איבו הספורטיבי והמיתולוגי וגם את הפאג'רו מגיעים בתצורת הנעת PHEV? קיבלנו את התשובה הבאה:  "זה נבחן והכל מונח על השולחן" ולפי מה שחשנו משפת הגוף של מר דניאל נאקש נציג החברה שנכח באירוע, הייתה זאת תחושה ששידרה "הם עוד ישובו ובקרוב",  אך מדובר בפענוח של שפת גוף ובספקולציה בלבד. 
 
מיצובישי פאג'רו, יחזור בגלגלו הבא כהיברידי?

 
 
במיצובישי לא ממש מתרגשים מהירידה בביקוש למנועי דיזל, כיוון שמנועים אלו מעולם לא היוו נדבך חשוב בפורטפוליו של היצרן היפני הקטן. למעשה שורשיה החשמליים של מיצובישי נטועים עמוק בסוף שנות השישים עם דגם חשמלי בשם minicar EV וכיום עיקר המנועים בהן מצוידות המכוניות של מיצובישי הם מנועי בנזין ופלאגאין. לצד המעבר ממנועי דיזל למנועי בנזין, חשמליים והיברידיים ישנה מגמה נוספת ומובהקת בשוק הרכב העולמי של נטישת מכוניות משפחתיות מסורתיות לטובת דגמי SUV כשהיום כל מכונית שלישית הנמכרת באירופה היא SUV.
 
נוכח הנתונים הללו מיצובישי חרטה על דגלה אסטרטגיה חדשה שתהווה את ליבת ההתפתחות של החברה. לא מחלקה נוספת שתעסוק בזה אלא כל החברה תתמקד בשני דברים, דגמי SUV וטכנולוגיית PHEV. בקרוב נראה דגמים קיימים כמו האקליפס קרוס ו-ASX מקבלים את יחידת ההנעה המסקרנת וב-2020 דגמים נוספים יגיחו אל אוויר העולם, דגמים שהם תולדה של שיתוף הפעולה בין מיצובישי לתאגיד רנו-ניסאן שרכש בשנת 2016 34% ממניות מיצובישי בשווי של שני מיליארד דולר. במסגרת שיתוף הפעולה הזה, מיצובישי תעניק לרנו-ניסאן גישה לטכנולוגיית PHEV ולפריסת הדילרים שלה במזרח ואילו רנו-ניסאן תעניק בתמורה גישה לטכנולוגיה החשמלית שלה וגם גישה לפריסת הדילרים שלה באירופה ובעולם.
 
מפריטים את חברת החשמל עם אנרגיה שיתופית
אסון הכור הגרעיני בפוקושימה הותיר את היפנים עם יותר סימני שאלה מתשובות, התלות שלהם בתחנות כוח גרעיניות מרכזיות המספקות את מרבית החשמל במדינה הוכחה כריכוזית שבמקרה של אסון יכולה להביא לשיתוק מוחלט של אזור האסון, כפי שבאמת קרה. המכה הזו חייבה את היפנים למצוא פתרונות יצירתיים לאנרגיה חלופית ירוקה. שיטת טעינת האאוטלנדר PHEV הופכת את המכונית מעבר להיותה היברידית/חשמלית, ליחידת ייצור חשמל עצמאית לחלוטין לרשת החשמל, יחידה המסוגלת לספק 1500 וואט, כמות חשמל נדיבה המספיקה למגוון שימושים נרחב כמו קמפינג, טעינת אופניים חשמליים, שימוש במוצרי חשמל מגוונים, חיבור קראוון נגרר לחשמל ועוד. אך מעבר לכל זה נמצאת היכולת של המכונית להוות מקור חשמל עצמאי לחלוטין עבור צרכים ממוצעים של בית מגורים למשך זמן של עשרה ימים מלאים, כל עוד מיכל הדלק מלא. 
 
לשיטה הזו קוראים V2H, (מכונית לבית) וחברת החשמל המקומית ביפן כבר יודעת לייצר בבתים תשתית שנתמכת בגישה הזו. תדמיינו מצב בו כל מערכת החשמל באזורכם נפלה לכמה ימים, אתם נכנסים לחניה הפרטית שלכם, מניעים את המכונית, מחברים אותה לתשתית ביתית תקנית שהוכנה עבורכם ויש לכם חשמל זמין לעשרה ימים מלאים. V2H היא רק קצה הקרחון בחזון של מיצובישי, בחברה מדברים על חיבור מספר מכוניות לבניין (C2B), חיבור לתשתית השכונתית ואפילו מכירת חשמל בחזרה לחברת החשמל ואפשרות להרוויח כסף בתמורה (C2G). כל האפשרויות המגוונות הללו תתאפשרנה בעזרת מערכת חכמה לניהול רשת חשמל, "חשמל שיתופי" אם תרצו, מערכת שתחסוך בעלויות וגם תשמור על סביבה נקיה. 
 

קחו רגע להבין את התרשים

 
למרות שהמכונית יודעת לייצר את החשמל בעצמה, בחזונה של מיצובישי החשמל יגיע ממקורות ירוקים וידידותיים לסביבה כמו פאנלים סולאריים/שבשבות רוח ועוד. המערכות הללו תדענה לייצר חשמל נקי, ויזרימו אותו לתוך מערכת ניהול חכמה שתדע לאגור אותו, לספק את צרכי המכונית או הבית וגם להזרים כאמור חשמל עודף לבניין/שכנים/חברת החשמל.
 

העולם נערך למהפכה החשמלית של מיצובישי

 
אין כל ספק כי המודלים הללו נראים כעת מאוד שאפתניים ועתידניים אך במקביל הם נמצאים כבר כיום בשלבי פיתוח מתקדמים ביפן ובאירופה. על מנת שמהלכים שכאלה יצליחו, נדרשת רגולציה חיובית ומחבקת, התאמת תשתיות שתתאמנה לייעוד ולמשימה, בשלות של השוק המקומי ושל רשת האנרגיה במדינה ומעל הכל, כדאיות כלכלית. במיצובישי מספרים כי הם נמצאים במשא ומתן עם ספקים מתחום האנרגיה החלופית ומנסים לייצר עבור הלקוחות הללו ערכה במחיר מוזל אותה יוכלו להתקין בביתם עם רכישת המכונית ויש גם פתרון במקרה שהמכונית תימכר, או אז ניתן יהיה לפרק את מערכת הזנת החשמל ולהעביר לקונה המאושר. אלו רק חלק האתגרים שניצבים בפני מיצובישי בחזון המרשים, אתגרים שחלקם הגדול כבר נמצא מאחור, חלקם מטופלים בימים אלו וישנם כאלה שיתגלו תוך כדי תנועה. למרות אותם אתגרים, דבר אחד בטוח, השאפתנות של מיצובישי והטכנולוגיה שכבר קיימת הן אבני יסוד חשובות בהפיכת החזון למציאות בר קיימא. מי מכם היה מאמין לי אם הייתי מספר לו לפני עשרים שנה שבשנת 2018 החיים שלנו ינועו סביב טלפון חכם שיכיל את כל מה שאנחנו צריכים ועוד? כנראה שלא הרבה, אבל אני מניח כי רובכם קורא את הכתבה הזאת בדיוק מאותו מכשיר שהיה אז עתידני ומפוקפק, הטלפון החכם. 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

מיני קופר

חוות דעת - מיני קופר היא האצ'בק מודרנית... מידע נוסף >

אאודי S8

חוות דעת - אאודי S8 היא ספינת הדגל והביצועי... מידע נוסף >

סקודה ראפיד ספייסבק

חוות דעת - סקודה ראפיד ספייסבק היא גרסת הסט... מידע נוסף >