סגור

אופל קרוסלנד X במבחן: זהות במלכודת

האופל הראשונה תחת כנפי בעל-הבית החדש, פיז'ו-סיטרואן היא כמה צפוי, קרוסאובר קטן. רגע אחד, אתם בטוחים שזה קרוסאובר? ואולי דווקא מיניוואן?

  • דרור ברלי

  • 29.04.2018

(צילום: דרור ברלי)

 
השכנים הייקים הקשישים התמוגגו. "אההה, סוף סוף הבאת אוטו טוב. אין כמו אופל. אוטו גרמני. פשוט ואמין. סוס עבודה" ומיד החלו לנבור במעמקי הזיכרונות ולחפור על הקאדט-סטיישן 72' שהייתה להם פעם.
 
מאז עברו שנים הרבה. מעריצי האוטו הגרמני הסולידי של פעם, כבר מזמן עברו לנהוג בפחיות מייד-אין-ג'פאן/קוריאה. אופל ירדה מגדולתה לא רק בישראל שסוגדת למותגים מהמזרח הרחוק, אלא גם באירופה. לא שהייתה בעיה אמיתית במכוניות שלהם, זה רק העולם והעדפות הלקוחות שהשתנו. החטיבה האירופית השמרנית של GM  שהייתה פעם שחקן מרכזי בשוק הרכב האירופי, התקשתה להתמודד מול המתחרים שקראו את השוק טוב ממנה, הלכה וצברה הפסדים ולאחרונה עברה מידי GM  לבעלות קבוצת PSA, פיז'ו-סיטרואן בשבילכם.
 
מין הסתם, תעשיית הרכב  כולה מתמקדת ב-SUV  רכים/קרוסאוברים וכך צמד הקרוסאוברים "קרוסלנד" (הקטן/קומפקטי) ואחיו הגדול יותר "גרנדלנד" (SUV בינוני) הם המוצרים הראשונים של אופל שמבוססים על פלטפורמה ומכללים מבית PSA, ובאופן טבעי היינו סקרנים להיווכח האם שילוב ה-DNA  הצרפתי-גרמני יעשה להם טוב.
 
 
נעים להכיר
אופל קרוסלנד הוא הממשיך הישיר של המיניוואן הקטן של אופל ה"מריבה". אלא שבשוק שמבקש לא רק פרקטיות ומרחב פנימי אלא בעיקר את לוק ה"כמו שטח" של רכבי פנאי, הקרוסלנד מנסה לקרוץ ללקוחות הקטגוריה הפופולרית.
 
הרושם החיצוני די פושר, למען האמת. הפלטפורמה אמנם מגיעה מצמד הקרוסאוברים הצרפתיים, אבל הקרוסלנד מנסה לשמור על זהותו האופלית ומציג את שפת העיצוב שאנחנו מכירים מהקורסה, אסטרה, מוקה ואינסיניה – הוא מעוגל ובולבוסי ביחד עם פנסי החזית והגריל הקדמי האופייניים של אופל. רכב המבחן ברמת הגימור הגבוהה ביותר (אינוביישן פרמיום) משוויץ בצביעה דו גוונית עם מרכב בהיר (במקרה שלנו לבן) וגג זכוכית פנורמי, מראות וקורות בשחור-מבריק ופס כרום להבלטת קו החלונות, שכולם ביחד מדגישים את שפת עיצוב ה"גג-הצף" שהכרנו באסטרה הנוכחית.
 
יש כאן את כל הפיצ'רים ההכרחיים למכונית בקטגוריה שהנראות היא התכונה העיקרית שנדרשת ממנה – כמו חיפויי פלסטיק שחורים לבתי הגלגלים ולתחתית הפגושים, "מיגון גחון" מזויף מפלסטיק כסוף, חישוקי סגסוגת נוצצים וקפלי-פח סקסיים לאורך הדלתות, ניכר על הקרוסלנד שההשראה שלו הגיעה מהעיצוב המוצלח של רנו קפצ'ור, אבל כאן העסק אפעס, לא בא כל כך טוב בעין. הצללית של הקרוסלנד לא שרירית/ קשוחה, לא הרמונית כמו בפיז'ו 2008 וגם לא סקסית וחטובה כמו מאזדה CX3 למשל, אלא מסורבלת משהו, אוטובוסית-מסחרית, מי אמר "מיניוואנית"?
 
עיצוב סולידי וחסר תעוזה

(צילום: דרור ברלי)

 
צוללים פנימה, צוללים לפרקטיקה
מבפנים זוהי אופל אופיינית. העיצוב הוא תכל'ס, בלי התחכמויות. כל דבר נמצא במקום הנכון, איכות ההרכבה מצויינת, יש כמה פיצ'רים חביבים כמו תצוגה עילית (ברמת הגימור אינוביישן פרמיום ומעלה), הארכה לכריות המושבים הקדמיים (משפר מאוד את התמיכה בירכיים, מצוין לבעלי רגליים ארוכות) ומושב אחורי מתכוונן למרחק + כוונון למשענת. מעבר לזה הקרוסלנד הוא אוטו פרקטי ומרווח שמרגיש גדול ממה שהוא – חלל תא הנוסעים גבוה ומאפשר מרחב מצויין לכל כיוון, גם לנהגים גבוהים. בסיס גלגלים ארוך תורם את שלו למרחב טוב לברכיים גם מאחור, כוונון מלא למושבים ולהגה מאפשר תנוחת נהיגה מצויינת, תא המטען בעל נפח סביר שניתן להגדלה על ידי הזזת המושב האחורי קדימה. זה שימושי, זה יעיל, זה נוח, זה מיניוואן.
 
וכראוי למיניוואן, סקסאפיל ושאר-רוח אין כאן. העיצוב בנאלי, הצבע השולט הוא שחור קודר, הפלסטיקה מחוספסת ומרגישה זולה, כפתורי תפעול קטנטנים על גלגל ההגה מסיחים את הדעת מהכביש ומקשים על תפעול מהיר ונוח וקורות קדמיות רחבות מדי מפריעות לשדה הראייה.
 
שם המשחק: אבזור ובטיחות
רשימת האבזור מחזירה קצת צבע ללחיי הקרוסלנד. גרסת אנג'וי הבסיסית מציעה מסך מולטימדיה בגודל 7' עם צימוד לאנדרואיד-אוטו ולאפל-קאר-פליי, בקרת שיוט, דיבורית בלוטות' וחיבורי USB   ו-AUX, מחשב דרך, מצלמה אחורית עם חיישני חנייה לפנים ולאחור, חיישני תאורה וגשם וחישוקי סגסוגת בקוטר 16 עם צמיגים במידה 205/60. רמת גימור אינוביישן מוסיפה חישוקים בקוטר 17 עם צמיגים 205/50, מרכב דו-גווני וגג זכוכית פנורמי (עם וילון נגלל חשמלית, הגג עצמו איננו נפתח), מושבים בשילוב בד ועור תעשייתי, הטענה אלחוטית לסמארטפון ובקרת אקלים מפוצלת שמאל-ימין. רמת הגימור אינוביישן-פרמיום מוסיפה תצוגה עילית ומסך מולטימדיה Intellilink בגודל 8'.
 
מפרט הבטיחות בכל הדגמים כולל שש כריות אוויר, בלימה אוטונומית, זיהוי תמרורים והתראת סטייה מנתיב ועירנות נהג, כולן מקוריות מהיצרן ולא תוספת מקומית (כל מיני מצפצפים טורדניים מבית מובילאיי/אייוואקס/מובון וכו').
 
תא נוסעים תכליתי ומאובזר

(צילום: דרור ברלי)

 
סוסים, הילוכים וביצועים
פלטפורמת 1-PF של הקרוסלנד מגיעה מ-PSA, והיא גרסה משודרגת של זו שבפיז'ו 2008 וזהה לזו שבסיטרואן C3 איירקרוס. יחידת הכוח זהה לזו שבשתי הצרפתיות – מנוע הטורבו-בנזין PureTech תלת-צילינדרי בנפח 1.2 ליטר, בגרסת 110 כ"ס ב-5,500 סל"ד ו-20.9 קג"מ ב-1,500 סל"ד, משודך לתיבה אוטומטית-פלנטרית מתוצרת Aisin היפנית, בעלת 6 מהירויות ואפשרות לתפעול ידני אבל ללא מצב ספורט כמו בצמד הצרפתיות וגם ללא מנופים על גלגל ההגה, ומניעה את הגלגלים הקדמיים. כמקובל ברוב תת-קטגוריית הג'יפונים הקטנים, ההנעה קדמית בלבד ואין גרסת הנעה כפולה.
 
נתוני הביצועים של קרוסלנד סבירים – 11.8 שניות ייקח לו להגיע ל-100 קמ"ש והמהירות המירבית הפחות-רלוונטית הן לישראל והן לקטגוריה, היא 187 קמ"ש.
 
ואיך כל זה עובד בתכל'ס?
התנעה ראשונה, המנוע מגרגר בנחת בצליל התלת-צילינדרי האופייני שאני דווקא מחבב אבל לא כולם כמוני. הרושם הראשוני שהקרוסלנד משאיר הוא "נוסע טוב" וזה בעיקר כי המנוע מייצר את שיא המומנט בסל"ד נמוך ושימושי. זה מתורגם מיד לתחושת גמישות טובה ולנסיעה נינוחה מאוד, גם לאורך זמן ומרחק. אבל כשלוחצים מגלים שהקרוסלנד צובר קמ"שים בקצב לא מהיר במיוחד. הגיר ממהר לעלות להילוכים הגבוהים על מנת לחסוך בדלק וכדי לקבל כוח צריך לתת בקיקדאון בלי להתבייש ולהעלות סל"ד, ואז המנוע רועש. גם רעשי דרך וצמיגים חודרים לתא הנוסעים. בידוד רעשי הרוח לעומת זאת, מוצלח למדי.
 
בואו ננמיך ציפיות - זו אינה מכונית ספורטיבית, מי אמר מיניוואן? אבל בעומס חלקי (3 אנשים) ובכביש הררי שמתפתל בעליה (דרך נוף גלבוע), המנוע התקשה לספק את הסחורה ובהרבה מצבים השאיר תחושת קוצר-נשימה ומחסור בכוח ביציאה מהפניות, אולי בגלל שהשילדה דווקא מרגישה כמי שבהחלט מסוגלת לטפל ביותר סוסים.
 
יחסית לג'יפונים/קרוסאוברים/מיניוואנים שמלכתחילה לא-מיועדים להשחיז פיתולים, הקרוסלנד מפגין התנהגות טובה למדי – אמנם זוויות הגילגול מודגשת יותר מאשר בסופר-מיני או משפחתית רגילה, אבל האחיזה גבוהה וההיגוי נעים, מדויק ובעל משקל טוב ואפילו מעט תחושה.
 
המתלים, בהתאם למוצא הגרמני, קשיחים יותר מאשר בצמד בנות-הדוד הצרפתיות שלו, אבל לא פוגמים ברמת הנוחות וכן מרסנים היטב שיבושים למיניהם. צריכת הדלק במבחן עמדה על 12.8 ק"מ לליטר שלכאורה סבירים ביותר, אבל כללה הרבה שיוט בינעירוני עם בקרת שיוט מופעלת במהירות חוקית. במתאר עירוני ועם רגל קצת יותר כבדה, הקרוסלנד מתייצב סביב 10-11 ק"מ לליטר פחות מרשימים.
 
מנוע שיעדיף נסיעות עירוניות על פני נהיגה מאומצת

(צילום: דרור ברלי)

 
אז מה בסוף?
באופן כללי איני אוהב ג'יפונים. זה לא  סוד שבעיני זו קטגוריה מטופשת מאין כמותה – אבל לכו ותתווכחו עם טרנד עולמי. אז העברתי סוויץ' בראש וניסיתי לשפוט את הקרוסלנד בעיניו של מי שעומד לרכוש רק ג'יפון – ומצאתי שמה שיותר מפריע בקרוסלנד שהוא שלצד היתרונות הפרקטיים שלו הוא נכשל דווקא בסעיף שחשוב לרוכשי הג'יפונים יותר מהכל – הנראות. הלוק שלו, גם בגירסה המאובזרת ביותר, מתקשה להחליט אם הוא קרוסאובר או מיניוואן. זה לא היה מטריד אותי יתר על  המידה אלמלא הייתה כל הקטגוריה הזו סוג של מקדש להעדפת התדמית והמראה על פני המהות ולהסתכלות על הקנקן ולא על מה שבתוכו. זה חבל, אבל זוהי המציאות.
 
מה שעוד יותר תמוה, זה שלצד הקרוסלנד, אופל מציעה את הג'יפון הקטן הוותיק שלה שיושב על פלטפורמה ומכניקה של GM –  ה"מוקה", אח תאום לשברולט טראקס הפושר. גם המוקה הוא ג'יפון/קרוסאובר קטן, המחיר שלו בשכונה של הקרוסלנד, הוא פחות שימושי אבל העיצוב שלו דווקא מוצלח וקולע יותר לכללי טרנד הג'יפונים הפופולרי.
 
צביעה בשני גוונים מצילה במשהו את הנראות של הקרוסלנד

(צילום: דרור ברלי)

 
אני רק תוהה האם אין כאן תחרות מבית? באולם התצוגה של אופל טוענים שלא, ואפילו רומזים (בקטנה, כן?) שעל המוקה ניתן לקבל כל מיני מבצעים וצ'ופרים קטנים ובמקרה של הקרוסלנד אין מה לדבר. ההיגיון שלי אומר שמבין השניים דווקא המוקה הוא יותר ג'יפון, ואילו הקרוסלנד הוא, ובכן... מיניוואן קטן. אבל בקטגוריית הג'יפונים שהגיון רחוק ממנה כמו יום מלילה, אני וההגיון שלי לא קובעים כלום.
 
יפה או לא? הכל בעיני המתבונן

(צילום: דרור ברלי)

 
בסך הכל, הקרוסלנד מציג חבילה פרקטית ונוחה, עם אבזור בטיחות ראוי ואיכות מספקת ומשתלב היטב בקטגוריית הג'יפונים הקטנים שפורחת ועולה. יש מקום לשיפור בביצועים, אבל עבור לקוחות הג'יפונים זה די זניח. גם המחיר שלו מתחיל ב-119,900 שקלים לגירסת אנג'וי, אינו הנמוך ביותר אבל לנוכח רמת האבזור הוא תחרותי בהחלט ויש לו פוטנציאל לקרוץ לקהל צעיר ולהעלות שוב את מותג אופל על המפה. מי שבניגוד אלי סבור שהמראה המיניוואני של הקרוסלנד דווקא עובר, בהחלט ימצא שמכל בחינה פרקטית הוא מכונית טובה וגם חבילה ראויה.
 
אופל קרוסלנד X
מנוע: 3 בוכנות, טורבו-בנזין, 1,199 סמ"ק
הספק/מומנט: 110 כ"ס ב-5,500 סל"ד/20.9 קג"מ ב-1,500 סל"ד
תיבת הילוכים: אוטומטית, 6 מהירויות, הנעה קדמית
אורך: 4,212 מ"מ
רוחב: 1,765 מ"מ
גובה: 1,605 מ"מ
בסיס גלגלים: 2,604 מ"מ
משקל עצמי: 1,214 ק"ג
תא מטען: 410 ליטר
תאוצה 100-0 קמ"ש (יצרן): 11.8 שניות
מהירות מירבית (יצרן): 187 קמ"ש
צריכת דלק משולבת (יצרן): 18.5 ק"מ/ליטר
צריכת דלק ממוצעת (מבחן): 12.8 ק"מ/ליטר
פליטת CO2 לק"מ: 123 גרם
זיהום אוויר/מיסוי ירוק: קבוצה 7
מחיר: 119,900 – 137,400 שקלים
 
בעד: פרקטי, מרווח ונוח, אבזור, התנהגות, בטיחות
נגד: עיצוב חיצוני, ביצועים
סיכום: קרוסאובר קטן טוב וראוי, שעלול להיכשל בגלל עיצוב לא סקסי
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

יונדאי סנטה פה

חוות דעת - יונדאי סנטה פה הוא דגם ה- SUV הר... מידע נוסף >

פורשה קאיין

חוות דעת - פורשה קאיין הוא הקרוסאובר בגודל... מידע נוסף >

יונדאי i25

חוות דעת - יונדאי i25 היא גרסת הסדאן של 20i... מידע נוסף >

יונדאי i30

חוות דעת - יונדאי I30 היא המכונית המשפחתית... מידע נוסף >

פורד אדג'

חוות דעת - פורד אדג' הוא הקרוסאובר של ה... מידע נוסף >