סגור

סיכום מירוץ באקו: מהפך בצמרת

המזל חייך אל המילטון בבאקו ומירוץ קשה עבורו הסתיים בניצחון שהעלה אותו אל ראש דירוג האליפות.

  • משה פינצ'בסקי

  • 30.04.2018
א) יש לי מדד לעד כמה מירוץ היה מותח והוא מצב התספורת שלי. שלא במודע אני משחק בשיער במצבי מתח ואחרי המירוץ בבאקו, השיער שלי היה נראה כמו של קריימר (מסיינפלד לצעירים). כבר הרבה זמן זה לא קרה מהסיבה הפשוטה שקשה מאד לעקוף במצב תחרותי אמיתי (לא כמו בסין). בבאקו אפשר לעקוף גם עם יתרון קטן, אז המירוץ היה פתוח לגמרי בזינוק המחודש האחרון. ממש אי אפשר היה להגיד שבוטאס ינצח אלא אם יעשה טעות. למעשה כל אחד מארבעת הראשונים היה מועמד וזה מה שהצופים צריכים בפורמולה 1. לא סתם אי וודאות אלא מירוץ פתוח לחלוטין. המסלול בבאקו הוא עדיין לא מונזה נטול השיקיינים, אבל בוודאי שהתוצאה לא הייתה ידועה בזינוק המחודש. כאשר המירוץ מותח כל כך, גם הראיונות לאחריו מעולים, הכל מלאודה שלא דופק חשבון ועד המילטון שמדבר בכנות.
 
המתח נשאר עד ההקפה האחרונה, תודה לך באקו

(צילום: getty)

 
ב) יש נהג שמתחילת השנה עושה הרבה שטויות שעולות לו בהמון נקודות, (למרות שגם הקבוצה שלו גרמה לתקלות) וכל זאת בזמן שבן קבוצתו מפתיע. לא אני לא מדבר על וורשטאפן, אלא על גרוז׳ן. בבאקו האס ממש לא כיכבו, כנראה בגלל שהחוזקה היחסית שלהם היא בפניות מהירות יותר, אבל אם בסין גרוז׳ן עשה שטויות, בבאקו הוא איבד את המכונית תוך חימום הצמיגים מאחורי מכונית הבטיחות. נדמה לי שבוטאס עשה משהו כזה בסין לפני שנה, אבל הוא הצליח להימנע ממפגש עם הקיר. ללא ספק למכוניות העכשוויות יש מומנט גדול בהרבה ממה שהצמיגים הקרים מסוגלים להכיל, אבל בשביל זה אלה הנהגים הטובים בעולם. אי אפשר להגזים ובמירוץ רחובות, העונש מוחלט ומיידי, כמו גם הבושה. עד כדי כך ההתרסקות הייתה מוזרה שמישהו בקשר מיהר להאשים את אריקסון, למרות שלא היה דבר. אולי גרוז׳ן גם סבל מפרץ כוח של 150 כוחות סוס, אבל וורשטאפן היה לפחות בהקפה מהירה בבחריין...
 
טעות של טירונים, גרוז׳ן

(צילום: getty)

 
ג) מה נגיד על רדבול? שלטו ביום שישי רק בכדי לאבד את זה בשבת ואז במירוץ הכי גרוע שיש. לא רק שהנהגים התנגשו, אלא המכוניות לא היו תחרותיות עם פרארי ומרצדס. באשר לתאונה, אני קיבלתי את התחושה שריקרארדו היה מהיר מוורשטאפן, אבל בלחץ שמקס נמצא בו, לא היה סיכוי שדניאל יעבור ללא זוב דם. ריקארדו הצליח לעקוף בסוף, אבל אז נכנס / הוכנס ראשון להחלפת צמיגים ולאור הזמן שלוקח לחמם את הצמיגים, רק אוברקאט היה אפשרי ומקס שוב היה מלפנים. העדפה מכוונת של מקס? לא יודע, אבל אם עד לאותו רגע היה נראה לי שריקארדו כל הזמן נזהר, מאותו רגע זה היה עקיפה בכל מחיר.
 
מאבק ספורטיבי לגיטימי או אגו נפוח? וורשטאפן וריקארדו

(צילום: getty)

 
רבות דובר על ההתנהלות של וורשטאפן תחת לחץ עקיפה. למעשה הייתה סאגה שלמה סביב הזגזוגים שלו תחת בלימה ב 2016, כולל שינוי השיפוט הספורטיבי על מה מותר ומה אסור ואז שינוי בחזרה. בסופו של דבר, במאבק הסופי שהוביל לתאונה, וורשטאפן שינה קו פעמיים בתגובה לריקארדו ולמעשה חסם אותו. ריקארדו אשם בכך שלא ויתר כאשר נחסם ונכנס בוורשטאפן. אין לי את הטלמטריה של המכוניות, אבל צריך לזכור שריקארדו לאו דווקא בלם מאוחר יותר מוורשטאפן, אלא שבמרחק כה קצר בין המכוניות, למכונית של ריקארדו הייתה חסרה הצמדה ומכאן יכולת הבלימה שלה הייתה מוחלשת. זה דרך אגב דבר שהנהגים מודעים לו ואחת הסיבות שהם משנים קו בבלימה אם נמצאים קרוב מדי למכונית שמלפנים, אפילו אם לא מנסים עקיפה (חוץ מזה ששינוי כזה גם מלחיץ את הנהג מלפנים).
 
מגיע לרדבול את גביע הסבלנות בכל הנוגע למקס

(צילום: getty)

 
בסיכומו של יום ולעניות דעתי, וורשטאפן היה צריך להיות מוענש. הנהיגה שלו באירוע הייתה מסוכנת והשאירה לריקארדו רק ברירה של ויתור או תאונה. את זה לא ניתן לקבל בפורמולה 1. הבחור נמצא תחת לחץ כבד וזה לא ישתחרר עד לתוצאה טובה במיוחד. הייתי מתי לראות עכשיו מקרה עתידי בו וורשטאפן הותיק (כנראה אלוף עולם) נאלץ להתמודד עם נהג צעיר שחוסם אותו כך. מאחר וה FIA כרגיל לא פועלים בחוזקה כנגד הדברים האלה, הרי שבמירוץ הבא אם מישהו יזגזג פעמיים ויוענש, הוא יוכל לטעון בצדק שוורשטאפן לא נענש באמת. 
 
בכל אופן לא צריך נבואה לטווח ארוך בכדי להבין שאליפות הנהגים הולכת ומתרחקת מנהגי רדבול. שוב נהגי הרדבול יהיו התבלין למאבק אליפות בין פרארי למרצדס. נהגי רדבול יגיחו מידי פעם (במזל או שלא) וינצחו, אבל הם כבר במינוס כזה, שדורש תקלות או בעיות מרובות לפטל ולהמילטון בכדי שהם יוכלו להתחרות על האליפות וזה לא סביר. בוודאי שאם לא יהיה לנהגי הרדבול סיכוי לאליפות, נחזה שוב במצב בו הם יוכלו לקחת סיכונים על חשבון המתמודדים לאליפות, כפי שהיה בסוף שנה שעברה. הכל אפשרי השנה כי...
 
ד) הצמיגים!
תיזכרו ב 2012 וצמיגי הפירלי דאז. הצמיגים היו כה רגישים עד שכל המכוניות כמעט יכלו לנצל אותם למקסימום ולכן בחמשת המירוצים הראשונים היו חמישה מנצחים שונים בחמש מכוניות שונות. זוכרים את מלדונדו מנצח בוויליאמס בברצלונה? המגבלה הנמוכה הזאת של הצמיגים השוותה בין כל המכוניות. העונה הזאת המצב שונה ולטובה, אבל עדיין, הצמיגים הם הגורם המגביל והמכריע ב״ה״ הידיעה. כל מכונית מתאימה לסוג צמיג מסויים בצורה שונה ובזמנים שונים של המירוץ או הדירוג. זה דבר נהדר כי זה מייצר הפרשי ביצועים גדולים יחסית בין המכוניות וזה מאפשר עקיפות על המסלול או באמצעות החלפות צמיגים.
 
רק דבר אחד כבר ברור לכולם: בזינוק מחודש חייבים להיות על הצמיג הרך ביותר האפשרי בכדי לנצח. העובדה הזאת דוחפת את האסטרטגיה לכך שנהג יישאר על צמיגים יותר מהאידאלי, כל עוד הוא לא מאבד המון זמן לאחרים ובתקווה להרוויח החלפת צמיגים ״חינם״ תחת מכונית בטיחות כזאת או אחרת. אתמול פטל ניסה לעשות זאת וויתר ובוטאס הרוויח. לפחות עד שעלה על איזה שבר לאורך הישורת וחטף פנצ’ר עצבני (באיזור ה 300 קמ״ש).
 
עד כה פירלי היא מנצחת הגדולה של העונה

(צילום: getty)

 
אם יש מנצחת אמיתית עד כה בעונה הזאת מבחינתי היא פירלי. אולי זה קצת מזכיר איך צמיגי המירוץ ללא החלפה ב 2005 עצרו את פרארי שומאכר ברידגסטון, וכך עצרו את מרצדס עכשיו, אבל זאת הייתה התפתחות טבעית שהחלה בעונה שעברה ובסופו של יום...
 
ה) המילטון ניצח ומוביל באליפות!
כן, לואיס הוא הראשון שמודה שזה לא היה המירוץ או הסופ״ש שלו, אבל זה לכל היותר הפוך ממה שקרה באוסטרליה. האחרים עשו טעויות (פטל) או סבלו חוסר מזל (בוטאס), אבל המילטון לא ויתר ובסוף זכה במזל. היה די קל בשבילו להסתבך במאבק עם הרדבולס, אבל הוא הצליח להישאר במרחק בטחון לאחר החלפת הצמיגים הלא חכמה שלו (כנראה גם לדעתו). הרגע המכריע לדעתי היה בזינוק המחודש כאשר פטל התעכב ולואיס ישב בסליפסטרים שלו אבל נע אל הקו החיצוני ולמעשה ויתר על ניסיון העקיפה (לאחר מכן לואיס חזר לפנימי להגן מפני קימי) וראה את פטל מנסה לעשות ונכשל בדיוק במה שהוא החליט לוותר עליו. נכון שהזכרתי את הראיון המפורסם עם סנה לגבי זה שנהג מירוצים חייב לנסות לעקוף כשיש מרווח ואתמול בועז קורפל גם הזכיר זאת, אבל לפעמים השכל הישר והניסיון עדיפים. זה הרבה פחות מרגש, אבל מביא תוצאות בהסתברות גבוהה יותר. שכטר מול וילינב ב 79 (ולא אכנס לויכוחים על פרוסט מול סנה, במיוחד לא לויכוחים מה קרה ב 88 והאליפות הראשונה של סנה עם שיטת הניקוד החד פעמית באותה עונה). אני תמיד אעדיף את הנהג נוטל הסיכון, אבל לא תמיד הוא יהיה המנצח או האלוף. וזה מוביל אותנו ל...
 

לא נהיגה הירואית, אלא נהיגה חכמה ושקולה, לואיס המילטון (צילום: getty)

 
ו) פטל ופרארי
עוד מירוץ שפטל מזנק בו מהפול ומסיים מנוצח. פטל מכונה פעמים רבות (ובטעות) כמכונה גרמנית. ללא ספק כאשר פטל מוביל מירוץ נדיר שהוא עושה טעויות ומאבד את ההובלה. באוסטרליה ובמיוחד בבחריין הוכיח עד כמה הוא טוב בהבנת המצב בעת ההובלה והוצאת המקסימום מהנסיבות בכדי לנצח, אלא שבסין ובבאקו נכנסה מכונית הבטיחות וקלקלה את החישובים. ברגע שיש בלאגן, פטל הופך לנהג מאד אמוציונלי. ממש לא מכונה. פטל יכול היה, יחסית בקלות, לקבל בבאקו את דין המזל ולסיים אחרי בוטאס (או לנצח בחוכמה שבדיעבד). פטל היה במצב לא טוב בזינוק המחודש, לואיס היה במצב עקיפה עליו ואז סבסטיאן תפס את הסליפסטרים של בוטאס ברגע האחרון בכדי להינצל מעקיפה על ידי המילטון, אבל ברגע שפטל נכנס לסליפסטרים והמילטון יצא החוצה, פטל יכול היה להסתפק בהגנה על המיקום בקו הפנימי אך במקום זאת צלל לעקיפה של הירו או זירו. הוא יכול להתנחם שבקלות יכול היה לצאת יותר גרוע מאשר רביעי. הוא כמעט ופספס לגמרי את הפנייה ואז... 
 
מכונית הבטיחות נתנה, מכונית הבטיחות לקחה, סבסטיאן פטל

(צילום: getty)

 
אולי פרארי עם יתרון ביצועים קל בדירוג (ברצלונה תהיה מדד מוחלט) כרגע וקריטי מבחינת פטל והקבוצה לנצל זאת כל עוד ״הנס״ מחזיק מעמד, אבל אני מסרב להעביר ביקורת על נהג שמסתכן בעקיפה לניצחון.
 
באשר לקימי, במהלך המירוץ חשתי שהוא סובל מהצמיגים הקשים שלקח לאחר התאונה בהקפה הראשונה ושדרשו חום גבוה יותר בכדי לעבוד. הסופט היו טעות בבאקו, בוודאי לעומת הסופר סופט. חרף זאת חשתי שבזינוק החוזר האחרון, קימי היה איטי מדי, אלא שלטענתו הוא פגע בקיר כאשר הטלויזיה כנראה פספסה זאת. רגע כזה בהחלט עשוי לגרום לנהג להיות זהיר. עדיין, קימי תורם במו ידיו למצב שלו בפרארי כנהג 2. בדירוג ובמירוץ. יש רגעים של המהירות הישנה והטובה, אבל לא ברגע האמת. ייתכן שבהמשך השנה יהיה מירוץ בו הכל ילך לטובתו, במיוחד אם תהיה כזאת מכונית בטיחות לדוגמה, אבל קימי מסוגל לנצח גם בלי מזל ויש לי איזו תחושת בטן שזה יקרה בברצלונה.
 
רייקונן, פוטנציאל לא ממומש

(צילום: getty)

 
ז) נהג המירוץ?!?
בשידור בחרו בלקלרק בסאובר-אלפא רומיאו שסיים שישי, ואכן מדובר בנהיגה מרשימה. אני חש שהנהגים הצעירים מתמחים דווקא במסלולים עם הצמדה נמוכה מסיבות שונות, שאחת מהם אולי היא שבפורמולות הנמוכות יותר הם מתחרים שם עם מעט הצמדה בשל מיעוט הכוח.
פטל נתן תצוגה מרשימה בדירוג ובמירוץ עד לתאונה בין הרדבולס, הנצחון היה בידיו, אבל הטעות שלו בזינוק המחודש שוללת אותו. המילטון מודה שזה לא היה סוף השבוע שלו ו"שהשאיר ביצועים על השולחן", כך שזה גם לא הוא. אלונסו קנדידט רציני. ראו את המצב של מכוניתו בסוף ההקפה הראשונה וכל שתחשבו זה למה הוא בכלל גרר אותה לפיטס, אבל הנה הוא סיים שביעי. תבינו את האומץ שלו לאחר התיקון לחזור להתחרות בזינוק החוזר הראשון מבלי שהוא יודע איך המכונית תגיב.
למרות זאת, אני חושב שנהג המירוץ עבורי היה סרח'יו פרז. ברור שהוא נהנה ממזל ומהפרישות (אולם גם ספג נזק ועונש), אבל הוא היה שם תחרותי כל המירוץ ובזינוק המחודש האחרון, הוא זינק על צמיגי הסופרסופט (לא נשארו לו אולטרה) והצליח לא רק להחזיק מעמד מול פטל, אלא אפילו להחזיק מעמד עם המילטון וקימי. זה מסוג הביצועים שנותנים פודיום למי שלא אמור להיות עליו.  
 
ח) אופטימיות
כל מה שהסברתי מוביל לכך שרכבת ההרים מבחינת ביצועי הקבוצות אמורה להמשיך. אתייחס ספציפית לברצלונה בכתבת ההכנה, אבל הדגש שם על פניות מהירות וארוכות, הצמדה גבוהה עם מאבק בגרר בישורת, יחד עם חבילות שיפור גדולות, שתמיד מגיעות לשם, עשוי להפוך את כל הגריד ביחס לבאקו. בוודאות לא נזכה למאבקים כה צמודים ועקיפות כמו בבאקו, אבל הפתעות תהיינה!
 
מחכים לברצלונה להמשך התפתחויות

(צילום: getty)

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

מרצדס B קלאס

חוות דעת - מרצדס B קלאס הוא מעין הכלאה בין... מידע נוסף >

סובארו B4

חוות דעת - סובארו B4 היא מכונית המנהלים של... מידע נוסף >

יונדאי i20

חוות דעת - יונדאי i20 היא מכונית הסופר מיני... מידע נוסף >

פורד פיאסטה

חוות דעת - פורד פיאסטה היא המכונית המיני-קו... מידע נוסף >

פולקסווגן קאדי

חוות דעת - פולקסוואגן קאדי הוא רכב העבודה ה... מידע נוסף >