סגור

ניתוח מירוץ ברצלונה: נקודת המפנה של העונה?

דומיננטיות כסופה: המהפך של מרצדס הושלם בברצלונה עם 1-2 קליל וכישלון מוחלט של פרארי

  • משה פינצ'בסקי

  • 15.05.2018

 

הצמיגים

המנצחת האמיתית של העונה הזאת היא פירלי. היא ממליכה מלכים ומשנה סדרי עולם ממירוץ למירוץ. לעניות דעתי, הצמיגים הרכים יותר העונה, ״מסתירים״ או מגבילים את היכולות האמיתיות של הקבוצות וכאשר פירלי בחרו לשנות את מבנה הצמיגים למירוצים בברצלונה, סילברסטון ופול ריקאר (המסלול החדש ישן בריביירה הצרפתית), הם למעשה אפשרו למרצדס לנצל את מלוא הפוטנציאל של מכוניתם. בברצלונה היו עוד תנאים, שייתכן שפעלו לטובת מרצדס, כמו מזג האוויר הקריר יותר במהלך הסוף שבוע או השיפורים שמרצדס הביאה למכונית, אבל נראה שאלה היו משניים מאד ביחס להשפעת השינוי בצמיגים עצמם. 

 

פירלי, טרפה, טורפת ותטרוף את הקלפים העונה

(צילום: getty)

 

התצוגה של מרצדס, לדעתי, לא נבעה מאיזה שינוי רדיקלי במכונית או פריצת דרך בהתאמתה לצמיגים, אלא הפוך, פירלי הביאו צמיגים שהתאימו למרצדס ותפסו את פרארי ורדבול לא מוכנים. הסיבה הרשמית לצמיגים החדשים, שפירלי הציגה, היא העובדה שהצמיגים הרכים הרגילים שנבחנו בברצלונה טרום העונה, סבלו מהתחממות יתר, למרות התנאים הקפואים ששררו באותו מועד. מה שנותר לי לומר הוא שאם מדובר בכזאת בעיית בטיחות, שמצדיקה כזאת חריגה יוצאת דופן, אזי הצמיגים הדקים החדשים צריכים לשמש מעתה בכל המירוצים. מרצדס בוודאי לא יתלוננו.

 

המירוץ הבא הוא במסלול הרחובות הסופר חריג של מונקו, אחר כך מסלול מיוחד נוסף של מונטריאול ואז מגיעים לפול ריקאר הלא מוכר וחוזרים לצמיגים הדקים. אחרי צרפת נבקר באוסטריה עם הצמיגים הרגילים ואז לסילברסטון, שוב עם הצמיגים הדקים בפעם האחרונה השנה. השוני העצום בין המסלולים והקפיצות בין סוגי הצמיגים מבטיחים שינויים בביצועים היחסיים של הקבוצות. כמובן ייתכן שמרצדס באמת פיצחו את המכונית שלהם ויעברו לדומיננטיות כמעט בכל מקום, אבל לטובת העניין, נקווה שלא.

 

מרצדס

במהלך הסוף שבוע הייתה תחושה מהראיונות עם נהגי ואנשי מרצדס של הקלה, כמו סוסים שמשוחררים לחופשי בשדה. המילטון ובוטאס יכלו להפגין את הביצועים האמיתיים של המכונית ועשו זאת ללא רבב. ברגעי האמת של ה-Q3  בדירוג ובזינוק, המילטון הקדים את בוטאס ולמעשה המירוץ הוכרע. למרות שקיבלתי את התחושה שהיו נהגים ש״עבדו״ קשה יותר במהלך המירוץ מאשר המילטון (למשל אלונסו או לקלרק), אני עדיין בוחר בו כנהג המצטיין של הסוף שבוע, כי גם יתרון צריך לדעת לנצל והוא עשה זאת ללא טעויות.

 

המילטון, ידע לנצל את היתרון שלו ולשמור על דגל השחמט

(צילום: getty)

 

הדגש שהסברתי כבר, הוא שנראה שמרצדס היא בעלת פוטנציאל הביצועים הגבוה ביותר, ורק מאפייני הביצועים של צמיגי הפירלי מגבילים את הקבוצה לביצועים שעד כה היו לרוב נמוכים משל פרארי, לפחות בדירוג. במידה ומרצדס יוכיחו שהם מסוגלים לנצל גם את הצמיגים ה"רגילים" כפי שעשו עם הצמיגים ה"דקים" בברצלונה, אנחנו צפויים לעונה בשליטתם הדומיננטית ואחת האליפויות הקלות ביותר של המילטון.

 

פרארי

בניגוד מוחלט למרצדס, בפרארי הדברים התפרקו. יש לי תחושה שמנטלית פרארי לא יכלו לעכל את הסדר החדש ובמקום להתרכז בלהוציא את המקסימום מאחורי מרצדס, ניסו להפתיע. זה דבר טוב עקרונית, בדיוק כמו ניסיון העקיפה של פטל על בוטאס בבאקו, אבל המחיר היה כבד. קשה להגיד אם פטל יכול היה באמת לסיים לפני בוטאס (נראה לי שכן, אבל פטל טוען שלא), אבל בוודאות יכול היה לסיים לפני וורשטאפן אילולא החלפת הצמיגים האחרונה (שהיה אמור לצאת ממנה לפני וורשטאפן בכל מקרה).

הבעיה העיקרית של פרארי היא שעכשיו הלחץ באמת עליהם ועל פטל ובעבר הוכח שהתפקוד שלהם במצב כזה אינו מוצלח. למעשה, הם אלו שסבלו פעמיים מתקלה טכנית קשה ביותר בסוף השבוע עם המכונית של רייקונן. בלי קשר להימור שלי עליו לנצחון, מדובר בתקלה חמורה כפולה במנוע שגם עליה הקבוצה צריכה להתגבר.

 

הלחץ עכשיו עובר לפרארי

(צילום: getty)

 

 

אני חייב להתייחס לסאגת המראות של פרארי. יש טעם לפגם בהתנהלות של ה-FIA בסוגיה הזאת. הם אלה שהתירו חד משמעית את הרכבת המראות על ההיילו, אבל ברגע שקבוצה משקיעה הון לא קטן בכדי למקסם את האפשרות הזאת, פתאום זה נראה כיתרון ואז משנים את מה שמותר והופכים את המותר לאסור. שימו לב, מבנה המראות נפסל בטענה שהתפקיד העיקרי של הכנפיים שמחזיקות את המראות, הוא אווירודינמי ולכן אסור על פי הפירוש שה FIA נותנים למראות שמותקנות על ההיילו. הפסילה לא הייתה בטענת חוסר בטיחות, שכן אם כך, המראות היו צריכות להיות אסורות מיידית. ישנן עוד קבוצות שתומכות את המראות שלהן על ידי עוד אביזרים אווירודינמיים, כגון רדבול, רק שהחיבור אצלן אנכי, בעוד שאצל פרארי אופקי, כמתחייב מהחיבור להיילו. בכל אופן, מרשים לראות את פרארי מנסים כל אפשרות ליצירת יתרון.

 

רדבול

ווי ווי ווי כמה שוורשטאפן היה קרוב להרס עצמי כשמעך את הכנף הקדמית שלו בזמן מכונית הבטיחות הוירטואלית. עם הרבה מזל הוא יצא מזה בלי צורך להחליף כנף ובלי שהשברים שעפו פגעו בפטל ובאחרים. עולה פה סוגיה עקרונית של אחריות הנהלת המירוץ מול אחריות הקבוצה, למצב הבטיחותי של המכונית. מי היה האחראי אם פטל חס וחלילה היה נפגע? מאידך, וורשטאפן הצליח לסיים שלישי. בדרך כלל ה-FIA מקפידה על הבטיחות לפני הכל, אבל במצבים האלה יש נוהג רב שנים של הטלת האחריות על הקבוצה, שהיא בעלת הכי הרבה הבנה ומידע ברגע הספציפי בכדי להכריע האם המכונית יכולה להמשיך (לדוגמה כיצד אלונסו החזיר מכונית הרוסה לפיטס בבאקו). רק במקרים בהם ברור לחלוטין שהקבוצה נותנת למכונית, שמסכנת אחרים, להמשיך להתחרות, שופטי המירוץ יתערבו.

 

וורשטאפן קיבל פה את האוויר שכה היה זקוק לו, במיוחד לאור המירוץ הלא מוצלח של ריקארדו. מצחיק שדווקא רדבול, מעבירת הביקורת הראשית על ההורדה בשנה הבאה של אותם חלקים מהכנף, שוורשטאפן איבד, הוכיחה שאפשר באמת בלעדיהם.

 

מקס וורשטאפן, רגע של נחת

(צילום: getty)

 

 

כוכבים אחרים

אם וורשטאפן ניצל, הרי שגרוז'אן התרסק תרתי משמע. מה הטעות הכי גדולה שלו? השטויות שאמר לשופטי המירוץ לאחר התאונה הקשה והמסוכנת בפנייה 3 בזינוק. לדעתי מדובר בתאונת מירוצים קשה, מסוכנת ויקרה, אבל תאונת מירוצים! גרוז'אן לא ניסה עקיפה חסרת סיכוי, אלא ניסה להחזיק החלקה של החלק האחורי של המכונית, באמצעות סחיפת כוח. לא ניתן לקבוע מה היה קורה בכל מצב אחר, כגון עזיבת הגז או בלימה. בכל מקרה, אדגיש שוב, זה לא שגרוז'אן היה פה בשליטה מוחלטת. הטעות שלו הייתה בדברים שאמר לשופטים בחקירה ושעלו לו בעונש נוסף של 3 מיקומים על הגריד הקריטי ביותר בכל העונה במונקו כמו גם נקודות ברישיון. גרוז'אן אמר לשופטים שהוא ניסה לסבסב את המכונית אל שולי המסלול הפנימיים. זה לפי דעתי שקר, שכן הוא פשוט ניסה להחזיק את ההחלקה ולא הצליח, אבל השטות הזאת, נתנה לשופטים את הנימוק המכריע, שגרוז'אן תכנן לחצות את המסלול לפני כל המכוניות הצמודות אחריו ועל ההחלטה הזאת נענש.

כל המאבקים האמיתיים, עם העקיפות, רוכזו במרכז השדה, ושם אלונסו כיכב במאבק עם לקלרק (האלוף הוותיק מול האלוף שבדרך?), כשלפניהם מאגנוסן הוכיח שהוא אולי נהג מסוכן, אבל גם מצויין. סאיינז הצליח גם לברוח מהמאבקים, אבל כרגיל, בשקט וביעילות, היה זה פרז שהצליח להביא נקודות לפורס אינדיה.

 

המצב של וויליאמס מחייב אותם להגיע להחלטות קשות נוספות. אני בספק אם אבא של סטרול או המממנים של סירוטקין ימשיכו לממן קבוצה בהתדרדרות כזאת. לרב מדובר בחוזים מסובכים שנועדו להבטיח את ההשקעה ומכאן גם את הנהגים. פה מצוי הקושי גם אם הנהלת וויליאמס רוצה להפוך להיות קבוצת המשנה של מרצדס נוסח סאובר לפרארי. השיפור בתחרותיות ברור, אבל יש את המחיר שמרצדס תרצה לקבל, בשליטה בקבוצה, בעתיד שלה וכמובן בנהגים. אם פסקל ורלין הפסיד בסאובר בגלל החוזה מול אריקסון ומי שמאחוריו, הרי שכנראה שסירוטקין ייאלץ להפסיד את מקומו בוויליאמס בכדי לאפשר לקבוצה לקדם לפחות נהג אחד של מרצדס (ורלין?!?) ולהיות תחרותיים ככל שהם יכולים להיות. השאלה היא האם וויליאמס יכולים באמת להיפטר מסירוטקין (או סטרול) ומה יהיה המחיר.

 

המירוץ השנתי במונקו מתקרב ואיתו החלטה מעניינת נוספת של רדבול סביב המנועים של הקבוצה הבכירה לשנה הבאה. אם אחרי בחריין היה נראה שהחלטה של רדבול לטובת הונדה נעשית פשוטה, הרי שהמירוצים האחרונים הוכיחו שהונדה עדיין לא השתוותה לרנו ובוודאי שאינה מהווה שיפור ביחס אליה. היחסים העכורים בין רדבול לרנו עשויים להכריע במצב בו הנתונים הטכניים אינם חד משמעיים.

 

המבחן הבא בעוד שבועיים במונאקו

(צילום: getty)

 

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אאודי S5

חוות דעת - אודי S5 היא גרסת הביצועים של או... מידע נוסף >

מרצדס SLK

חוות דעת - מרצדס SLK זו הרודסטר היוקרתית של... מידע נוסף >

לקסוס CT200h

חוות דעת - לקסוס CT200h היא המשפחתית הקומפק... מידע נוסף >

אלפא רומיאו 4C

חוות דעת - אלפא רומיאו 4C היא מכונית הספורט... מידע נוסף >

אאודי SQ5

חוות דעת - אאודי SQ5 הוא האח הביצועיסט של ה... מידע נוסף >