סגור

ניתוח מירוץ מונקו: ניצחון בהליכה

ריקארדו ורדבול הרדימו את כולם, כולל הצופים, המרשלים והשדרים, בדרך לניצחון המיוחל

  • משה פינצ'בסקי

  • 29.05.2018
נראה שרק אוהדי ריקארדו היו מתוחים במהלך המירוץ המשעמם במונקו וגם זה לא בגלל אקשן מיוחד מצידו, אלא בגלל החשש מהחרפת התקלה במכוניתו. הצד החיובי של מירוץ מונקו 2018 הוא שצפייה בהקלטה שלו פותרת כל בעיית שינה. באופן יוצא מן הכלל גם המילטון וגם אלונסו (כמו עוד נהגים), מיהרו להתנצל בפני הצופים על השעמום. נהגי מירוץ, כל עוד עשו מאמץ, לא יתנצלו באופן כזה. במונקו השנה, הנהגים, או לפחות חלקם, לא התאמצו באמת. מירוצים משעמים כבר היו ויהיו, אבל הפעם במונקו התחברו מספר גורמים ליצירת מירוץ גרוע במיוחד.
 
לפחות הצופים המנומנמים ביציעים נהנו מנוף יפה

(צילום: getty)

 
הניסוי עם צמיגי ההייפר סופט נכשל במונקו בגלל שעקיפות הן פשוט בלתי אפשריות. נדרש יתרון של כשתי שניות להקפה בכדי שמכונית תוכל (בקושי) לבצע שם עקיפה תחרותית. הפניתי לסיום של המירוץ ב 2005, אבל אפשר לראות זאת גם במאבק המפורסם של 92 בין מנסל לסנה את הבעיה. על מסלול רגיל, אם ההפרש בין הצמיג המהיר ביותר לצמיג הבא אחריו יהיה מעל לשנייה, אזי העולים ל Q2 יצטרכו להכריע בין עלייה ל Q3 לבין זינוק על צמיג שיחזיק הרבה יותר זמן מעמד במירוץ. ההבדל הזה בטקטיקות הצמיגים במירוץ ייצור הפתעות על הגריד ומאבקים ועקיפות במירוץ. חייבים רק לדאוג שההפרש בין הצמיגים יהיה גדול מספיק בכדי ששלושת הקבוצות הגדולות לא תוכלנה לעבור את Q2 על הצמיג הקשה יותר.
 
במונקו ההפרש בדירוג בין הצמיגים היה מוצלח, אבל התוצאה גרועה. כל הקבוצות ידעו שהטקטיקה הבטוחה ביותר תהיה עצירה אחת עם המתנה דרוכה למכונית בטיחות. אני לא זוכר זינוק רגוע יותר במונקו מעולם. ממש "אחרייך אדוני" בכניסה לסן-דבו. היה יותר אקשן בהקפת החימום. כל הנהגים מלפנים ידעו שהם חייבים לשמור על הצמיגים הכה רכים עד לנקודה ממנה יוכלו לסיים את המירוץ עם סט צמיגים חדש. כל סבסוב גלגלים בזינוק או נעילת גלגלים הייתה גובה מחיר יקר במובן זה.
 
מרצדס הכי סבלו משחיקת הצמיגים ולכן ברגע שהמילטון החליף צמיגים בהקפה ה 13 (ברגע הראשון שהיה לו סידור טוב מאחור "לצנוח" אליו) הרי ששעון החלפות הצמיגים של כל יתר 4 המובילים החל לתקתק מחשש לאנדרקאט מצד לואיס. מצד שני האוברקאט על צמיגי ההייפר הגמורים לא היה אפשרי למרות החימום האיטי יחסית של צמיגי האולטרה. 
 
למעשה, בכל החלפות הצמיגים אתמול בלטו רק שתי החלפות: ההחלפה של בוטאס לצמיגי סופרסופט בהימור שהמכוניות לפניו לא תצלחנה לסיים את המירוץ על האולטרה ולא תהיה מכונית בטיחות וההחלפה ה"הייפר" מאוחרת של גאזלי שהצליח למתוח את צמיגי ההייפר איתם זינק עד להקפה החמישים למיטב זכרוני! חמישים לעומת 13 של המילטון! אולם, עם כל הכבוד לנהיגה של גאזלי (ויש הרבה כבוד), הוא נהנה מכך שגם כל אלה שהחליפו את הצמיגים, נהגו ל-א-ט! תוצאה של שמירה על הצמיגים יחד עם התקלה של ריקארדו מלפנים.
 
המכוניות של מרצדס סבלו משחיקת צמיגים מואצת

(צילום: getty)

 
המירוץ המוזר הזה במונקו גורם להתחזקות התחושה אצלי שמרצדס ופרארי לא סופרים אף אחד מלבד המילטון ופטל לאליפות. אני במיוחד מתכוון לרדבול. אחרי באקו (ניסיון העקיפה הכושל של פטל על בוטאס בזינוק המחודש) אני בספק שפטל או המילטון ינסו עקיפה מסוכנת בכדי להרוויח מיקום, כל עוד השני מביניהם, נמצא מאחור, אבל הנה ריקארדו אוסף ניצחון מרשים שני העונה בדיוק כמותם וחסרון הכוח של רנו עשוי להיפתר בשלב כלשהו. זוכרים מה קרה עם רדבול בסוף שנה שעברה? אני כל כך מקווה ומתפלל למאבק משולש על האליפות, לא רק בגלל החיבה לריקארדו, אלא בגלל שבמצב כזה כל קבוצה לא יכולה להתרכז כל הזמן רק בנהג אחד של הקבוצה השנייה. מלבד זאת, אתם יכולים לתאר לעצמכם הוראות קבוצתיות ברדבול למקס בכדי שיתן לריקארדו עדיפות?
 
איך אפשר שלא לאהוב אותו דניאל ריקארדו

(צילום: getty)

 
התאונה של וורשטאפן באימון השלישי הביאה לביקורת גלויה ברמה חסרת תקדים בתוך רדבול. אני בוודאי שלא חסכתי ממנו ביקורת, למרות שמנגד אני תמיד מעודד ניסיונות עקיפה. התאונה הזאת והביקורת הרבה, הזיזו משהו בלבי. הריפליי גרם לי פלאש-בק לנהג אחר שתמיד היה נוסע פלאט-האוט, גם במונקו וגם כשאין סיבה ועדיף להיזהר. ייתכן שאם וורשטאפן לא ילמד לשלוט בעצמו ולנהוג בצורה יותר שקולה, הוא באמת לא יהיה אלוף עולם, אבל מנגד, זה בדיוק מה שאמרו ואומרים עד היום על האיידול שאני גדלתי עליו. הזכרונות הגדולים והטובים ביותר הם לא נצחונות טכניים או אליפויות, אלא נהיגה על המסלול שאחרים לא יכלו או פחדו לנסות. ראיתם את אלכסנדר רוסי עוקף באינדי 500? זה מה שאני אזכור מהמירוץ הזה, לא את מי שניצח.
 
אולי הגיע הזמן לחשבון נפש

(צילום: getty)

 
אני תוהה מה רדבול יחליטו לגבי עסקת המנועים שעומדת על הפרק לאור התקלה ברכיבי הרנו אצל ריקארדו לעומת הביצועים של פייר גאזלי בטורו רוסו. מה שבטוח הוא שמקלארן שטענו כל שנה שעברה שבידיהם השלדה הטובה ביותר ושהשנה יוכלו לבחון את עצמם בצורה שווה מול רדבול, לא יצאו מרוצים ממונקו. נראה גם שסטופל וונדורן מתחיל לחשוש לעתידו.
 
הפתעות טובות:
הביצועים של פורס אינדיה. חשבתי שהשלדה הארוכה של הקבוצה תפגע בהם במונקו, אבל נראה שהקבוצה לא סתם נחשבת לתמורה הטובה ביותר ביחס לתקציב, אלא שהם פשוט יודעים איך להוציא את המיטב מהמכוניות שלהם בכל מצב ומקום. פרז הוא נהג מוכח עם יכולות טקטיות משובחות, אבל במונקו אוקון כיכב. בכל החישובים שנעשים להיכן ריקארדו עשוי לעבור בשנה הבאה, צריך לזכור שלמרצדס יש את אוקון כ"אס אמיתי בשרוול". אני אולי עדיין לא בטוח שאוקון היה הימור טוב יותר מאשר ורלין עבור פורס אינדיה, אבל הוא פורע את השטרות על בסיס קבוע ונחשב ככוכב העתיד האמיתי בקבוצה לעומת פרז.
 
כיכב במונקו, אסטבן אוקון

(צילום: getty)

 
פייר גאזלי לא הפתיע, אבל עדיין, הנהיגה שלו במונקו הייתה מושלמת. מהירות מדוייקת בדירוג, שהוציאה כל "גרם" ביצועים מהשלדה הקצרה (שבמונקו בוודאי לא סבלה מחוסר כוח) ואז נהיגה חלקה ומדוייקת במירוץ שאפשרה את הטקטיקה שאף אחד לא חלם עליה. העצירה הכה מאוחרת של גאזלי אפשרה לו מספיק ביצועים בכדי לשמור את עצמו לפני הולקנברג על ההייפר סופט בסיום. נכון שלא מדובר ב"הפתעה משום מקום", אבל אני באמת חושב שמגיע לגאזלי שוב את פרס נהג המירוץ, אלא ש...
 
הנהג החביב עלי הצליח לשרוד נסיבות סופר מלחיצות ולנצח סוף סוף את מירוץ "הבית" שלו (גר שם בשכנות עם מאסה). מצחיק להגיד שהמזל האיר פנים לריקארדו, בנוגע לתקלה טכנית, אלא שכמובן, תקלה כזו בכל מסלול אחר הייתה מדרדרת באופן וודאי לאחור. מאידך גיסא, מרווח הטעות האפסי במונקו מקשה קוגנטיבית ורגשית להתמודד עם בעיה כזו והדרך בה ריקארדו עשה זאת גרמה לכל קבוצת רדבול לפקוח עיניים. שימו לב, לא מדובר רק על אובדן הכוח, ממנו דניאל סבל, אלא אסופה שלמה של תקלות שדרשו ממנו לשנות המון פרמטרים ברכב ובאופן הנהיגה שלו. תשומת לב מיוחדת צריך לתת לכך שהבלמים האחוריים מתוכננים כך שחלק מהבלימה נוצרת על ידי התנגדות המנוע החשמלי בעת שהוא טוען בהאטה. ברגע שהמנוע לא עובד, כל הבלימה של הציר האחורי מוטלת על הבלמים האחוריים שלא מתוכננים לכך ומכאן שעלולים לסבול מהתחממות ושחיקת יתר עקב הדרישה המוגברת. 
 
הצליח לשמור על ההובלה למרות התקלה הטכנית, דניאל ריקארדו

(צילום: getty)

 
את כל התשבחות הללו צריך לאזן ולסייג שוב ושוב שמדובר במונקו ושבסופו של יום, פטל לא הפעיל לחץ מיוחד או ניסיונות עקיפה כלשהם ושריקארדו יכול היה להכתיב קצב איטי, אבל כל זה מוריד מרמת הנהיגה של האחרים, לא של ריקארדו ולכן הוא נהג המירוץ מבלי אפילו להתייחס לביצועי השיא שלו במהלך כל הסוף שבוע ובדירוג.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

פיאט פנדה

חוות דעת - פיאט פנדה היא מהמכוניות הוותיקות... מידע נוסף >

פולקסווגן פאסאט

חוות דעת - פולקסוואגן פאסאט היא המכונית המש... מידע נוסף >

פיאט טיפו

חוות דעת - פיאט טיפו היא משפחתית קומפקטית ב... מידע נוסף >

אופל מריבה

חוות דעת - אופל מריבה הוא ה- MPV הקומפקטי ש... מידע נוסף >

אופל אדם רוקס

חוות דעת - אופל אדם רוקס היא גרסה מוגבהת (1... מידע נוסף >