סגור

ניתוח מרוץ קנדה: הייפר שעמום

פטל ניצח במונטריאול וחזר להובלת האליפות, רק שמרוץ שכחו לעשות...

  • משה פינצ'בסקי

  • 12.06.2018

הזמנתי חבר שאין לו קשר למרוצים לצפייה במרוץ קנדה עם החבורה בפאב. בסוף הערב נאלצתי להתנצל. חבר מנומס, אבל למרות שניסינו להסביר את טקטיקות הצמיגים וכו׳, הבחור סבל בבירור ולא רק הוא. פירלי נכשלים לחלוטין עם עניין הצמיגים. בכדי ליצור טקטיקות שונות באמת ולאתגר את הקבוצות והנהגים, דרוש הבדל גדול בהרבה בין הצמיגים. נדרשת "קפיצה" של לפחות שתי דרגות בין הצמיג הרך ביותר לצמיג הבא אחריו. בקנדה לדוגמה פירלי היו צריכים להביא את ההייפרסופט, הסופרסופט והסופט. 

 
יש שטענו במהלך המרוץ, שנדרשת אפילו קפיצה גדולה יותר, אבל הבעיה היא שמסתכנים בכך שהצמיג הקשה ביותר יהיה לא מתאים כלל למסלול (למרות שאפשר להכריח את הקבוצות להשתמש בצמיג קשה במהלך המרוץ, רק שזה כבר ממש התערבות גסה ולא ספורטיבית). היתרון של הבדל כזה הוא להכריח את הקבוצות לעשות פשרות גדולות יותר בכוונון המכוניות. הפשרות האלה גורמות לכך שהמכוניות לא תהיינה אופטימליות כל הזמן, כלומר לכל מכונית יהיה יתרון במצב אחר וההבדלים האלה ייצרו הפרשי ביצועים גדולים והזדמנויות עקיפה.
 

הצטרפו עכשיו לעמוד הפייסבוק של עולם הרכב

עולם הרכב עכשיו גם באינסטגרם ובטוויטר

 

 

 

לקהל הרב שהגיע לצפות במרוץ הגיע הרבה יותר

(צילום: getty)

 
 
המירוץ התחיל והסתיים במקצה הדירוג
בפועל, בדומה למונאקו, המרוץ בקנדה הוכרע בדירוג ובזינוק. חוסר היכולת של המכוניות לבצע עקיפה תחרותית אפילו עם DRS, מוחלטת וכך זה נשאר אפילו אחרי החלפות הצמיגים, כשהיה ברור שלא תהיה הזדמנות עקיפה בפיטס. הנהגים גילו שברגע שהתקרבו למרחק של פחות משנייה ה DRS  לא פיצה על אובדן ההצמדה ובעיקר הקירור של הבלמים ואחרי הקפה או שתיים של ניסיון להיצמד ולעקוף, נאלצו לסגת לאחור. לא סתם המילטון הודה אחרי המירוץ שהמכוניות הללו הן CRAP. מרשימות כשהן לבד, חרא כשהן צריכות להתחרות ביחד (דקה 6:10 לוידאו) עשרות שנים שבעיית האווירודינמיקה ידועה, אבל לחקור לעומק ברצינות ולמצוא פתרון מנסים רק עכשיו. נקווה לטוב משנה הבאה.
 
מה נותר להגיד על המרוץ בכל זאת? העקיפה היחידה בין ששת הראשונים הייתה באוברקאט של ריקארדו על המילטון, אבל גם זה נבע מבעיית כוח אצל המילטון. למעשה הוא חשב שהמנוע הולך להתפוצץ. הבעיות שלו היו מספיק קשות באותו הזמן, שאפילו רייקונן כמעט הצליח לעשות אותו הדבר. בכל אופן, המרוץ עצמו של ששת הראשונים היה משעמם, אבל 2 נקודות בכל זאת. וורשטאפן לא התאבד. הוא ניסה לנצל את יתרון ההייפר בזינוק לעומת בוטאס, אבל השאיר מקום למרצדס בקו החיצוני בפנייה הראשונה והיכן שבעבר הייתה תאונה, הפעם בוטאס שמר על מיקומו. מקס חייב עכשיו לשקם את תדמיתו ומעמדו בתוך הקבוצה. זה אומר נהיגה שקולה שמביאה נקודות. כרגע אין מצב של להתאבד על נצחונות, במיוחד כאשר הוא לפני ריקארדו ובקנדה הוא היה עדיף לכל אורך הסוף שבוע ותחרותי ביותר בכלל. מה שמביא אותי לנקודה הבאה... 
 
 
(צילום: getty)

מקס וושראפן, תהליך שיקום התדמית החל בקנדה?

 
 
 
ההפרשים בין 3 הקבוצות הגדולות קטנים ביותר ונדרש דבר קטן בכדי לייצר יתרון בדירוג שהופך ליתרון במרוץ ולניצחון. הביצועים של הקבוצות לאורך סוף השבוע השתנו ולמעשה ביום שישי היה נראה שפרארי בצרות כאשר רדבול לפניהם ומרצדס מובילים. האמת הייתה צמודה בהרבה ונבעה מהמון גורמים. רדבול יודעים כבר לא לחגוג את הביצועים שלהם בשישי, כי בשבת בדירוג יתרון הכוח של מרצדס ופרארי משאיר אותם מאחור, וללא מכונית בטיחות בשלהי המרוץ נוסח סין ובאקו, רדבול מתקשים לתקן את המיקום על הגריד במהלך המרוץ. מרצדס בחרו רק 5 סטים של הייפר לנהג וזה לא אפשר להם לבדוק אותם על המכוניות בשישי. לכאורה לאור ביצועי הקבוצות האחרות, נראה היה שמרצדס מובילים בשישי וברגע שישימו את ההייפר בשבת, יהיה להם יתרון ברור. 
 
בפועל בשבת מרצדס גילו שעדיין יש להם בעיה להוציא את הביצועים מההייפר ובמקביל לכוונן את המכונית לביצועים טובים על הצמיגים הקשים יותר. בשבת מרצדס גילו שההייפר גורמים לתת היגוי של המכונית בפניות ובמיוחד ב"היירפינס". המילטון סבל מזה יותר מבוטאס. במקביל פרארי עבדו קשה בשישי לתוך שבת ומצאו פתרונות לבעיות, שהיו להם. בשבת פטל "הצליח להתחבר למכונית" וזה אפשר לפרארי להיות בתחרות על הפול פוזישן, כולל מעבר ל-Q3  על צמיגי האולטרה, מה שנראה היה לא הגיוני בשישי. השיפור הזה של פטל ופרארי הוא סיפור המרוץ בקנדה ולכן גם פטל הוא נהג המרוץ לטעמי. במקביל, פרארי כנראה פתרו את בעיית תצרוכת הדלק שהייתה להם במעבר למנועים החדשים ודווקא בוטאס נאלץ לחסוך דלק בהקפות האחרונות, לאחר שהתאמץ מאד לסגור על פטל.
 
 
אפס טעויות: סבסטיאן פטל

(צילום: getty)

 
 
 
מאחורי שלושת הגדולות, המאבק היה בין פורס אינדיה לרנו ובמרוץ התחרות הוכרעה לטובת רנו דווקא, למרות שלכאורה המסלול אינו מתאים למכונית בצורה המיטבית (הרנו חזקה דווקא בפניות מהירות וארוכות). אני חושב שלרנו יש כרגע את אחד מצמדי הנהגים החזקים בסבב.
אם מדברים על נהגים חזקים, חייבים שוב מילה טובה על שארל לקלרק בסאובר. הוא בוודאי לא הפתעה, אבל גם לשמור על הרמה הגבוהה הזאת זה לא דבר של מה בכך. לבחור יש כשרון, יכולת והבנה של מה נדרש ממנו. אם פרארי לא לוקחים אותו כבר בשנה הבאה (ואני לא בטוח שזה יהיה הדבר הנכון) אז צריך לשקול למצוא לו קבוצה חזקה יותר, אפילו מחוץ למשתמשי פרארי (בהשאלה). דרך אגב, אני לא בטוח שהאס יהיו עדיפים על סאובר בשנה הבאה. יש פה כשרון מיוחד שמצדיק מאמץ מיוחד בפיתוחו. אולי איזו עסקה סיבובית עם רדבול וריקארדו? (כמובן שיש בעיה עם המידע שהנהגים מביאים איתם).ייתכן שזאת הסיבה שפרארי שחררו את המהנדס הבכיר אל סאובר (סימונה רסטה).
 
 
הדבר הגדול הבא? שארל לקלרק

(צילום: getty)

 
 
 
מאוכזבי קנדה חייבים להיות מקלארן וטורו רוסו. שתי הקבוצות מתמודדות ישירות מבחינת המנועים (המעבר של מקלארן מהונדה לרנו) ובמרכז הגריד. הגראן פרי ה 300 של אלונסו היה אומלל ולא באשמתו כרגיל. השלדה של מקלארן והאווירודינמיקה שלה מכווננים לפניות מהירות וארוכות והקבוצה לא מוצאת פתרון למסלולים נוסח קנדה. במירוץ אלונסו נתן קרב גדול מול לקלרק להיכנס לנקודות, אבל באופן מוזר האמינות של רנו נפגעת אצל מקלארן. במקביל, טורו רוסו הראו ניצוצות של ביצועים, אבל דווקא עם ברנדון הארטלי, כאשר פייר גאזלי נתקע עם יחידת הכוח הישנה של הונדה. במרוץ הארטלי נמרח על הקיר הודות לטעות של סטרול הקנדי ובזה נגמר הסיפור. לא אתייחס לוויליאמס פשוט כי זה כואב מדי.
 
 
פרננדו אלונסו, יתפלל למרוץ טוב יותר בלה מאן בסופ"ש הקרוב

(צילום: getty)

 
 
שתי שערוריות ניהול קרו לדעתי בקנדה. המדוברת היא כמובן הוצאת דגל השחמט הקפה לפני הסוף. טעות מטופשת שיכלה לגרום למלחמת עולם. תארו לכם שפטל היה מאט ובוטאס היה עוקף ומנצח באורך המרוץ המלא! מה אז? היו מבטלים את זה כפי שעשו בפועל וקובעים את התוצאות לפי שתי הקפות אחורה?!? כל אחד היה צודק במקרה הזה והפארסה הייתה משתוללת עם האשמות וקונספירציות והליכים משפטיים וכל הפורמולה 1 הייתה נראית כמו בדיחה גרועה.
 
 
הגברת שנופפה מוקדם מידי וכמעט גרמה למלחמת עולם מוטורית

(צילום: getty)

 
 
השערוריה השנייה קרתה בסוף Q2  כאשר פטל יצא להקפת ״דירוג״ על צמיגי ההייפר לקראת סוף המקצה (כפי שעשו כל מי שהשתמשו באולטרה לקבוע את הזמנים שלהם), בכדי להגן על עצמו, אם פתאום יהיה סיכון שלא יעבור. האירוע היה בסוף ההקפה המהירה והדגש הוא שפטל היה על זמן זהה להקפה הקודמת שלו בספליט השני, כלומר במפורש הוא לא האט והיה בהקפת דירוג מהירה. בסוף הישורת לפני ״פניית האלופים״ התגודדו 4 מכוניות שפשוט חסמו את המסלול וחייבו אותו לנטוש את ההקפה ברור שפטל היה נוטש את ההקפה לפני חציית קו הזינוק סיום בכדי להישאר עם האולטרה לזינוק במרוץ, אבל לא ייתכן שהנהגים האחרים יכלו לסמוך על זה. ניתן לטעון שכל אלה שנצמדו לימין, פינו את הקו המהיר, אבל מה עם מי שהיה על קו המרוץ? לא הייתה לזה בכלל התייחסות של השופטים. חוסר ההתייחסות הזאת היא תקדים מסוכן לפעמים הבאות. אם רוצים להגיד שהנהגים יכלו להסתמך על כך שברור שפטל ייוותר על ההקפה, לפחות שהשופטים ינהלו הליך בדיקה ויקבעו זאת מפורשות. שתהיה וודאות ובהירות מה מותר ומה אסור.
 
המאבק הצמוד בין שלושת הגדולות ימשיך וכבר במרוץ הקרוב בחזרה החגיגית של הגראן פרי הצרפתי בפול ריקאר (לה-קאסטלה) דירוג הביצועים יתהפך מחדש עם חזרתם של הצמיגים הדקים המיוחדים שפגשנו בברצלונה. ללא ספק אליפות 2018 שייכת לפירלי...
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אאודי A6

חוות דעת - אאודי A6 היא מכונית המנהלים הגדו... מידע נוסף >

אאודי S6

חוות דעת - אאודי S6 היא מכונית המנהלים-ביצו... מידע נוסף >

סאיק MG3

חוות דעת - סאיק MG3 זו הסופר מיני מבית היצר... מידע נוסף >