סגור

החלום והגשמתו!

הוא חלם על הרגע הזה 31 שנים וזכה להגשים - 200 קמ"ש בישורת, פניה רודפת פניה, הכל על מסלול כחול לבן

  • אורן יצחקי

  • 15.06.2018
מאז ומעולם חלמו רוכבי ארץ הקודש על מקום בו יוכלו לרכוב להנאתם מבלי להסתכן במפגש עם כלי רכב אחרים, הולכי רגל, מצלמות מהירות או כל הולך על ארבע משוטט מעבר לפניה עיוורת. שם אין מגבלת מהירות, תמרורים, שוטרים. כלום למעט הרוכב שמלפניך. 
 
אני מה שקרוי רוכב וותיק, 31 שנה על שני גלגלים, טיילתי לא מעט בכבישי אירופה המשובחים והמוריקים אך טרם רכבתי במסלול מירוצים אמיתי, מאתגר וכייפי. נכון, היה לנו את כוכב יאיר זצ"ל שבנתיים נהרס לטובת משהו לא מעניין, אבל שם היה מדובר במסלול קארטינג נחמד שלא התאים לאופנועי הליטר שהיו לי בזמנו.
 
הקשר התימני 
בתחילת שנות האלפיים היו דיבורים על הקמת מסלול בדרום, אבל כמו שזה נאמר כך זה התפוגג. בחלוף כמה שנים שוב, דיבורים על מסלול והפעם בבקעה ועוד מסלול בערד והדובדבן שבקצפת מסלול בקנה מידה בינלאומי בשדה תימן. 
המסלול הראשון, בפצאל נפתח לימי רכיבה המוניים כמקובל בכל העולם. מדיווחים שקיבלתי מחברים הבנתי כי מדובר במסלול נחמד מאוד אבל לא כזה שיכול לספק דרור לאופנועים גדולים יחסית. אני כמו רבים כמוני אמרנו תודה על מה שיש אך בתוכנו המשכנו לחלום על יום מסלול בחו"ל.
 
לפני כחודש הטלפון מצפצף, סוף סוף הודעה חשובה בוואצאפ שמהר מאוד נבלעת בין עשרות הודעות שזורמות מעשרות קבוצות. בהודעה מזמינים אותי לקחת חלק ביום רכיבה במסלול חדש בתימן אשר נמצאת ביבשת אסיה.
תימן?! WTF  תימן? מה לתימנים ולמסלולי מירוצים? כבן המגזר בער בי הצורך לבדוק האם המסלול אמתי או כי מדובר בבדיחת אחד באפריל שהקדימה בכמה חודשים. ע"מ לבחון מקרוב נרשמתי ליום המסלול הראשון שנפתח לקהל הרחב.
 
מאותו רגע הייתי כחולם, בוהה במסכים בעבודה כאילו היו צגי מדידת זמנים, כל רעש של משאית נשמע לי כמו סאונד של מערכת פליטה פול סיסטם של אופנוע ליטר, לא היה יום שלא חשבתי על המועד הקרב ובא כמו ילד המחכה לטיול גדול שאבא הבטיח לו כבר המון שנים.
בינתיים, העדכונים לגבי יום המסלול זרמו במייל, המארגנים מפגינים תודעת שרות גבוהה ועונים בסבלנות לכל השאלות שלי. חו"ל או לא חו"ל?
 
בין היתר הודגש במיילים שכדי לענות על דרישות הבטיחות יש צורך להיות מצויד בחליפת רכיבה מלאה או בחליפת 2 חלקים מעור, כפפות עור סגורות, מגפי רכיבה תקניות וכמובן רישיון וביטוח בתוקף.
 
עטוף בעור מכף רגל עד קסדה

(צילום: עמרי גוטמן)

 
שישי הגדול בפתח והערכות בשיאה. 
ערב קודם לנתי ביישוב לא רחוק מהמסלול, ארוחת ערב, מקלחת ולישון. הבוקר הגיע מהר מהצפוי כשאני מקדים את השעון המעורר, כמה מפתיע. מתארגן ומארגן את רכב הליווי עם ציוד שיהפוך את החוויה לנעימה יותר. הצידנית עמוסת הקרח מלאה בכל טוב, חליפת העור בתיק מחכה לפגישה המיוחלת והק.ט.מ סופר דיוק R1290 מבציר 2018 מקשקש בכידון ומחכה בקוצר רוח לממש את ייעודו על המסלול.
 
כמו אריות המחכים לזנק על הטרף

(צילום: אורן יצחקי)

 
הרכיבה לשם קצרה. מגיעים, מתמקמים ומארגנים את הגזיבו ואת שטח ההתארגנות שלנו. אני ניגש לעמדת הרישום ומציג את המסמכים, עושה הכרה עם המארגנים מסבירי הפנים ופוגש בדרך עוד כמה חברים. בצד יש סככה עם כיבוד קל ושתיה ולא הרחק משם עמדת מילוי לחץ אוויר למי שצריך לעשות התאמות אחרונות. בסיבוב של סקרנות במקום החדש אני פוגש אמבולנס בכוננות לכל תרחיש וירידה לפרטים קטנים בכל היבט אפשרי. חו"ל או לא חו"ל? שאפו!
 
חצי שעה של התארגנות באווירה מוטורית מזוקקת המורגשת באוויר ואנחנו נקראים לתדריך, שם נקבל הסבר על המקצים ומצוות עשה ואל תעשה על המסלול. מגוון הרוכבים שהגיעו ליום המסלול גדול ומגוון, יש מי שכבר התנסה ברכיבה על מסלול ומי שלא, יש מי שחושש ומי שפחות ולכן ע"מ שלא לסכן איש את רעהו אך גם לא לפגוע בחוויית הרכיבה של הרוכבים היותר מקצועיים ומהירים, נחלקה הקבוצה לתתי קבוצות. מתחילים, בינוניים ורייסרים.
 
יחד עם עוד כמה חברים לרכיבות נרשמנו לקבוצת הבינוניים. כל קבוצה תרכב מקצה של 20 דקות מה שאומר הפסקה של 40 דקות בין כל מקצה. המקצה הראשון יתחיל בהקפת חימום להכרת המסלול, נקודות בלימה, אייפקסים ועוד. בלי עקיפות, בלי אגו. ואז כשהוא, המדריך, יפנה את המסלול זה הזמן שכל אחד לעצמו. סה"כ שבעה מקצים של 20 דקות כל קבוצה החל מהשעה 10 ועד השעה 17. מי שלא רוכב או נוהג על מסלול עלול לחשוב שזה מעט אך בדיעבד אני יכול להגיד בפה מלא שהגוף זועק חמס הרבה לפני השעה 17:00.
 
על קו הזינוק, היסטוריה!
אומנם האווירה המוטורית המזוקקת שבאוויר משכרת אבל הגיע העת לעלות על המסלול. אני עוטף את עצמי בעור מכף רגל עד קסדה ומתקדם בזחילה לכיוון הכניסה למסלול. אות כניסה ניתן אך לא לפני שהמדריך עובר רוכב רוכב ובודק רצועת קסדה ומשקף סגורים. 
מתחילים לרכוב בטור אחרי "אמא אווזה", צלילי המנועים מגרגרים, מזמזמים ומשוועים להתפרץ החוצה בפראות. מספר דקות חולפות והמדריך פורש וניתנה האות לסוסים לצאת במלוא עוזם מהאורות. המצערת נפתחת, רעם אגזוזים ממלא את כל האזור. קשה עד בלתי אפשרי להעביר את התחושה של הדבר הזה אבל זה משהו שכל אופנוען חייב לעצמו.
המקצה הראשון מהיר אבל אני עדיין לומד את המהירות המתאימה, את הקווים ונקודות הבלימה, המשולש הזה הוא המהות של רכיבה מהירה על המסלול ואומנות בפני עצמה. 20 דקות חולפות כהרף, אני "מתעורר" ומשחרר... במקביל על הפרצוף נמרח חיוך לא רצוני מאוזן לאוזן. הינה אני מתלהב כמו ילד שזה עתה עלה לראשונה לסיבוב על אופנוע, אז על זה כולם מדברי? 
 
החיוך בלתי נשלט

(צילום: עמרי גוטמן)

 
מוריד הקסדה והמעיל מכניס משהו לפה ומתכונן למקצה הבא. הזרועות כואבות מאוד, שורפות! שרירים רדומים הקיצו משנת החורף היישר לתוך הקרב. מסביבי, כולם מאושרים, אפשר לראות להם את זה בעיניים. ברקע "הרייסרים" חורכים את המסלול, מגע בין שני רוכבים שולח את אחד מהם היישר לאזור המילוט הייעודי. נראה שמתכנני המסלול לא חסכו בכלום ולא עיגלו פינות, מרשים! גם עבודת המרשלים הייתה ללא דופי. הנפת הדגלים ופינוי מהיר של הרוכב, האופנוע והזנקת האמבולנס למקום האירוע (למרות שבסוף לא היה בו צורך) חו"ל או לא חו"ל?
 
הסשן השני זורם הרבה יותר, מרגע לרגע הוא הופך מהיר יותר, האספלט חולף תחתי במהירות מסחררת ובמבט חטוף אני מצליח לראות על הצג מהירות של 196 קמ"ש. מיד אחרי הישורת פנייה ימינה של 180 מעלות, בשניה אחת ממהירות תלת ספרתית אני יורד ל- 65 קמ"ש, עבודת הבלמים בקטע הזה מטורפת ביחס לכל רכיבת כביש. הגלגל האחורי נוגע לא נוגע באספלט לקראת סוף הישורת ועומס הבלימה, הזווית בה נמצא האופנוע בעיקול הזה מעוררת חושים. פניה רודפת פניה ועבודת הגוף והעברת המשקל במקביל, חוויה!
 
רייסר חוגג עצמאות מוטורית בישראל

(צילום: עומרי גטמן)

 
פה זה ארץ ישראל?
לא יעזור כלום, אנחנו יצורים תחרותיים והרגעים הכי מרגשים הם רגעי העקיפה. כשאתה "יושב" למישהו על הזנב בסבלנות לקראת סיבוב או לקראת ישורת במרחק של אולי מטר, מטר וחצי ומחכה לרגע של חולשה, טעות שלו שתוביל להתנפלות מצדך וביצוע עקיפה. לשמחתי אני רוכב על אופנוע שלא מצריך להוריד הילוך או שניים כשרוצים להאיץ בצורה מטורפת ואני עוקף אותו בקלות ומתרחק עוד יותר כשהסיבוב מתחיל להתיישר והמצערת נפתחת. מגיע לפניה נוספת ושוב משגר עצמי החוצה ממנה בווילי מגניב בתקווה שהגלגל האחורי לא קיפל את האספלט מאחוריי כמו שטיח. לפתע הכל עובר מהר עבודת הגוף הופכת למהירה יותר, הריכוז מטורף והעונג בלתי יתואר וכל מה שעובר לי במוח...אנחנו בארץ? כן, אנחנו ב- MOTOR CITY  בשדה תימן והכל כאן כחול לבן כולל האבני השפה שיצבעו בקרוב בצבעי הדגל.
 
רגע העקיפה הוא הרגע המתוק ביותר

(צילום: עמרי גוטמן)

 
ייקחו לי כמה ימים לעכל את החוויה שעברתי. ייקחו לי ימים להבין שיש כזה מסלול בארץ שרק צפוי להשתבח עם הזמן עם מתקנים נוספים ואפילו להתארך ממה שהוא היום 2.1 ק"מ. ארבעה ימים אחרי החוויה המטלטלת אני מוצא את עצמי מבקר שוב במוקד העליה לרגל  בכדי לראות את המסלול מארח מכוניות ספורט כיד המלך באירוע מגניב ברמה שלא נראתה בארץ. 
הונגריה? יוון? מצטער, אבל כנראה לא אגיע בקרוב כי אין כמו לרכוב על האופנוע שלך בארץ במסלול איכותי ולסיים את החוויה בלי הרבה אופרציה ובעלות הגיונית, לכאן אני עוד אשוב!
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

קיה פיקנטו

חוות דעת - קיה פיקנטו היא המכונית העירונית... מידע נוסף >

מאזדה MX5

חוות דעת - מאזדה MX5 הידועה גם בתור "מיאטה"... מידע נוסף >

מרצדס ספרינטר

חוות דעת - מרצדס ספרינטר הוא רכב הובלות אשר... מידע נוסף >