סגור

וולוו XC40 T5 במבחן: האלטרנטיבה השוודית

לקחנו אותה לסיבוב וחזרנו עם מסקנות חותכות על מנועי טורבו, משטרת התנועה ורגלי תמנון

  • אייל אברהמי

  • 11.07.2018
צהריים על כביש מהיר אי שם ליד חיפה. האור כל כך חזק שהשמיים לבנים והניסיון להתבונן קדימה, אפילו דרך משקפי שמש כהות, כמעט וקורע לי את הרשתית. אבל ממה שבכל זאת אני מצליח לראות הפקק נמשך עד האופק וכנראה שגם אחרי. אני עושה את מה שכולם עושים: פותח ווייז לבדוק כמה זמן זה ייקח (32 דקות עד קצה האדום), מגביר את המזגן ומצלצל לאישה להגיד שצריך סידור אלטרנטיבי להסעות לבריכה.
 
35 דקות אחר כך אני מגיע למקורות הפקק, תאונה של שלוש מכוניות, נזקי פח וכבוד בלבד. הנהגים עומדים בצד ומחכים שהגרר יצלח איכשהו את הפקק, וקשה לקבוע אם הם יותר מבואסים או יותר נמסים. עד כאן הכל די רגיל לכביש ישראלי ואפילו רגוע, ומכאן העצבים: ליד המכוניות עומדת ניידת של משטרת התנועה ושני שוטרים יושבים במזגן ועושים את מה ששוטרים עושים כשהם יושבים בניידת ביום קיץ לוהט, זאת אומרת כלום. לכוון את התנועה? לסדר כמה פילונים שיעלו קצת את המהירות על הכביש וישחררו את אלפי הנהגים והנוסעים שנתקעו? לנסות לעזור? עזבו אתכם משטויות. 
 
תסלחו לי על הציניות אבל משגע אותי ששוטרי תנועה לא חושבים שהכוונת תנועה היא חלק מהמשימה שלהם. וזה עוד יותר מעצבן עכשיו, אחרי שהמשימה המועדפת הקודמת  - דו"חות מהירות - הועברה לכמה מאות דחלילים כתומים והתפנה להם כך כך הרבה זמן. אני אנצל את הבמה כדי לפנות לשר הדו"חות והמשטרה גלעד ארדן בשאלה פשוטה:  באמת יכאב כל כך אם שוטרי משטרת התנועה יפעלו גם לטובת הקלה על תושבי המדינה שתקועים על הכבישים?  
 
אתם כמובן לא צריכים להגיד כלום כי אני יודע את התשובה; מה שאני יכול לומר זה שלפחות את הפקק הזה העברתי בתא הנוסעים המפנק של וולוו XC40 ולא בגרוטאה הפרטית שלי. הייתי מסכם את הפרק הזה בביטוי "נחמת עניים" אבל הוולוו הזאת עולה כמעט 300 אלף שקל כך שזה לא כל כך מתאים. יאללה, בואו נתחיל.
 
איפה הדגל הבלגי?
ה- XC40 היא מכונית חדשה מבחינת וולוו בשני מישורים שונים; בראשון היא אינה מחליפה דגם קיים אלא מכניסה לראשונה את החברה לסגמנט הלוהט (והצפוף) של רכבי פנאי קומפקטים ראש בראש מול צמרת הליגה הגרמנית והיפנית. בשני היא מבוססת על פלטפורמה חדשה לחלוטין שאמורה לשמש את וולוו ואת החברה האם שלה, ג'ילי הסינית, בדגמים נוספים. וכיוון שהזכרנו את ג'ילי אני רוצה להתעכב שם לשניה. 
 
כשוולוו נרכשה על ידי הסינים היו לא מעט חששות, שלא לומר צקצוקים רמים, אבל מאז הקונצנזוס בתעשייה הוא שג'ילי עושה לשוודים רק טוב, ולא רק בהקשר הכלכלי. גם עכשיו, אחרי שוולוו כבר שיחררה לשוק כמה וכמה דגמים תחת בעלי הבית החדשים, די במבט חטוף ב-XC40, שכאמור שורטטה מהיסוד, כדי לראות לאן הרוח נושבת. אמנם אי אפשר לטעות בעובדה שזאת וולוו אבל הקו הנחבא אל הכלים (שלא לומר אנמי בחלק מהמקרים) שאפיין כמה וכמה מדגמי החברה בעבר הוא היסטוריה; מכל זווית שלא מסתכלים עליו, הג'יפון החדש שרירי, אלגנטי ומשדר צעירות. רק תעיפו מבט בשילוב שבין הפנסים שנוצצים דרך פס לד מלוכסן במרכזם, לחישוקים הגדולים, לשקעים שלאורך הדלתות ולצביעה הדו גוונית ותבינו על מה אני מדבר. ואיכשהו, ולמרות השריריות, הוולוו הזאת לא מנקרת עיניים אלא שומרת על אלגנטיות מכובדת.
 

פרימיום אבל לא מנקרת עיניים

 
אני פותח את הדלת ומתיישב. יש הרבה מקום מקדימה בזכות תכנון שעושה שימוש  מושכל גם בגובה של המכונית, ושטח סביר פלוס במושב האחורי. שני מסכים גדולים - אחד לוח שעונים ושני מסך מרכזי - שולטים בכל מה שהמכוניות יודעת לעשות. גם כאן הקו המשפחתי ניכר וגם כאן הוא אחרי עדכון יסודי. אהבתי את הידית הקטנה ומצופת העור של ההילוכים וגם את הדגל השוודי הקטן שנתפר לפינת המושב. מעניין מה אומרים על זה בבלגיה, שם מיוצרת המכונית. מבחינת התוספות יש כמובן את הכל כולל הכל - בקרת אקלים מפוצלת, מושבים חשמליים, מערכת מולטימידה עם צליל משובח ומיליון רמקולים, שיקוף מסכי אנדרואיד ואפל, שפע תאי איכסון, KEYLESS, משטח טעינה (שאגב לא הסתדר מי יודע מה טוב עם אייפון שלי) והרשימה עוד ארוכה.
 

בעלות סינית, ייצור בלגי אך הרוח שוודית

שפע של מקום הודות לשימוש מושכל גם בגובה של המכונית

 
אבל התוספת שהכי הדליקה אותי הייתה דווקא אחת שכבר מזמן נזנחה על ידי חלק לא מבוטל מהיצרנים: מצית ומאפרה מובנית ולא סוג של כוס נשלפת. ניסיתי להיזכר מתי בפעם האחרונה הדלקתי סיגריה ממצית אדום בוער של אוטו, או מתי הדלקתי סיגריה בכלל, ואחרי שלא הצלחתי לחצתי על הסטרטר (ותודה וולוו שחזרתם לכפתור), על המתג החשמלי של ההנדברקס ויצאתי לדרך.
 

מצית, כבר לא רואים את זה בהרבה רכבים

קונסולה מרכזית מוקפדת ונקיה מכפתורים

 
צפו בוולוג מהשקת המכונית בישראל
 
 
תמנון עם רגליים
עמדתי על יד הסוכנות של וולוו בתל אביב והתלבטתי לאן לנסוע. בדרום חם מדי, במרכז יותר מדי תנועה, ובצפון רעידות אדמה. לא יודע למי עוד יש בעיות כאלה בחיים אבל היה לי למי לצלצל. "לך תאכל רגל תמנון בסבידה", שלף החבר הטלפוני מהמותן והוסיף כמה קללות עסיסיות שכוונו אלי. הווייז הכיר את סבידה וידע לספר שזה בעכו העתיקה, מספיק רחוק בשביל להתניע  מבחן דרכים. חוץ מזה אף פעם לא אכלתי רגל תמנון, שלא לומר שתמיד חשבתי שלתמנונים יש זרועות ולא רגליים, אז שילבתי לדרייב ולחצתי על הדוושה.
ה-40XC שבמבחן הגיעה עם המנוע הבכיר שבהיצע – T5שמו, שזה אומר 2.0 ליטרים ומגדש טורבו שיחד מייצרים 247 כ"ס. המנוע מחובר לגלגלים (ובדגם הזה מדובר ב4X4) דרך תיבה בת שמונה מהירויות ומאפשר לבחור בין כמה מצבי נהיגה - חיסכון, נוחות, ספורט ושטח (כן, שטח).
 
יחד המנוע-גיר הם תחנת כוח אדירה שמעיפה אותך למהירויות המאסר בפועל בקלילות ובנינוחות בלתי נתפסת; הדרך למאה קמ"ש, למשל, אורכת 6.5 שניות בלבד שזה הישג נאה מאוד למכונית ששוקלת 1.7 טון בלי נוסעים ודלק, וסובלת ממקדם גרר של בניין, וזה רק ייצוג לתגובת דוושה מצויינת בכל תנאי ומהירות. ההסבר לכך מגיע מהמגדש שמייצר רצועת מומנט שטוחה ואפקטיבית בטווח שבין 1800 ל-4800 סל"ד. 
 
כל זה טוב ויפה אבל המנוע הזה גם מייצר סוג של פיצול אישיות כי מאחורי ההגה נדמה לעיתים שה-40XC  לא בדיוק סגורה על מה עושים עם המהירות הזאת. בקו ישר אין בעיה כמובן וה-XC תשמח להיות לימוזינה של 200 קמ"ש כשהיא מגהצת ומעלימה לחלוטין את היצירות של מע"צ. אבל כשהעיקולים מגיעים המרכב מפגין תחת עומס זווית גלגול לא קטנה וגם המשקל מתחיל לשחק תפקיד. שלא תבינו לא נכון - המגבלות גבוהות מאוד אבל קשה להגיד שזה מהנה או נעים. ג'יפון, אתם יודעים. ואם הזכרתי את השורש ג'.י.פ אז זה המקום גם להזכיר את ההנעה לכל ארבעת הגלגלים ואת מצב ה"שטח". בוולוו אומרים של-40XC יש מרווח גחון של 21 ס"מ שיחד עם ההנעה נותן לה יכולות מסוימות בשטח. לא ירדתי לשטח כי אני בספק אם מישהו מהרוכשים יעשה בזה שימוש, אבל אני חייב להודות שזה בהחלט פיצ'ר שהיה משמח אותי אם הייתי קונה ג'יפון. לא מעלה עשוש, או איך שקוראים לחור התורן של עכברי השטח, אבל כן איזה שביל שהוא קצת יותר מכורכר כבוש.
 

למרות מרווח גחון של 21 סמ זה המקסימום שטח שהוא כנראה יראה

 
מה עוד נשאר לנו? בטיחות.  בעלי בית סינים או לא, וולוו שומרת בקפידה על המוניטין שרכשה בתחום ובצדק. ב-40XC  יש ממש את הכל - מקריאת תמרורים (פיצ'ר שאני מוכרח להודות שאף פעם לא הצלחתי להבין), דרך בלימה אוטונומית, סטייה מנתיב, התראות על קרבה, בקרת שיוט אדפטיבית, מיליון כריות אוויר ואני בטוח ששכחתי עוד כמה דברים. כמה שיותר, כמובן, יותר טוב.
 
מי מפעיל פנגו?
למי שמכיר את עכו רק מסופי שבוע, כמוני למשל, עכו של יום חול בצהריים היא מחזה קצת מוזר.  אני חונה ליד הנמל ואני מוכן להתערב שאני היחיד בקו שבין נהריה לקריית מוצקין שמפעיל פנגו. העיר העתיקה והשוק שוממים לחלוטין והסוחרים, שלא לומר די הרבה תושבים, יושבים על יד החנויות והבתים, מעשנים נרגילה שותים קפה ונראים בסך הכל די מבסוטים מהחיים. אני מסתובב בסמטאות, מציץ אל מיליון מסעדות ריקות ובסוף  מוצא את סבידה ומזמין רגל תמנון. מה אני אגיד לכם, זה כנראה אוכל למתקדמים וממש לא השתגעתי על זה. מצד שני הטרחון והבורי שבאו אחרי דווקא היו סבבה. ואחרי שסגרתי את הפינה הזאת אפשר לעבור לסיכומים ולשורה התחתונה: ה-40XC  נראית מצויין, בנוייה היטב ואם אתם מבינים שלמרות השרירים לא מדובר במכונית עם נטיות ספורטיביות, יש לה מה להציע כאלטרנטיבה לג'יפונים הגרמנים/יפנים שהפכו לכל כך נפוצים כאן.
 
מפרט: 
מחיר: 293,000 שקל
מנוע: 1969 סמ"ק מוגדש טורבו
הספק: 247 כ"ס ב-5500 סל"ד
מומנט מירבי: 35.6 קג"מ ברצועה שבין 1800-4800 סל"ד
תאוצה 0-100: 6.5 שניות
מהירות מירבית:230 קמ"ש
מידות (ס"מ): 165*442*186
מרווח גחון: 21 ס"מ
צריכת דלק (מבחן): 8.7 ק"מ לליטר
 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אינפיניטי Q70

חוות דעת - אינפיניטי Q70 היא מכונית היוקרה... מידע נוסף >

לנדרובר דיסקברי

חוות דעת - לנדרובר דיסקברי הוא ה- SUV היוקר... מידע נוסף >

וולוו V40

חוות דעת - וולוו V40 היא מכונית ההאצ'בק... מידע נוסף >

מרצדס B קלאס

חוות דעת - מרצדס B קלאס הוא מעין הכלאה בין... מידע נוסף >

מרצדס S400 היברידית

חוות דעת - מרצדס S400 היברידית הוא רכב היוק... מידע נוסף >