סגור

DS7 קרוסבק במבחן: להיות אחר!

DS7 קרוסבק מבקשת להביא את שדרת השאנז אליזה לכביש, האם מצליחה?

  • אייל אברהמי

  • 17.08.2018
אני לא מבין הרבה בפסיכולוגיה אבל נדמה לי שלא אטעה אם אומר שרוב האנושות רוצה להיות חלק מהמיינסטרים; בגיל ההתבגרות כולם רוצים להיות כמו כולם, בהמשך יש כאלה שזה פחות מתאים להם אבל הם מעטים. ומה רוצה המיינסטרים? הגנרל מקמהון, הלא הוא בראד פיט בסרט ׳מכונת מלחמה׳, סיכם את זה בצורה מאוד מצחיקה כשתיאר את השאיפות האנושיות, ותסלחו לי על הצרפתית,  ב-׳כל מה שאנשים רוצים לעשות בחיים זה לשחק בז… שלהם ולאכול עוף׳.
 
עכשיו תשאלו ודי בצדק מה הקשר בין טור מכוניות לפסיכולוגיה בחצי גרוש? אז התשובה היא שתעשיית הרכב היא כמעט אנושית בשאיפה שלה להיות מיינסטרים רק בלי העוף וכל היתר.  כל היצרנים ללא יוצא דופן ובדיוק כמו בני האדם, יטענו שהם מיוחדים, ייחודיים ושונים אבל בפועל הם מיישרים קו האחד עם השני ומייצרים מכוניות שהן גם מיינסטרים וגם - בלי להעליב אף אחד - עם מפרט, יכולות ואופי די דומים. זה לא שאין הבדל בין נאמר סיאט איביזה למאזדה 2, אבל יחסית למורכבות האדירה של התכנון והייצור, והמעורבות של מאות בני אדם מתרבויות שונות בתהליך, מפליא שההבדלים במוצר הסופי לא הרבה יותר גדולים, וזה כמובן לא במקרה.  
 
למדיניות הזאת יש גם חסרונות ולכן חלק לא מבוטל מהיצרנים רכש/הקים מותגים ייעודיים שאמורים לסגור את הפינות בתחומי היוקרה, הספורט, הטכנולוגיה וכו׳ ולספק להם את הייחוד הנכסף והרווחים הנגזרים ממנו, בדלת האחורית, ורשימת הדוגמאות ארוכה ואתם מן הסתם גם מכירים אותה. וכאן אנחנו מגיעים לקונצרן PSA, למותג היוקרה היחסית צעיר שלו, DS, ולדגם שנבחן כאן, ה-7DS קרוסבק. אחרי יומיים וחצי משותפים זהו מקרה נדיר שאני מקבל את ההצהרה (השיווקית במהותה) של היצרן שמדובר במשהו קצת אחר; והכוונה אינה לפרטים טכניים כאלה או אחרים או לתוספות, ואפילו לא לקווי העיצוב הכלליים של המכונית, אלא לעובדה שלקרוסבק יש אופי  צרפתי במובן ההיסטורי שלו, עניין מאוד נדיר בימינו, ובזה הוא שונה מהתבנית הנפוצה ב-SUVים בסגמנט היוקרה שנגזרת רובה ככולה מהסטנדרטים של תעשיית הרכב הגרמנית ובמידה פחותה גם היפנית. 
"אופי" כידוע זה עניין חמקמק מאוד להגדרה במכוניות  ו"אופי צרפתי" מסובך עוד יותר. אז מה זה בכלל והאם זה טוב או רע?  אז התיישבתי על הכורסאות המפנקות שעוצבו ברוח שאנל, לחצתי על המתנע שנמצא מתחת לשעון מרובע של BRM, כיוונתי את הסאונד במערכת של focal ויצאתי לחפש תשובות.
 
דיווחים ישירות לנייד שלכם, הרשמו לעמוד הטלגרם שלנו 
הצטרפו עכשיו לעמוד הפייסבוק של עולם הרכב
עולם הרכב עכשיו גם באינסטגרם ובטוויטר
 
מה עם שם משפחה?
כמו שבמכונית של אאודי לא תמצאו בשום מקום את הסמל של פולקסווגן כך גם ב-DS לא תמצאו שום זכר לסיטרואן. כך זה עובד במותגי יוקרה אבל כאן זה בכל זאת קצת מוזר בגלל ה-DS המקורית, אותה צפרדע מוזרה ומיוחדת שלא רק שהסיעה את דה גול והפכה לכוכבת אינספור סרטים, אלא גם הפכה את סיטרואן למזוהה עם חדשנות טכנולוגית פורצת דרך במשך כמעט שני עשורים. זה הישג נדיר של דגם בודד ובוודאי מספיק כדי שהנינה שקיבלה את השם האגדי תוסיף איפשהו, גם אם בסוגריים, גם את שם המשפחה. אבל ליוקרה כידוע יש  כללים משלה.
 
במבט חיצוני הצללית של הקרוסבק בסך הכל די זהה למקובל בז׳אנר אבל העיצוב הכולל מקיף גם המון פרטים קטנים שמבדלים אותו מעדרי ג'יפוני היוקרה שממלאים את הכבישים; כך למשל הפנסים, קדמיים ואחוריים, בנויים מלדים בצורת מעויינים ויודעים לקרוץ ולהבהב כשמתקרבים למכונית. או פס ניקל קצת מקושקש ומקסים בין הפנסים האחוריים; וכמובן הסמל המעוצב של ה-DS. בגרמניה העיצוב מאוד תכליתי? בצרפת יעשו אחרת. 
 
פנסים הבנויים משלושה מעויינים הנעים על צירים נפרדים

 
בתא הנוסעים המסר הזה אפילו יותר נחרץ, אבל נתחיל דווקא עם החומרים ואיכות ההרכבה שהם, שימו לב, מצויינים. גם כאן העיצוב עמוס בפרטים וזועק צרפת מכל פינה באמצעות השראה ממותגים בולטים - וכבר הזכרנו את השעון, מערכת השמע, והכורסאות. בשלב מסוים במהלך ההסבר שקיבלתי על המכונית חלפה במוחי המחשבה (הקצת מרושעת, אני חייב להודות)  שהתעשיה הצרפתית הבולטת היחידה שלא מקבלת ייצוג ב-DS היא תעשיית המזון וחבל כי אפשר היה לפתור את זה באמצעות איזה מתג שעוצב בהשראת צילחות של איזה שף מפונפן או אולי אפילו סתם ברוח מנת אסקרגו עם כמה טיפות לימון. בכל מקרה חוץ מאיכות גימור מרשימה והרבה השראה יש בתא הנוסעים גם הרבה עיצוב בפרטים הכי קטנים. למשל על מתגי גלגלת מתכת יצוקים המעויינים הקטנים שאמורים לכאורה לתת אחיזה טובה יותר. ישנם גם הרבה משחקי תאורה - בפנסים,  בווינקרים, בדלתות ואיפה לא, שאני אישית לא מתלהב מהם, אבל בשורה התחתונה תא הנוסעים של הקרוסבק הוא מהמקוריים ומהמרשימים שיש בז'אנר.
 
תא הנוסעים מהמקוריים ומהמרשימים שיש בז'אנר

שעון BRM בשביל הסטייל

 
ביחס לתוספות DS לא חסכה והכניסה למכונית את כל הארסנל. ואני מתכוון להכל: מכורסאות שעושות 6 סוגים של מסאז', במקביל כמובן לקירור/חימום שמובנה בהם, דרך מערכת ראיית לילה ועד סגירת דלת תא המטען במחוות רגל כדי שלא תצטרכו להניח חלילה את התינוק על המדרכה כדי ללחוץ על כפתור הסגירה החשמלית. הכל נשלט דרך מסך מכובד של 12 אינץ' (ואל תשכחו לבחור את הרקע הכי מתאים) ואחרי חמש דקות של התרגלות להיגיון הצרפתי של התפריטים  קל מאוד לשימוש, שזה - אחרי כמה תפריטים גרמנים שלפעמים מתעקשים להתחרות בתשבצי היגיון - נחמד מאוד.
 
מערכת ראיית הלילה בפעולה

חתימת אור יחודית

 
פינת הבטיחות שלנו כוללת בלימה האוטונומית, שמירה על מסלול, שטחים מתים במראות, עייפות נהג  וסליחה אם שכחתי משהו. אגב הייחוד הסיטרואני, סליחה הייחוד הדי.אסי.  הוא שרוב המערכות הללו פעילות עד מהירות הרבה יותר גבוה - סביב ה-140 קמ"ש. וכשחושבים על זה באמת לא לגמרי ברור למה חלק  מהיצרנים בוחר להגביל את המערכות הללו דווקא ל-60 קמ"ש.
 
צפו בוולוג מאירוע השקת המכונית בישראל
 
    
רק דיזל
הזכרנו את הייחוד וזה עניין - שלפחות בסטנדרטים ישראלים - רק מתחדד כשמציצים מתחת למכסה המנוע שם פועם לו טורבו דיזל של שני ליטרים שמספק 180 כ״ס שעוברים דרך תיבה אוטומטית של שמונה הילוכים מבית איסין היפנית. דיזלים הם כבר מזמן (מאוד) עניין רווח בכל קטגוריה ואם יש להם בעיה כלשהי בחיים הרי שהיא נובעת מהקושי של הצרכן הישראלי לאמץ אותם. במחשבה שנייה יש להם כמה בעיות רגולציה עולמיות שהן קצת יותר חשובות מהדעות הקדומות של מר ישראלי, אבל לא נכנס לזה עכשיו. אגב, בסוכנות המרשימה בהרצליה פיתוח אומרים שהצרכן הישראלי דווקא לא עשה סיפור מהדיזל ושכמעט כל המשלוח הראשון של המכוניות כבר נמכר, הצהרה שגרמה לי לתהות אם אנחנו סוף סוף זונחים את הפרובינציאליות המוטורית שלנו. בכל מקרה, ב-2019 אמורה הקרוסבק לקבל גם מנוע היברידי עם 300 כ״ס ובינתיים הדיזל זו האופציה היחידה.
על הכביש הדיזל, בגיבוי מסיבי של התיבה בת שמונת ההילוכים, בסך הכל מספק את הסחורה. התיבה שמכוילת היטב מחזיקה את המנוע בסל״ד אופטימלי מבחינת עקומת המומנט (40.8 קג״מ מרשימים) ובכך מוציאה ממנו את המקסימום. לא חסר כוח בשום תנאי ואין בעיה להגיע למהירויות אסורות בעליל, אבל בכל זאת היה חסר לי משהו. אולי זה היה בגלל מעט החיספוס שיש במנוע הזה ואולי זאת התאווה הבלתי ניתנת לסיפוק שלי ליותר כוח. כך או אחרת  לתחושתי המתחרים מגרמניה מציעים דיזלים קצת יותר מהוקצעים.
 
מגיע עם מנוע דיזל בלבד בשלב הזה

 
וכאן אנחנו מגיעים לשילדה ולהתנהגות, ופה הקרוסבק היא הכי צרפתית שיש במובן הכי מחמאתי שיש. המתלים מתכווננים אלקטרונית, ויחד עם ניהול המנוע וההגה מאפשרים לבחור בין כמה מצבי נהיגה - ספורט, קומפורט וכו׳. התחלתי במצב נורמל ומהר מאוד  התברר לי שבין המתלים לכורסאת המשובחות הקרוסבק מגהצת את הכביש הישראלי השבור בצורה מרשימה להפליא. עברתי לקומפורט וזה היה עוד יותר חלק וגם מצחיק. את ה״חלק״ לא צריך להסביר, ה״מצחיק״ הגיע מזה שעל פסי הרעדה נוצר מין נדנוד אורכי כזה שהזכיר לי את הסיטרואן cx המאורכת, מנוחתה עדן. האם אי פעם פגשתם מכונית גרמנית שהתנדנדה? במצב ספורט הקרוסבק נותנת תחושה די דומה למקובל אצל העמיתים מגרמניה ויפן עם נוקשות קלה ומרכב מאוד מרוסן; גם המנוע משנה את הצליל שלו ונוהם, עניין קצת תמוה בדיזל, אבל מילא. את המצב הזה הכי פחות אהבתי אולי כי בנסיעות ארוכות אין תחליף אמיתי לפינוק צרפתי. 
 
והנה הגענו לשורה התחתונה: 240 אלף שקל לדגם הבסיסי, 300 לדגם הכי מאובזר (שנבחן כאן), תמחור אגרסיבי שבשני המקרים מציע הרבה מאוד תמורה ותוספות, ובעיקר מכונית שהעיצוב והתחושה מאחורי ההגה שונים מהמקובל. וכדי לגבש מסקנה סופית בשאלה אם זה מתאים לכם ענו בכנות על השאלה הבאה: האם אתם רוצים להיות כמו כולם?
 
מחיר (דגם במבחן): 300 אלף שקל
מנוע: טורבו דיזל 2.0 ליטר
הספק: 180 כ״ס  ב-3750 סל״ד
מומנט: 40.8 קג״מ ב2000 סל״ד
0-100: 9.5 שניות
מהירות מירבית: 215 קמ״ש
מידות (ס״מ): 457*190*162
משקל: 1535 ק״ג
 

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

פיאט טיפו

חוות דעת - פיאט טיפו היא משפחתית קומפקטית ב... מידע נוסף >

ניסאן מקסימה

חוות דעת - ניסאן מסקימה היא מכונית המנהלים... מידע נוסף >

סיאט איביזה

חוות דעת - סיאט איביזה היא הסופר מיני של הי... מידע נוסף >

רנו קפצ'ור

חוות דעת - רנו קפצ'ור רנו קפצ'ור הו... מידע נוסף >

אאודי A4

חוות דעת - אאודי A4 היא מכונית המנהלים הקומ... מידע נוסף >