סגור

ניתוח מרוץ מונזה: אצבע משולשת כסופה

המילטון ניצח בבית של פרארי

  • משה פינצ'בסקי

  • 04.09.2018
זה לא היה נצחון נגד כל הסיכויים וגם לא תצוגת הנהיגה המדהימה ביותר של המילטון העונה, אבל זה כן היה הניצחון החשוב ביותר שלו עד כה העונה. פרארי זינקו מהשורה הראשונה ונראה היה שיחד עם יתרון ביצועים, ניצחון של פטל הוא רק עניין של זמן. היו אפילו דיבורים שסיום במקום השני ייחשב כהצלחה של לואיס, אבל לעולם אין לזלזל ביכולת של פרארי ופטל להיכשל וגם לא ביכולת של מרצדס והמילטון לנצל כל הזדמנות. לאחר ספא יצאו בפרארי בהצהרה שמרצדס לא רגילים לעמוד בלחץ שפרארי מפעילים עליהם, חשבתי בלבי, שעמידה בלחץ הוא גם לא הפורטה של פרארי והנהג המוביל שלה. למעשה הביצועים של המילטון במירוצים האחרונים מזכירים לי את הביצועים של שומאכר בפרארי של סוף שנות התשעים מול המקלארן של מיקה האקינן ודיויד קולטהרד. אותן תצוגות נהיגה מדהימות, בלי טעות ובנחיתות ביצועים מסויימת.
 
אז מה היה לנו במירוץ המותח במונזה?
 
1) נחשו מי שוב לא עמד בלחץ ועשה טעות? סבסטיאן פטל. מצב הניקוד עובר למירוץ העמיד את פטל במצב בו אינו יכול להסתכן פיזית מול המילטון (או כל אחד אחר). כשפטל יצר מגע עם המילטון בשיקיין השני (דה לה רוג׳יה), מה יכול היה לקרות? כל פגיעה בפטל פוגעת בו יותר מאשר כל פגיעה בהמילטון. בכל מקרה חשוב לי להבהיר שהתאונה בין פטל להמילטון הייתה תאונת מירוצים פר אקסלנס. אם נהג לא יכול לנסות לעקוף במצב כזה אפשר לסגור את הספורט. פטל עוכב על ידי רייקונן ובחר בצד הלא נכון שלו. מצב עגום, אבל לואיס בוודאי שינסה לנצל הזדמנות כזאת כאשר יש לו פחות מה להפסיד מפטל.  פרארי לדעתי צריכים להתחיל להוריד לחץ מפטל וזה יעזור. שיגידו שהם ילחמו עד הסוף העונה אבל תמיד יש את הבאה אחריה. אפילו שומאכר לקח את האליפות רק בעונה החמישית שלו בפרארי!
 

לא עמד בלחץ, סבסטיאן פטל (צילום: getty)

 
2) מרצדס פשוט עושים צחוק מפרארי בתחום של הוראות קבוצתיות. הכל חוקי ואפילו מתבקש. לא תראו את המילטון מוביל את בוטאס ועוזר לו עם סליפסטרים, כמו שפטל עשה לרייקונן בהקפה המכריעה ב Q3 בדירוג. במרצדס יש סדר. הוא לא אכזרי ובסך הכל נובע מכך שהמילטון מציג תדיר ביצועים עליונים לבוטאס. דווקא פרארי העונה סירבו כמה פעמים למקסם את התוצאות של פטל על חשבון רייקונן. מעבר לכך, קימי מבצע את תפקיד הנהג מספר 2 עם פחות רצון חזק מאשר בוטאס. אמנם קימי פגע בהמילטון בסילברסטון, אבל זאת הייתה טעות לא מכוונת לדעתי. בכל פעם שקימי צריך לעכב את לואיס, זה נעשה בצורה עדינה מאד ביחס לצורה שבה בוטאס עושה זאת לפטל.
 

בפרארי יצטרכו ללמוד ממרצדס מהיא טקטיקה קבוצתית (צילום: getty)

 
3) ואם פרארי עשו טעות בדירוג, למה לא לתקן בתחילת המירוץ. בזינוק לא ניתן להסתכן, אבל בין השיקיין הראשון לשני, היו צריכים לבצע החלפה, גם אם היא הייתה מסוכנת. קימי אינו המאסטר של הקפות ראשונות מהירות ופטל תקוע מאחוריו היה בחסרון וחשוף להמילטון, שיש לו כאמור, הרבה פחות להפסיד ממגע ביניהם. החלפה כזאת מסוכנת, אבל פחות מהחשיפה של פטל ופחות ממה שקרה בסופו של דבר.
 

האם קימי היה צריך לפנות לפטל ולחסום את המילטון? (צילום: getty)

 
4) אחרי המירוץ כתבתי דברים חריפים על כך שקימי לא מסוגל להביא את הניצחון. תסכול שלי, אבל האמת היא שקימי נמצא רחוק מאד מהנהג המהיר (לא הטוב) ביותר בעולם שהיה ב 2005-2006. אמת נוספת היא שפרארי ניהלו במונזה את המירוץ של קימי בצורה בעייתית ונפלו למלכודת לחץ האנדרקאט של מרצדס. בתזמון שבו הכניסו אותו, הצמיגים לא החזיקו עד לסיום ובוודאי שלא היו מאפשרים לו להחזיק את המילטון מאחוריו, גם אם לואיס לא היה עוקף כשעקף. ברור שלמרצדס היו ביד כל הקלפים עם בוטאס בחוד, כך שידעו שיוכל לעכב את קימי, אבל פרארי לא היו צריכים לאכול את הלחץ של מרצדס, לפחות עוד כמה הקפות. אני מודה שיכול להיות שהכל שטויות ולא ניתן היה לעשות דבר. נראה היה שרייקונן גמר מהר את הצמיגים שלו, בעוד שהמילטון לא נפגע במיוחד מהנהיגה הצמודה. הפוך מכל העונה, אבל זהו המסלול של מונזה והוא שונה מכל מסלול אחר. בכל מקרה, לטעמי רייקונן אינו מתאים להיות העוזר של פטל. ב 2000 כששומאכר עשה טעויות, באריצ׳לו היה שם ועם מספיק יכולת בכדי לנצח ולעזור. ייתכן שלפטל נוח עם קימי ושהבוס החדש של פרארי חבר אישי של רייקונן, אבל זה לא מצדיק את אובדן הביצועים שזה עולה מול נהג כמו לקלר.
 

דע את מקומך: המילטון מודה לבוטאס על העזרה (צילום: getty)

 
5) המילטון עושה העונה ״ניסים״ כפי שלא נדרש לעשות מעולם. אפילו לא ב 2008 ובוודאי שלא במרצדס. בפתיחה השוויתי אותו אפילו לשומאכר בפרארי מול מקלארן של סוף שנות התשעים. אולי המירוץ הזה הוא לא ההופעה הטובה ביותר שלו, אבל הוא הפעיל לחץ ועשה אפס טעויות. כולל מול רייקונן, שם היה להמילטון יותר מה להפסיד. מעבר לכך שהוא ללא ספק נהג המירוץ, הוא נוהג טוב מתמיד. הוא במקום מאד טוב מבחינה מנטלית וזה היתרון הגדול ביותר שלו כרגע. מעין שקט של בטחון עצמי בכך שמעמדו מובטח ועכשיו הוא רק מוכיח שהוא יכול לנצח גם כאשר אין לו את המכונית הטובה ביותר. למרות ההתבטאויות הבכייניות לכאורה שלו (ורב הספורטאים שמפסידים נשמעים כך), הוא הכי רחוק מתמונות התינוק הבוכה שהטיפוזי כה נהנו להציג.
 

המילטון השתיק את היציעים האדומים כנגד כל הסיכויים (צילום: getty)

 
6) בנקודה הזאת אני חייב להגיד שאם פרארי הפגינו יתרון בדירוג, במירוץ לא ראיתי ממנו דבר, נהפוך הוא, מרצדס נראו טוב יותר, אפילו בתחום השימוש בצמיגים. יש כאן שתי הסתייגויות. הראשונה היא שלא יצא לנו לראות את פטל בחוד. ייתכן שהוא היה מסוגל להתמודד טוב יותר עם המילטון כפי שקרה כה הרבה פעמים. ההסתייגות השנייה היא שהמירוץ היה על מסלול לא חם כרגיל וזה עבד לטובת מרצדס העונה ובסופו של דבר זהו מונזה והוא שונה מכל היתר בערך כמו מונאקו.
 

בפרארי התקשו להירדם בימים האחרונים (צילום: getty)

 
7) האליפות לא גמורה למרות היתרון של המילטון ולמרות הגמישות הטקטית שהוא מקנה ללואיס ולמרצדס. אחרי המירוץ אמרתי שלעניות דעתי יש לפטל סיכוי של 20% לאליפות בגסות. צריך לנתח את המסלולים הנותרים אחד אחד בכדי לדייק יותר, אבל בגדול זה המצב. אם פרארי ופטל יצליחו לייצר לחץ אמיתי על המילטון ומרצדס במירוצים הקרובים, אולי דברים יתחילו להראות אחרת, אבל המילטון ומרצדס לא יתחילו פתאם לעשות שטויות רק בגלל שפרארי יהיו עדיפים מבחינת ביצועים וגם זה בסימן שאלה.
 
8) נקודה מעניינת מהמירוץ היא שהיו עקיפות. לא סתם עקיפות, אלא תחרותיות! מונזה הוא מסלול קשה לעקיפות למרות הישורות ולטעמי, איזורי ה DRS הוכיחו את עצמם. לא היו עקיפות תחרותיות (בין מכוניות עם ביצועים דומים) של שיוט קליל. כאשר איזורי ה DRS ממוקמים נכון ובאורך נכון הם עושים את עבודתם במדוייק – לתקן את מה שהמכונית העוקבת הפסידה בפנייה לאורך הישורת שלאחריה. היו לנו המון שנים שבהן לא היו כמעט עקיפות תחרותיות גם במסלולים מהירים כמו מונזה או ספא.
 
9) מקס ורשטאפן הוא חומר של אלוף. בעיניו אין לא מגרעות, לא עושה טעויות ובוודאי שדבר לא קורה באשמתו. אני כותב בחומרה כי הפעם הוא לא דפק את פרארי, נהפוך הוא, ההתנהגות שלו העניקה פרס לפטל, אז אין כאן איזה תסכול של אוהד. התאונה של ורשטאפן עם בוטאס הייתה 100% תנועה שלו לכיוון בוטאס תחת בלימה לשיקיין הראשון. הוידיאו היה חד משמעי וכך גם החליטו השופטים במהירות. חוסר ההכרה בטעויות, העצבים והאש הזאת יעזרו לו לאליפות כשיהיה במכונית מספיק תחרותית. אלופים הם בדרך כלל אנשים לא נחמדים.
 

הוא עוד יתבגר... (צילום: getty)

 
10) ואם דיברנו על מקס ורדבול, אי אפשר שלא לחוש חמלה נוכח היחס שריקארדו סופג עכשיו. עוד בשנה שעברה רדבול הפכה דה פקטו לקבוצה של ורשטאפן, אבל עכשיו שריקארדו ״בגד״ בהם ודפק אישית את ההנהלה, הוא צריך להלך על קליפות ביצים בקבוצה. הוא לא הנהג השני, אלא הפך לנהג המבחן שלהם. עם הלמוט מארקו לא פותחים חשבון…
 
11) ציפיתי לביצועים טובים מהרגיל מפורס אינדיה ומסאובר. אוקון הצליח, אבל פרז וסאובר הופתעו לרעה בדירוג מהשיפור של ויליאמס ואחרים ולא ממש הצליחו להתאושש מהמיקום הדפוק על הגריד. שיעור חשוב עבור לקלר לאור הפאדיחות שפרארי עושה לעיתים בדירוג.
 
12) אחרי המירוץ השופטים פסלו את האס של גרוז׳ן עקב רצפה שלא עמדה בתנאי ההבהרה טכנית שפרסמה ה FIA. היה ויכוח עם הדד ליין שהצוות הטכני קבע הוזז או לא, אבל בסוף השופטים קבעו שהקבוצה צריכה להוכיח את תקינות המכונית לצוות הטכני ואם הוא פסל, אזי הקבוצה נפסלת בשל כך. האס כנראה יערערו ושימו לב שמעבר לשאלת הדד ליין שנקבע, עולה פה שאלת פרשנות החוק. הרצפה שלהם עומדת בדרישות החוק אבל לא בדרישות ההבהרה הטכנית. איך ביה״ד יפרש זאת? לא הייתי קובע שלהאס אין סיכוי.
 
אז עכשיו אנחנו עוברים מהמסלול המהיר ביותר בסבב לאחד האיטיים בסינגפור והביצועים היחסיים ישתנו מאד. נקווה למירוץ מרתק שכזה.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

סמארט פורטו

חוות דעת - סמארט פורטו היא מכונית עירונית ק... מידע נוסף >

ב.מ.וו X3

חוות דעת - ב.מ.וו X3 הוא הקרוסאובר הקומפקטי... מידע נוסף >

שברולט סילברדו

חוות דעת - שברולט סילברדו הוא טנדר עבודה גד... מידע נוסף >

מרצדס ספרינטר

חוות דעת - מרצדס ספרינטר הוא רכב הובלות אשר... מידע נוסף >

לקסוס NX

חוות דעת - לקסוס NX הוא הקרוסאובר הקומפקטי... מידע נוסף >