סגור

ניתוח מירוץ סינגפור: נוק אאוט!!

המילטון ומרצדס בסוף שבוע נטול טעויות הניחו את האליפות עמוק בכיסם

  • משה פינצ'בסקי

  • 18.09.2018
הציפיות ליתרון של פרארי ורדבול היו ברורות, אבל על המסלול בסינגפור המציאות הייתה שונה. מרצדס לא סבלו מנחיתות ביצועים מול פרארי או רדבול ובמצבים כאלה, כאשר  הנהג עושה את ההבדל, לואיס המילטון הוכיח שוב מיהו היא הטוב בעולם כיום. ב Q3 לואיס הצליח להוציא את המקסימום מהצמיגים והמכונית ומקס וסבסטיאן נכשלו. המבחן הבא של המילטון היה הזינוק וגם אותו הוא עבר. המבחן האחרון היה סכנת האנדרקאט מפטל מאחוריו וגם שם, ברגע האמת הוא הצליח לפתוח את הפער שהיה צריך בכדי להגן על עצמו. מושלם.
 
פתיחה אופטימית לפטל שהסתיימה עם מפח נפש

(צילום: getty)

 
פרארי הימרו מראש בבחירת הצמיגים שלהם על צמיגי ההייפר והאולטרה, בהנחה שאם יזנקו מלפנים וישלטו במירוץ, לא תהיה בעיה לשרוד ולשמור על הניצחון עם צמיג הסופט ואם תהיה לקראת הסיום מכונית בטיחות, בכל מקרה יהיה צורך בהייפר או באולטרה. הבעיה הייתה שבדירוג כל הקבוצות הופתעו ונאלצו לקחת סיכונים. למרצדס היה חסר סט של הייפר ולכן הם הסתכנו ב Q1 עם האולטרה סופט ומקום 14 להמילטון, מה שאולי היווה ״קריאת השכמה״ מוקדמת יותר עבורם. בכל אופן, התוכנית של פרארי לזינוק מלפנים נחרבה ברגע שהבעיות עם צמיגי ההייפר צצו בדירוג. כולם סבלו מהם, אבל המילטון הצליח לחבר הקפה אחת נהדרת והוציא את כל האוויר מהבלון של פרארי.
 
מרחף כל הדרך לאליפות, לואיס המילטון במירוץ חף מטעויות

(צילום: getty)

 
לפטל ולמקס נותרו, כאמור, שתי הזדמנויות לעשות משהו: בזינוק ובהחלפת הצמיגים היחידה לפי התוכניות. בזינוק פטל הצליח לבסוף לעקוף יפה ובאופן בטוח יחסית את וורשטאפן, אבל צמיגי ההייפר שלו נשחקו לפני הצמיגים של המילטון ובשתי ההקפות לפני ניסיון האנדרקאט של פטל, המילטון הצליח לפתוח פער מספק. נקודה מעניינת היא העובדה שפרארי לקחו סיכון עם פטל והאולטרה סופט במירוץ, אבל לא ב Q2, כאשר פטל חשב שהוא כן מסוגל לעבור ל Q3 על האולטרה. בועז קורפל התייחס לכך בשידור והוא צודק. כששומעים את ההיסטריה של הרבה מאוהדי פרארי או התקשורת באיטליה, קל יותר להבין את ניהול הסיכונים הקלוקל בקבוצה. אני אולי לא מתגעגע לשומאכר (סליחה מכל הטיפוזי לפני יום כיפור), אבל אני בהחלט כן מתגעגע לרוס בראון כמחליט הטקטי שלא היה מפחד לקחת סיכונים. כאשר נמצאים בפיגור של 30 נקודות, לא הולכים על בטוח. בכל מקרה, ההימור במירוץ על אולטרה לפטל היה מתבקש. בגלל הפער שהמילטון הצליח לפתוח, נדרש היה אנדרקאט אדיר שהחלפה לצמיגי הסופט לא יכלה לספק. ייתכן שהפער היה גדול מדי מלכתחילה ושמישהו בפרארי היה צריך להגיד ״הפסדנו להמילטון, נלך על בטוח״, אבל הם ניסו ועל כך צריך לתת להם את הקרדיט. נקודה בעייתית נוספת בטקטיקה הזו, הייתה הצורך לעקוף את פרז בפורס אינדיה. זה לא הלך חלק ומהיר לפטל כפי שאולי פרארי ציפו וחשף אותו גם לעקיפה מצד וורשטאפן.
 
תמונה אחת שווה אלף מילים

(צילום: getty)

 
התגובה של פטל לעקיפה על ידי וורשטאפן לדעתי נבעה מכך שהקבוצה כנראה לא הזהירה אותו בכלל או מספיק. זה היה זעזוע אמיתי מלווה בתחושת הזוועה שעכשיו ההימור על האולטרה חשף את פטל למירוץ הישרדות ומלחמה על המקום השלישי. אילולא הבעיה הלא ברורה של בוטאס במהלך המירוץ, תקיפה חכמה וממושכת מצידו הייתה עשויה לדרדר את פטל אל קצה שישיית החוד. ייאמר שמעבר לעקיפה היפה של פטל על וורשטאפן בהקפה הראשונה, גם היכולת לקחת סט אחד של אולטרה ולהחזיק איתו כמעט מירוץ שלם, מעיד על נהיגה יפה בסך הכל של פטל.
 
אינני יודע מה ההתלהבות המיוחדת מהנהיגה של וורשטאפן למקום השני, מלבד אולי שהתגבר על הבעיות הטכניות שהיו לו בזמן מכונית הבטיחות בתחילת המירוץ. לעומת זאת, הציפייה למירוץ טוב ממקלארן ורנו התממשה ואם יש נהג שנותן פייט להמילטון על תואר נהג המירוץ זהו אלונסו, שניצח את המירוץ של הדרג השני. למקלארן השנה יש בעיה קשה של יעילות אווירודינמית, אבל במסלול המפותל והאיטי, ההצמדה לא עלתה במחיר כבד כל כך ופרננדו מסוגל לעשות את ההבדל כמו המילטון.
 
למרות שלא הבריק, כן הראה כישרון ובגרות, מקס וורשטאפן

(צילום: getty)

 
מי שהתפרק, תרתי משמע, במהלך המירוץ, הוא פרז. המגע שלו עם אוקון היה בעיני, תאונת מירוצים כי אי אפשר לעקוף מבחוץ בפניית היירפין כמו פנייה 3. ניתן להסתייג ולומר שפרז יכול היה לתת מקום לבן קבוצתו, אבל לאחר שהקבוצה הפכה להיות רייסינג פוינט פורס אינדיה, לפרז יש כנראה חוזה חסין אש, כך שאוקון הוא דה פקטו מספר 2 ופרז לא יתן לו מתנות. לעומת זאת, המאבק של פרז בסירוטקין היה כרוניקה של תסכול עד פיצוץ. האסטרטגיה של וויליאמס דפקה את פרז שכבר ראה את עצמו מכפר על העפת אוקון עם מיקום גבוה. סירוטקין לא ויתר ופרז התבשל עד לרגע ה״בעיטה של רוסי במרקז״. כאוהד פרארי מיד קיוויתי למכונית בטיחות, אבל גם מזל כזה לא היה בסינגפור.
 
פרז ואוקון רקע לפני התאונה השנויה במחלוקת

(צילום: getty)

כמה רגעים אחרי

(צילום: getty)

 
מאוכזבים נוספים לדעתי הם קבוצת האס. עד כמה הם היו מתוסכלים במירוץ? מספיק בכדי לאפשר למאגנוסן המאכזב לשים סט הייפר חדשים לקראת הסיום ולקבוע שיא מסלול חדש שבוודאי יחזיק מספר שנים, לאור השינויים המתוכננים. הסיפור עם הפסילה במונזה והיחס המועדף שפורס אינדיה החדשה מקבלים, רק מחזק את התחושה אצלם שאותם דופקים בכוונה. איזה יחס עדיף פורס אינדיה מקבלים? ובכן בענייני הכסף, רייסינג פוינט פורס אינדיה איבדו רק את הנקודות עד עתה העונה, אבל שמרו על יתר הזכויות, אבל בענייני ה״ספורט״ מלבד לגבי החלפים המכניים, הם קיבלו דף חלק וכך כאשר הקבוצה שחררה בטעות את אוקון ממש לפני מאגנוסן, אוקון והקבוצה נענשו קלות, למרות שעמד נגדם עונש על תנאי מתחילת העונה חמור בהרבה…
 
אם נחזור לשאלת האליפות של המילטון ונבדוק עד כמה ריאלי מהפך של פטל, חשבתי שנבדוק ראשית את עונת 2010 והאליפות הראשונה של פטל. שישה מירוצים לסיום העונה, וובר, בן הקבוצה של פטל ברדבול, הוביל עליו ב 38 נקודות עם שיטת הניקוד הנוכחית. לכאורה מצב דומה לנוכחי ותקווה לפטל, אלא שבפועל 2010 נזכרת כאחת העונות המודרניות הטובות ביותר משום שלפחות 4 נהגים נאבקו על האליפות משלוש קבוצות שונות. מסיבה זו לא ניתן היה להתמקד בנהג אחד כמטרה ולהתנהל מולו. אפילו במירוץ האחרון כאשר אלונסו ופרארי התנהלו מול וובר, היה זה בסוף פטל שלקח את כל הקופה.
 
יצליח לשחזר את עונת 2010?

(צילום: getty)

 
המהפך הגדול ביותר באליפות שזכור לי בשנות האלפיים היה בעונת 2007. שיטת הניקוד כבר שונתה מהקלאסית אבל לא לנוכחית אז די אם נגיד שעם שישה מירוצים לסיום, המילטון הוביל על רייקונן בהפרש של שני נצחונות שלמים (עשרים נקודות דאז). למעשה, המילטון הוביל על רייקונן בכמעט אותו הפרש (18 נקודות) שני מירוצים בלבד לסיום העונה ואז המילטון הצעיר הצליח לא לסיים את המירוץ בסין, בזמן שקימי ניצח ולסיים רק שביעי את המירוץ האחרון בברזיל בזמן שמאסה העניק את הנצחון לרייקונן. מהפך מדהים, בכל קנה מידה, אבל עם מספר גורמים עיקריים שלא יחזרו על עצמם. המילטון היה בעונה הראשונה שלו בפורמולה 1. קבוצת מקלארן נקרעה מבפנים במאבק בין אלונסו להמילטון ומבחוץ הייתה תחת לחץ ״אטומי״ בשל שנתפסה בשימוש במידע גנוב מפרארי. המילטון כרגע נמצא, לעניות דעתי, במקום הטוב ביותר בקריירה שלו, מבחינת הבטחון העצמי והתפקוד כנהג. עולם אחר מהמצב ב 2007. למעשה אם הייתי צריך להמר עכשיו על מי יבצע טעות – המילטון ומרצדס או פטל ופרארי, הסיכויים לדעתי, נוטים בחדות לרעת פטל ופרארי.
 
האליפות היא של המילטון ומרצדס והם יכולים רק להפסיד אותה. פטל ופרארי כבר לא תלויים רק בעצמם ואין להם על מי לקוות שיעזור. המילטון צריך רק לסיים במקום שני בכל המירוצים שנותרו בכדי שפטל יצטרך לנצח בכולם בשביל לזכות באליפות. לא רק שרייקונן לא הפגין יכולת לאיים על המילטון, אלא שאפילו יתרון הביצועים שהיה לפרארי נעלם בשני המירוצים האחרונים וטוטו וולף מדגיש שלא מדובר רק בנס של המילטון, אלא גם בעבודה אקסטרה קשה מצד כל הקבוצה אחרי ההפסד בספא. במצב הזה ולאור המשבר המנטלי בפרארי, רק פרישה של המילטון תפתח מחדש את האליפות. למעשה המשבר המנטלי בפרארי כה קשה עד שייתכן שהמילטון יוכל לנצח ולסגור את האליפות כבר במירוצים הקרובים. לאוהדים של פרארי ובכלל נותר רק לקוות שפטל ופרארי יתפקדו ברמה מספקת בכדי להילחם על הניצחונות.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

קדילאק CTS

חוות דעת - קדילאק CTS היא מכונית המנהלים הי... מידע נוסף >

אופל אדם

חוות דעת - אופל אדם היא המכונית העירונית הק... מידע נוסף >

פורשה קאיין

חוות דעת - פורשה קאיין הוא הקרוסאובר בגודל... מידע נוסף >

מרצדס CLS

חוות דעת - מרצדס CLS היא מכונית היוקרה הגדו... מידע נוסף >

מיצובישי לאנסר

חוות דעת - מיצובישי לאנסר היא המשפחתית הקומ... מידע נוסף >