סגור

ניתוח הפורמולה 1 בסוצ'י: תם הטקס!

הגברת השמנה שרה בקולי קולות ושלחה את פרארי לעשות חשבון נפש

  • משה פינצ'בסקי

  • 02.10.2018
לואיס המילטון אלוף העולם בלי קשר למתנה שמרצדס בחרו לתת לו. נסכם את המצב בקצרה: נותרו חמישה מירוצים לסיום העונה, המילטון מוביל בהפרש של שני ניצחונות ולמרצדס יש יתרון ביצועים. נדרש צירוף מקרים מטורף בכדי שהמילטון יפסיד את האליפות, משהו בסגנון פרישה כפולה שלו יחד עם חזרת היתרון בביצועים אל פרארי. נראה לי שאפילו האוהדים הכי מאותגרי נאחס של לואיס, לא באמת רואים תרחיש שכזה, למרות שלאור התגובות לכתבת ההכנה לסוצ׳י, ייתכן שאפשר להרוויח כאן…
 
אז איך קרה שאחרי הניצחון המילטון יצא מהמכונית, ברח מהמראיין (פול די רסטה) ובאופן כללי התנהג כאילו הפסיד את האליפות ולא הבטיח אותה? איך קרה שאחרי אירועי אוסטריה 2002, קבוצה כה שקולה כמו מרצדס בחרו באסון ה PR של הוראה לבוטאס להעניק את הניצחון להמילטון?
 
נתחיל בכך שזהו ספורט קבוצתי שעולה למרצדס מעל ל 700 מיליון דולר לעונה. הוראות קבוצתיות היו מאז ומעולם, גם כאשר על כף המאזניים היה מונח הרבה הרבה פחות כסף. ברגע שמאות אנשים עובדים מסביב לשעון לתכנן, לייצר ולבנות את המכונית ואז לגרום לה לנסוע הכי מהר שאפשר, הנהג אינו יכול להתנער מהמחויבות הזאת והדברים ברורים לכולם. אלה הם כללי הפורמט ואחת הסיבות למשכורות הגבוהות.
 
הטעם הרע אחרי המירוץ בסוצ׳י מבחינתי נובע משני דברים. האחד קשור לשני. הראשון, בדומה לשערוריית ההוראות הקבוצתיות של פרארי באוסטריה 2002, הינו שההוראות לא היו נחוצות כלל וכלל. הובלה של המילטון ב 43 נקודות עכשיו או 50, לא משנות באמת את המצב חמישה מירוצים לסיום העונה וביתרון ביצועים של מרצדס. זה המקור לתחושת אי הנוחות וזה הוביל את מרצדס להמציא את תירוץ ההגנה על המילטון והצמיג הפגוע שלו. לי היה נראה שהמילטון ממש יצא מגדרו במהלך המירוץ להוכיח את ההיפך בקביעת זמנים מהירים למרות שהוביל בבטחה לאחר ההחלפה. הביצועים שלו הוכיחו שלא הייתה כל דאגה אמיתית. הפרארי אולי שמרה על הצמיגים קצת יותר טוב, אבל עקיפה תחרותית דרשה טעות קשה של המילטון ובכל מקרה, אם רצו רק למנוע סכנה של עקיפה מצד פטל, מדוע לואיס לא השיב את המיקום בהקפה האחרונה כפי שבוטאס חשב שיקרה. לי אישית היה קל יותר לקבל את דבריו של טוטו וולף לגבי הרצינות הנדרשת בספורט כה יקר, בלי תוספת התירוץ לגבי הגנה על הצמיגים של המילטון.
 
המפסיד הגדול בסוצ׳י לא היה פטל, אלא בוטאס. פטל הפסיד את האליפות לפני רוסיה, אבל נראה לי שבסוצ׳י בוטאס הפסיד או לפחות הבין שהפסיד את מקומו במרצדס. טוטו וולף כבר שיבח את בוטאס כ ״wingman״, אבל בסוצ׳י, הוכח שמנהלי הקבוצה אינם מאמינים בו לטווח הארוך. בוטאס לא יהיה המוביל של הקבוצה אחרי המילטון, למעשה אני חושב שאלא אם לואיס יעזוב או יפרוש, הרי שב 2020 בוטאס כבר לא יהיה במרצדס.
 
בוטאס נעלם תחת צילו של המילטון

(צילום: getty)

 
המילטון הוא מפסיד נוסף בסוצ׳י במידה מסויימת מהסיבה, שלעניות דעתי, הוא נהג המירוץ ולא וורשטאפן, אבל בגלל ההוראות הקבוצתיות הוא לא זכה להנות באמת מהמירוץ שלו! העקיפה של לואיס על סבסטיאן, הייתה דוגמה לאיך הגדולים באמת עושים את זה. בלי לוותר. בוטאס עיכב במקצת את פטל שהיה בסנדביץ של מרצדס. שוב ההוכחה כמה חשוב שבן הקבוצה קרוב ומפעיל לחץ ושוב רייקונן לא היה שם (אם כי האסטרטגיה שבחרו לו הייתה מוזרה ולא ברורה - אולי חשבו שהסופט לא יחזיקו עד לסיום). בכל אופן, פטל נעל בלמים בפנייה 13 שבסוף הישורת האחורית, ומשם סבל עד לישורת הקדמית וניסיון העקיפה הראשון של המילטון. תכף ארחיב על החסימה של פטל, אבל הנקודה היא שהמילטון לא ויתר וניצל את היציאה הגרועה של פטל מפנייה 2 בכדי לתקוף מבחוץ בפנייה 3 הארוכה אל תוך הקו הפנימי לפנייה 4. נכון שפטל לא היה אגרסיבי כי היה לו יותר מה להפסיד, אבל זו הייתה העקיפה הכי תחרותית, הכי חשובה והכי יפה אתמול בהפרש גדול.
 
במהלך המירוץ פטל נחקר בגין חסימה לא חוקית על המילטון. לאחר המירוץ עלתה השאלה לגבי איזו תנועה כפולה נחקרה בדיוק. מסתבר שהמילטון טוען לכך שפטל עשה שתי תנועות לכיוון ימין שכמעט גרמו לתאונה. לגבי זה אני מסכים עם השופטים שפטל לא ביצע תנועה כפולה אסורה. פטל נע ימינה באופן די אחיד ואילו המילטון מאחור נע בצורה מאד ״הרקטית״ ומזגזגת (בדגש שכמובן מותר לו). מהבחינה הזאת אני לא רואה בעיה עם הנהיגה ההגנתית של פטל, אלא ש בסיכום המירוץ ניתן לראות (דקה 4:04 לוידיאו) שלאחר שפטל נע ימינה וסגר את הקו הפנימי, המילטון נע בחדות לצד החיצוני המקסימלי ואילו פטל נע חזרה לכיוון מרכז המסלול ומרחיב את הקו שלו לפנייה. בשידור הישיר לא ראיתי את זה מהזווית החיצונית וחשבתי שהתלונה היא כאמור לעיל, על סגירת הקו הפנימי, אבל ניתן לראות שפטל בסוף נע גם למרכז. זוהי תנועה שנראתה כבר פעמים רבות והרגיזה אותי בעבר, משום שהנהג המתגונן, לא משלם את מלוא המחיר של הקו ההגנתי. ייאמר שהמילטון היה מאחורי פטל ונע ממש עד קצה המסלול, כך שפטל לא עשה איזה צ׳ופ או זגזוג, נוסח בית מדרשו של שומאכר, אבל בכל זאת, התיקון הקטן הזה בסוף מקשה על הנהג שמנסה לעקוף, לנצל את הקו הלא נכון של הנהג המתגונן, לעומת הקו הנכון שלו ביציאה מהפנייה. בפועל המילטון כן הצליח לנצל זאת, אבל חבל שהשופטים לא התייחסו להאם התנועה הזאת בסוף היא עבירה או לא. יש ניסיון להפחית את התערבות השופטים כמדיניות אבל כל עוד הנהגים לא מפחדים ממגע, אני חושש שאין מנוס משיפוט ובמצבים כאלה ראוי שיהיה ברור לנהג המתגונן שהוא חייב לדבוק בקו ההגנתי שבחר ולא זה ייחשב כחסימה לא חוקית. זה הכלל הנכון שגם יעזור לעקיפות.
 
הדכאון במחנה של פרארי עמוק. מעבר להפסדים של האליפות ובמירוצים, יש את האיך. ניתן כבר לסכם את האליפות ולהשוות לעונה שעברה וכאן עולות 3 נקודות חלשות בפרארי: העמידה של פטל בלחץ, הניהול האסטרטגי של המירוצים ויכולת הפיתוח של המכונית במהלך העונה. פרארי הצליחו לתכנן ולפתח את המכונית כך שהיא הייתה באמת ובתמים לפחות שוות ביצועים למרצדס ולא רק במסלולים המפותלים נוסח מונקו והונגריה, אלא גם במסלולים הרגילים יותר ובמיוחד במסלולים המהירים נוסח ספא וסילברסטון. ההצלחה הזאת ויתרון הביצועים במהלך הקיץ עוררו תחושת תקווה אמיתית במחנה של פרארי שהפעם אפשר לעשות זאת, אבל טעות אחת בהוקנהיים וגשם אחד ב Q3 בהונגריה, גרמו לכל המומנטום להתמסמס, לאמונה להפוך לדיכאון וליתרון הביצועים להתהפך. האתגר היחיד שנותר לפרארי הוא אפילו לא אליפות היצרנים, אלא היכולת לעמוד שוב על הרגליים ולנצח מירוץ. בעונה שעברה הם הצליחו במידה מסויימת בברזיל. נראה אם יצליחו גם העונה.
 
דיכאון עמוק בפרארי

(צילום: getty)

 
העליונות של מרצדס בסוצ׳י והיכולת שלהם להפוך באמצע העונה את היתרון בביצועים שהיה לפרארי בקיץ ליתרון שיש להם עכשיו, רק מדגיש שוב מדוע הניצחון ברוסיה היה נצחון של הקבוצה ולא של בוטאס או המילטון. העונה הזאת עוד יותר מהעונה שעברה מרצדס נזקקו ליכולות של המילטון לנצח ולהוציא תוצאות טובות יותר מאשר יכולת המכונית שלו, אבל גם העונה הזאת מרצדס הפגינו יכולת פיתוח טכנולוגית עדיפה על פרארי. ללא ספק פרארי דחפו השנה יותר מאשר מרצדס אי פעם נדחפו, אבל מרצדס יצאו שוב מנצחים בסופו של דבר, אפילו בלי קשר להמילטון. חשוב להבהיר, האליפות הזאת היא של המילטון במידה נדירה בפורמולה 1 המודרנית והטכנית, אבל מרצדס הצליחו שוב לנצח גם במירוץ הפיתוח הטכנולוגי.
 
בראייה פשטנית מאד, לי נראה שהמהפך בביצועים שקרה מתמקד בעיקר בדירוג. ייתכן שמרצדס מצאו שוב פתרון טוב יותר לניצול הצמיגים במהלך הקפה אחת וזה מספיק בכדי למקם אותם בקדמת הגריד ולשלוט משם על המירוצים. אולם, יש לי גם תחושה (מקריאה בין השורות של תגובות שונות), שעיקר השינוי הוא בשל נפילה ביכולת של פרארי להוציא את הכוח הנוסף בדירוג. חובבי הקונספירציה יגידו שייתכן שהם מפחדים שיעלו על איזו רמאות או שלפי דעתי יש להם חששות שהם לא מגלים לגבי אמינות מכללי הכוח.
 
אם נעזוב את מרצדס ופרארי, הרי שעבור רדבול, סוצ׳י הייתה הכנה למירוצים הבאים, בהם הם חושבים שיש להם סיכוי טוב יותר בשל החשיבות הגבוהה יותר של יכולת השלדה מול הכוח. בפועל ייתכן שרדבול יכלו להפתיע את כולם. הבחירה להיענש על החלפת המנועים מנעה מהם לנסות לעבור את Q2 משום שהם היו מזנקים מהסוף בכל מקרה וכך יכלו לזנק עם צמיגי הסופט. יש לי תחושה שפרארי ניצלו ממבוכה בדירוג ואילו רדבול לא היו סופגים עונשים ומזנקים מהחוד, הם היו עושים צרות צרורות לפרארי ואפילו למרצדס. בכל מקרה וורשטאפן נתן תצוגות עקיפה יפות, בעוד ריקארדו ספג נזק בתחילת המירוץ ולא יכול היה לעמוד בקצב של מקס.
 
מבין יתר הקבוצות והנהגים חייבים לתת את הכבוד ללקלר וסאובר שהפגינו ביצועים יפים. העקיפה של לקלר על מאגנוסן הייתה השנייה היפה ביותר במירוץ. כל הסוף שבוע שלו בסוצ׳י היה מפגן יכולת שמקנה משנה תוקף להחלטת פרארי לקחת אותו בעונה הבאה. הבחור הוא חבילה שלמה ונדירה.
 
בסופש הקרוב אנו מקבלים פיצוי על המסלול המתסכל של סוצ׳י בדמות סוזוקה הקלאסי. נקווה שהאקשן על המסלול יהיה עיקר הדיון ולא דברים אחרים.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

יונדאי טוסון

חוות דעת - יונדאי טוסון הוא הקרוסאובר הקומפ... מידע נוסף >

סמארט פורטו

חוות דעת - סמארט פורטו היא מכונית עירונית ק... מידע נוסף >

וולוו V40 קרוס קאנטרי

חוות דעת - וולוו V40 קרוס קאנטרי היא הגרסה... מידע נוסף >

הונדה ג'אז

חוות דעת - הונדה ג'אז היא המכונית המיני... מידע נוסף >

מרצדס ספרינטר

חוות דעת - מרצדס ספרינטר הוא רכב הובלות אשר... מידע נוסף >