סגור

ניתוח מירוץ יפן: דז׳ה וו בסוזוקה

מרצדס והמילטון דומיננטיים, פרארי ופטל מרוסקים

  • משה פינצ'בסקי

  • 07.10.2018
אחרי הבטחה גדולה לקרב אליפות מרתק בין פטל בפרארי להמילטון במרצדס, בדומה לשנה שעברה, כל האוויר יצא מהבלון הזה וחמור מכך, פרארי מצויים באיזה אובדן עשתונות ובעיית ביצועים וכשזה מביא אותם לסביבה של וורשטאפן, התוצאות ידועות מראש. ושוב פרארי מלקקים את פצעיהם ביפן, דז׳ה-וו.
 
בכתבת ההכנה התייחסתי לכך, שקונספירציה או לא, פרארי פשוט הפסידו המון ביצועים בקצה המעטפת וזה מתבטא בעיקר בדירוג ובמירוצים כאשר הנהגים צריכים את ה״פוש טו פס״ או ״פרי מוד״. זה מחזיר את פרארי בחזרה למקום השני בדירוג הביצועים עם מעט מאד אפשרויות תקיפה של מרצדס ובכל הימור ישנה חשיפה לרדבול שממש צמודים מבחינת ביצועים.
 
ביפן למרצדס היה יתרון עצום, במיוחד להמילטון ואילו פרארי שכנראה מחפשים להפחית מההצמדה האווירודינמית בכדי לכפר במעט על אובדן הביצועים, נקלעו לבעיה של פגיעה בצמיגים. בעיה שכולם נתקלו בה, אבל פרארי סבלו ממנה יותר ממרצדס ומרדבול. זה להזכירכם, מצב שימוש בצמיגים הפוך ממה שהיה כל השנה ומקנה משקל מה לטענה שגם פה (בעיה חדשה בניצול הצמיגים לעומת אובדן כוח) קרה משהו לפרארי. ככה זה. כשמשהו בחבילה נפגע, גם דברים שלכאורה לא קשורים מתחילים לסבול. 
 

בפרארי היו שמחים לסיים את העונה מחר לפני שהיא תהפוך להשפלה (צילום: getty)

 
בכל מקרה פרארי היו תקועים עם עודף צמיגי סופר סופט כהימור שהתגלה כמוטעה מאחר והצמיג לא סיפק את יתרון הביצועים המצופה על צמיג הסופט וכמובן סבל קשות מבעיית השלפוחיות. כל זה הבשיל בדירוג למצב שמרצדס שייטו ב Q2 על צמיגי הסופט בכדי לזנק עליהם בעוד פרארי ורדבול נזקקו לצמיגי הסופר סופט. מה שקרה בפרארי ב Q3 הוא כבר איזו היסטריה או הימור לא ברור משום שהמצב של הגשם לא התקרב באותו הזמן להצדיק שימוש בצמיגי האינטרמידייטס המחורצים. 
 
נכון שלפטל ולרייקונן נותר בפועל זמן להקפה יחסית תחרותית אחת על הסופר סופט אבל הם היו כבר בלחץ והיו צריכים להוציא בהקפה אחת (ולדעתי בתנאים מתדרדרים) את ההקפה המהירה ביותר שתקבע את מיקומם. לא הייתה להם ההקפה השנייה שהייתה זמינה לאחרים וכאמור, לדעתי בכל שנייה המצב של המסלול התדרדר לרעה. התוצאה כמובן היא המיקום הגרוע של רייקונן מאחורי וורשטאפן והטעות של פטל שעלתה לו במקום התשיעי. כל סיכוי לנצל את צמיג הסופר סופט בזינוק לעומת הסופט של מרצדס נעלם. לדעתי הוא לא היה קיים מלכתחילה (לא מבחינת ביצועי הצמיגים ולא מבחינת הכוח בזינוק ובהקפה הראשונה של הפרארי מול המרצדס).
 
אי אפשר שלא להתייחס לתאונות של צמד הפרארי עם הרדבול של וורשטאפן. אם שמים בצד את ההיסטוריה של המקרים בין הנהגים האלה, הרי שהתוצאה היא שוורשטאפן איבד שליטה בהגנה מרייקונן, יצא מתחום המסלול וניסה לחזור אליו מיד בדרך הקצרה ביותר. האונבורד של מקס הראה שמרגע שחזר לתחום המסלול הוא היה בנעילת הגה מירבית שמאלה בכדי להצליח להישאר על המסלול, אבל זאת הייתה ההחלטה שלו לחזור מיד ולחסום את רייקונן. זה שלכאורה ברגע שחזר ניסה להימנע ממגע לא פוטרת אותו מהאחריות המלאה. השטות שאמר ברדיו שרייקונן יכול היה לחכות ש(מקס) יסיים לחזור למסלול, זה מגוחך. האחריות לחזרה למסלול היא על מי שיצא ממנו. אולי פעם הבאה שמישהו לפני מקס יעוף אל מחוץ למסלול, הוא יחכה לו שיחזור ואז יחזור לתקוף אותו.
 
וורשטאפן VS קימי
הבעיה המעצבנת במירוץ הייתה שוב הענישה הקלה שנתנה לוורשטאפן. בכל האירועים הדומים העונש המינימלי על העפת רכב אחר אל מחוץ למסלול היה תוספת עשר שניות. ופה המקרה חמור יותר שכן לא מדובר בתאונת מירוצים רגילה, אלא בחזרה מסוכנת למסלול שפגעה חד משמעית ברכב אחר. חוסר העקביות הזו בענישה מאפשרת לנהגים מועדים לייצר אצל חבריהם חשש להיכנס איתם למאבק. שומאכר היה המלך בזה וממי הוא למד כולנו יודעים… העונש הזה לא רק קל מדי אלא שגם אין בו השפעה לאחר המירוץ נוסח נקודות העונשין שניתן לחלק כעת. ראיתם איך גרוז׳ן נהג נקי? נחשו מי בסכנת הרחקה ממירוץ עקב איסוף נקודות עונשין רבות? אפרופו האס, הפעם אני חייב להגיד שהנהיגה ההגנתית של מאגנוסן עברה את הגבול וצריך היה להעניש אותו. לרב הוא נענש על דברים שאחרים לא נענשים עליהם, אבל הפעם הוא הגזים.
 

האם וורשטאפן שוב "מתוגמל" על נהיגה מסוכנת?

 
וורשטאפן VS פטל
נעבור לתאונה של פטל עם וורשטאפן והפעם מדובר בתאונת מירוצים על גבול אחריות של פטל. סבסטיאן אומנם הצליח ליישר קו בכניסה לפנייה ובקו הפנימי, אבל זה היה ניסיון עקיפה מטופש במקרה הטוב ביותר. לעניות דעתי היה לניסיון הזה 90% סיכויי כשלון. גם אם פטל היה עוקף את מקס, לא היה לו סיכוי לפחות מול המילטון. לעומת זאת לוורשטאפן היה כבר עונש של 5 שניות שהבטיח לפטל עקיפה בטוחה במאה אחוז בהחלפת הצמיגים. מה הייתה. היסטריה? אליפות? הצחקתם. ניצחון? רק אם היה קורה משהו להמילטון. התוצאה היא שוב חוסר שליטה של פטל. אף אחד בצוות האסטרטגי של פרארי לא אחראי לשטות הזאת.
 
ומילה על וורשטאפן. אני חייב לתת לו את הקרדיט שהוא עקבי. מקסימום תקיפה והתגוננות באל מצב. כאמור לדעתי השופטים נותנים פרס לאסטרטגיה כזאת של נהג כי הוא לאורך זמן מרוויח יותר מאשר הוא מפסיד ויש פה בעיה ספורטיבית של נהג אלים. הקרדיט הוא שמקס תוקף ומסתכן בעצמו גם. בניסיון שלו להלחיץ את בוטאס ניתן היה לראות את הסיכונים שהוא לקח. הוא היה מהיר ב 35 קמ״ש דרך פניית דנגר הראשונה והסופר מסוכנת. הוא עקף סמנים אחוריים דרך פניות האסים תוך סיכון עצמי לא מבוטל. כלומר זה לא רק אסטרטגיה אלא מצבו המנטלי הטבעי. פול אטק כל הזמן. אם רק היה נוהג בהגינות מול הנהגים האחרים, הוא היה גיבור מבחינתי. כמו שהוא, הוא ביריון עם הרבה כשרון.
 
נהג המירוץ
כמה פעמים כתבתי שלמרות חיבתי לריקארדו אני נאלץ לתת את נהג המירוץ לנהג אחר? ובכן, אני חושב שהשלמות שלואיס השיג העונה עם קבוצת מרצדס מזכירה לי לראשונה באמת את החיבור שהיה לשומאכר בתחילת שנות האלפיים עם הצוות שלו בפרארי.  בדומה לשומאכר, לואיס הציג דומיננטיות מוחלטת בסוזוקה, על מסלול שהוא נהנה ממנו וקל לפספס את היתרון שהיה לו על כולם, כולל בן קבוצתו, אבל זאת תצוגת נהיגה מושלמת. המילטון לא אשם בטעויות או המזל הרע של האחרים. הוא מתפקד עם הצוות שלו ברמה מעל ולכן אינו נתקל בבעיות וורשטאפן כאלה או אחרות. התפוצצות הבלון של פרארי מסיטה את תשומת הלב מהמילטון, אבל צריך להנות מהתצוגה הזאת שלו. לתומי חשבתי שבסוף המירוץ לואיס יעניק את הניצחון לבוטאס, א-לה הענקה דומה שעשה הגיבור שלו, סנה, לברגר בסוזוקה 91, אבל ההסתבכות של ולטרי עם וורשטאפן מנעה זאת. 
 
לואיס המילטון, נהג המירוץ

(צילום: getty)

 
השעמום  בחוד אפשר לנו שוב לצפות באקשן של קבוצות מרכז הטור. קבוצה שנראה לי ששמה את יהבה על העונה הבאה היא רנו. זה התחיל כבר לפני חופשת הקיץ אבל ההתדרדרות שלהם מראה לדעתי שהם ״אול אין״ על הפיתוח לשנה הבאה, שמצריך משאבים מקסימליים לאור השינוי הגדול שיהיה אווירודינמית. בכל זאת סאיינז הראה ביצועים יפים והצליח להיאבק בטורו רוסו המרשימות על המסלול הביתי של הונדה. מקלארן נראים במצב דומה לרנו, בעוד הסאובר ממשיכות להרשים, אם כי בסוזוקה המכונית שלהם לא התאימה בצורה מיטבית. הבעיה היא שהמאבקים בין כל הקבוצות הללו (בל נשכח את האס ופורס אינדיה רייסינג פוינט) צריך להיות קרוב הרבה יותר לשלושת הקבוצות המובילות. בסוצ׳י לא התלהבתי יצר על המידה מהעקיפות של וורשטאפן על כל הקבוצות הללו וכך הפעם ביחס לריקארדו ופטל. זה פשוט לא אותה קטגוריה. פטל עם מכונית פגועה וצמיגי סופר סופט גמורים הצליח לעקוף בקלות והנהגים האחרים לא נלחמים בכלל. זה לא כוחות.
 
לא כוחות. ככה מסתיימת השנה המבטיחה הזאת. נתפלל למשהו אחר באוסטין, אבל אל תעצרו את נשימתכם.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולם הרכב 108: סיכום תערוכת הרכב בפריז
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון
עולה להתקפה: לקסוס UX במבחן ראשון - עולם הרכב תכנית 107
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
עולם הרכב 106: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

ב.מ.וו סדרה 5 גראן טוריסמו

חוות דעת - ב.מ.וו סדרה 5 גראן טוריסמו היא ג... מידע נוסף >

ב.מ.וו M4

חוות דעת - ב.מ.וו M4 היא גרסת הביצועים של ס... מידע נוסף >

קיה ספורטאג'

חוות דעת - קיה ספורטאג' הוא הקרוסאובר ה... מידע נוסף >

ניסאן אלטימה

חוות דעת - ניסאן אלטימה היא המשפחתית הגדולה... מידע נוסף >

יונדאי טוסון

חוות דעת - יונדאי טוסון הוא הקרוסאובר הקומפ... מידע נוסף >