סגור

1,500 ק"מ, 3 ימים וארץ אחת: מסע סובב ישראל

שישה אופנועים יצאו למסע מרתק ומרגש דרך כל מדינת ישראל. מכביש החוף, דרך הקרטינג בבית שאן ועד בית החולים הסורי

  • כפיר כשריאן

  • 14.11.2016
מסע סובב ישראל. אל תחמיצו

 
עניין של מסורת
הרבה דברים קרו בשנת 2007, טוני בלייר פרש מתפקידו, שמעון פרס נבחר לנשיאות, אפל החלה למכור את האייפון 1 , בישראל הושק מטבע שני שקלים, נהרס אולם הכדורסל באוסישקין ועוד. אך לצד כל אלו נולדה לה מסורת שלא מתוך כוונה להפוך למסורת. בשנת 2007 התכנסו להם ארבעה חברים "יפים וצעירים" לטיול שלימים יקרא "סובב ישראל".
 
הטיול הזה שהוא בעצם צורך, נולד מתוך אהבה לרכיבה ולארץ ישראל הקטנטנה. בבוקר חגיגי של חג הסוכות ארבעה אופנועים מז'אנרים שונים (כולל DR350) עמוסים באוהלים, שקי שינה וק"ג רבים של קפה שחור אסלי עמדו מוכנים למשימה, להקיף את ישראל ולנשום כמה שיותר ממנה. מאז חלפו 9 שנים, לצורך ברכיבה נטו התווסף צורך חדש וחשוב המוכר לכל מי מכם שעוד עושה מילואים, "הימלטות" מהשיגרה, העבודה, הילדים ושאר ירקות.
 
במרוצת השנים האופנועים גדלו בנפחים, הקבוצה גם היא גדלה בנפחים של הרוכבים וסף הפינוק עלה. להתעורר באוהל על שפת ים המלח בחמש בבוקר כשהאוויר לוהט סביב ופלוגות זבובים מאיימות לפרוץ לכל חור בגוף זה הרבה פחות כייף מאשר להתעורר בחדר במלון ממוזג כשאתה מכורבל בשמיכת פוך ואחרי חצי שעה של התארגנות, לרדת לארוחת בוקר דשנה.
 
השותף שלי לרכיבה השנה היה הטרייסר 700 של ימאהה, אופנוע תיור המתבסס על ה-MT-07 שעבר מספר התאמות למשימתו חדשה כמו הארכת הזרוע האחורית, מיגון רוח שצמח בחזית, הגדלת נפח מיכל הדלק, הקשחת השלדה לטובת העמסת ציוד/מורכב ועוד. הבחירה דווקא בו לוותה בחששות שמא הנפח הצנוע עלול שלא לרגש מספיק ושהכלי יהיה "פרווה" בהיבט הביצועים. מבלי לעשות ספויילר אפשר להודות שהתבדיתי, ובגדול. 
 
בבקשה, אל תאכזב!
ישנן דרכים רבות לפתוח את היום, אך עבור רוכבי אופנועים הדרך המושלמת נראית כך, שש בבוקר כשעוד חשוך בחוץ, ביד כוס קפה חמה ובחניה 6 אופנועים עמוסים, מתודלקים ומוכנים למסע, כך בעצם נראית אופנוענות במיטבה.  הרכיבה צפונה מתחילה בכביש החוף בדרך לחיפה ומנהרות הכרמל, השיירה צפופה וממושמעת, המעבר בסמוך לחופי עתלית מעלה בי תמיד זיכרונות מימי חיל הים המופלאים שלי. שאיפה עמוקה של אוויר מלוח ואנחנו כבר חולפים על פני מנהרות הכרמל, עכו ונהריה.
 
בכל עצירה ברמזור, החבורה מושכת את תשומת הלב של העוברים והשבים, אולי אלו האגזוזים הקולניים ולא אנחנו? תחנת הדלק בשלומי מהווה את נקודת הזינוק לאחד מהכבישים היפים בישראל, כביש הצפון. אני מביט בטרייסר שלפני והוא מביט בי בחזרה, שנינו בוחנים האחד את השני וחושבים את אותו הדבר, "אל תאכזב אותי", חובש את הקסדה והכפפות החדשות, הכל מוכן לחוויה ולנופים. התכונות הבולטות של כביש הצפון טמונות בתוואי המתפתל והדינאמי וגם בנוף שתמיד משאיר אותי פעור פה עד כמה המדינה הקטנה שלנו יפה ומגוונת בנופיה. הזוגיות החדשה שלי עומדת למבחן בכבישי הצפון או יותר נכון מנוע הטווין המפיק 75 כוחות סוס צנועים עומד למבחן ע"י רוכב שלא אוהב להתפשר.
 
מסע סובב ישראל. מרתק ומרגש

פרופורציות נפלאות

פסטורליה ארצישראלית

 
 
הכביש שלפני מתפתל ללא הרף, ימינה ושמאלה, פניות פרסה ושלל ישורות מהירות המסתיימות בעיקולים חדים ואף כאלו שמתהדקים. לא הרבה השתנה במאות שנים של אבולוציה תחבורתית, גם אז כמו היום מי שרכב על סוס צריך היה להעביר לו פקודות ברורות ולהתיר לחיה שמתחתיו לעשות את העבודה כפי שהיא יודעת. עיקול קל שמאלה ומיד לאחריו ימינה, ההטיה הראשונה עוברת בקלות, נועץ מבט הרחק אל תוך הסיבוב, מרפה מעט את הכתפיים והכפות הידיים, נותן פוקדת היגוי הפוך בכידון, גז קבוע, עוצם עיניים (סתם). הפניה מתהדקת, ליטוף נוסף של הכידון, אני סומך על הסוס שלי שייקח אותי בדיוק להיכן שאני מביט וכך הוא עושה תוך כדי שפשוף גשש הרגלית על האספלט הרותח.
 
השותף שלי מציית בכניעה ומקבל ציון טוב מאוד בשורת הביצועים. נכון שהוא לא מדויק וחד כמו אופנועי התיור הגדולים, היקרים והטכנולוגיים ממנו אך כאן less is more והמנוע בשילוב תיבת ההילוכים המדויקת והגמישה להפליא מאפשרים רכיבה חזקה ומהנה בצורה מעוררת השתאות שכן מדובר בכלי במחיר של 65 אלף שקלים בלבד וצריכת דלק ממוצעת של 20 ק"מ לליטר. עוד פניה ועוד פניה והדופק בשמיים, לא בגלל מאמץ פיזי אלא ההתרגשות וההנאה הן אלו שאחראיות על קצב פעימות הלב.
 
אנו עוצרים במנחת דלתון שעד לפני מספר שנים שימש לנחיתת מטוסים קלים, לאוזננו הוגנבה שמועה כי מתקיים מירוץ אופנועים חוקי למהדרין אליו לא הוזמן הקהל הרחב שמא עלויות ההפקה יזנקו. לצד מה שהיה פעם מסלול המראה ונחיתה למטוסים קלים וצבאיים, מכונסים קצת פחות מעשרים אופנועי סופר ספורט הנועלים סט צמיגי "סליקס" המתאימים לרכיבת מסלול.
 
על גג מבנה רעוע יושבים שלושה שוטרים שטיפסו לשם בעזרת סולם עץ חורק, סוקרים את הסביבה ומוכנים בכל רגע נתון להרוס את המסיבה אם מארגני המירוץ יחרגו מהחוקים. על המסלול מסתובב מישהו עם מפוח שנועד להדוף עלים אבל הפעם המשימה היא להרחיק כל גרגר חול שעלול לגרום להחלקה של אחד האופנועים. להשלמת התמונה בתוך מבנה פריקסט ישן ללא גג שמאיים לקרוס על יושביו ניצב לו אמבולנס ושלושה פרמדיקים המוכנים לתת מענה במקרה חירום. המסלול המאולתר והאווירה הכללית מזכירים יותר מפגש חברים מאשר מירוץ רשמי של התאחדות הכידונאים ואלי זו בבואה מדויקת של פני הספורט המוטורי בישראל. את המסלול בדלתון אנו עוזבים לקול נהמות אופנועי הספורט המשופרים בדרכנו לרמת הגולן הצמאה לגשם הראשון.
 
בית חולים סורי
לפני 5 שנים כשחלפנו ברמת הגולן היה נדמה באותם ימים כי סוריה עומדת לפני שינוי פוליטי אלים ומהיר, וסיומה של מלחמת האזרחים נמצאת מעבר לפינה. מאז אותה רכיבה הלחימה בסוריה החריפה וכוחות לוחמים הוחלפו באחרים קיצוניים ואכזריים יותר- והעולם שותק. עצירת הקפה ברמת הגולן נקבעה בבית החולים הסורי הנטוש הממוקם על כביש 98. בית החולים היה שייך  לעיר קוניטרה הסורית שנכבשה במלחמת ששת הימים, לימים הפך מבנה בית החולים למפקדה של הצבא הסורי וכיום הוא ממוקם בסמוך לגבול ומאפשר נקודת תצפית נדירה לכיוון סוריה.
 
השיירה שלנו ממשיכה דרומה בכיוון מבוא חמה לירידות המפותלות והמאתגרות המסתיימות בצומת מעגן. מדובר בירידה תלולה של 560 מטרים המלווה בשביל נחש ותנועה נגדית סופר צפופה. אני בוחר באסטרטגית בלימת המנוע. למשימה נבחר הילוך שני ולא סתם, מצד אחד הוא מאפשר האצות למהירות שהיא מעבר למה שהירידות מאפשרות ומנגד גם במהירות הגובלת בעצירה הוא יודע לספק מספיק מומנט שלא מחייב הורדת הילוך. סיום הירידות מסתיים עם חיוך גדול ומנה עצומה של אדרנלין ששוטף את המוח והגוף, אך מהר מאוד החיוך מתחלף בהבעת חמיצות עם קבלת פנים לחה וחמה של מזג האוויר השורר למרגלות הגולן.
 
נו... נשתה שוב קפה

בית החולים הסורי

טרייסר 700. מפתיע לטובה

מדבר אינסופי

 
קרטינג בית שאן
הרכיבה בבקעת הירדן באמצע היום היא בבחינת טירוף, ולכן בחרנו לתבל את המסע בנהיגת קארטינג אתגרית. אין הרבה מה לעשות בבית שאן, אבל לחובבי הספורט מוטורי יש מהיום עצירת חובה בעיר. מסלול הקראטינג הגדול והחדיש בישראל הממוקם במתחם צים סנטר שבפאתי בית שאן. הקסדות עדיין על הראש ואת הדו גלגלי החליף כלי יציב, חזק ובטוח יותר. עודד מבעלי המקום ומי שמעביר את ההדרכה מציין באופן ברור כי כל עבירה על חוקי המסלול תלווה בכיבוי הכלי מרחוק, אך אין אנו כאן להרוס אלא להתחרות.
 
סיבוב הכרת המסלול מתבצע באופן רגוע ושליו, עד שהכלי הראשון נהוג ע"י עובד המקום יורד מהמסלול, באותו הרגע פרץ הטסטוסטרון שוטף את המסלול כשכולם רוצים לעקוף את כולם, כמו ברכיבה גם כאן הזרימה היא המפתח לזמנים טובים אבל גם המשקל שמשחק משתנה משמעותי, עשרים דקות של נהיגה חולפות להן חיש מהר והמנצח הוא האיש הקל שבחבורה, תירוצים.
 
שעות הערביים הצבעוניות מביאות אותנו למעמקי בקעת הירדן, בצומת מחולה אנו פונים מערבה בכיוון כביש 578 - עוקף כביש הבקעה. האספלט במקום סלול היטב והראות פנטסטית למרחקים, על פנינו חולפות מוניות פלסטיניות מלאות בפועלים בדרכם הביתה מיום עבודה ארוך. התאורה מתחלפת במהירות ואת הצבע הצהוב מחליף צבע אדום עז המשרה אווירה סתווית משובבת לב. הדרך למצוקי דרגות שם נעביר את הלילה הראשון אורכת כארבעים דקות באפלה כמעט מוחלטת, כזו שמחדדת את הרכיבה ולא מאפשרת הסחות דעת, זה גם זמן לבחון את מצב הגב והצוואר ולענות על השאלה האם הטרייסר יודע לספק גם יכולות תיור ארוכות ונעימות. ובכן, אפשר לומר שמיגון הרוח בהחלט מספק את הסחורה למרות היותו קטן למדי וכזה המצריך עצירה לשם כיוונו. המושב רך ונעים ומפצה על קשיחות המתלים ובסופו של יום לא נרשמו כאבים מיוחדים אך הייתי שמח לקבל מושב קצת יותר רחב ותומך.
 
אירוע נדיר: כביש 10 נפתח לתנועה
לפני 9 שנים עוד בטרם בעיית המסתננים מאפריקה והולדתו של ארגון הטרור הסוני והרצחני דאע"ש, עשינו את דרכנו לאילת דרך כביש 10 המקביל לגבול ישראל למצרים. לדאבוננו מאז שהוקמה גדר ההפרדה ובעקבות הסכנות הביטחוניות, הכביש נסגר לתנועה לאזרחים. לרגל חג הסוכות והשקט היחסי מכיוון מצרים בחר צה"ל באופן חריג לפתוח מקטע קצר בכביש 10, סיבה מספיק טובה עבורנו לחצות את ישראל לרוחבה, מרחק של 200 ק"מ מים המלח למעבר ניצנה. בעבר הרחוק, מעבר ניצנה היווה את נקודת הכניסה לכביש 10 אך כעת הועברה נקודת הכניסה  מעט דרומה. הרכיבה אליה עוברת דרך שבילי עפר מלאי גבשושיות, בורות וגם פודרה מידי פעם, אני מקפץ על רגליות הטרייסר מעביר מעט משקל קדימה, מכופף ברכיים ונותן לאופנוע לעשות עבורי את העבודה.
 
5 דקות של רכיבת שטח מביאות אותנו למחסום הצהלי המוביל אל כביש 10.  מטפסים לאורך הכביש במהירות איטית שכן הכביש רעוע ומצד שני אין סיבה למהר. ככל שמטפסים בגובה האוויר הופך קר וצלול יותר, השיירה הצנועה שלנו עוברת בתוך אזור שקט, פסטורלי וייחודי. השקט מופר מידי פעם ע"י גדרות תיל מכוערות המזכירות לכולם ששלוות גן העדן הופרה ע"י מכונות ובני אדם שכל מבוקשם הוא להכאיב ולהרוס. מעבר לכל פניה מחכה נוף בראשית, אם עוצמים את העיניים אפשר לחוש ולדמיין כיצד נראו החיים כאן לפני 5,000 שנה.
 
ההרים מסותתים בדיוק מופתי כאילו אלוהים עצמו ירד מהשמיים וסיתת אותם בדרך ששום בן אנוש על כל יכולותיו לא יוכל. רעשי האגזוזים ונהמות המנועים נבלעים בתוך השקט המופתי, הפסטורלי והנצחי וכך אנו מוצאים את עצמנו נפרדים לשלום מהכביש המיוחד בישראל בדרך למצפה רמון ואילת שם נעביר לילה וארוחת ערב מלאה בבשר ומטעמים. את הבוקר שלמחרת נעביר בקניון המקומי בחיפוש אחר מוצרים לתינוקות ונשים מניקות בתקווה עמוקה שבעוד 15 שנה מי שצורך את המוצרים הללו היום, יוכל לשבת על כיסא המורכב של מקיף ישראל מספר מי יודע כמה.
 
חווית קרטינג בבית שאן

נקודת הכניסה לכביש 10

מוצב מצרי בבניה

כל הדרכים מובילות לאילת, על כביש 10

גדר ההפרדה בכביש 10

שישה אופנועים יצאו למסע מיוחד

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

לנצ'יה אפסילון

חוות דעת - לנצ'יה אפסילון היא הסופר מינ... מידע נוסף >

סקודה פאביה

חוות דעת - סקודה פאביה היא הסופר מיני של הי... מידע נוסף >

אסטון מרטין DB11

חוות דעת - אסטון מרטין DB9 היא מכונית ה- GT... מידע נוסף >

סובארו אאוטבק

חוות דעת - סובארו אאוטבק הוא רכב הסטיישן המ... מידע נוסף >