סגור

5 הערות על המירוץ במוג'לו

שישה מירוצים חלפו, הגיע הזמן לתעודת שליש. מוכנים?

  • נסים דואק

  • 05.06.2017
הקסדה החדשה של רוסי

(צילום: טוויטר)

 
1. הפרדוקס של אלוהים. בפעם הקודמת ביקשתי ממנו שלא יצלק לי את הלב. אז ביקשתי. זה לא הפריע לאלוהים להתרסק באימון מוטוקרוס, ולהתפנות ללילה במחלקה הפנימית, עם פגיעות באברים הפנימיים. עד יום שלישי שלפני המרוץ, כלל לא היה בטוח שישתתף. לא סתם ישתתף, איפה ישתתף? במוג'לו. איטליה. מקום שבו העשן צהוב יותר משתן של אסיר בטחוני שובת רעב בכלא מגידו.
 
שבע פעמים ברציפות ניצח הדוקטור במוג'לו. נראה שלו הדבר היה אפשרי, כל איטליה היתה מתיישבת ביציע. עם הסבתות, הדודות, הפיצות והפסטות. בפועל, 100 אלף איש נדחפים למסלול, ואי אפשר לטעות בהם. אז נכון שמיזאנו הוא המרוץ הממש ביתי של הדוקטור. אבל מוג'לו הוא המרוץ הגדול. אולי המרוץ הטעון ביותר בסבב. שבע פעמים ברציפות הוא ניצח במוג'לו, אבל האחרונה היתה כבר ב-2008. עונת האליפות האחרונה שלו. ועדיין, כל נשימה שלו מרתקת.
 
למרוץ במוג'לו הגיע עם עיצוב מיוחד לקסדה. הפעם זו היתה מחווה לחברו הטוב הכדורגלן טוטי, ששבוע שעבר הודיע, כי הוא יורד מהמגרש בגיל 40 (שלא ייכנסו לדוקטור רעיונות לראש); וגם, לחברו הלא פחות  טוב ניקי היידן, שהזדכה על נשמתו בתאונת אופניים באותה איטליה.
 
אז, ב-2008, בניצחון האחרון, הוא הגיע עם קסדה שכל רוכב לא ישכח לעולם – זאת שעליה מופיע צילום של פניו המבועתות בקצה הישורת הארוכה של מוג'לו, שמסתיימת בסוג של קינק, מקפצה, גבעונת, שמרימה את האופנועים לווילי במהירות של 340 קמ"ש. אם יום אחד תופיע בחורה, שתחשוב עלי ותעניק לי במתנה את הקסדה הזאת, מייד אכרע ברך עם הבטחה שאוהב אותה עד סוף החיים.
 
תקציר הפרק סוחט הדמעות מאשתקד: אז הדוקטור עמד לטרוף את לורנצו ולקחת את המרוץ, אבל המנוע של הימאהה שלו התפוצץ באותה קפיצה, בישורת המפחידה הזאת. איך 100 אלף איש נראים כשהם המומים ושותקים? הם המומים ושותקים. זו היתה השנה שעברה, שהסתיימה בעוד אכזבה.
 
השנה רוסי הגיע למרוץ כשפניו אפורים כשק. עיניו דהויות כשל קשיש שנזקק לניתוח קטרקט, הליכתו מעט שפופה, פניו הקורנים הועמו, כל נשימה כאבה לו. באימונים של יום שישי הוא סבל. אפילו אמר שהופתע מכמה שהוא סובל, והודה שבאימון השני הוא רכב עם זריקות משככות כאבים. בשבת המצב השתפר מעט, וכרגיל אצל אלוהים – הוא שוב הפך את הקערה על פיה, כי הוא פשוט לא יכול בלי למרוט לנו את העצבים. למרוץ הוא זינק שני.
 
איך נראים 100 אלף איש כשהם סוערים ומעודדים? הם צהובים (וגם טיפה אדומים בזכות דוקאטי), והם בעיקר שורקים בוז מחריש אוזניים למארקז וללורנזו. לא יודע איך אתם, אבל אני לא מצליח להכיל את ההתרגשות של ההקפות הראשונות של מוג'לו. ועוד עם כזה זינוק אלילי של הדוקטור, ועם כך שהוביל אותו לזמן מה. אבל 23 הקפות, בחום של מוג'לו, עבור מי שהובהל לבית החולים שבוע קודם לכן. האם אלוהים יכול  לברוא משהו שעולה על כוחו? כנראה שלא.
 
לכן, גם השנה הדוקטור הותיר את ההמונים עם מעט מזער מתאוותם בידם, שעה שהסתפק במקום הרביעי, ולא עלה אפילו על הפודיום. מנגד, בניגוד ללה מאנס, הוא סיים את המרוץ. דואב. כואב. אבל סיים. בכלל, מוג'לו היה המרוץ השישי העונה והגיע הזמן לתעודת שליש. מוכנים? אני סופר.
 
מארקז מאכזב

 
2. תעודת שליש #1 – לורנזו. הוא הגיע לדוקאטי כדי לקחת את האליפות. וזה לאחר שדוקאטי התלבטו אם להשאיר את דוביציוזו או איאנונה בקבוצה, כי אף לא אחד מהם עשוי מהחומר שממנו עשויים אלופים. הוא קיבל הצעה בליווי צ'ק שעליו נכתב 15 מיליון יורו. אבל את המרוץ במוג'לו ניצח דובי.
 
ההשפלה לא מסתיימת כאן, כי פטרוצ'י, עם אותו דוקאטי 17GP , סיים על הפודיום. לא מספיק משפיל? אז באוטיסטה, עם דוקאטי מהשנה שעברה, סיים חמישי, חמש ומשהו שניות מהמובילים. לורנזו מצידו היה תשיעי, בפער של 15 שניות מדובי המנצח. וזה על מסלול הבית של דוקאטי, שבו הכלים מבולוניה טוחנים יותר קילומטראז' ממשאית פול טריילר שעושה את הקו שבין ניו-יורק ללוס אנג'לס.
 
יש מסקנה? יותר מזה, יש קלישאות חבוטות: 
• קשה ללמד כלב מזדקן טריקים חדשים.
• כולם מבינים היום כמה המשימה של אלוהים בדוקאטי של 2010 היתה בלתי אפשרית.
• כולם מבינים, שלא משנה איזה רוכב מגייסים וכמה אליפויות יש לו, האופנוע חייב להיות תחרותי, בכל מסלול.  
• לעולם אין להקל ראש בבן הקבוצה, שנדחק לטובת הכוכב הגדול. מספיק היה לראות את הדוקאטי של דובי כמעט יורק אותו במהירות של כ-350 קמ"ש, כדי להבין כמה רחוק הוא היה מוכן ללכת בשביל להראות למנהלים בדוקאטי, שיש עוד חיים, והרבה, בפועל האפור הזה (שבינתיים נמצא חזק בתמונת האליפות, כשלורנזו בשומקום).
 
3. תעודת שליש #2 – אפריליה, KTM, סוזוקי. הרבה תקוות נתלו בשלושת היצרנים הנוספים באליפות. האמת, שגם לדוקאטי מגיע לקבל איזה תת סעיף כאן, כי הם רוצים לקחת אליפויות, לא שני מרוצים בעונה במסלולים מהירים שהם מכירים. אבל אם במקרה של דוקאטי, ברור שיש להם ביד אופנוע שיודע לנצח מרוצים, גם אם לא לקחת אליפות, שלושת היצרנים הנוספים מג'עג'עים. זה נסלח במקרה של KTM, כי רק הצטרפו. אבל אפריליה וסוזוקי כבר היו צריכות להיות שם. כל אחד מהם מייצג יצרן ענק, לא איזו סדנה בוטיקית. לכל אחד מהם יש רוכבים שיודעים לנצח מרוצים. אבל הם לא שם וחבל, כי בקצה יש מנהל גדול, שצריך לחתום על צ'ק עוד יותר גדול, וכשהתוצאות לא מגיעות, הצ'ק מתכווץ, ואחר-כך התוצאות מפסיקות להגיע כי ההשקעה קטנה, ואז יש תירוץ לקפל את הפרויקט.
 
סוזוקי

 
4. תעודת שליש 3# - מארקז. עלילותיו תוארו באריכות, אבל לטובת הקוראים שאיתרע מזלם והושלכו לבור האסורים, וגם קיבלו עונש על עונש בדמות חתיכת נייר אחת שעליה הודפס הטור הזה – הנה תמצית מקודדת: עונה ראשונה אליפות; עונה שנייה אליפות פלוס גולדן שאואר על הרוכבים האחרים פלוס דרושות; עונה שלישית, התרסקויות מיותרות; עונה רביעית, אליפות על אופנוע דפוק.
עד כאן סיסמאות גיוס, אבל הנמלה מקטלוניה, רוכב של פעם בדור, זה שלידו הרכיבה של אלוהים נראית מתאמצת; זה שיודע לקחת בהמה יורקת אש ולאלף אותה, זוכה בקושי לציון כמעט טוב בשליש הראשון של העונה.
 
והכי מפתיע, שההונדה של השנה טוב עשרות מונים מההונדות של השנים שעברו (שאותן  מארקז ידע לאלף), אפילו רבאט אומר את זה, בגילוי לב של רוכבים שנלחמים על המקומות האחרונים. 
וזה לא הכול, כי במוג'לו, מישלן השיקו צמיג קדמי חדש, עם תרכובת קשה יותר, שאמור להקל על רוכבים שאוהבים לבלום על הקשקש, כמו רוסי ומארקז, וקראצ'לו, ואחרים. 
אבל מארקז כבר התרסק פעמיים העונה, ואת המרוץ במוג'לו הוא סיים במקום השישי. מארקז במקום השישי? כבר היה עדיף שיתרסק.
 
5. הפרעות בקצב הלב. איך אני נראה לפני מרוץ. ואני מזכיר, אמנם מדובר במסלולי מוטו ג'י-פי, אבל אלה מרוצי חובבים, עם זינוק מתגלגל, ולא זינוק מהמקום. אז כך, שעתיים לפני המרוץ לבי הולם כלבו של משוחרר מתלהב שיצא למידברן ולקח אמ.די.אמ.אי ואסיד מעורבבים בקוק ואלכוהול. שעה לפני המרוץ אני רץ להשתין. חוזר. משתין עוד פעם. מסתכל על השעון. הולך לבדוק אם יש דלק באופנוע. יושב. מסתכל על השעה של המרוץ. הולך להשתין. חוזר. אוכל שני ענבים, כדי לקבל טיפה סוכר למרוץ.
 
ואז אני מרגיש שאני חייב לעשות קקי. מהר מהר, אני מוריד את החליפה, חולץ את המגפיים, רץ בתחתונים לשירותים. עושה קקי. בקושי מנגב, חוזר בריצה. מגלה שיש עוד חמש דקות למרוץ. מתלבש בהיסטריה. הלב עוד מעט מתפקע. מחפש את הכפפות. איפה לעזאזל הכפפות. הקסדה נופלת מהאופנוע. צופר האוויר דוחק ברוכבים לעלות למסלול. אני חייב להשתין. מקסימום אעשה בתחתונים במרוץ. אני חייב להשתין. רץ לשירותים. חוזר. נוטף מים. עולה על האופנוע. מתייצב למרוץ. הספורט הזה יהרוג אותי יום אחד.
 
למה אני מציין את כל זה, רק כדי לספר שבקיו  1, מקצה הדירוג "האיטי", שרק שניים ממנו עולים למקצה הדירוג המהיר, התחרה ביום שבת זארקו. רק רבע שעה מוקצית לכל מקצה דירוג כזה. מוג'לו הוא מסלול עם הקפה לא קצרה מדי, כך שאי אפשר למרוח את הזמן, כי רק שניים עולים למקצה הדירוג השני, המהיר, וההקפה הראשונה לא נספרת. זארקו, רק בעונה הראשונה שלו בסבב, היה חייב לעלות למקצה הדירוג המהיר, כדי לשמור על הסיכויים שלו במרוץ. באותו זמן הוא היה חייב לשמור על הצמיגים. לכן הוא לקח סיכון ולא מיהר לעלות למקצה. כמה לא מיהר? שבע דקות חלפו, והקסדה עדיין לא על ראשו. הוא פשוט ישב, דומם, אפילו לא מביט בזמנים של האחרים.  ואז הוא חבש את הקסדה באיטיות, רכס אותה כמעט באדישות, סגר את הרוכסן של החליפה, הכניס את הידיים מעדנות לכפפות, ועלה על האופנוע. שלוש הקפות היו לזארקו, רק שלוש הקפות (האחרים עשו שמונה), ואת המקצה הוא סיים ראשון.
 
ואחר-כך אומרים שאנחנו יונקים עם דם חם...
 
זרקו- לאלוהים כואב

זרקו

רוסי במחווה לפרנצס'קו טוטי

(צילום: טוויטר)

 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

שברולט סוניק

חוות דעת - שברולט סוניק היא המשפחתית הקומפק... מידע נוסף >

אופל אסטרה

חוות דעת - אופל אסטרה היא המשפחתית הקטנה בה... מידע נוסף >

אינפיניטי QX70

חוות דעת - אינפיניטי QX70 הוא קרוסאובר יוקר... מידע נוסף >

אלפא רומיאו 4C

חוות דעת - אלפא רומיאו 4C היא מכונית הספורט... מידע נוסף >

ב.מ.וו סדרה 2 גראן טורר

חוות דעת - ב.מ.וו סדרה 2 גראן טורר היא גרסה... מידע נוסף >