סגור

מרצדס בנוק אאוט

המילטון ומרצדס הביסו את פטל ופרארי בסילברסטון והאליפות צמודה מתמיד

  • משה פינצ'בסקי

  • 18.07.2017
הגראן-פרי הבריטי נראה כרגע כנקודת המהפך בה המילטון שינה את המומנטום באליפות מול פטל ואפילו כמעט עבר להובלה. אולם, האמת היא שהמהפך נעשה על ידי מרצדס כבר בברצלונה ולמזלם של פרארי ופטל, המהפך הזה הוסתר על ידי הקשיים של מרצדס עם צמיגי האולטרהסופט ובמירוצים האחרונים, על ידי בעיות טכניות במרצדס ובלאגן במירוצים. בסילברסטון כל זה נגמר והמצב התחרותי האמיתי נחשף. על מסלול עם פניות מהירות ודרישות הצמדה גבוהה, המרצדס עוד יותר מהירה יחסית לפרארי מאשר במסלולים עם פחות הצמדה. המכונית של מרצדס הפגינה במירוצים האחרונים עליונות בכל סוג של פנייה וישורת. יתר על כן, היתרון המאסיבי בדירוג נראה שחזר ולאחרונה המרצדס מזנקות כה טוב (לאו דווקא הזינוק של בוטאס באוסטריה) עד שמהכיוון של פרארי נשמעים לחשושים על משהו לא חוקי שם.
 
סילבסרטון, נקודת המפנה?

(צילום: Getty)

 
סילברסטון אולי אינו מסלול אופייני, אבל למעט מונקו, מאז ברצלונה, מרצדס מהירים יותר מפרארי בכל סוג מסלול. הכתובת הייתה על הקיר וזה לא היה סתם פחד של אוהדי פרארי. במצב הדברים הזה, האליפות גמורה כי אנחנו לא נמצאים בסוף העונה, אלא רק באמצע. זהו הרגע שבו פרארי צריכים להוכיח את עצמם. האליפות תלויה ביכולת שלהם להציג פיתוח אמיתי של המכונית ושיפור של הביצועים. כל זה מבלי שנגענו אפילו בבעיית רכיבי המנוע המשומשים של פטל בעיקר. הסבר אפשרי לבעיית הפיתוח של פרארי הינו שהרעיון הבסיסי שלהם, של מכונית קצרה עם תכנון ייחודי של איזור כונסי האוויר, כה שונה מיתר הקבוצות, עד שאינם יכולים ללמוד דבר מהפיתוחים של האחרים ואילו הרעיון עצמו מוגבל באפשרויות הפיתוח. תהא האמת אשר תהא, פרארי נמצאים בבעיה אמיתית שכן בעוד כשבועיים, לאחר מירוץ הונגריה, יוצאות כל הקבוצות לחופשת הקיץ, כולל כל צוותי התכנון והפיתוח במפעלים והחופשה מסתיימת בדאבל הדר קריטי של ספא ומונזה בתוך שבוע אחד ואז הסבב יוצא למזרח הרחוק. זמן למחקר ארוך אין.
 

(צילום: Getty)

 
המילטון מצדו סיים את המירוץ הבריטי באופן מושלם והוריד מכתפיו את הלחץ של הכשלונות (היחסיים) במירוצים האחרונים ואי השתתפותו באירוע לקהל בלונדון. קל לציבור לדמיין לנהגים חיים קלים של פלייבוייז, אבל יחד עם כל חוליי הפורמולה 1 בשנות האלפיים, הנהגים הם מקצוענים שעובדים יום יום על כושרם, חוסנם המנטלי ומבלים שעות בסימולטור. למי שלא מבין, שילך ויקרא שוב את סיבות הפרישה של רוזברג. הוא נאלץ להתמודד מול הנהג ה״מורעל״ ביותר בסבב. הנהג שאין לו זמן אפילו לזוגיות ממושכת. אם המילטון לא הגיע ללונדון, זה כי הוא היה עסוק בהכנות למירוץ עצמו. אתם מכירים את ההבדל בין כשרון למיומנות? כשרון הוא מולד, מיומנות מפתחים ועובדים עליה כל הזמן. אז המילטון עם כשרון אולי הגדול ביותר, הוא גם העובד הקשה ביותר על המיומנות שלו.
 
המירוץ של פטל כמעט והיה שונה מאד ממה שקרה בפועל. בפניות הראשונות הוא הצליח לעקוף את ורשטאפן (שזינק טוב ממנו-אפרופו הזינוקים של פרארי), אבל חוסר מזל מול רייקונן מלפנים, אפשר לורשטאפן לעקוף מחדש את פטל ולמעשה דפק לו את כל המירוץ. ניסיונות עקיפה על ורשטאפן הם דבר קשה ומסוכן גם במקומות בהם הדבר אפשרי, אבל בסילברסטון יש מחיר כבד במיוחד לצמיגים וכך, בשלב מוקדם יחסית, פרארי עשו את האנדרקאט עם פטל בכדי לעקוף את ורשטאפן, אבל מאותו הרגע היה ברור שפטל יצטרך לשמור על צמיגי הסופט בכדי להגיע לסיום. ייתכן שאם היה נשאר במיקום של כמה שניות אחרי רייקונן, היו מורים על חילופי מקום, אבל מבחינת הביצועים, פטל היה מוגבל וגם מבחינת העמידות של הצמיגים. אני דווקא לא רואה כאן איזו טעות של פרארי עם פטל או בעיה במכונית מבחינת שחיקת הצמיגים. הבעיה הייתה שהעצירה המוקדמת של פטל הכריחה אותו לשמור על הצמיגים והביצועים הללו לא הספיקו מול בוטאס, שהיה על טקטיקה נכונה יותר (ועם מכונית מהירה יותר). פטל ופרארי היו צריכים לתת לבוטאס לעקוף, או לנסות טקטיקת צמיגים שונה. המאבק הנואש של פטל בבוטאס, הסתיים עם נעילת צמיגים קדמיים עצבנית של פטל שלא אתפלא אם הייתה מהגורמים לפנצר שלו בסוף. חלק מהמשחק הוא גם לדעת להוציא את המקסימום כשנמצאים בנחיתות, והמקסימום של פטל היה לתת לבוטאס לעקוף. ייתכן שכאשר בוטאס בין פטל לקימי, אי אפשר היה להורות לרייקונן לתת מקום לפטל, אבל המאבק של פטל בבוטאס היה מתאים להקפות אחרונות ולא כשיש עוד רבע מירוץ.
 
קימי מצידו נתן סופש סולידי מבחינת ביצועים. הוא הפעיל לחץ מסויים על המילטון, אבל פרארי פשוט לא היו במצב לנצחון. מדוע הוא סבל מפנצר, לא ברור. תזמון המעבר שלו לסופט היה אמור לאפשר לו לסיים בקלות. המילטון טען שגם הוא האט מאד בסיום, אבל אם זה המצב, מדוע פרארי לא הימרו עם קימי לפחות, על עצירה נוספת? המהירות של בוטאס על הסופרסופט הייתה ידועה לכולם ולמעשה, הקרב של פרארי היה מולו, יחד עם האפשרות שמשהו יקרה להמילטון. ייתכן שהיה מקום להמר עם קימי. מה היה להם להפסיד?
 
שומר על יציבות

(צילום: Getty)

 
אם מגיע למישהו מלבד המילטון, את תואר מצטיין המירוץ, אזי זה לריקארדו. הרדבול אולי לא היו מהירות מספיק אפילו בשביל פרארי, אבל ריקארדו הפגין את כל כישורי העקיפה שלו מסוף הטור ועד המקום החמישי. ייתכן שהרוויח מהפנצר של פטל, אבל הוא היה צריך להיאבק ולעקוף לאורך כל המירוץ וגם לשמור על אותם הצמיגים.
 
הפתעת סוף השבוע היו מכוניות הרנו המשופרות. הולקנברג הסביר את ביצועיו בשיפורים למכונית, אבל ייתכן שמדובר בהתאמה גם למסלול הייחודי של סילברסטון. נראה מה יהיו הביצועים של רנו בהמשך. בכל אופן, השיפור של רנו יחד עם הבעיות של ויליאמס, אפשרו להולקנברג לדלג בבת אחת אל לפני הפורס אינדיה והאס. המנצח של המירוץ שמאחורי שלושת הקבוצות הגדולות. אם רנו תמשיך להפגין את הביצועים הללו, יש לי הרגשה שהדילמה של אלונסו נפתרה.
 
מקלארן דווקא הפגינו ביצועים לא רעים בדירוג ואפילו ונדורן הצליח לראשונה לנצח את אלונסו, אבל במהלך המירוץ התקלות שבו ויש תחושה שהחבילה הזאת לא הולכת לשום מקום. פורס אינדיה נשארה סולידית פחות או יותר בראש הקבוצות שמאחורי שלושת הגדולות, אם כי במירוץ הקודם האס נצחו אותם והפעם רנו. השאלה היא קונסיסטנטיות, ואת זה יש לפורס אינדיה כמו גם צמד נהגים טובים באמת אם כי לא ידידי נפש. בטורו רוסו יצטרכו גם ללמוד כיצד להשתלט על הנהגים שלהם, לאחר שקוויאט לטעמי הגזים מול סאיינז, שמצדו בודק את הגבולות מול הקבוצה בכלל. ויליאמס נמצאים במצב מדאיג משהו. זה כבר המירוץ השני בו הביצועים שלהם בדירוג גרועים וגורמים להם לצאת למירוץ במצב דפוק בכדי לנסות לתקן. משהו בחבילת השדרוגים שהוצגה באוסטריה, לא עובד. מי שעוד לא עבד, היו המכוניות של האס. גרוזאן שכיכב באוסטריה, אולי ניסה לראשונה מירוץ שלם עם בלמים חדשים, אבל המכונית פשוט לא התאימה לסילברסטון. ההאס היא המכונית עם ״חלון הביצועים״ הקטן ביותר כנראה בסבב ואם לא מצליחים למצא את ה ״sweet spot״ שלה, חבל על הזמן. נסיים עם סאובר שנמצאים במערבולת ניהולית שלא מאפשרת לסגור בשקט את המנועים לשנה הבאה (המנהל החדש הועף מרנו אז גם מנועים משם יהיה לו קשה להשיג) שלא לדבר על ניהול הנהגים.
 
אז היה לנו מירוץ מעט משעמם, אך כזה שהראה לכל אחד בסבב, את האמת לגבי מצבו ויכולותיו. מה כל קבוצה וכל נהג יעשו עם זה, נראה בהונגריה ובמיוחד לאחר החופשה.
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ רכב!
מתלבט איזה רכב לקנות?כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו!

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח?
מבחן השוואתי ענק: מי פיק אפ הטוב ביותר בשטח? עולם הרכב תכנית 105
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
עולם הרכב 104: נהיגה ראשונה בקיה סטינגר
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה
נגמרה החגיגה: מהיום נתוני צריכת הדלק תואמים למציאות ולא למעבדה. תכנית 103
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו
צפו: נהיגה נדירה בסטלביו תלתן במסלול הניסויים של אלפא רומאו, עולם הרכב 102
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח, סיכום ביניים
עולם הרכב 101: מבחן ארוך טווח לשברולט אקווינוקס, סיכום ביניים
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! צפו
בריחוף, בעזרת חשמל או תאי דלק. עתיד התחבורה נמצא בפתח! עולם הרכב 100
עולם הרכב 98: יונדאי קונה מגיע למבחן
צפו: החדשה של במוו, נהיגה ראשונה בטוארג ובר ברוך כובש את איטליה
עולם הרכב, מהדורה 92: העולות החדשות על כבישי ישראל
צפו בתכנית: סקודה קארוק, טויוטה קאמרי וגם גרסה ספורטיבית לפיקנטו
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס
ביקור מיוחד בלאונג' העסקים הנוצץ של לקסוס, עולם הרכב תכנית 91
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
עולם הרכב 88: מתקפת קרוסאוברים על ישראל
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. תערוכת ניו יורק בפתח. אליפות הפורמולה 1 נפתחת וגם מסלול המירוצים בערד חוגג פתיחה בפסח.
הרקסטון החדש ואלפא רומאו סטלביו תלתן ירוק נחתו בישראל. עולם הרכב תכנית 86
מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש
צפו: מסע בנמיביה עם הטויוטה לנדקרוזר החדש, עולם הרכב תכנית 85
עולם הרכב ספיישל תערוכת ז'נבה
טויוטה, וולוו, יגואר, יונדאי, לקסוס ועוד יצרניות כובשות את ז'נבה, תכנית 84
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
צפו: כשמשטרת התנועה הופכת לפורעת חוק
קופרה: לאן מיועדות פני המותג?
קופרה: לאן מיועדות פני המותג? עולם הרכב תכנית 83
נהיגה ראשונה: BMW X2
נהיגה ראשונה: BMW X2 שמביאה משב רוח מרענן וצעיר. עולם הרכב תכנית 82
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40
צפו: מבחן דרכים ראשון לוולוו XC40, עולם הרכב תכנית 81
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE
צפו: נהיגת בכורה על היגואר E-PACE - עולם הרכב תכנית 80
הכי קרוב לקורס טיס: קורס נהיגת קטר
קורס נהיגת קטר - הצצה לעולם המסתורי ולתהליך ההכשרה של נהגי הרכבות בישראל
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
תכנית 79: עולם הרכב בנסיעות בכורה במכוניות החדשות שנמצאות בדרך ארצה
עולם הרכב 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 78: אופל אסטרה במבחן ארוך טווח
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות אקשן מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
עולם הרכב תכנית 77: מבחר כתבות מהעת האחרונה עם אאודי, למבורגיני ופרארי
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
צפו: אחת ולתמיד, מתי מחליפים צמיג?
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
מבחן השוואתי: ימאהה טימקס 530 מול קימקו AK550
סובארו VX 2018 במבחן דרכים
סובארו VX 2018 במבחן דרכים, עולם הרכב תוכנית 76
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
צפו: סנטמטרים בודדים מתאונה קטלנית
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
פרוייקט צמיג: מה מסתתר מאחורי האותיות הקטנות?
תכנית 75
מיצובישי קוראת תיגר על פלח הג'פונים עם אקליפס קרוס, עולם הרכב תוכנית 75
תחילת המבול
יבואני הרכב לא מחכים וכבר מציגים את הדגמים לשנת 2018 – עולם הרכב תוכנית 73
צפו: עולם הרכב, מהדורה 71
למבורגיני אורוס, נסיעה על אאודיRS5, מבחן ראשון למתחרה של ה- Tmax ועוד
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, צפו
המכונית החשובה ביותר של סקודה במבחן דרכים, עולם הרכב - תכנית 70
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית בעולם נחתה בישראל
הוולוו S90 T8, הטכנולוגית נחתה בישראל אוסף נדיר של מכוניות בקניון, תוכנית 69
עלילות פרארי בארץ הקודש, הסיפור האמיתי
הקשר בין סוג הצמיג לחיסכון בדלק? גולף R עם חבילת ביצועים חדשה, תכנית 68
תכנית 62
ארטילריה כבדה: מבחן דרכים ראשון ללקסוס LC500, עולם הרכב תכנית 62
תערוכת פרנקפורט יצאה לדרך
ב.מ.וו X7 חושפת דגם קונספט לשבעה נוסעים, עולם הרכב תוכנית 61
עולם הרכב תוכנית 60: ארבעה סיפורים מוטורים מהארץ מהעולם
מפסטיבל האופנועים דרך ה-S קלאס עד הקרב בין מאיר טפירו לרז זהבי
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
לקסוס LC500: סוגרת או לא סוגרת סקאלה?  בדקנו⁠⁠⁠⁠
 שומרת על פאסון: פורשה קאיין החדשה
הפורשה קאיין 2019 עוברת מקצה שיפורים שהופכים אותה לטובה מתמיד, תוכנית 59
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל
 תוך חצי שנה מירוץ אספלט חוקי למהדרין בישראל, עולם הרכב תכנית 58
עולם הרכב מהדורה 57
רדבול פלוגטאג עושה את פיטסבורג, עולם הרכב תכנית 57
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים
צפו: פולקסוואגן T-Roc, גולף על עקבים, עולם הרכב תכנית 56
על כבישי ישראל: הלקסוס המפוארת בעולם
הלקסוס LC500 שנחתה בישראל נחשבת לחוד החנית של לקסוס, תוכנית 55
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו וקורס רכיבת שטח שאסור לכם לפספס
פניני וקופמן ראש בראש, נסיעת מבחן במרצדס E קבריו, תוכנית 54
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך
מבחן ארוך טווח ליונדאי איוניק: מחצית הדרך. עולם הרכב תוכנית 53
עולם הרכב 52: נהיגה ראשונה ב- CX5 החדשה
מאזדה השיקה בישראל את הדור השני של ה-CX5, עולם הרכב תכנית 52
עולם הרכב תוכנית 51
קדחת הג'יפונים נמשכת והפעם עם סיאט, יגואר חושפת את המכונית החזקה שלה
חגיגה מוטורית בכרמיאל
חגיגה מוטורית בכרמיאל
עולם הרכב תוכנית 50
העיר כרמיאל חוגגת פסטיבל, חווית ראלי בסקודה פאביה WRC R5 ועוד.. תוכנית 50
שוק היד השניה, תמונת מצב
כיצד הזינוק במכירות המכוניות החדשות השפיעה על השוק? עולם הרכב תוכנית 49
עולם הרכב - תוכנית 48
סובארו תנסה לנפץ את המסלול עם דגם נדיר, אאודי חושפת 8A חדשה, תוכנית 48
הסקודה קודיאק נחת בישראל
הסקודה קודיאק נחת בישראל וצפוי לטרוף את הקלפים, עולם הרכב תוכנית 47 
צפו: ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל
ספינת הדגל של אלפא רומאו בישראל, כך תתחרה הסטלביו באריות מאירופה
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
מאחורי הקלעים של הפורמולה 1 לקראת מונקו
כך הפכה ישראל למעצמת רכב
ארץ ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת סייבר בתחום הרכב, צפו 
עולם הרכב תכנית 44
לקט הכתבות הכי מרתקות מעולם הרכב - עולם הרכב תכנית 44
אקזוטיקה על כבישי ישראל
למבורגיני הורקאן מפלסת את דרכה על כבישי ישראל ועוד.. עולם הרכב - תכנית 43
עולם הרכב תוכנית 42
הטריו מגרמניה מתנפל על סין, סקודה מציירת קווים לעתיד- עולם הרכב תכנית 42
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
עולם הרכב תכנית 41 - כשמשה רבנו קיבל עזרה לא צפויה בדרך למעמד הר סיני
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט
סובארו אימפרזה WRX STI החדשה חורכת את האספלט - עולם הרכב תכנית 40
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
צפו בתכנית המלאה: עולם הרכב מס' 39
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה
בי ג'יי בולדווין חורך את הרשת ואת הוואנה, צפו
B.M.W M760Li xDrive טסה על הכביש בארה"ב, סיאט לאון קופרה 2017  בספרד, הוולוו S60 פולסטאר
B.M.W M760Li טסה על הכביש בארה"ב, הוולוו פולסטאר - "עולם הרכב" תכנית 38
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל
"מרץ המשוגע": מתקפת דגמים חדשים בישראל - "עולם הרכב" תכנית 37
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה
צפו: המדריך המלא של תערוכת ז'נבה, "עולם הרכב" - תכנית 36
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל
גשם של דגמים חדשים נחת בישראל - "עולם הרכב" תכנית 35
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
הנשק החדש של טויוטה בנסיעת מבחן ועוד - "עולם הרכב" תכנית 34
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
האם שוק הרכב נכנס לבועת מימון? "עולם הרכב" - תכנית 33
עולם הרכב תכנית 31
ה-330E הירוקה של ב.מ.וו, וצוות הרכב של ערוץ הספורט בודק את הסקודה קודיאק
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
צפו: אגרת הרישוי השנתית היא חזירות? "עולם הרכב" - תכנית 30
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
מכת מדינה: גידול של 25% באירועי גניבות הרכב בישראל, עולם הרכב תוכנית 29
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: "עולם הרכב" תוכנית 28
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
צפו: הפתעות במחירוני 2017 - "עולם הרכב" תכנית 27
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים?
תאונות הדרכים: מה כולם מפספסים? - "עולם הרכב" תכנית 26
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
החטא ועונשו: רק רצה לעשות מעשה טוב וזה מה שקרה
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
מסיבת השלג של קן בלוק והפורד ראפוטר החדש
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל
ברוכה הבאה: מעל 150 אלפא רומאו ג'וליה נחתו בישראל - תכנית 25
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
מסחטת כסף חדשה? צפו בתוכנית "עולם הרכב"
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות
באתי, ראיתי, ניצחתי: ישראלים חסרי גבולות. צפו בראיון הבלעדי
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23
צפו: עולם הרכב, תוכנית מספר 23 
הפלישה הסינית לגרמניה: NIO EP9 עושה את הנורדשלייפה
גם הסינים מסמנים את טסלה ומציגים טכנולוגיה חשמלית שתוביל לדגמים עממים
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
נהיגה ראשונה: אבארט 124 ספיידר
דגמי 2017 כבר כאן: צפו בתוכנית עולם הרכב
תכנית 22 - שוק הרכב המקומי נערך לשנה החדשה
צפו במבחן דרכים ראשון לטויוטה C-HR
להיט מכירות חדש? טויוטה C-HR במבחן דרכים ראשון
כך תראה השיירה הנשיאותית החדשה?
המכונית הנשיאותית הבאה? במאי הסרטים ההוליוודיים, ניל בלומפקאמפ, הציע רעיונות
100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
תכנית 18 - 100 קמ"ש ב-4.7 שניות: וולוו מפציצה
המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך - תכנית 17
תכנית 17 - המפכה הירוקה בישראל יוצאת לדרך
תכנית הבכורה של "עולם הרכב"
תכנית 1 - התכנית שתעשה לכם סדר בעולם הרכב עם שלל החידושים ועוד..
עולם הרכב, 23.06.16
תכנית 2 - הכרות עם מאזדה הגדולה והמפוארת>
עולם הרכב, 30.06.16
תכנית 3 - פורשה מציגה את הפנמרה החדשה>
עולם הרכב, 07.07.16
תכנית 4 - לקסוס RC נוחתת בישראל, אסטון מרטין ורד בול חושפות היפר מכונית
עולם הרכב, 14.07.16
תכנית 5 - התכנית המלאה של עולם הרכב
עולם הרכב, 21.07.16
תכנית 6 - האם בקרוב נטעין את הרכבים שלנו, לנד רובר מציגה מערכת חדישה...
עולם הרכב, 28.07.16
תכנית 7 - ניסן והג'וק החדש, טסלה מנמיכה ציפיות ועוד...
עולם הרכב, 04.08.16
תכנית 8 - על שיטת ה 0 קמ"ש, עליית מחיר הביטוח של האופנועים ועוד...
עולם הרכב, 25.08.16
תכנית 9 - מה קורה כשמעבר חציה הופכת למוקש בטיחות? 
עולם הרכב, 01.09.16
תכנית 10 - השקת פורש פנמרה החדשה, והאם ה-RX9 של מזדה תגיע לפס הייצור?
עולם הרכב, 08.09.16
תכנית 11 - לראשונה על המסך, מבחר מבחני דרכים של מגזין "עולם הרכב"
אלפא רומיאו ג'וליה נחתה בישראל
תכנית 12 - אלפה רומיאו ג'וליה נחתה בישראל, מה הם הדרכים לקנות מכונית חדשה? 
עולם הרכב, התכנית המלאה (14)
תכנית 14 - נסיעה ראשונה על האסטון מרטין DB11
רנו טווינגו כאן: עולם הרכב, תכנית 15
תכנית 15 - והפעם רנו טווינגו על הפרק, לאחר שחזרה שוב לישראל.
ב.מ.וו מסירה את הגג: תכנית 16
תכנית 16 - ב.מ.וו מסירה את הגג

מתלבט איזה רכב לקנות? כדאי שתדבר עם יועצי הרכבים שלנו

השאר פרטים ויועץ רכב יחזור אליך בחינם

קטלוג רכב

אופל קורסה

חוות דעת - אופל קורסה היא הסופרמיני האלמותי... מידע נוסף >

סיאט ארונה

מידע כללי על עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלי... מידע נוסף >

טויוטה ראב 4

חוות דעת - טויוטה ראב 4 הוא SUV קומפקטי מבי... מידע נוסף >

פיג'ו 301

חוות דעת - פיג'ו 301 היא המשפחתית הקומפ... מידע נוסף >

לקסוס LS460

חוות דעת - לקסוס LS460 הינה ספינת הדגל היוק... מידע נוסף >